Türk Eğitim-Sen'in Adaylardan Beklentileri

Niğde’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından, Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş Niğde Milletvekili adaylarından beklentilerini açıkladı.

SİYASET 07.05.2015, 23:54 08.05.2015, 00:00
755
banner830
 Sivil Toplum Kuruluşlarına Niğde’deki sivil toplum kuruluş temsilcilerine “25. Dönem Niğde Milletvekili Adaylarından beklentileriniz nelerdir” sorusunu sormaya devam ediyoruz.

Yine Niğde’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından, Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş Niğde Milletvekili adaylarından beklentilerini açıkladı.

İhsan Uğraş açıklamasında; 7 Haziran 2015 tarihinde 64. Hükümeti seçiyoruz. Niğde’de bütün partiden adaylarımız yoğun bir faaliyet gösteriyorlar, hepsine de başarılar diliyorum.  Türkiye Kamu Sen olarak hem ülke genelindeki hem de ilimizdeki sorunlara eğilen, bunlarla ilgili çalışmalar yapan ve çözüm ortağı olmaya gayret eden bir teşkilatız.   25. dönem Niğde milletvekillerinden bizim beklentilerimiz hakikaten çok büyük çünkü hem yerelde, hem genelde ülkemizde kamu çalışanlarının büyük sıkıntıları var. Ben isterseniz öncelikle yereldeki beklentilerimizden bahsedeyim.

Niğde’de ki en büyük sorun şu anda işsizlik, gençlerimize bakıyoruz kahve köşelerinde zaman öldürüyorlar iş bulamıyorlar yeni iş istihdam alanlarının açılması ve gençlerimize, işsizlerimize iş temin edilmesi bizim için çok önemlidir. Yeni seçilecek milletvekillerimizin bu konuda çaba sarf edeceklerini, yeni istihdam açacaklarını bekliyoruz ve ben buna da inanıyorum.

İkinci bir husus Niğde’mizle ilgili olarak, Niğde’miz turizmden hak ettiği payı alamıyor. Kapadokya’nın giriş kapısıdır Niğde. En yakın il Nevşehir Peri Bacaları, Ürgüp Göremen veya Aksaray Ihlara Vadisi’nin tanıtımını yaparak turizmden pay almaktadır, hatta iyi bir pay almaktadır ama Niğde tanıtımını yapamamış, hak ettiği payı alamamış bir dahaki dönemde milletvekillerimizin Niğde’nin tanıtımında gayret göstermelerini ve Kapadokya’nın giriş kapısı olan Niğde’nin turizmden hak ettiği payı da alması için çalışmalar yapmasını bekliyoruz işte dünya da tekdir bizim Eskigümüş’teki kilise de ki Meryem Ana figürü, Selçukludan kalma eserlerimiz vardır. Bunlarında tanıtımı yapılarak Niğde’nin de hak ettiği payı almasını biz istiyoruz ve milletvekillerimizden bu konuda ciddi çabalar göstermelerini ve ciddi adımlar atmalarını bekliyoruz.

Tabi Niğde’mizin büyük bir sorunu trafik sorunudur. Niğde’de yollarımız dar, park yerlerimiz yok, hem araçlar ana yol üzerinde hareket etmede sorun yaşıyor hem de park etmede sorun yaşıyor tabi bununla beraber yayaların en azından karşıdan karşıya geçmelerinde büyük sorunlar yaşanıyor. Bu konuda da ciddi tedbirler alınmalı Niğde’deki trafik sorunu en kısa sürede çözülmeli, bunlar için de sayın vekillerimizden ciddi adımlar atmalarını bekliyoruz.

Tabi diğer bir husus bizi de ilgilendiren bir husus sendika olarak Niğde eğitim konusunda hak ettiği yerde değildir. Niğde’nin eğitimi daha gerilerde olması bizleri üzmektedir. Biz Niğde’nin eğitim başarılarının daha üst sıralarda olmasını istiyoruz ama son zamanlarda özellikle bu “MEB” yasasından sonra kurum ziyaretlerinde de gördüğümüz şudur. Öğretmen arkadaşlarımız huzursuzdur, idareci arkadaşlarımız tedirgindir. Huzurun olmadığı yerde başarı olmaz. Niğde’de eğitim başarısının artması için, eğitim kalitesinin artması için çalışma ortamındaki huzuru tesis edilmesi son derece önemlidir, tabi buda atamalardaki özellikle “MEB” yasasından sonra idareci atamalarındaki diyakat ve ehliyetin baz alınmadan benim adamım zihniyetiyle yapılan atamalardan sonra huzursuzluğun burada çok etkili olduğunu düşünüyorum. Niğde bunu hak etmiyor, çocuklarımız bunu hak etmiyor, bu çocuklar bizim geleceğimizdir ülkemizin geleceğini inşa eder onun için Niğde’de eğitimde üst sıralarda bulunması hakikatten arzumuzdur. Bu konuda da Niğde’ye gerek öğretmen konusunda gerekse malzeme konusunda veya okullarımızın fiziki yapısı konusunda daha çok bütçeden pay ayrılması arzumuzdur. Bunları da yapacağına inanıyorum ben sayın vekillerimizin. Bir başka husus Niğde’de hakikaten bir çarpık kentleşme var. Bildiğim kadarı ile Türkiye’de Nazır planı olmayan tek il Niğde. Bu çarpık yapılanmasında bir an önce önüne geçilmesi lazım, kentsel dönüşümün bir an önce hayata geçirilip hız verilmesi lazım diye de tabi düşünüyoruz. Tabi şimdi sadece Niğde değil Türkiye genelinde yaşanılanlarda bizi yakından ilgilendiriyor. 25. Dönemde Niğde’den seçip göndereceğimiz sayın milletvekillerimizin özellikle bazı konularda çok hassas olmalarını biz arzu ediyoruz. Bunlardan bir tanesi Türkiye Kamu Sen olarak her zaman için “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” diyerek de Devletimizin milletle bölünmez yana olan bir sivil toplum örgütüyüz. Bizim için Devletle milletin bölünmez bir bütünlüğü çok önemlidir. Her zaman biz şunu söyleriz "Bizim için emed müdded olan devlettir, bizim için baki olan devlettir.” Allah bu milleti devletsiz, Allah bu devleti milletsiz bırakmasın. Bu çözüm süreci denilen ancak bizim Türkiye Kamu Sen olarak “çözülme süreci” olarak terakki ettiğimiz konu da biz terör örgütüne ve terör örgütünün başına çok büyük tavizler verildiği kanaatindeyiz. Elbette ki ülkemizde rahat içerisinde, huzur içerisinde yaşamayı temenni ediyoruz. Ama bu yolun sonu terör örgütüne ve terör örgütünün başına taviz vermekten geçmiyor. Vatanın milletle bölünmez bir bütünlüğü esas alınarak çözüm yollarına girilmeli, terör örgütüne ve terör örgütünün başına taviz vermekten vaz geçilmelidir, milletvekillerimizin de bu konuda çok hassas olmalarını bekliyoruz.


