Sonat; Kızma... Kırgınlık zamanı değil... Herkese kapımız açık

Alaattin Sonat, Ülkücülere geçmişi bir yana bırakarak, kırgınlıkları unutarak MHP ye omuz vermeleri çağrısını yaptı.

SİYASET 02.06.2018, 22:04 03.06.2018, 15:00 nigdehaber
2472
Sonat; Kızma... Kırgınlık zamanı değil... Herkese kapımız açık
banner830

Milliyetçi Hareket Partisi Niğde Milletvekili Adayı Alaattin Sonat seçim çalışmalarını her geçen artırarak devam ediyor.

Haber: Selim GÖKEL

Video Aşağıda

 
Milletvekili adayı Alaattin Sonat ve beraberindeki MHP heyeti  dün Orhanlı, Yeşilgölcük, Edikli ve Konaklı’da küçük mitingler yaptı. Belde sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği mini mitinglerde konuşma yapan Alaattin Sonat kendisine gösterilen teveccühten memnun.

BELDELERDE MİTİNG GİBİ SEÇİM ÇALIŞMASI
Dün gece Konaklı’da yapılan seçim çalışmasının ardından Niğde merkezdeki seçim bürosunda toplanan yüzlerce kişiye de bir konuşma yaptı.
Alaattin Sonat burada yaptığı konuşma diğerlerinden daha farklıydı. Seçim bürosu ve çevresini dolduran yüzlerce vatandaşa hitap eden Sonat, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı birlik ve beraberlik çağrısını, ülkücülerin geçmişi bir yana bırakarak, unutarak MHP ye omuz vermeleri çağrısını yaptı.

Seçim bürosu önüne kurulan kürsüden önce İl Başkanı Ali Güngör, MYK Üyesi Hakan Er, Milletvekili adayı Murat Fahri Ertul kısa birer konuşma yaptılar. Ardından alkış ve sloganlarla kürsüye gelen MHP Milletvekili Adayı Alaattin Sonat her zamankinden daha farklı bir konuşma yaptı.
 
HERGÜN ARAMIZA YENİ GELENLERİ GÖRÜYORUM
Vekil Adayı Alaattin Sonat alanda bulunan  partililere yaptığı konuşmada;  Bu coşkuyu, bu samimiyeti, bu güzellikleri gördükten sonra daha çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Gittiğimiz her yerde, her ortamda, köyde kasabada, partimize ve liderimize büyük ilgi olduğunu görüyoruz. Bu mutluluğu ve heyecanı yaşıyorum. Her gün aramıza yeni gelenleri görüyorum. Uzaktan yakından telefonla olsa bile mesajlarınızı alıyorum.  Ülkemizin ve Niğdemizin Milliyetçi Hareket Partisine büyük teveccüh olduğunu görüyoruz ve bizde bu teveccühe layık olacağız.dedi
 
SİZLER GİBİ BİRİSİYİM. NEREDEN GELDİĞİMİ İYİ BİLİYORUM
MHP Adayı Alaattin Sonat konuşmasının devamında; Biliyorsunuz geçmişte yaptığım görevlerde var. O görev yaptığım dönemlerde sizlere hemşerilerime layık olmaya çalıştım. Hiçbir zaman sizlerin kafasını eğecek bir işte bulunmadım. Her zaman sizlere layık olmaya çalıştım. Çünkü ben nerden geldiğimi ve nereye gideceğimi de iyi biliyorum. Ben de sizler gibi birisiyim. Sizler gibi bağda bahçede, çıraklıkta, tarla da tapanda çalıştım. Entelektüel bir ailenin çocuğu değilim. Sizler gibi birisiyim sizlerden de ayrılmayacak ve her zaman yanınızda olacağım. Sizlerin bu teveccühü, bu samimiyeti bana büyük güç veriyor. Allah razı olsun sizlerden. Bizler Türk Milleti olarak zoru başarırız, imkansız biraz zaman alır. Milliyetçi Ülkücü hareketin mensuplarının görev almadığı dönemlerde büyük sıkıntılar meydana gelmiştir. Bizler yönetimde olsak da olmasak da, kendimizi gövdemizi her zaman taşın altına koyacak yiğit insanlarız. İyi varsınız” dedi.

