Türk Milletinin Dikkati MHP'nin Üzerinde...

İmralı görüşmeleri ve Diyarbakır'daki Nevruz oyununun ardından Türk Milleti MHP'nin söylediklerine daha çok dikkat eder oldu.

SİYASET 26.03.2013, 13:27 28.03.2013, 21:53
624
Türk Milletinin Dikkati MHP'nin Üzerinde...
banner830

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitinginde ”Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganına karşılık, ”Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir” ifadesini kararlılıkla kullandığını belirterek, ”Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Herkes bilsin ki yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. MHP geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bursa'da hafta soru gerçekleştirilen Kuruluş Mitingi'ne değinen Bahçeli, "Meydanı şereflendiren vatandaşlarımın hep bir ağızdan beyan ettikleri ve Türkiye'nin batışına, milletin çözülmesine itiraz eden, bizzat millet iradesinin inisiyatif almasına vurgu yapan sözlerine karşılık 'Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir' ifadesini kararlılıkla kullandım. Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Asla dilemeyiz ama, hükümetin teslim olduğu, teröristlerin hâkimiyet kurduğu, Türk milletinin bölündüğü, son yurdumuzun parçalandığı bir ortamda bizim duyarsız, tepkisiz kalacağımız mı zannedilmektedir? Herkes bilsin ki, yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır" dedi.


"HÜKÜMET, YILLARDIR MÜCADELE ETTİĞİMİZ PKK'YI ŞEHRE TAŞIDI"

Bahçeli, "Milli kimliği kabullenmeyen, millet nedir bilmeyen, milliyetçilik nedir anlamayan, üstelik namus ve şeref simgesi şanlı bayrağımızı bez parçası olarak tanımlayan vicdansızlarPKK terör örgütünün eline düşmüş, yemini yutmuştur. Türkiye AKP'nin kurumuş, kapanmış, kaçık, kaçkın, kahredici, kamburlaşmış politikaları altında ezilmiş, aynı zamanda erimeye başlamıştır. Kayıtsız şartsız bölücülüğün kaydırağına binen, menfaate dayalı olarak da İmralı canisiyle dostane ilişki kuran Başbakan ve hükümeti, kontrolsüz şekilde karanlığa doğru hızla kaymaya yüz tutmuştur" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın yardım ve kolaylaştırıcı girişimleriyle İmralı canisinin başına talih kuşu konduğunu, PKK paçavralarının meydanları kapladığını, bölücülük propagandalarının süreç kaporası sayesinde zıvanadan çıktığını söyleyen Bahçeli, "Türkiye'yi yönetmekle sorumlu ve görevli bir hükümet, on yıllardır mücadele ettiğimiz terör örgütü PKK'yı şehre taşımış, militanlarına zafer havası yaşatmış, canibaşının mesajlarının pervasızca okunmasına zemin açmıştır. Başbakan Erdoğan bu manzarayı olumlu karşılamış ve umut verici bulmuştur" diye konuştu.

"CUMHURİYET'İ SAVUNMAKLA GÖREVLİ SAVCILAR, HAKİMLER NEREDEDİR?"

"Bu ortam içinde Türk bayrağı inmiş, Türk milleti incinmiş, Türk devleti hafife alınmıştır" diyen Bahçeli, şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti'nin en bunalımlı dönemlerde bile, hakeza krizlerle iç içe geçmiş devirlerinde dahi bu şekilde bir çirkinlik, iğrençlik ve kepazelik yaşanmamıştır. Acaba ne zamandan beridir, kanlı teröristleri övmek, suçun ve suçluların propagandasını yapmak meşru, masum ve olağan görülmektedir? Türk Ceza Kanunu'nun 215'nci maddesinde yer ve ifade bulmuş olan; “İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılırö kuralına neden hala riayet edilmemektedir? Terör, cebir, şiddet ve tehditle işlenen suçların veya bu suçları işleyen faillerin övülmesinin, bu övgünün beraberinde kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikeyi ortaya çıkarma ihtimalinin yüksek olacağı gözden uzak tutulmamalıdır. Öte yandan Türk bayrağının inmesine göz yummaya, canilerin mesajını sanki doğal ve sıradan bir halmiş gibi göstermeye hukuk kitaplarının hangi sayfasında müsaade ve cevaz vardır? Açıkça Türkiye'nin çözülmesi ve çökmesi için bir teröristin kanlı mesajları ne zamandan buyana olumlu görülür ve müspet karşılanır olmuştur? Sorarım sizlere, Cumhuriyet'i savunmakla görevli savcılar, hâkimler nerededir, nereye gitmişlerdir? Şayet, 21 Mart tarihinde Diyarbakır'da olanlar suç değilse, bundan sonra suç olarak neyi göreceğiz, nelere suç diyeceğiz? Ey AKP, ey bölücüler, ey bayrak nedir bilmeyenler, ey dönekler, ey düşman ağzıyla konuşanlar, bu şanlı bayrak size rağmen var olacak, size rağmen nazlı nazlı dalgalanacaktır. Ve biliniz ki, Türk milletinin önüne düşerek tüm çapsızların ve çapulcuların temizlenmesine ön ayak olacaktır."

