Selamoğlu'ndan Gündem Olacak Açıklama

23. Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu Borhaber.net sitemizin Niğde’deki ofisini ziyarette bulundu.

SİYASET 03.02.2015, 20:45 03.02.2015, 20:51
2254
Selamoğlu'ndan Gündem Olacak Açıklama
banner830
 23. Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu Borhaber.net sitemizin Niğde’deki ofisini  ziyarette bulundu.

Borhaber.net site yöneticisi Selim Gökel ile sohbet eden 23. Dönem Ak Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu ilginç açıklamalarda bulundu.


GEÇMİŞ HİZMETLERİME BAKINCA ADAY OLMAMAM İÇİN BİR SEBEP YOK


Muharrem Selamoğlu, Milletvekilliğine adaylığı konusunda; Adaylık konusunda henüz resmi olarak o süreç başlamadı, o süreç başladığında bizde adaylığı düşünen herkes gibi gerekli girişimleri yapacağız. 10 Şubat’a kadar seçilmişler ve bürokratlar istifalarını sunacak. Partimize teveccüh büyük, bir çok arkadaşımız ile birlikte bizde aday adayı olacağız. Ama sonuçta bunun kararını, delegelerimiz, Niğde halkı, genel merkezimiz ve Sayın Genel Başkanımız verecek. Ben aday olmamam için bir sebep göremiyorum. Geçmişte mazime baktığımda bir sürü eserim var, gücümün üstünde Niğde’nin dört bir köşesine hizmet vermek için gayret ettim. Çok hatırı sayılır eserler hizmetler yaptığımı düşünüyorum. Yarım kalan projelerim var, hayalini kurduğum eserlerim var.  Allah nasip ederse o süreç geldiğinden aday adaylığımı resmi şekilde açıklarım”dedi.
 
DEVLETİN PROJELERİ VARDIR, ÖNEMLİ OLAN HARİCİ OLARAK SEN NE KAZANDIRDIN?


Muharrem Selamoğlu, sohbette zaman zaman samimi  eleştirilerde de  bulundu. Selamoğlu vekilliği döneminde Niğde’nin dört bir yanının hizmet aldığını bunları sıralamanın vakit alacağını belirtti ve konuşmasına; “Bazı arkadaşlar, beklemişler beklemişler projelerimizi 3 ay sonra açıklayacağız diyorlar. Devletimizin, hükümetimizin projelendirdiği yapmak istediği projeler vardır. Önemli olan sen ne kazandırdın?  Bor Fen Lisesi kimin aklında vardı? Devletin aklında var mıydı? Bor Niğde arasına yapılan yol devletin aklında yoktu. Yine Niğde Devlet Hastanesi projesi. Artık ilçelerde bile olan Adliye Sarayı ilimize kazandırılamadı. Birko’nun oraya yapılsaydı, Niğde’ye ve Bor’a yakışmazmıydı? Benim bütün gayretim bu otobanın Niğde’ye gelmesiydi, ondan sonrası tufan, ondan sonrası yapılırdı nitekim yapılıyor, başlatmak önemli” diyerek devam etti.


ECEMİŞ AKSARAY’A GİDİYORMUŞ, NEVŞEHİR’E GİTMEMESİ İÇİN ÇOK ÇABA SARF ETTİM VE BAŞARDIM, ECEMİŞ NİĞDE’NİN
Selamoğlu; “En basiti su konusu, Ecemiş suyunu  Aksaray istiyor. Olmaz öyle şey, ne demek maliyeti Niğde kaldıramaz.  Benim zamanımda Ecemiş suyunu Nevşehir’in elinden alana kadar çok uğraştım. Ne demek maliyeti yüksek, hiçbir maliyeti yok. O zaman araştırdım. Sadece Bulduruş tepesine basılacak. Aşağıda teknik yönden neresi uygun ise barajı yaparsın, oradan Ovacık’tan tut, Kemerhisar’a kadar kendi basıncı ile giderdi. Şuan Niğde Belediyesinin, Bor Belediyesinin sondaj parası çok büyük paralar. Kuyu suyu içiliyor. Kısa zamanda amorti edilir”dedi.

