Trafik sorunu nasıl çözülecek... Yeşil Niğde nasıl oluşacak...

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Ak Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi 2’inci sıra Meclis üyesi adayı Mustafa Giray ve Belediye meclis üyesi kontenjan adayı Harita mühendisi Mikail Aksungur Elhacı Mahmut Caddesi esnaflarıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi.

SİYASET 06.03.2019, 20:47 nigdehaber
512
Trafik sorunu nasıl çözülecek... Yeşil Niğde nasıl oluşacak...
banner830
Programın açılışında konuşan Niğde Belediyesi 2’inci sıra Meclis Üyesi Adayı Mustafa Giray, “Hepimizin bildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız bu seçimlere çok önem veriyor. Hepimizde bu ciddiyetle bu seçimlere bakmalı, her kapıyı çalmalı, her eli sıkmalı ve herkese kendimizi anlatmalıyız. Kesinlikle rehavete kapılmamalı, alanları boş bırakmamalıyız.  Bizleri belediye Meclis üyeliğine layık gördüklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Belediye Başkan Adayımız Emrah Özdemir’e v Ak Parti teşkilatına çok teşekkür ederim " dedi.

Ak Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir; “ Mustafa Ağabeyimize ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederiz bizi bir araya getirdi sağ olsun. Şehrimize faydalı olmak adına şehrimize eserler katmak adına Belediye Başkanlığı yapmak istiyoruz. 31 Mart akşamında da öncelikle şunu söyleyeceğim şehrimizde taş üstüne taş koymak istiyoruz, bu güne kadar taş üstüne taş koyan hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun Herkesten Allah razı olsun.  Önemli olan bu memlekete bir şey üretebilmek derdimiz memleket başka hiçbir derdimiz yok.  31 Mart’tan sonra 1 Nisan da bu görev nasip olursa gerçekten büyük eserler yapmak istiyoruz.  Bu şehre büyük eserler bırakmak istiyoruz.  Büyük eserler bırakmayacaksak Allah bana o görevi nasip etmesin. Bu şehrin kaderini değiştiremeyeceksek rutini devam ettireceksek bile Allah bana bu görevi nasip etmesin” dedi.

NİĞDE’NİN 40 YILINI PLANLAMAYA ADAYIM
Gerçekten ben bu şehrin kaderini değiştirmek istiyorum diyen Özdemir; “ Ben bugün belediye başkanlığına adaysam bugüne kadar yapılanları bu şehre yeterli görmediğimiz için. Elbette bunun bir dönemi bizim partimiz belediye başkanlığı olarak bizim partimizdeydi daha öncesinde farklı bir partideydi iki tane üç tane belediye başkanlığı yaşadık. Dört tane belediye başkanımız var bu şehirde hayatta olan bu şehre belediye başkanlığı yapmış olan bizim derdimiz dediğimiz gibi bu güne kadar yapılanlardan Allah razı olsun. Ama bizim istediğimiz bu güne kadar yapılamayanı yapmak bu güne kadar konuşulamayanı konuşmak, biz bu şehri büyütmek istiyoruz.  Biz burada esnafız bu şehri büyütmemiz lazım, bu şehir büyürse bizde büyürüz. Ufkumuzun açık olması lazım, ben bu şehrin 30 yıl sonrasını, 40 yıl sonrasını planlamak istiyorum. Çünkü bir imar planı bir şehre 30 yıllık yapılır. Bir şehrin 30 yıl sonraki nüfusunu hesaplarsınız açacağınız yolları, bırakacağınız yeşil alanları, eğitim alanlarını, ibadet alanlarını ve aklınıza gelebilecek ne varsa 30 yıl sonraki nüfusuna göre yaparsınız” diye konuştu.