"BAŞBAKAN TÜM UMUTLARINI KARA GÜN DOSTU TERÖRİST ÖCALAN'A BAĞLAMIŞTIR"

AKP'nin PKK ve İmralı canisiyle yürüttüğü müzakerenin ve pazarlık trafiğinin gittikçe hızlandığını ve sahasının genişlediğini belirten Bahçeli, "Anlaşılan Başbakan tüm umutlarını kara gün dostu terörist Öcalan'a bağlamıştır. Şu talihsizliğe ve köhnemişliğe bakınız ki, Başbakan Erdoğan, PKK ve İmralı canisiyle ortak ihanet komisyonunda buluşmuş, var olan tüm değerlerimizin, kabullerimizin, ilke ve esaslarımızın kavrama noktasından tutarak deşmeye ve dağlamaya yönelmiştir. PKK'ya ve İmralı canisine sözde çözüm ve barış adına kefil olanlar, bu da yetmezmiş gibi kefaret altına girenler vicdanlarını rehin bıraktıkları için milli perspektifi ve milli konsepti tamamen dışlamışlardır" dedi.

"BU HAYALDİR, TEMELSİZDİR, BOŞTUR VE AVUNTUDUR"

"İmralı canisi geçen haftaki ölüm metninde, PKK'lı militanların sınır dışına çekilme aşamasına geldiklerini duyurmuştur" diyen Bahçeli, şunları söyledi: "AKP, yandaş basın, satılmış kalemler, çürümüş beyinler, donmuş kalpler hemen bu kurnaz ifadenin üstüne atlamışlar ve PKK'nın sınır dışına çıktığını canlı yayınlardan, manşetlerden veya değişik vasıtaları kullanarak gündeme getirmişlerdir. Oysa ki canibaşı böyle bir şey dememiştir. Kaldı ki PKK'nın buna niyeti de görülmemiştir. PKK'nın sınır dışına çekileceğini müjdeleyen ihanet senfonisi bir kez daha karavana atmış, milletimizi yanıltmak ve kandırmak için her pis tezgâhtan, her ahlaksız komplodan istifade etmeye tevessül etmişlerdir. Hepsinden daha da önemlisi, PKK'nın yuvalandığı, saldırılarını ve suikastlarını planladığı terör kamplarının sınır dışında olmasıdır. Sınır ötesinde kan ve ölüm denklemi kuran, pusuları icra etmek ve can almak için elleri tetikte bekleyen katiller, nasıl olacak da sınır dışına yeniden çıkacaklardır. Kandil neresi, mahmur kampı neresi, Türkiye sınırları içinde mi? Bu hayaldir, temelsizdir, boştur ve avuntudur."

"ATEŞKES DİĞERLERİNDEN FARKSIZ OLMAYACAKTIR"

PKK'nın ateşkes kararının stratejik olmayıp, yalnızca günü kurtarmaya yönelik taktik mahiyetli bir hamle olduğunu belirten Bahçeli, "Bugüne kadar PKK, sekiz defa sözde ateşkes kararı vermiş, ama kısa süre sonra kanlı saldırılarını artırarak ölüm saçmıştır. Şimdiki de diğerlerinden farksız olmayacaktır. Üstelik kanlı örgütün elebaşları, sözde ateşkesin karşılıklı olacağını küstahça iddia edebilmiştir. Ayrıca adıyla müsemma olan PKK'lı Karayılan, terör örgütünün sözüm ona sınır dışına çekilmesi için hükümete ve Meclis'e görev hatırlatması yapmış, yasal güvenceler istemiştir. Bu teröristin, AKP'nin hışmına uğrayan, köşesi elinden alınan, kalemi epey zaman önce kırılan ve 12 kötü adamdan birisi olarak performansı pek de fena sayılmayan Hasan Cemal'e geçtiğimiz günlerde verdiği üçüncü mülakatı ibretliktir" diye konuştu.