MHP’NİN MECLİSTE GÜÇLÜ OLMASI LAZIM
Kıymetli hemşerilerim biliyorsunuz çok kısa zaman sonra milletvekilliği seçimi var. Bizler, Niğdeliler olarak üstümüze düşeni en iyi şekilde yapacağız. Bu seçimler çok önemli olmaz ise olmazımız. Sadece birkaç kişinin milletvekili seçilmesi değil. Bu seçimler bayrağımızın inmemesi, devletimizin diz çökmemesi seçimidir. Acılarımızı var, sıkıntılarımız var. Zorlukları ancak el ele aşarız. Bunun için Milliyetçi Hareket Partisinin mecliste güçlü olması lazım.
 
UFAK TEFEK KIRGINLIKLARI BİR TARAFA BIRAKIP EL ELE VERELİM.
Sayın Genel Başkanımızın söylemleri doğrultusundan dışarı çıkmayacağız. İçimize dışardan katılan arkadaşlarımız var. Geçmişte bizden ayrılan, kırılan incinen arkadaşlarımız var. Belki biz onlara kendimizi ifade edemedik. Belki onlar bizi anlamadı.  Ama bilge liderimizin söylediği gibi, her şeyi bir kenara bıraktık. 15 Temmuz’da önce ülkemiz dedik, siyasi çekişmeleri bir yana bıraktık. Şimdi sayın İl Başkanımızın da söylediği gibi, ufak tefek kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, el ele vererek yürekli bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisine milletvekillerimizi göndereceksiniz inşallah.  Buraya gelen arkadaşlarımız herkes başımızın tacıdır. Hiç kimse birbirinden üstün değildir. Ben bile biz sizlerin emrindeyiz. Biz sizlerin vekil adayıyız.BİZİM, ÜLKÜDAŞLARIMIZIN, BİRLİK VE BERABERLİĞİNE İHTİYAÇ VAR
Bizim bir olmamız lazım. Kırgınlıkları atmamız lazım, kaşımızı birbirimize çatmamız lazım. Bizim, ülküdaşlarımızın  birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Yönetim kademelerinde birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Güçlü bir orduya, güçlü bir polise, güçlü bir hukuk sistemine ihtiyacımız var. 15 Temmuz bunlar için bir milat oldu. Ne diyor sayın genel başkanımız “15 Temmuz bizim için bir milattır” diyor. Kısır çekişmelerden uzaklaşacağız diyor. Aynen o söylediklerini harfiyen yerine getireceğiz. Ne diyorsa doğru çıkıyor. Böyle bir liderimiz var. Onun sevdası Türkiye, bizimde sevdamız Türkiye, bizimde sevdamız Millet…