500 BİN NÜFUSLU BİR NİĞDE’NİN TEMELLERİNİ ATACAĞIZ
400 bin, 500 bin nüfuslu bir Niğde’yi hayal ederek temelleri atmaya çalışacaklarını belirten Ak Parti Niğde belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir; “ Niğde ‘de bir trafik problemi yaşadık yıllarca yaşıyoruz otopark problemleri yaşadık, hava kirliliği yaşıyoruz.  Demek ki biz 140 bin nüfuslu bir şehri bile hayal edememişiz, o yüzden biz daha büyük hayal edeceğiz.  400 bin 500 bin nüfuslu bir Niğde’yi hayal edeceğiz, temelleri atmaya başlayacağız.  Bu nüfus çocuklarımıza mı olur bize mi olur bilinmez, bizim amacımız biz bu nüfusu görelim ki ikinci hastanemizi açalım, hava alanımızı bir an önce faaliyete geçirelim. Bu şehre yapılamayan nüfus yetersizliğinden dolayı birçok iş var bunları yapalım bu yüzden bir hayalimiz var ve bu hayalle yola çıktık. Bana bu görev 1 Nisan da nasip olursa ilk günden itibaren bu görevin biteceği son günü düşünerek hareket edeceğim hatta görevin biteceği son gün değil. Son nefesi verdiğimizde arkamızda dedikodumuz mu konuşulacak yoksa eserlerimiz mi konuşulacak, biz arkamızda eserlerimizin konuşulacağı bir şehir bırakmak istediğini belirtti.

NİĞDE’DE YATIRIMCILARA ÖNCELİK TANIYACAĞIZ
Projelerinden birkaç tanesini anlatan Özdemir; “Yatırımcı Niğde ‘de yatırım mı yapmak istiyor gelsin, Niğde Belediyesinde çayını kahvesini içerken biz işini halledelim adamı hiç yormayalım yeter ki yatırım yapsın, yeter ki insanımıza ekmek versin, başka hiçbir derdimiz yok.  O yüzden önceliğimiz olacak ve hızlı bir şekilde el atacağız.  Devamında ne yapacağız bu şehre yeşil alanlar yapacağız, yollar yapacağız, otopark sorunumuzu bitireceğiz.  Çok büyük otopark sıkıntıları var, bunun farkındayız. Bunlarla alakalı düzenlemeler yapacağız. En büyük projemiz şehir merkezine en büyük yeşil alanı inşa edeceğiz,  şehrin merkezine 200 dönümlük bir yeşil alan yapmak istiyoruz.  200 dönüm bunu nereden bulacağız, Niğde şehir merkezinde 40 metrekare belediyenin arsası yok.  Biz eski rektörlükten Süleyman Fethi Caddesinin bir ucunda diğer ucundaki Hüdavend Hatun Türbesine kadar büyük bir alan var, burası tamamen kamu binalarıyla dolu ön tarafta bankalar caddesi var özel mülkiyetlere dokunmadan kamu binalarının olduğu kamu arsalarını yeşil alana dönüştüreceğiz.  Burada koruyacağımız binalar var, öğretmen evi gibi endüstri meslek lisesi gibi ve Anadolu lisesi gibi tarihi ve tescilli olan binaları koruyacağız.  Bunun dışında ne var ne yok hepsini dönüştüreceğiz ama neye dönüştüreceğiz yeşile dönüştüreceğiz kentsel dönüşümü yeşil dönüşüm yapacağız, şehrin meydanında 200 dönümlük bir yeşil dönüşüm olacak.  Bankalar caddesi, bor yolu, Süleyman Fethi Caddesi 3 şerit tek yön, yaya kaldırımları genişleyecek, bisiklet yolu yapılacak akıllı bisiklet uygulaması olacak. Orada yürüyüş yolları olacak, bisiklet yolları olacak, kalan binaları sosyal tesisler yapacağız bu projem kitapçığımda göreceksiniz çok farklı bir proje bizim dönüşüm yapacağımız binalar zaten ömrünü tamamlamış binalar israf yapmayacağız” dedi.