AKİL ADAMLAR HEYETİ

PKK'lı Karayılan'ın sözde barışın ön şartı olarak İmralı canisinin özgür kalmasını vurguladığını hatırlatan Bahçeli, "Devamla Başbakan'ın 'Silahları ayaklarınızın altına alın ve gelin siyaset yapın' sözlerine karşılık olarak KCK tutuklularının salıverilmesini talep etmiştir. Bunun yanı sıra, PKK'nın anayasadan beklentisi de üç aşamalı olarak ifade edilmiş, bunlar yeni vatandaşlık tanımı, kimliklerin tanımı ve Türk milletinin tanımı noktasında düğümlenmiştir. Hatta PKK'lı Karayılan tıpkı 2009 yılının mayıs ayında söylediği gibi, Akil Adamlar Heyeti kurulmasını dayatmış ve dillendirmiştir. AKP'de bunu kabul etmiş olacaktır ki, kimliği, niyeti, ideolojisi, maksadı zifiri karanlık olan yeni bir kötüler listesi organize ederek düğmeye basmıştır. Görünen gerçek şudur; AKP zihniyeti PKK'nın zorlamalarına çoktan ikna olmuş ve onay vermiştir" dedi.

"TÜRK MİLLETİNE PSİKOLOJİK HAREKAT YAPACAKTIR"

Akil Adamlar Heyeti'nin oluşturulması, PKK'ya çözüm çekilişinden çıkan meblağı yüksek ve kabarık bir ikramiye olarak belirginlik kazandığını belirten Bahçeli, şunları söyledi: "Başbakan Erdoğan geçtiğimiz hafta sonunda Eskişehir'e giderken PKK'nın muhatabı olarak hükümeti göstermiştir. Ve Akil Adamlar Heyeti'nin; akademisyenlerden, iş dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından ve medyadan temsilciler almak suretiyle yedili gruplarla teşkil edileceğini söylemiştir. Bu açıklamasında, akılları durduran, milli vicdanları sükûtu hayale uğratan bir tespit ve yorumda da bulunmuştur. Başbakan Erdoğan'a göre, bu yedili gruplar Türk milletine psikolojik harekât yapacaktır. Başbakan'a göre bu zevat, toplumsal algının yönetilmesiyle, milletimizin PKK konusunda hazırlanmasıyla meşgul olacaktır. Bu olacak, pas geçilecek ve küçümsenecek bir şey değildir."

"MHP BUNLAR GİBİLERİ YENE YENE 44 YILINI GERİDE BIRAKTI"

YİĞİT BULUT VE ARINÇ'A CEVAP: GÖKTEN NE YAĞACAĞI...

Bahçeli, "Diğer taraftan partimizin dimdik duruşundan rahatsız olanlar, milli heyecanından kıvrananlar kan durursa, terör biterse bizim de biteceğimizi, baraja takılacağımızı ve kapımıza kilit vuracağımızı bayat ve bayağı sözlerle açıklamışlardır. Allah'a şükürler olsun ki, Milliyetçi Hareket Partisi bu omurgasızların, bu küfre batmışların, bu iftira seline kapılmışların oyunlarını boza boza, tuzaklarını yara yara, bunlar gibileri yene yene 44 yılını geride bırakmıştır. Aynısını yine yapacak, bozguna uğramak için kaşınanların yine cesaretle ve milletimizin eşsiz desteğiyle üstesinden gelecektir. Kabul edilsin ki, bunların dilekleri gerçekleşseydi, gökten ne yağacağını herkes görürdü. Bu çevrelerin, küçücük kafalarıyla, kompleksli şahsiyetleriyle, narsist tutumlarıyla, egoist tavırlarıyla ve gayri milli özellikleriyle MHP hakkında hüküm vermeleri, asılsız yorumlarda bulunmaları boylarını ve hadlerini fazlasıyla aşacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi; Türk milletinin içinden çıkan, yine milletin huzuru, kardeşliği, dirliği, refahı ve iyiliği için varını yoğunu ortaya koyan, üstelik Türkiye'nin var olması için her şeyi göze alan milli ruhtur, milliyetçi şuurdur. Şiddet ve barbarlığın yanında hizalanmış, katillerin elinden su içmiş, onların bilirkişiliğine intisap etmiş çok yüzlüler ne bizi anlayabilecek ne de bizimle birlikte olabileceklerdir" diye konuştu.

