Selamoğlu'ndan Gündem Olacak Açıklama

23. Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu Borhaber.net sitemizin Niğde’deki ofisini ziyarette bulundu.

SİYASET 03.02.2015, 20:45 03.02.2015, 20:51
2212
Selamoğlu'ndan Gündem Olacak Açıklama
banner830
 23. Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu Borhaber.net sitemizin Niğde’deki ofisini  ziyarette bulundu.

Borhaber.net site yöneticisi Selim Gökel ile sohbet eden 23. Dönem Ak Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu ilginç açıklamalarda bulundu.


GEÇMİŞ HİZMETLERİME BAKINCA ADAY OLMAMAM İÇİN BİR SEBEP YOK


Muharrem Selamoğlu, Milletvekilliğine adaylığı konusunda; Adaylık konusunda henüz resmi olarak o süreç başlamadı, o süreç başladığında bizde adaylığı düşünen herkes gibi gerekli girişimleri yapacağız. 10 Şubat’a kadar seçilmişler ve bürokratlar istifalarını sunacak. Partimize teveccüh büyük, bir çok arkadaşımız ile birlikte bizde aday adayı olacağız. Ama sonuçta bunun kararını, delegelerimiz, Niğde halkı, genel merkezimiz ve Sayın Genel Başkanımız verecek. Ben aday olmamam için bir sebep göremiyorum. Geçmişte mazime baktığımda bir sürü eserim var, gücümün üstünde Niğde’nin dört bir köşesine hizmet vermek için gayret ettim. Çok hatırı sayılır eserler hizmetler yaptığımı düşünüyorum. Yarım kalan projelerim var, hayalini kurduğum eserlerim var.  Allah nasip ederse o süreç geldiğinden aday adaylığımı resmi şekilde açıklarım”dedi.
 
DEVLETİN PROJELERİ VARDIR, ÖNEMLİ OLAN HARİCİ OLARAK SEN NE KAZANDIRDIN?


Muharrem Selamoğlu, sohbette zaman zaman samimi  eleştirilerde de  bulundu. Selamoğlu vekilliği döneminde Niğde’nin dört bir yanının hizmet aldığını bunları sıralamanın vakit alacağını belirtti ve konuşmasına; “Bazı arkadaşlar, beklemişler beklemişler projelerimizi 3 ay sonra açıklayacağız diyorlar. Devletimizin, hükümetimizin projelendirdiği yapmak istediği projeler vardır. Önemli olan sen ne kazandırdın?  Bor Fen Lisesi kimin aklında vardı? Devletin aklında var mıydı? Bor Niğde arasına yapılan yol devletin aklında yoktu. Yine Niğde Devlet Hastanesi projesi. Artık ilçelerde bile olan Adliye Sarayı ilimize kazandırılamadı. Birko’nun oraya yapılsaydı, Niğde’ye ve Bor’a yakışmazmıydı? Benim bütün gayretim bu otobanın Niğde’ye gelmesiydi, ondan sonrası tufan, ondan sonrası yapılırdı nitekim yapılıyor, başlatmak önemli” diyerek devam etti.


ECEMİŞ AKSARAY’A GİDİYORMUŞ, NEVŞEHİR’E GİTMEMESİ İÇİN ÇOK ÇABA SARF ETTİM VE BAŞARDIM, ECEMİŞ NİĞDE’NİN
Selamoğlu; “En basiti su konusu, Ecemiş suyunu  Aksaray istiyor. Olmaz öyle şey, ne demek maliyeti Niğde kaldıramaz.  Benim zamanımda Ecemiş suyunu Nevşehir’in elinden alana kadar çok uğraştım. Ne demek maliyeti yüksek, hiçbir maliyeti yok. O zaman araştırdım. Sadece Bulduruş tepesine basılacak. Aşağıda teknik yönden neresi uygun ise barajı yaparsın, oradan Ovacık’tan tut, Kemerhisar’a kadar kendi basıncı ile giderdi. Şuan Niğde Belediyesinin, Bor Belediyesinin sondaj parası çok büyük paralar. Kuyu suyu içiliyor. Kısa zamanda amorti edilir”dedi.