NİĞDE’YE 200 DÖNÜMLÜK YEŞİL ALAN
Eski rektörlük dediğimiz binalar yapılalı yaklaşık 60 yıl olmuştur, biz bunları yıkacağız. Hızlı bir şekilde yenilerini başka yerlere yapacağız, hem şehirde rahatlatmış olacak.  Böylelikle şehrin tam ortasında 200 dönümlük yeşil alan olacak gördüğünüz caddeler sokaklar tamamen  değişecek, altında otopark olacak.  Niğde’nin bu Bor Caddesinin ve Süleyman Fethi caddesinin otopark yükünü alacak otoparklar yerin altında olacak, üstü yeşil alan olacak.  Biz bu projeyle şehrimizi yeşil alana kavuşacak otopark sıkıntısını bitirmiş oluyoruz ve trafiği de rahatlatmış oluyoruz.  Trafik nasıl rahatlıyor bu bölgede toplam 6 bin tane öğrenci var 2 binde memur var biz bunları şehrin farklı noktalarına dağıtığımız zaman şehir merkezine de günde 8 bin kişi girip çıkıyor trafiğimizde rahatlıyor.  En büyük projemiz bu bunu 5 yıl içerisinde yapacağız inşallah. Bu bugünden yarına olacak bir şey değil, 3 yıl içerisinde yapacağımız projelerimizde var” diye konuştu.

 BANKALAR CADDESİ BOR YOLU CADDESİ TEK YÖNE DÜŞÜYOR
Bankalar caddesi Bor yolu caddesi tek yöne düşüreceklerini ifade eden Özdemir; “Bankalar caddesi, Bor yolu, Süleyman Fethi Caddesi 3 şeritten tek yön, yaya kaldırımları genişleyecek, bisiklet yolu yapılacak ve akıllı bisiklet uygulaması olacak. Ayrıca Bor caddesinden Süleyman Fethi Caddesine kadar tek yön olan yollarda ara sokaklara ring yolları da açılıp ara sokaklardaki esnaflarımızda canlandırılacak.  Paşakapı caddesinde ve Elhacı Mahmut caddesinde otoparklar üreteceğiz, hiçbir yer bulamıyorsak da okul bahçelerinin altını kapalı otopark yapacağız. Bununla ilgili iki yıl önce meclisten bir kanun çıkmıştı, bunu hızlı bir şekilde uygulamaya başlayacağız Esenbey mahallesin de, Paşakapı caddesinde yerimiz var ama biz otopark yapmamıştık maalesef bunları hızlandıracağız ve sizin otopark sıkıntınızı da çözeceğiz” diye konuştu.
 


 
Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (3)
VATANDAŞ 1 yıl önce
ŞEHRİN VADİSİNE GÜZEL BİR MASTIR PLANI GEREKİR.
Niğdeli 1 yıl önce
15 YILDIR NİĞDE HİZMETTEN YOKSUN KALDI. İNŞALLAH BUNDAN SONRA İYİ OLUR.
Küpra 1 yıl önce
Patates Araştırmanın hazineden kiraladığı 300 dönümlük büyük bir hazine arazisi var. Merkezde çok güzel park olur. Şehrin iki yakasına hizmet verir.
Son Yorumlar
Yaptığı güzel yardımlar için Sayın Vekilimizden Allah binlerce kez razı olsun.
Niğde de ekşi mayadan ekmek yapan fırın varmı ve adresi neresi çok ihtiyacım var ekşi maya ekmeği izmir bergama dan sipariş veriyorum teşekkürler
Ne güzel anlatmissiniz, okurken sanki yaşadım,bu gelenekle beraber insanlar arasında kaynaşma ve dayanışma vardı,insanlar birbirlerine ihtiyaçları olduğunu biliyordu,her davranışlarına her sözlerine dikkat ediyordu.Simdilerde daha bireysel yaşıyoruz
Bu iş olmaz milletin emeği onun sayesinde oluyor insan her zaman traktörle gidip gelemez ve ayrıca motorsiklet fiyatları tescilli olanlar en aşağı 4000 verin 4000 alalım kimse mağdur olmasın
12°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 20:07
Yatsı 21:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@