"BUGÜN DE BU SÖZÜMÜN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM"

Bursa'da gerçekleştirilen Kuruluş Mitingi'ne değinen Bahçeli, "Meydanı şereflendiren vatandaşlarımın hep bir ağızdan beyan ettikleri ve Türkiye'nin batışına, milletin çözülmesine itiraz eden, bizzat millet iradesinin inisiyatif almasına vurgu yapan sözlerine karşılık 'Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir' ifadesini kararlılıkla kullandım. Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Asla dilemeyiz ama, hükümetin teslim olduğu, teröristlerin hâkimiyet kurduğu, Türk milletinin bölündüğü, son yurdumuzun parçalandığı bir ortamda bizim duyarsız, tepkisiz kalacağımız mı zannedilmektedir? Herkes bilsin ki, yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır" dedi.

"İSRAİL, KAZ GELECEK YERDEN TAVUĞU ESİRGEDİ"

İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi ile ilgili olarak Bahçeli, "Biz başından beridir, İsrail tarafından özür ve tazminat meselesinin yerine getirilmesinden bahsettik, bu görüşümüzden de bir an olsun ayrılmadık. Başbakan Erdoğan'ın, bizim tarafımızdan söylendiğini iddia ettiği, 'İsrail özür dilemez, beklemeyin,' sözleri ise tam anlamıyla yalan ve iftiradan ibarettir. Kendisinin İsrail'e yönelik olarak sarfettiği; 'terörist, bozguncu, sapık, vahşi, barbar, katil, cani' sözleri gerçek olup henüz tazeliğini korumaktadır. Üstelik Mavi Marmara saldırısından çok kısa bir süre sonra, İsrail'in OECD'ye üye olmasına onay veren de Başbakan ve hükümetinden başkası olmamıştır. Şimdi kalkıp İsrail Başbakanı'nın Obama talimatlı ve bölgesel hesaplar öyle gerektirdiği için özür dilemesini iç siyasete malzeme yapılması, istismarcılığının tekrar tescili olarak görülmelidir. Anlaşılan İsrail, kaz gelecek yerden tavuğu esirgememiş, 3,5 yıllık süründürme ve oyalamadan sonra, Suriye ve İran'ı baz alan gizli gündem nedeniyle özür dilemiştir" diye konuştu,

"ABD BAŞKANI İKİ TARAFI DA TERBİYE ETTİ"

"ABD Başkanı iki tarafı da terbiye etmiş, telefon diplomasisiyle aralarını bulmuştur" diyen Bahçeli sözlerini şöyle tamamladı: "Elbette bu özür meselesinin birçok düşündürücü tarafları, sorgulanması gereken yanları vardır. Ancak teknik ayrıntıya girmeksizin ifade etmek gerekirse, AKP hükümeti bölgesel projeler kapsamında İsrail'e yanaştırılmış, BOP'un hedeflerine, küresel planların emellerine kanalize edilmiştir. Başbakan Erdoğan, Avusturya'da Siyonizm'e yönelik kullandığı sözlerini bu şekilde tamir etmiş ve beklendiği gibi ABD'nin tepkilerini de frenlemiştir.Obama'nın Ortadoğu seyahati sırasında gerçekleşen bu özür meselesi tesadüf görülmemeli, İsrail'in bir tavizi olarak değerlendirilmemelidir. Hedef Suriye'dir, hedef İran'dır ve hedef İsrail'in güvenliğini sağlama alarak, Kürdistan'ın kurulmasına yol ve alan açmaktır. Tüm bu gerçekler ortadayken, özür meselesinden siyasal rant ummak, billboardları Başbakan'a minnet sözleriyle donatmak ilkel bir mantığın ürünü, fırsatçı zihnin telaşı olarak görmek lazımdır."