AKKAYA BOR'UN CAN DAMARI

23 Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu, Akkaya sorununun çözümü konusunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini, bir çok  alternatiflerin incelenmesi gerektiğini belirttiği konuşmasında; Akkaya konusunda ise, buraya en iyi arıtmayı yapın, belediye bütçesi ile çalışması mümkün değil. Bir müddet çalışır daha sonra eski haline dönüşür. Niğde’nin, OSB’nin, Çevre kasabaların kanalizasyonunu toplayıp Emen Ovasına götürmek lazım, biz böyle düşünüyorduk. Akkaya’yı sadece Niğde’nin kanalizasyonu mu dolduruyor, hayır.  Suyu Akkaya’ya ver ama kanalizasyonu Emen Ovasına taşı orada arıt. Atık sudan tekrar faydalanılır, gübre elde edersiniz, çevre sulamasında kullanabilirsiniz.   Niğde Belediyesi benim Ak Partili Belediye Başkanım, belediyenin bütçesi ile o arıtmanın çalışması mümkün değil. Ha devlet üstlenir mi? Bunu sağlar mısınız? Bu da olabilir. Önemli olan arıtmayı çalıştırmak. Ama Belediyenin çalıştırması mümkün değil. Bu konu çok önemli, hem sağlık hem de ekonomi acısından Akkaya Bor’un can damarı, ama Bor’un tarımını öldürdü. Bostan yapılamıyor. Allah salgın bir hastalıktan Borluları korusun. Bu konuya çözüm bulunması lazım. Her iki düşünce de olabilir ama bir an evvel çözüm bulunması  lazım.  Bu arada, Orman ve Su Bakanı Veysel bey hala bana Akkaya’yı soruyor, konuşuyoruz” dedi.


AKSARAY HAVAALANI KARŞILIĞINDA HIZLI TRENİ ALDI. NEVŞEHİR HAVAALANINA 30 DAKİKA DA ULAŞMALARI İÇİN OTOBAN YAPILIYOR
Muharrem Selamoğlu Niğde’nin gündeminde olan Havaalanı konusunda ise; “Benim Milletvekili olduğum dönemde,  Aksaray’da havaalanı istiyordu, Niğde’de havalanı istiyordu. Ama hükümet birbirine yakın iki ile ayrı ayrı havaalanı yapmayı düşünmüyor. O yüzden biz, birlikte hareket edelim diye yola çıktık. Aksaray, Niğde ve Ereğli’yi de içine alarak. Bir milyon nüfusun üstünde bir nüfusa hitap edebilecek bir havaalanı istedik. Adı da ortak bir isim olarak Hasandağı Havaalanı olsun dedik.  Bölge milletvekilleri ile bayağı mesafe kat etmiştik. Burası Bor’un Obruk köyü civarında bu üç yerleşim merkezine aynı mesafede ortak bir havaalanı yapılmasını istedik. O zaman ki Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey’de sıcak bakmış ve çalışmalar devam ediyordu. Ama bir işi bırakır da takip etmeseniz bir çok proje gibi yarım kalır. Açıkça konuşmak gerekirse, Aksaray havaalanı  karşılığında Hızlı Tren aldı. Yarım saatte havaalanına mı gideceksin? dedi. Tamam ben sana Havaalanına gidecek şekilde otoban yapıyorum, Nevşehir Havaalanına yarım saatte git  dedi. Aksaray Hızlı Treni aldı, Havaalanı için otobanı aldı. Bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’de Havaş’ın otobüslerini kaldırdı, belediye otobüsü koydu, şehrin bir çok  yerinden havaalanına servis yapıyor. Niğde ve Bor Belediyesi de servis koyar, biri gider birisi gelirdi, arabası ile giden olurdu.  Doğu da bir sürü ile yapıldı, doğru oranın şartları farklı. Doğunun Ankara’ya uzaklığı ile Niğde’nin Ankara’ya uzaklığı bir değil.  Biz Ankara’dan uçak istemiyoruz. İstanbul’dan gelsin, Antalya’dan İzmir’den gelsin yeter Türkiye’ye bağlanırsın. Üniversitemiz sayılı üniversiteler arasına giriyor. Rektörümüzden Allah razı olsun, Üniversitemize ivmeler kazandırdı. Üniversitemize katkısı çok olacak. İş dünyasına katkısı çok olacak. Havaalanı bu memlekete şart. İlime havaalanı yakışır, bunu yok uzaktı yakındı düşünmemek lazım”dedi.