AKKAYA BOR'UN CAN DAMARI

23 Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu, Akkaya sorununun çözümü konusunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini, bir çok  alternatiflerin incelenmesi gerektiğini belirttiği konuşmasında; Akkaya konusunda ise, buraya en iyi arıtmayı yapın, belediye bütçesi ile çalışması mümkün değil. Bir müddet çalışır daha sonra eski haline dönüşür. Niğde’nin, OSB’nin, Çevre kasabaların kanalizasyonunu toplayıp Emen Ovasına götürmek lazım, biz böyle düşünüyorduk. Akkaya’yı sadece Niğde’nin kanalizasyonu mu dolduruyor, hayır.  Suyu Akkaya’ya ver ama kanalizasyonu Emen Ovasına taşı orada arıt. Atık sudan tekrar faydalanılır, gübre elde edersiniz, çevre sulamasında kullanabilirsiniz.   Niğde Belediyesi benim Ak Partili Belediye Başkanım, belediyenin bütçesi ile o arıtmanın çalışması mümkün değil. Ha devlet üstlenir mi? Bunu sağlar mısınız? Bu da olabilir. Önemli olan arıtmayı çalıştırmak. Ama Belediyenin çalıştırması mümkün değil. Bu konu çok önemli, hem sağlık hem de ekonomi acısından Akkaya Bor’un can damarı, ama Bor’un tarımını öldürdü. Bostan yapılamıyor. Allah salgın bir hastalıktan Borluları korusun. Bu konuya çözüm bulunması lazım. Her iki düşünce de olabilir ama bir an evvel çözüm bulunması  lazım.  Bu arada, Orman ve Su Bakanı Veysel bey hala bana Akkaya’yı soruyor, konuşuyoruz” dedi.


AKSARAY HAVAALANI KARŞILIĞINDA HIZLI TRENİ ALDI. NEVŞEHİR HAVAALANINA 30 DAKİKA DA ULAŞMALARI İÇİN OTOBAN YAPILIYOR
Muharrem Selamoğlu Niğde’nin gündeminde olan Havaalanı konusunda ise; “Benim Milletvekili olduğum dönemde,  Aksaray’da havaalanı istiyordu, Niğde’de havalanı istiyordu. Ama hükümet birbirine yakın iki ile ayrı ayrı havaalanı yapmayı düşünmüyor. O yüzden biz, birlikte hareket edelim diye yola çıktık. Aksaray, Niğde ve Ereğli’yi de içine alarak. Bir milyon nüfusun üstünde bir nüfusa hitap edebilecek bir havaalanı istedik. Adı da ortak bir isim olarak Hasandağı Havaalanı olsun dedik.  Bölge milletvekilleri ile bayağı mesafe kat etmiştik. Burası Bor’un Obruk köyü civarında bu üç yerleşim merkezine aynı mesafede ortak bir havaalanı yapılmasını istedik. O zaman ki Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey’de sıcak bakmış ve çalışmalar devam ediyordu. Ama bir işi bırakır da takip etmeseniz bir çok proje gibi yarım kalır. Açıkça konuşmak gerekirse, Aksaray havaalanı  karşılığında Hızlı Tren aldı. Yarım saatte havaalanına mı gideceksin? dedi. Tamam ben sana Havaalanına gidecek şekilde otoban yapıyorum, Nevşehir Havaalanına yarım saatte git  dedi. Aksaray Hızlı Treni aldı, Havaalanı için otobanı aldı. Bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’de Havaş’ın otobüslerini kaldırdı, belediye otobüsü koydu, şehrin bir çok  yerinden havaalanına servis yapıyor. Niğde ve Bor Belediyesi de servis koyar, biri gider birisi gelirdi, arabası ile giden olurdu.  Doğu da bir sürü ile yapıldı, doğru oranın şartları farklı. Doğunun Ankara’ya uzaklığı ile Niğde’nin Ankara’ya uzaklığı bir değil.  Biz Ankara’dan uçak istemiyoruz. İstanbul’dan gelsin, Antalya’dan İzmir’den gelsin yeter Türkiye’ye bağlanırsın. Üniversitemiz sayılı üniversiteler arasına giriyor. Rektörümüzden Allah razı olsun, Üniversitemize ivmeler kazandırdı. Üniversitemize katkısı çok olacak. İş dünyasına katkısı çok olacak. Havaalanı bu memlekete şart. İlime havaalanı yakışır, bunu yok uzaktı yakındı düşünmemek lazım”dedi.


YATIRIMCI İKİ BAKAN GELDİ, MİLLETVEKİLLERİ YOK!
Eleştirilerine devam eden Selamoğlu; Yatırımcı iki tane bakanımız geldi, ama yanlarında  Niğde’nin milletvekilleri  yok. Olmaz böyle bir şey. Milletvekiline hız limiti yok. Ankara’dan 2,5 saatte Niğde’ye gelirsiniz. Biz bir çok bakanı getirdik. Yatırımcı bakanın memlekete gelmesi önemli bir olay. Bir yatırımcı memleketine getirmek kolay değil. Biz hep getirdiğim Bakanlara  söylerdik, “Bakanım Gelenin Heybesine Bakarlar, Ne götürüyorsunuz Niğde’ye” derdim.


BİR KİŞİYİ DAHİ KÜSTÜRECEK LÜKSÜMÜZ YOK!

