Peşin; 34 Milyon TL Yatırım Yapacağız

İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin; “Köylerimizin Şehir Olsun” projesi kapsamında köylerde hayata geçirilen ve Haziran ayına kadar da yapılması planlanan yatırımları değerlendirdi.

SİYASET 24.03.2015, 12:01 24.03.2015, 12:07
727
Peşin; 34 Milyon TL Yatırım Yapacağız
banner830
 İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin; “Köylerimizin Şehir Olsun” projesi kapsamında köylerde hayata geçirilen ve Haziran ayına kadar da yapılması planlanan  yatırımları değerlendirdi.

 Geçen ay Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Bütçe Genel Müdürlüğü tarafından ilimize 9 milyon TL ödenek gönderildiğini belirten Peşin; “Bu ödenek İl Özel İdaremizin hizmet ağına giren her türlü işlerle kullanılmak üzere gönderilmiştir. Kırıkkale’de 185 köy olmasına ve nüfusu bizden daha fazla olmasına rağmen 7 milyon TL gönderildi ve ilimize ise 9 milyon TL ödenek gönderildi. İlimiz pozitif bir ayrımcılığa tutulmuş oldu. Bu can suyu ve ivme kazandıran 9 milyon TL’nin üzerine İl Özel İdaremiz de 25 milyon TL ilave ederek Haziran ayına kadar 3 ay içerisinde ilimize 34 milyon TL yatırım yapmış olacağız. Alt yapıları tamamlanmış olan köylerimizin  üst yapılarına ve süslemelere geçmiş bulunmaktayız.  Şehirlerimizde ne varsa basketbol sahaları, minyatür halı sahalar, çocuk oyun alanları ve mesire alanları gibi köylerimize de aynılarını yapmaya başladık. Ayrıca köylerimize meyve fidanları dağıtmaya başladık” dedi.  

TÜRKİYE’DE İLK NİĞDE’DE

 2015 yılı içerisinde tüm köylere 500 bin metre kare parke taşı döşeneceğini belirten Peşin; “Bu sayede köylülerimizin ayakları çamurlara basmayacak.  500 bin metre kare parke taşı demek Türkiye’de ilk defa İl Özel İdaresi eliyle tek seferde yapılan kilitli parke taşı ihalesidir. Bunun 3 Milyon 616 Bin TL’si KÖYDES kapsamında merkezi hükümet tarafından gönderilen parayla yapıldı. 244 bin metre karesi için 316 bin TL geldi. Geri kalan 276 bin metre karesi ise İl Özel İdaresi bütçesiyle 7 milyon TL’ye gerçekleştirildi.  Şuanda köylerimizde kilitli parke taşı döşeme işlemi başlamıştır ve 3 ay içerisinde tamamlanarak köylerimizin parke taşı döşenmeyen hiçbir alanı kalmamış olacaktır. Ne yazık ki 6360 sayılı kanunla kapanarak köye dönüşen belediyelerimizin alt yapı sorunu köylerimize kıyasla  daha fazlaydı. Hızlıca bu köylerimizin, kanalizasyon, içme suyu ve yol gibi alt yapı işlerin ihalesini yapmaya başladık. Kanalizasyon ihaleleri içerisinde ilimizde bu yıl 12 adet köyün kanalizasyon, bakım, onarım ve doğal arıtma ihalelerini geçen hafta itibariyle tamamladık ve teslim ettik. 1 trilyon 14 bin TL’ye ihalesi yapıldı. Yer tespiti ve çalışmalara başlanmıştır” dedi.

İÇME SUYUNA ÖNEM VERİYORUZ

 İl Özel İdaresi olarak içme suyuna önem verdiklerini söyleyen Peşin; “ Köylerimizde bulunan içme suyu hatlarının yenilenmesi asbestli boruların değiştirilmesi daha önce yapılan ve yıpranan su depolarının içlerinin fayansla kaplanarak hijyenik hale getirilmesi, eksik ve yeterli olmayan su depolarına yeni su depoları yapılması yeni içme su sondajlarının temini veya cazibeli i
çme suyu hatları yapılarak köye ve vatandaşlarla sağlıklı içme suyu ihalelerini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.  22 adet ihaleyle toplam 3 milyon 782 bin TL’lik haziran ayına kadar köylerimize içme suyu ihalesini yapmış bulunacağız. Yaptığımız ihaleler ciddi manada birim fiyatlarının altında indirimli şekliyle devam etmektedir” diye konuştu.