 
BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ SADECE 24 HAZİRAN’A KADAR OLMAYACAK
Sonat alkış ve sloganlarla kesilen konuşmasına şöyle devam etti. “ Ulukışla’dan gelen misafirlerimiz var, ilçelerden gelen, uzak köy ve kasabalardan gelen misafirlerimiz var, burayı her gün şereflendiriyorsunuz. Her geçen daha kalabalık oluyoruz. Her gün buradan güzel Niğdemize güzel mesajlar veriyoruz. Bu birlik ve beraberliğin sadece ayın 24’üne kadar olmaması gerekir. Bu birlik ve beraberliğimizi Haziran’ın 24’ünden sonra da devam ettireceğiz. Sıkıntılarımızı el ele verip beraber çözeceğiz. Hep beraber olacağız. Milliyetçi Ülkücü aklın ahlakına, adabına yakışır şekilde olacağız. Kimseleri incitmeyeceğiz, siyasi rakiplerimizi incitmeyeceğiz. Kendimizin de incinmesine fırsat vermeyeceğiz. Sevginin olmadığı yerde saygı olmaz, saygı ve sevgi bir bütündür.” dedi.TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE HESABI OLANLAR HESAPLARINI KAPATMADI
Eksiklerimiz olabilir, önemli olan hatada ısrar etmemek, hatada ısrar etmek ihanet getirir. Bizler ihanetin içinde olamayız. Bunları neden söylüyorum. Biz sadece seçim kazanmayacağız, insanların gönlünü kazanacağız, gönlüne gireceğiz. Hayat çok kısa, dün aramızda olanlar bugün yok, bugün aramızda olan çocuklar var. Yarında gelecekleri unutmamamız lazım. Güçlü Türkiye için, güçlü Cumhuriyet için, güçlü bir millet için bu seçimlerin önemli olduğunu unutmayalım. Yakın zamanda biliyorsunuz bir çok olumsuz  girişim ile karşı karşıya kaldık. Bu tehlikeler geçmedi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile hesabı olanların hesabı kapanmadı. Bunları iyi bilmemiz lazım. Bakınız bir çoğumuzun başını sokacak evi var. Sınır komşularımıza bakalım, evi yok, barkı yok, ana yok, baba yok, eşinden ayrı insanlar var, parçalanmış insanlar var.  O geceyi unutmayalım, tankların insanların üstünden geçtiği günleri, uçakların meclisi bombaladığı geceyi, bu bir daha olmayacak değil, devletin arşivlerinde istihbaratında tehlikenin geçmediği ile ilgili belgeler ibareler var. Şimdi de bir ekonomik yaptırım derdi içindeyiz. Doların fırladığı insanların alım gücünün azaldığı bir ortam algılandırılmak istenmektedir. Bu algılara kapılmayacağız, bunlar bir oyun… Dikkatli olacağız. Vatan evlatlarımız şehit oldu hemşerilerim ne için, bu topraklar için biz onların sayesinde ayaktayız. Bir daha olmaması için vatan topraklarında şehit düşmemesi için….

BU SEÇİMLERDE YÜREK YÜREĞE OLMAMIZ LAZIM
Bu seçimler çok önemli bu seçimlerde yürek yüreğe olmamız lazım. Hanımefendilere çok iş düşüyor. Ne yapabilirim diye soruyorlar. Ne yapabiliriz, komşumuzu ikna edebiliriz, arkadaşlarımıza söyleyebiliriz. Bu seçimlerin önemini… Bizde ne yapacağız bu seçimlerde sayın cumhurbaşkanımıza oy vereceğiz. Cumhur ittifakının adayıdır. Oy vereceğiz. Bütün vatandaşlarımızın oyuna talibiz. Bütün vatandaşlarımızdan da oy istiyoruz… Buradan otağımızdan ilan ediyorum… Benim ve İl Teşkilatımın söylemediği hiç bir şey geçerli değildir. Hiç bir şeye inanmayın. Bu çok önemli fitne fesattan uzak duracağız. Kim gelirse kapımız açık, onları kucaklayacağız. Bir kere daha söylüyorum. İttifak içindeyiz. Karşı tarafa da söylüyorum. Benim ve il başkanımızın söylemediği hiç bir şey bizi bağlamaz.