 
Yorumlar (7)
ülke nereye gidiyor 7 yıl önce
ülkenin durumu hiç iç açıcı deyil sayın devlet bey doğruları söylüyor ama millet hala derin uykudan uyanmıyor.özürdilemeyen israil obamanın ısrarıyla neden özürdiledi bunlar düşünülmesi gereken konular.habur da başlayan alıştırma saheleri diyarbakırda sonuca ulaşmıştır.durum vahimdir.bu durumu çözeceğinin inanan hükümet yanılmktadır.bu süreç ülkenin bölünmesine kısacası israil ve amerikanın talimatları doğrultusunda özerkliğe doğru ilerlemektedir.
akılfikir... 7 yıl önce
neye göre kime göre.
mesela ben hiç umursamıyorum sayın bahçelinin söylediklerini.hatta sivastan öteye gidemeyenlerin bu konuda söz söyleme hakkı yoktur diye düşünüyorum.

ülkücü 7 yıl önce
saygıdeğer kardeşlerim ben 12 eylül döneminde ağır bedeller ödemiş bir ülkücüyüm üniversitemi okuyamadım tahsilimi devam ettiremediğim için meslek sahibi olamadım şunu gördüm o dönemde bizleri kullananlar şu an sizleri kullanıyor işinize gücünüze bakın tahsilinizi devam ettirin geçmiş dönemde bizleri solcu sağcı diye çatıştırdılar şimdi çarpıştıranlar aynı masada şu sıloğan hiç yabancı gelmedi vur de vuralım öl de ölelim merak etmeyin ö günlerde gelecek aman kardeşlerim dikkat
5 yıl sonra umursayacaksın 7 yıl önce
arkadaşım yazmış bahçelinin sözlerini umursamıyorum diye bende söylüyorum 5 yıl sonra mecbur umursayacaksın.siyasi holinganlığı ülkenin ve milletin bütünlüğünden öne geçmiş umrsamazlar 5 yıl sonra bu diyarbakırdaki olaylar seni vurmazsa çocuklarını yine vuracak.sen parti şak şaçılığına devam et uyumaya devam
sen ülkücümüsün 7 yıl önce
ülkücü geçinen arkadaşım sen sağ sol olaylarını görmüş olabilirsin ama ülkenin gidişatını göremiyecek kadarda cahil olunmaz.devlet bey geleceği gördüğü için milleti uyarıyor ve siz hala işinize gücünüze bakın diyebiliyorsun.efendi 2 tane çocuk yetiştiriyorum geleceklerini iç açıcı göremiyorum.bu hükümetin yaptıklarını umursamaz kalıp ülkeyi hainlere bırakıp işimizemi bakalım.bu zihniyet zaten 2002de beri milleti uyutmuyormu sizde elçisimi oluyorsunuz??
evlat 7 yıl önce
bahçelinin evladı yokki evlat acısı bilsin boş boş konuşuyor bence sonu yaklaştı
bu işin siyaseti olmaz 7 yıl önce
akp nin bitiş düdüğü çalınıyor artık.ama millet çok büyük işlere mal olacak.vatanın ve milletin bütünlüğünde siyaset gözetilmez.sayın bahçeli gerçekleri konuşmaktadır birileri hala duymazlıktan gelsede......
banner833
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Alanyaspor 15 23
7. Galatasaray 14 23
8. Malatyaspor 14 20
9. Göztepe 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Gaziantep FK 14 17
12. Çaykur Rizespor 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Antalyaspor 15 13
16. Kasımpaşa 14 12
17. Kayserispor 14 10
18. Ankaragücü 14 9
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 14 22
7. Menemen Belediyespor 14 22
8. Altay 15 20
9. Fatih Karagümrük 14 20
10. Balıkesirspor 14 19
11. Giresunspor 14 19
12. Adana Demirspor 15 18
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Arsenal 16 22
10. Crystal Palace 16 22
11. Newcastle 16 22
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 16 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 17 19
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 17 10
20. Espanyol 16 9
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@