 

  Tarım sektöründe hizmet edebilmek için yoğun faaliyetler yürütmekte olduklarını dile getiren  İl Genel Meclis Başkanı Peşin; “Yer altı ve yer üstü sulama tesisleri İl Özel İdaremizin bütçesiyle KOP kapsamında yaptığımız göletler, küçük ölçekli basınçlı sulama sistemlerinin yanı sıra İl Özel İdaresi kaynaklı bu yıl Haziran ayına kadar 6 milyon 92 bin TL’lik yer altı ve yer üstü sulama tesisleri yapacağız.Yol bakım hizmetlerimiz hızlı bir şekilde devam etmektedir. Haziran ayına kadar 3 milyon 987 bin TL yol bakım onarım ve genişletme işlemleri de devam etmektedir.  Yol genişletme, köprü genişletme ve ağır kış şartlarında bozulan yolların tamiratı ve köy yollarının yapımıyla 3 milyon 987 bin TL’lik  iş yapmış olacağız.  Alt yapısı biten yerlerin üst yapısı ve süslemelerine geçeceğiz demiştik. Köylerimiz için önem arz eden mesire alanlarını yaparak vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahat vakit geçirip piknik yapacakları alanları haziran ayına kadar yapıp hizmete sunacağız” diye konuştu.