Tabi bir başka husus devlet memurlarının iş güvencesi konusu. İşte genel merkezimizin de bastırdığı küçük bir broşürümüz vardır. Sayın Cumhur Başkanımızın zaman zaman TÜMSİYAD la yaptığı toplantıda Kırşehir’de yaptığı konuşmada bazı açılışlarda ki yaptığı konuşmalarda özellikle vurguladığı bir şey var, “işçi, memur ayrımını kaldıralım, işçiyi, memuru bir çatı altında birleştirelim. Kamu çalışanı altında 4/C sözleşmeli yapalım” diyor. Bu bizim iş güvencemizin elimizden alınması demektir. Türkiye Kamu Sen olarak biz elimizden iş güvencemizin alınmasına kesinlikle karşıyız, buna karşı da sert tepkiler gösterecez. Genel merkezimizin bu konuda ki tavrı nettir çok nettir sayın vekillerimizden, seçilip gidecek olan vekillerimizden hangisi partiden olursa olsun hepsi Niğde’nin vekilidir. Niğde için çalışacaktır, bizler için çalışacaktır. Bu konuda da kamu çalışanlarının yanında olmalarını biz arzu ediyoruz.

Tabi bu arada atanamayan Türkiye de 350bin civarında öğretmen vardır, okulların da öğretmene ihtiyacı vardır. Gezdiğimiz okullardan, gördüğümüz konulardan bir tanesi ücretli öğretmen, özellikle merkezden uzaklaştıkça ücretli öğretmen sayısında da büyük artışlar görüyoruz biz. Arkadaşımızın işe ihtiyacı var, alanında bir okul bitirmiş, o okulunda öğretmene ihtiyacı var ve Türkiye de 350binin üzerinde atanmayı bekleyen öğretmen var, biran önce bu çocuklarımızın atamalarının yapılması ve bu çocuklarımızın okullarda göre başlamalarını arzu ediyoruz. Bu konuda da sayın vekillerimizin bir çalışma göstereceğine inanıyorum.

Kamu çalışanlarının büyük sıkıntıları var, kamu çalışanları emekli olmaya korkuyor, şu anda 60-65 yaşına gelmiş hala çalışan insanlar “emekli olduğum zaman benim emekli maaşım yüzde 40-50 oranında düşüyor, karnımı zor doyururum, üniversite çocuğum okuyor, evim kira, eşim çalışmıyor” diyen arkadaşlar var. Tabi biz Türkiye Kamu Sen olarak ek göstergemizin 3600e çıkartılmasını verilen bütün ücretlerin taban aylığa yansıtılmasını istiyoruz. Böyle olduğu zaman en azından emekli olan kamu çalışanlarının emekli maaşlarında çok büyük bir düşüşler olmayacak, insanlar en azından evlerini geçindirebilecekler, karınlarını doyurabilecekler, çocuklarını okuta bilecekler bu konuda da sayın vekillerimizin çalışmalar yapmasını komisyonda da veya mecliste bu konuları gündeme getirmeleri ve kamuoyu oluşturmalarını bekliyoruz. Milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum”dedi.
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Satın ulan satın. Bizde bilelim yeni sahibimiz kim...
Her dönemin sağlık müdür adayı ord.Prof.pratisyen Dr.Yılmaz Y.neden gerekli önlemleri almıyor.Her konuda ahkam kesen bu bilge sağlık müdürü eskisi neden engin tercübelerini sağlık kuruluşları ile paylaşmıyor.Küstürüldümü acaba???
Dügünlerde insanlar kucak kucak a oturuyor ne mesafesinden bahsediyor sunuz
Doğru bir haber ama hz. İsa değildir. 3 tane İsa olduğundan bahsedilir Apollonos un hayatı h.z. İsa ya çok benzetildigi için peygamber zan edilmiştir. Şuan kiliselerde bulunan freskler Apollonos a aittir. En eski incilde bulundu ama el altından yurtdışına kaçırıldı. Çünkü dinler tarihini değiştirecek belge niteliğinde olduğu söylenir.
Bakım onarım bahanesiyle elektrik tellerinin altındaki ağaçları katlediyorlar.
19°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:13
Güneş 05:45
Öğle 12:52
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:14
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@