Tecimer; Şehitler Gününde Mehmetçik Mahallesinde

Milliyetçi Hareket Partisi Bor İlçe Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası nedeni ile Bor İlçesi Mehmetçik Mahallesinde bir etkinlik düzenledi.

SİYASET 18.03.2019, 22:17 18.03.2019, 23:16 nigdehaber
739
Tecimer; Şehitler Gününde Mehmetçik Mahallesinde
banner830

Milliyetçi Hareket Partisi  Bor İlçe Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası nedeni ile Bor İlçesi Mehmetçik Mahallesinde bir etkinlik düzenledi. 

Mehmetçik Mahallesinde düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası etkinliğine Mehmetçik mahallesi , Çığızoğlu Mahallesi ve Ahmet Kuddusi Mahallesi sakinleri katıldı.
 
Aday tanıtımının da yapıldığı toplantı şehitlerimizin ruhuna yapılan dualarla başladı. Programda  MHP Bor İlçe Başkanı Nazmi Konuş bir konuşma yaptı. Çanakkale ve Şehitler günü temalı bir konuşma yapan Nazmi Konuş partisinin adayı Mustafa Tecimer için de mahalle sakinlerinden destek istedi.

MHP Bor Belediye Başkan Adayı Mustafa Tecimer ise salonu dolduran vatandaşlara yaptığı konuşmada; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler gününde Adına yakışır bir mahallede bu soğuk günde bizleri yalnız bırakmayıp bu coşkuyu, bu heyecanı yaşattığınız için hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum şeklinde başladığı konuşmasına;


  Bugün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin büyük onurunu yaşamaktayız. Bu zaferin bizlere ne ifade ettiğini anlamamız için öncelikle Şehitlerimizi ve bu ülke için can verenleri hatırlamamız gerekiyor. Onun için diyorum ki;
“Selam Olsun” , tarihin derinliklerinden süzülerek gelen şehitler silsilesine… 
Selam olsun, Vey Irmağının kenarında, yıldızlara hürriyet türküsü söyleyen Kürşad’a…
Selam olsun, soy soylayıp boy boylayan Dedem Korkut’a…
Selam olsun Kılçarslan’dan Osman Bey’e uzanan ülkünün uç beylerine…
Selam olsun bir Cuma vakti İstanbul’da Fatih ile saf tutanlara…
Selam olsun yedi düveli geldikleri yere geri gönderen Başbuğ Atatürk’e…
Ve selam olsun yılmadan yıkılmadan ulu bir çınar gibi İslamı ayet ayet, Türklüğü nakış nakış işleyen Başbuğ Alparslan Türkeş’e…
 

    Rahat uyusun Ruhi Kılıçkıran ‘dan Fırat Çakıroğlu’na kadar şehadet şerbetini içen ülkü devleri…
Ve yine … Selam olsun
Niğde’mizde ülkü bayrağını dalgalandırmak için şehit düşen İsmet EMEN’e,  Ömer Tunçkanat’a, Mehmet GÜMÜŞBAŞ ve Ahmet BAŞ’a …
Selam olsun; Kemal Tosun, Varol Tosun, Ramazan Konuş ve Ömer Halis Demir’e… İşte onun için diyorum ki;
Türk milletinin elde ettiği bu zafer, sadece kazanılmış bir savaş olarak görülmemeli, etkileri ve sonuçları itibariyle neler götürüp-getirdiğine iyi bakılmalıdır.
Bilinmelidir ki!
Bu zafer kolay elde edilmemiş, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamı bu savaşın kazanılması ile mümkün olmuştur.
Çünkü;
18 MART, kana susayanların, Karanlık Liman’da boğuluşunun tarihlere kaydedildiği bir gün olmuştur.
– 18 MART Londra’yı  Odesa’ya bağlayan deniz yolunun Karanlık limanda kaybolduğunun bütün dünyaya ilan edildiği gündür.
– 18 MART, İtilaf devletlerinin ve onların yenilmez sanılan armadalarının son tarih denemelerinin bir başlangıcı olmuştur.
– Truva’nın koç boynuzu bugün kırılmış; Ceneviz’in gemisi bugün batmış; Hünkar İskelesi bugün yıkılmış, SEVR bugün çökmüştür.
  
İşte bugün bir kez daha;
Tarih şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin, bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücü ile Türk milletini yüceltme ülküsünün de ihtişamlı ve mukaddes bir hatırasıdır.
 
Bu açıdan Çanakkale Savaşları yalnızca bir askeri başarı değil, izzeti nefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale savaşlarında özellikle Anafartalar civarında askerleriyle verdiği üstün mücadele ve 276 kiloluk top mermisini sırtında taşıyan Seyit Onbaşı, Niğdeli Ali Çavuş ‘un göstermiş olduğu kahramanlık, dünyada çok az milletin gösterebileceği bir kahramanlık destanıdır.
   
Çanakkale Savaşlarını benzersiz kılan, işgalci devletlerin dönemin en muazzam savaş gemileri ve binlerce askeri ile boğazı kuşatıp arsızca saldırması değil, gökten yağmur gibi yağan ateşe göğsünü siper eden aziz Mehmetçiktir.
 
Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna “ya şehit ol, ya gazi” demek suretiyle, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk analarıdır.
 
Bu zafere ulaşarak vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan kahraman Mehmetçikleri bir kez daha minnetle, şükranla anıyorum.
 
Tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza; bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş evlatlarımıza ve kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad olsun” dedi.
 
