Tecimer; Şehitler Gününde Mehmetçik Mahallesinde

Milliyetçi Hareket Partisi Bor İlçe Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası nedeni ile Bor İlçesi Mehmetçik Mahallesinde bir etkinlik düzenledi.

SİYASET 18.03.2019, 22:17 18.03.2019, 23:16 nigdehaber
721
Tecimer; Şehitler Gününde Mehmetçik Mahallesinde
banner830

Milliyetçi Hareket Partisi  Bor İlçe Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası nedeni ile Bor İlçesi Mehmetçik Mahallesinde bir etkinlik düzenledi. 

Mehmetçik Mahallesinde düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası etkinliğine Mehmetçik mahallesi , Çığızoğlu Mahallesi ve Ahmet Kuddusi Mahallesi sakinleri katıldı.
 
Aday tanıtımının da yapıldığı toplantı şehitlerimizin ruhuna yapılan dualarla başladı. Programda  MHP Bor İlçe Başkanı Nazmi Konuş bir konuşma yaptı. Çanakkale ve Şehitler günü temalı bir konuşma yapan Nazmi Konuş partisinin adayı Mustafa Tecimer için de mahalle sakinlerinden destek istedi.

MHP Bor Belediye Başkan Adayı Mustafa Tecimer ise salonu dolduran vatandaşlara yaptığı konuşmada; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler gününde Adına yakışır bir mahallede bu soğuk günde bizleri yalnız bırakmayıp bu coşkuyu, bu heyecanı yaşattığınız için hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum şeklinde başladığı konuşmasına;


  Bugün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin büyük onurunu yaşamaktayız. Bu zaferin bizlere ne ifade ettiğini anlamamız için öncelikle Şehitlerimizi ve bu ülke için can verenleri hatırlamamız gerekiyor. Onun için diyorum ki;
“Selam Olsun” , tarihin derinliklerinden süzülerek gelen şehitler silsilesine… 
Selam olsun, Vey Irmağının kenarında, yıldızlara hürriyet türküsü söyleyen Kürşad’a…
Selam olsun, soy soylayıp boy boylayan Dedem Korkut’a…
Selam olsun Kılçarslan’dan Osman Bey’e uzanan ülkünün uç beylerine…
Selam olsun bir Cuma vakti İstanbul’da Fatih ile saf tutanlara…
Selam olsun yedi düveli geldikleri yere geri gönderen Başbuğ Atatürk’e…
Ve selam olsun yılmadan yıkılmadan ulu bir çınar gibi İslamı ayet ayet, Türklüğü nakış nakış işleyen Başbuğ Alparslan Türkeş’e…
 

    Rahat uyusun Ruhi Kılıçkıran ‘dan Fırat Çakıroğlu’na kadar şehadet şerbetini içen ülkü devleri…
Ve yine … Selam olsun
Niğde’mizde ülkü bayrağını dalgalandırmak için şehit düşen İsmet EMEN’e,  Ömer Tunçkanat’a, Mehmet GÜMÜŞBAŞ ve Ahmet BAŞ’a …
Selam olsun; Kemal Tosun, Varol Tosun, Ramazan Konuş ve Ömer Halis Demir’e… İşte onun için diyorum ki;
Türk milletinin elde ettiği bu zafer, sadece kazanılmış bir savaş olarak görülmemeli, etkileri ve sonuçları itibariyle neler götürüp-getirdiğine iyi bakılmalıdır.
Bilinmelidir ki!
Bu zafer kolay elde edilmemiş, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamı bu savaşın kazanılması ile mümkün olmuştur.
Çünkü;
18 MART, kana susayanların, Karanlık Liman’da boğuluşunun tarihlere kaydedildiği bir gün olmuştur.
– 18 MART Londra’yı  Odesa’ya bağlayan deniz yolunun Karanlık limanda kaybolduğunun bütün dünyaya ilan edildiği gündür.
– 18 MART, İtilaf devletlerinin ve onların yenilmez sanılan armadalarının son tarih denemelerinin bir başlangıcı olmuştur.
– Truva’nın koç boynuzu bugün kırılmış; Ceneviz’in gemisi bugün batmış; Hünkar İskelesi bugün yıkılmış, SEVR bugün çökmüştür.
  