BİR OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ
Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Görev yaptığım süre içereside koltukta oturmadım. Milletvekili olarak da koltukta oturmayacağım. Emin olabilirsiniz. Orada Niğde Milletvekili yazacak, MHP milletvekili yazmıyor. Genel Başkanımızın emirleri doğrultusunda ona yakışan şekilde bir milletvekili olacağım. Allah nasip ederse olacağım, etmez ise kimseye kızgınlığımız, küskünlüğümüz olamaz. Seçilirsem herkesin milletvekili oluruz. Sağ sol ayrımı yapmayız. Sorunlarımız varsa beraber çözeceğiz, kimseye kapımızı kapatmayacağız.  Kimselere kapımızı kapatmayacağız. Nedir ki Niğde’nin sorunlarını çözmek çok zor mudur. Güçlü bir ülkeyiz biz. Güçlü bir meclisiz. Yatırırız sorunlarımızı görüşürüz o günkü bakanla veya cumhurbaşkanı ile yada yönetim kademesi ile Allah’ın izni ile tarımdaki, ekonomi deki sıkıntıları çözeriz. Geçmişte görev yaptığım dönemlerde yaptım, şimdi de çok rahat bunu yapabilirim.  Kibirlenen insanlardan değilim, insanlara yukarıdan bakan bir insan değilim, sizden sadece beni itibarsızlaştırmaya çalışmayın. Hepinizin önünde saygı ve sevgiyle eğilirim. Gönlüm açık, bana yakışan budur” dedi.

Konuşmaların ardından seçim bürosuna geçilerek konuklara ikramlarda bulunuldu.
 
 
 
 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (22)
Niyazi 2 yıl önce
Bırakın bu işleri MHP bu saatten sonra bitmiştir.niğdeyi geç Türkiye'de bile silindi Saadet bile daha çok oy alacak göreceksiniz
okkaci 2 yıl önce
MHP nin başındaki o zevat olduğu sürece MHP ye oy yoooook.
MHP 2 yıl önce
Ne mhp si, mhp mi bıraktınız. Erdoğan nın partisi yaptınız. Size verilen destek akp ye gidecek
Meclis 2 yıl önce
Mhp mecliste niye güçlü olması lazım.? Adalet için mi milletin hakkını savunmak için mi yoksa akp ye koltuk değneği olmak için mi
Borlu 2 yıl önce
Akp 1 iyi 1 chp 1. Mahmut uğur çetin de gelse değışen bir şey olmaz arkadaşlar.Abartmaya gerek yok.Mhp zor .
İbrahim 2 yıl önce
Alaattin bey
Siz önce şu soruya cevap verin valla billahi size oy verecem
Şimdi biz MHP’ye mi oy vereceğiz
Yoksa bize köpek it kafatasçı Fatiha ile bilmez diyen
Milli değerlerimi ayaklar altına alan liderimiz Türkmen beyi devlet Bahçeli’ye zürriyetsiz diyen Erdoğan’a mı oy vereceğiz.
Akp 2 yıl önce
Sayın aday bence siz gerçek ülkücülerle birleşin. Bırakın akp ye destek olmayı
Borlu 2 yıl önce
Alâeddin Sonat yat kalk bizim akpartinin nığde aday listelerine şükür et.Eğer mahmut uğur Çetin aday olsaydı akpartinin kesin iki vekili vardı. Ama şimdi bizim akparti listeleri açıklandıktan sonra borda bile mhp birinci parti çıkabilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
kapalı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 17 37
2. Başakşehir 18 36
3. Fenerbahçe 18 34
4. Alanyaspor 18 32
5. Trabzonspor 17 32
6. Beşiktaş 17 30
7. Galatasaray 17 27
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Denizlispor 17 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 17 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Akhisar Bld.Spor 18 28
4. Keçiörengücü 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Menemen Belediyespor 18 28
7. Bursaspor 17 27
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 17 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 21 61
2. Man City 23 48
3. Leicester City 23 45
4. Chelsea 23 39
5. M. United 22 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Newcastle 23 29
13. Southampton 23 28
14. Burnley 23 27
15. Brighton 23 25
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Real Madrid 20 43
2. Barcelona 19 40
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 19 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 19 29
9. Villarreal 19 28
10. Granada 19 27
11. Levante 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Real Betis 19 24
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 19 15
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 19 11
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@