MHP Adayı Mustafa Tecimer konuşmasının devamında;   Maalesef O günkü düşmanlarımızın torunlarının Yenizelenda’da sabah namazı vaktinde, Nur camiinde yapmış oldukları saldırıyı nefretle kınıyorum. Saldırıda şehit olan Müslüman kardeşlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum. Yaralı gazi kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bu milli silkiniş etkilerini dalda dalga göstermiş, müteakip senelerde Türk milliyetçilerinin şahlanışına kaynaklık ederek Anadolu topraklarında düşmana karşı verilecek olan Milli Mücadelenin de meşalesini ateşlemiştir.  İşte bizde bu bilinçle kahramanlar ve evliyalar diyarı şehrimizde yaşayan insanlarımıza daha mutlu huzurlu bir hayat yaşamalarını temin etmek için bu hizmete tabi olduk.  Bizim inancımız odur ki Peygamberimizin buyurduğu gibi insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır düsturuyla yola çıktık.  Bu yola çıkarken yönetim anlayışımız üç ana esas üzerine kurduk birincisi Adalettir.
 
Yönetimde adaletli olmak ilk düsturumuzdur. Çünkü tarihin her döneminde adaleti esas alan bir milletin evlatları olarak bu emanetin artık sırtımızda olduğunu düşünüyorum.  Onun için de her işimizin başına adalet koyduk.
İkincisi Liyakattır. Diyoruz…  Yani her işi ehline emanet vermek.
Sonra üçüncü olarak İstişare;
İşte bugün sizlerle istişare etmek için gönül sofranıza konuk olduk.
İçinizden biri olurken “Emrolunduğu gibi dosdoğru ol”, ilahi ikazı doğrultusunda düşüncelerimizi paylaşmaya geldik .
 
Allahın izni ve siz gönül dostlarımın desteği ile 31 Mart 2019’da belediye başkanı olacağıma inancım tam” diyerek slayt gösterisi olarak salonda bulunan mahallelilere projelerini tek tek anlattı.
 
MHP Adayı Mustafa Tecimer; Mehmetçik Mahallesi, Ahmet Kuddusi Mahallesi ve Cığızoğlu Mahallelerimizdeki sorunları istişare sonucu tespit ettik tespit edilen tüm sorunları çözeceğimize söz veriyoruz.   Bu projelerimizi gerçekleştirmek için bor belediyesinin parası var gücü de var.  Un , şeker , yağ var. Sadece helva yapacak ustaya ihtiyaç var. İşte Borlularda  “O Usta Tecimer Başkan” diyor.  Kendi ilçeni kendin yönetmeye var mısın? “ diyerek sözlerini tamamladı.
 
Tören sonrasında Mehmetçik Mahallesi, Çığızoğlu Mahallesi ve Ahmet Kuddusi Mahallelerinde bulunan şehit ve gazi ailelerine plaket ve hediyeler takdim edildi.
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (10)
milliyetçi bor 2 yıl önce
Allah gönlünüze göre versin bitmez bu dava bitmez bu hareket inşAllah dua larımız kabul olur
Borlu 2 yıl önce
Tecimer başkan geliyor
vatandaş 2 yıl önce
COCUKLAR BILE BAŞKAN TECİMER DIYOR
Ulkucu 2 yıl önce
InsAllah kazanan mhp olacak
Telci 2 yıl önce
BOR HERKEZİN BAŞKANI!!!BAŞKAN TECİMER DİYOR.Tüm Milliyetcilerin,Ülkücülerin,Cumhuriyetcilerin,Oylarına talibiz.Bize oy verin evlatlarınız evlatlarımıza Birlikte harika yaşanabilir güzel bir Bor Miras Bırakalım.Şimdiden Teşekkürler.(ÖNER)
borlu ülkücü 2 yıl önce
tecimer seni bilmemde kesin bildigim partinin başındaki ozanımızın dedigi gibi adam sanmıştık adam degilmiş o oldugu sürece vAllahi babam olsa mhp ye oy vermem verdirtmem ...
borlu 2 yıl önce
temız başkan durust başkan mustafa tecımer sonuna kadar desteklıyoruz
mehmet tecimer 2 yıl önce
yürü be amcam kim tutar seni
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Bu konuda bazı yorumları okudum; Hesaplaşmadan ne helalleşmesi falan diyorlar. Hiii ne ayıp yaaa. Helali hoş olsunnnn diyeceksiniz, olup bitecek. Nankörlük etmemek lazım. Hadi uzatmayın. Helal olsun diyinnn.
Hakikatler
Ağzına sağlık Mehmet Başgan. Keşke Kemersar a başgan olsan.
Çoğumuz yediği kazıklardan ders o da keşkeleri çoğaltır. Diyorum ki sizin yazılarını okusunlar. Başarılar diliyorum.Iyi bayramlar.
FOR RECOVERY OF STOLEN BITCOIN AND RECOVERY OF LOST FUNDS FROM SCAMMER. I truly testify about Wizard Charles that indeed they are honest and truly the best to be contacted for any cyber fraud solution mostly when it comes to funds recovering cause I made a huge mistake that almost ruined my life and that of my families whereby both my credit score and funds amounted to $346,000.00 Dollars were gone simply because I wanted to invest with a broker who made me believe I can become a multimillionaire within 6 months not knowing it was just only a way out to fraud me but all thanks to. Wizard Charles You can as well hire him Hackers. Email: ([email protected])  WhatsApp: +971 55 274 0754 Removing Bad Records from Both Public and Private internet Databases Visit website to read more about them :  https://wizardcharlesgrouphackers.com/.n/
13°
parçalı bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:52
Yatsı 21:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 36 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@