İşte bugün bir kez daha;
Tarih şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin, bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücü ile Türk milletini yüceltme ülküsünün de ihtişamlı ve mukaddes bir hatırasıdır.
 
Bu açıdan Çanakkale Savaşları yalnızca bir askeri başarı değil, izzeti nefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale savaşlarında özellikle Anafartalar civarında askerleriyle verdiği üstün mücadele ve 276 kiloluk top mermisini sırtında taşıyan Seyit Onbaşı, Niğdeli Ali Çavuş ‘un göstermiş olduğu kahramanlık, dünyada çok az milletin gösterebileceği bir kahramanlık destanıdır.
   
Çanakkale Savaşlarını benzersiz kılan, işgalci devletlerin dönemin en muazzam savaş gemileri ve binlerce askeri ile boğazı kuşatıp arsızca saldırması değil, gökten yağmur gibi yağan ateşe göğsünü siper eden aziz Mehmetçiktir.
 
Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna “ya şehit ol, ya gazi” demek suretiyle, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk analarıdır.
 
Bu zafere ulaşarak vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan kahraman Mehmetçikleri bir kez daha minnetle, şükranla anıyorum.
 
Tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza; bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş evlatlarımıza ve kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad olsun” dedi.
 
MHP Adayı Mustafa Tecimer konuşmasının devamında;   Maalesef O günkü düşmanlarımızın torunlarının Yenizelenda’da sabah namazı vaktinde, Nur camiinde yapmış oldukları saldırıyı nefretle kınıyorum. Saldırıda şehit olan Müslüman kardeşlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum. Yaralı gazi kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bu milli silkiniş etkilerini dalda dalga göstermiş, müteakip senelerde Türk milliyetçilerinin şahlanışına kaynaklık ederek Anadolu topraklarında düşmana karşı verilecek olan Milli Mücadelenin de meşalesini ateşlemiştir.  İşte bizde bu bilinçle kahramanlar ve evliyalar diyarı şehrimizde yaşayan insanlarımıza daha mutlu huzurlu bir hayat yaşamalarını temin etmek için bu hizmete tabi olduk.  Bizim inancımız odur ki Peygamberimizin buyurduğu gibi insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır düsturuyla yola çıktık.  Bu yola çıkarken yönetim anlayışımız üç ana esas üzerine kurduk birincisi Adalettir.
 
Yönetimde adaletli olmak ilk düsturumuzdur. Çünkü tarihin her döneminde adaleti esas alan bir milletin evlatları olarak bu emanetin artık sırtımızda olduğunu düşünüyorum.  Onun için de her işimizin başına adalet koyduk.
İkincisi Liyakattır. Diyoruz…  Yani her işi ehline emanet vermek.
Sonra üçüncü olarak İstişare;
İşte bugün sizlerle istişare etmek için gönül sofranıza konuk olduk.
İçinizden biri olurken “Emrolunduğu gibi dosdoğru ol”, ilahi ikazı doğrultusunda düşüncelerimizi paylaşmaya geldik .
 
Allahın izni ve siz gönül dostlarımın desteği ile 31 Mart 2019’da belediye başkanı olacağıma inancım tam” diyerek slayt gösterisi olarak salonda bulunan mahallelilere projelerini tek tek anlattı.
 
MHP Adayı Mustafa Tecimer; Mehmetçik Mahallesi, Ahmet Kuddusi Mahallesi ve Cığızoğlu Mahallelerimizdeki sorunları istişare sonucu tespit ettik tespit edilen tüm sorunları çözeceğimize söz veriyoruz.   Bu projelerimizi gerçekleştirmek için bor belediyesinin parası var gücü de var.  Un , şeker , yağ var. Sadece helva yapacak ustaya ihtiyaç var. İşte Borlularda  “O Usta Tecimer Başkan” diyor.  Kendi ilçeni kendin yönetmeye var mısın? “ diyerek sözlerini tamamladı.
 