Hafta sonu İl Kongremiz var, Kongremizin birlik ve beraberlik içinde, geçmişteki küsme darılma konularını bırakmamız lazım. Bir kişiyi dahi küstürecek lüksümüz yok. Teşkilatımıza, delegelerimize, partililerimize seslenmek istiyorum. Birlik ve beraberlik içinde seçilecek arkadaşımıza destek olmalıyız. Önümüzdeki seçimde başarılı olmak için Ak Partimizin birlik ve beraberliğini en yüksek düzeye çıkarmak durumundayız” dedi.
 
 
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (30)
niğdeli 6 yıl önce
hizmeti halk anlatmalı sen değil. biz de niğdede yaşıyoruz ve kimin ne yaptığını biliyoruz. hele teknik konularda bir bilene sormadan şöyle, böyle yapacağım demek son derece afakidir.
ediklili muhtar 6 yıl önce
brova vekilim, tespitler 10 numara inanın bu niğdeli sizi arıyor
nasıl bir vekil 6 yıl önce
çok doğru tespitler sayın vekil bence ithal vekil yerine muharrem selamoğlu gibi kişilerin memlekete hizmet etmesi gerekir.bu şehrin sokaklarında gezen bu şehirde ki insanları tanıyan iç içe bir adayın olması gerekiyor niğde'de ömer selvi gibi kimsenin tanımadığı bilmediği kişiler değil.muharrem selamoğlu gibi erdoğan özegen gibi yani bu memleketin suyunu için bu memleketin sorunlarını çok iyi bilen insanlar vekil olmalı
azar! 6 yıl önce
herkes hakettiği yerde sen de
Selam- 6 yıl önce
Çok kendini beğenmiş bir uslup bu ayıp ve günah...sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye'yi yeniden imar etti ama sende ki kendini beğenmişliğin 10 da biri yok... Bu millet bu uslubu sevmez sevmez sevmez...bu millet bu konuşmalara prim vermez vermez vermez...Burak yapıldnları millet değerlendirsin çünkü kimin me olduğunu o bilir merak etme seni de bilir senden öncekileri de sonrakileri de...çok güzel işler yapılmış ama bu Üslup baltalıyor bunları
Recep51 6 yıl önce
Vekil doğru söylüyor, çok haklı, şuanda TARAFSIZ olan herkez onu arıyor, şimdiki vekillerin söyleyebilecekleri hiç hizmeti yok. Önemli olan meclisin verdiği değil vatandaşın verdiği kırmızı plakadır. Vekilim Niğde'ye yaptığınız çok hizmet var sizi çok arıyoruz, sadece sizi değil danışmanınızı bile arıyoruz.
murat varlı 6 yıl önce
halkın içinde halk adamı istiyoruz. atama değil saygılar vekile yeterli değil ama çabasının çok olduğunu biliyoruz.
asi 6 yıl önce
hep hikaye hep boş laflar yaw kardeşim geçendede yazmıştım bu aday olacak diye demekki olacakmış ...peki kardeşim bu anlattıklarını geçen yıl ondan önceki yıl sen neden anlatmadında şimdi anlatıyon..tabiii seçim var demi yok kardeşim olmaz olmaz olmaz bun lar dan hiçbir şey olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Artık İlk cag dönemini yaşıyoruz. Herkesin yaptığı yanına kar kalıyor iceri giren uc ay sonra dışarıda. Çünkü adalet bitmiş çok şükür elhamdülillah hamdolsun. Bademler.
Türkiye nin tarımı bitmek üzere. Çünkü ABD istiyor Emir harfiyen uygulanıyor. Heyyyt Amerika karışma Turkiyenin Tarımına.
Niğde bu durumdayken lise 9 10 11. Sınıflarda yüzyüze eğitime geçilmesi isabetli olmuş. İşte bu, bu kararı alan insanların işini iyi yaptığını gösteriyor. Öğretmene ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Bu insanlara madalya takıp plaket vermek ; bu insanları ödüllendirmek lazım.
Hemen Altyapı çalışmalarına Başlanır Herhalde Yatırım Kazanmak için ARSA Bile Ücretsiz Verilmeli Ulusal Basında REKLAM Yapılması gerekir.
28 şubat ta sen kaç yaşındaydında ahkam kesiyorsun çocuk
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 07 Mart 2021
İmsak 05:37
Güneş 06:58
Öğle 12:57
İkindi 16:13
Akşam 18:47
Yatsı 20:02
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 27 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Denizlispor 27 24
20. Ankaragücü 26 23
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 25 32
11. Ümraniye 24 31
12. Menemenspor 25 27
13. Adanaspor 24 26
14. Boluspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. Leicester City 28 53
3. M. United 27 51
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Brighton 27 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Valencia 26 30
12. Celta de Vigo 25 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 25 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@