YATIRIMCI İKİ BAKAN GELDİ, MİLLETVEKİLLERİ YOK!
Eleştirilerine devam eden Selamoğlu; Yatırımcı iki tane bakanımız geldi, ama yanlarında  Niğde’nin milletvekilleri  yok. Olmaz böyle bir şey. Milletvekiline hız limiti yok. Ankara’dan 2,5 saatte Niğde’ye gelirsiniz. Biz bir çok bakanı getirdik. Yatırımcı bakanın memlekete gelmesi önemli bir olay. Bir yatırımcı memleketine getirmek kolay değil. Biz hep getirdiğim Bakanlara  söylerdik, “Bakanım Gelenin Heybesine Bakarlar, Ne götürüyorsunuz Niğde’ye” derdim.


BİR KİŞİYİ DAHİ KÜSTÜRECEK LÜKSÜMÜZ YOK!

Hafta sonu İl Kongremiz var, Kongremizin birlik ve beraberlik içinde, geçmişteki küsme darılma konularını bırakmamız lazım. Bir kişiyi dahi küstürecek lüksümüz yok. Teşkilatımıza, delegelerimize, partililerimize seslenmek istiyorum. Birlik ve beraberlik içinde seçilecek arkadaşımıza destek olmalıyız. Önümüzdeki seçimde başarılı olmak için Ak Partimizin birlik ve beraberliğini en yüksek düzeye çıkarmak durumundayız” dedi.
 