Tören sonrasında Mehmetçik Mahallesi, Çığızoğlu Mahallesi ve Ahmet Kuddusi Mahallelerinde bulunan şehit ve gazi ailelerine plaket ve hediyeler takdim edildi.
 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (10)
milliyetçi bor 2 yıl önce
Allah gönlünüze göre versin bitmez bu dava bitmez bu hareket inşAllah dua larımız kabul olur
Borlu 2 yıl önce
Tecimer başkan geliyor
vatandaş 2 yıl önce
COCUKLAR BILE BAŞKAN TECİMER DIYOR
Ulkucu 2 yıl önce
InsAllah kazanan mhp olacak
Telci 2 yıl önce
BOR HERKEZİN BAŞKANI!!!BAŞKAN TECİMER DİYOR.Tüm Milliyetcilerin,Ülkücülerin,Cumhuriyetcilerin,Oylarına talibiz.Bize oy verin evlatlarınız evlatlarımıza Birlikte harika yaşanabilir güzel bir Bor Miras Bırakalım.Şimdiden Teşekkürler.(ÖNER)
borlu ülkücü 2 yıl önce
tecimer seni bilmemde kesin bildigim partinin başındaki ozanımızın dedigi gibi adam sanmıştık adam degilmiş o oldugu sürece vAllahi babam olsa mhp ye oy vermem verdirtmem ...
borlu 2 yıl önce
temız başkan durust başkan mustafa tecımer sonuna kadar desteklıyoruz
mehmet tecimer 2 yıl önce
yürü be amcam kim tutar seni
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Emmoğlu nediyon sen yav felsefe yapmışsın
Köyde yaşayan yok ev yok elektrik yok muhtar var seçmen var. Bu yazıyı şarkı nakaratı gibi kim yazmış
mekanı cennet olsun abimizin seçilseydi niğde için birşeyler yapardı.
Borçlarınızı kapatmak için acil bir krediye mi ihtiyacınız var yoksa işinizi geliştirmek için bir öz sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finans kuruluşları tarafından reddedildiniz mi? Bir kredi konsolidasyonuna veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Tüm finansal problemlerinizi geçmişte bırakmak için buradayız, daha fazla aramayın. Bize e-posta ile ulaşın: [email protected] [email protected] Bu Ocean Finance Mortgages. % 2 gibi makul bir faiz oranıyla ilgilenenlere kredi sunuyoruz. Aralık, 5.000,00 Euro ile maksimum 100.000.000,00 Euro arasında değişir.
Kitaba nasıl ulaşabiliriz?
20°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:36
Güneş 06:58
Öğle 12:30
İkindi 15:25
Akşam 17:52
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 6 8
5. Çaykur Rizespor 6 8
6. Kasımpaşa 6 8
7. Antalyaspor 6 8
8. Malatyaspor 6 8
9. Göztepe 6 7
10. Erzurumspor 5 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Gaziantep FK 6 7
14. Sivasspor 5 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Trabzonspor 6 5
19. Denizlispor 6 5
20. Gençlerbirliği 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Balıkesirspor 7 10
10. Adanaspor 7 9
11. Akhisar Bld.Spor 7 9
12. Bursaspor 7 7
13. Menemen Belediyespor 7 6
14. Bandırmaspor 7 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 7 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Everton 6 13
2. Liverpool 6 13
3. Aston Villa 5 12
4. Leicester City 6 12
5. Tottenham 6 11
6. Leeds United 6 10
7. Southampton 6 10
8. Crystal Palace 6 10
9. Wolverhampton 6 10
10. Chelsea 6 9
11. Arsenal 6 9
12. West Ham 6 8
13. Man City 5 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Burnley 5 1
19. Sheffield United 6 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 7 14
2. Real Madrid 6 13
3. Granada 6 13
4. Villarreal 7 12
5. Atletico Madrid 5 11
6. Cádiz 7 11
7. Osasuna 6 10
8. Elche 5 10
9. Getafe 6 10
10. Real Betis 7 9
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Deportivo Alaves 7 7
16. Athletic Bilbao 6 6
17. Celta de Vigo 7 6
18. Huesca 7 5
19. Levante 6 4
20. Real Valladolid 7 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@