 
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (30)
niğdeli 6 yıl önce
hizmeti halk anlatmalı sen değil. biz de niğdede yaşıyoruz ve kimin ne yaptığını biliyoruz. hele teknik konularda bir bilene sormadan şöyle, böyle yapacağım demek son derece afakidir.
ediklili muhtar 6 yıl önce
brova vekilim, tespitler 10 numara inanın bu niğdeli sizi arıyor
nasıl bir vekil 6 yıl önce
çok doğru tespitler sayın vekil bence ithal vekil yerine muharrem selamoğlu gibi kişilerin memlekete hizmet etmesi gerekir.bu şehrin sokaklarında gezen bu şehirde ki insanları tanıyan iç içe bir adayın olması gerekiyor niğde'de ömer selvi gibi kimsenin tanımadığı bilmediği kişiler değil.muharrem selamoğlu gibi erdoğan özegen gibi yani bu memleketin suyunu için bu memleketin sorunlarını çok iyi bilen insanlar vekil olmalı
azar! 6 yıl önce
herkes hakettiği yerde sen de
Selam- 6 yıl önce
Çok kendini beğenmiş bir uslup bu ayıp ve günah...sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye'yi yeniden imar etti ama sende ki kendini beğenmişliğin 10 da biri yok... Bu millet bu uslubu sevmez sevmez sevmez...bu millet bu konuşmalara prim vermez vermez vermez...Burak yapıldnları millet değerlendirsin çünkü kimin me olduğunu o bilir merak etme seni de bilir senden öncekileri de sonrakileri de...çok güzel işler yapılmış ama bu Üslup baltalıyor bunları
Recep51 6 yıl önce
Vekil doğru söylüyor, çok haklı, şuanda TARAFSIZ olan herkez onu arıyor, şimdiki vekillerin söyleyebilecekleri hiç hizmeti yok. Önemli olan meclisin verdiği değil vatandaşın verdiği kırmızı plakadır. Vekilim Niğde'ye yaptığınız çok hizmet var sizi çok arıyoruz, sadece sizi değil danışmanınızı bile arıyoruz.
murat varlı 6 yıl önce
halkın içinde halk adamı istiyoruz. atama değil saygılar vekile yeterli değil ama çabasının çok olduğunu biliyoruz.
asi 6 yıl önce
hep hikaye hep boş laflar yaw kardeşim geçendede yazmıştım bu aday olacak diye demekki olacakmış ...peki kardeşim bu anlattıklarını geçen yıl ondan önceki yıl sen neden anlatmadında şimdi anlatıyon..tabiii seçim var demi yok kardeşim olmaz olmaz olmaz bun lar dan hiçbir şey olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Allah aşkına bu fransızların mallarını almayın boykot edin dinimize peygamber efendimize yaptıkları yanlarına kar kalmasın.
Daha okuduğunu anlamıyorsun ölen zaten sürücü
Elif hanım çok teşekkür ederim. Erol Kibaroğlu İtulumaz dağında bulunan keşişhane ve münzevihane yapısı ile içerisinde bulunan Hristiyanlık ve İslami dönem (Nal’ı Saadet) sembol ve yazıları da içine alan akademik bir makalem yayınlanmıştı. Academia sayfamda ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. Saygılarımla
Geleceğe Hoşgeldiniz! Fast Link Loan Firm ile finans kolaylaştı. Kredilendirmede uzun yıllara dayanan deneyime sahip, onaylanmış ve sertifikalı bir dünya standartlarında uluslararası kredi şirketiyiz. Yaşam boyu fırsat kredileri sunuyoruz. Herhangi bir mali kriz içinde misiniz veya kendi işinizi kurmak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Borcunuzu kapatmak veya faturalarınızı ödemek için paraya ihtiyacınız var mı? Düşük bir kredi puanınız mı var ve yerel bankalarınızdan ve diğer finans kuruluşlarından sermaye hizmetleri almakta zorlanıyor musunuz? İşte yasal kredi şirketimizden bir finansal kredi hizmeti alma şansınız. Aşağıdaki amaçlar ve daha fazlası için bireylere ve şirketlere fonlar sunuyoruz ve kiralıyoruz. Kişisel kredi, İş Genişletme, İş Başlatma, Eğitim, Borç Konsolidasyonu, Zor Para kredisi. Düşük faizli kredi sunuyoruz. E-posta yoluyla bugün bize ulaşın: {[email protected]} VEYA metin / Telefon: +44 7520 660836. Whats-Uygulama no: +44 7520 660836 Fast Link Kredi Firması.
14 bin litre 518 tır eder senin hesap biraz şaşmış
17°
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:52
Öğle 12:31
İkindi 15:31
Akşam 17:59
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Kasımpaşa 6 8
5. Antalyaspor 6 8
6. Göztepe 6 7
7. Erzurumspor 4 7
8. Galatasaray 5 7
9. Sivasspor 4 7
10. Başakşehir 6 7
11. Gaziantep FK 6 7
12. Hatayspor 4 7
13. Konyaspor 5 6
14. Kayserispor 5 6
15. Çaykur Rizespor 5 5
16. Trabzonspor 5 5
17. Malatyaspor 5 5
18. Denizlispor 5 5
19. Beşiktaş 4 4
20. Gençlerbirliği 4 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 6 14
2. İstanbulspor 6 13
3. Ankara Keçiörengücü 6 13
4. Altınordu 7 13
5. Adana Demirspor 6 11
6. Samsunspor 6 11
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Adanaspor 6 9
10. Bursaspor 6 7
11. Balıkesirspor 6 7
12. Akhisar Bld.Spor 6 6
13. Bandırmaspor 6 5
14. Menemen Belediyespor 6 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 6 4
17. Eskişehirspor 6 3
18. Boluspor 6 2
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 5 12
3. Leeds United 6 10
4. Liverpool 5 10
5. Crystal Palace 6 10
6. Leicester City 5 9
7. Arsenal 5 9
8. Wolverhampton 5 9
9. Tottenham 5 8
10. Chelsea 5 8
11. West Ham 6 8
12. Man City 5 8
13. Southampton 5 7
14. Newcastle 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 13
2. Real Sociedad 6 11
3. Villarreal 6 11
4. Getafe 5 10
5. Elche 5 10
6. Cádiz 6 10
7. Granada 5 10
8. Real Betis 6 9
9. Atletico Madrid 4 8
10. Barcelona 5 7
11. Sevilla 4 7
12. Osasuna 5 7
13. Valencia 7 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@