ÇOCUK OYUN GRUBU OLMAYAN KÖYÜMÜZ YOK

İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin; “Gençlerimizi kötü alışkanlıklarından uzak tutmak ve sağlıklı bir hayat sürdürmelerini sağlamak için  spora yönlendirmek istiyoruz.  Geçen yıl içerisinde 20’ye yakın basketbol ve voleybol sahasını köylerimize yaparak  gençlerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu yıl ise Haziran ayına kadar 1 milyon 510 bin TL harcayarak 16 yerleşim yerine birinci sınıf basketbol, voleybol ve hentbol sahası yaparak vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Türkiye’de ilk olan köylere minyatür halı saha yapma çalışmamız, 26 ile  46 metre ebatlı  her ilçeye iki adet olmak üzere  Haziran ayına kadar  12 adet minyatür halı sahayı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bu minyatür halı sahalar için 2 milyon 376 bin TL’lik yatırımı halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Çocuk oyun gurupları olmayan hiçbir köyümüz yok. Köylerimizin nüfusunu ve çocuk sayısını göz önüne alarak hızlı bir şekilde 40 adet yeni çocuk oyun parkı ayarlayıp köylerimizin hizmetine sunacağız. Bu çocuk oyun parkları için 755 bin TL bir yatırım yapmış olacağız” dedi. 
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (14)
kılavuzlu 6 yıl önce
galerici sabri abime kızmaya kimsenin hakkı yok.köylere hizmet götürebilmek için 36 adet reno 28 adet ford kesmesi 19 adet 302 otobüs 41 adet bmc kamyon 16 adet tır sattı parasını da il genel meclisine bağışladı.yoksa köyler hizmeti nasıl alırdı? teşekkürler sabri abi.kılavuz seninle gurur duyuyor.
terbiye 6 yıl önce
sayın mahmut peşin üyelerinden sabri bozdağın hareketlerine dikkat etsin muhtarlara hakaret etme hakkını nerden alıyor kim oluyor ki kendini ne sanıyor ilk okul mezunu biri haddini bilmeli millet vekiline yağdanlık yapacağım diye kimseye hakaret etme hakkı yok neymiş bundan sonra o köyler hizmet alamazmış kim bu şahıs ya sanki cebinden veriyor bu adam orayı hak etmiyor aman ha hızlı gitmesin yağdanlıkların sonu belli
nizam 6 yıl önce
sayın peşin buldun 2 olmayan velili vekilmisin il genel meclis başkanımısın bilemedik
çamardılı 6 yıl önce
galarici sabrinin muhtarları tehdit ve hakaretlerini duydum.bu gücü nereden alıyor,muhtarları hafife alıyorsunuz ama dikkat edin başınıza bir iş açmasınlar.cumhurbaşkanına bu konunun iletilmesi halinde ne yapacağını az çok tahmin ediyorsunuz herhalde
kılavuzlu 6 yıl önce
sız kendınızı genel merkez falan mı sanıyorsunuz milletvekilini belirlemek sıze mı kadlı
Devlet 6 yıl önce
yani yatırım yaptık deyince başka anlaşılıyor.şuna milletin vergisiyle hizmet ediyoruz desenize.bir de niğde ye neden fazla para gelmiş torpil mi var yoksa kırıkkaleden daha çok mu geriyiz.
muhtarlar 6 yıl önce
bizler muhtar arkadaşlar sabri bozdağı yanınızda görmek istemiyoruz köylerimize sakın gelmesin önce haddini bilsin sanki il genel meclis üyesi değilde milletvekili veya kral sanıyor kendini kimin hizmetini kimden esirgeyecekmiş haddinemi onun ak partiden derhal ihraç edilsin ve ondan meclis üyesi değil hiç bir şey olmaz dışarıda daki hayatınıda bir takip edin bakalım neler yapıyor saygılar
muhtarlar 6 yıl önce
bizler muhtar arkadaşlar sabri bozdağı yanınızda görmek istemiyoruz köylerimize sakın gelmesin önce haddini bilsin sanki il genel meclis üyesi değilde milletvekili veya kral sanıyor kendini kimin hizmetini kimden esirgeyecekmiş haddinemi onun ak partiden derhal ihraç edilsin ve ondan meclis üyesi değil hiç bir şey olmaz dışarıda daki hayatınıda bir takip edin bakalım neler yapıyor saygılar
Galerici 6 yıl önce
bor da galericiler neden şehir dışına çıkarılamıyor acaba.sabri ve digerleri akşama kadar insaların geçemediği kaldırıma sandalyeleri atıp ayaklarını gere gere uzatıp lak lak yapıyorlar.yanlarından geçeni süze süze uatnmazlık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Allah aşkına bu fransızların mallarını almayın boykot edin dinimize peygamber efendimize yaptıkları yanlarına kar kalmasın.
Daha okuduğunu anlamıyorsun ölen zaten sürücü
Elif hanım çok teşekkür ederim. Erol Kibaroğlu İtulumaz dağında bulunan keşişhane ve münzevihane yapısı ile içerisinde bulunan Hristiyanlık ve İslami dönem (Nal’ı Saadet) sembol ve yazıları da içine alan akademik bir makalem yayınlanmıştı. Academia sayfamda ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. Saygılarımla
Geleceğe Hoşgeldiniz! Fast Link Loan Firm ile finans kolaylaştı. Kredilendirmede uzun yıllara dayanan deneyime sahip, onaylanmış ve sertifikalı bir dünya standartlarında uluslararası kredi şirketiyiz. Yaşam boyu fırsat kredileri sunuyoruz. Herhangi bir mali kriz içinde misiniz veya kendi işinizi kurmak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Borcunuzu kapatmak veya faturalarınızı ödemek için paraya ihtiyacınız var mı? Düşük bir kredi puanınız mı var ve yerel bankalarınızdan ve diğer finans kuruluşlarından sermaye hizmetleri almakta zorlanıyor musunuz? İşte yasal kredi şirketimizden bir finansal kredi hizmeti alma şansınız. Aşağıdaki amaçlar ve daha fazlası için bireylere ve şirketlere fonlar sunuyoruz ve kiralıyoruz. Kişisel kredi, İş Genişletme, İş Başlatma, Eğitim, Borç Konsolidasyonu, Zor Para kredisi. Düşük faizli kredi sunuyoruz. E-posta yoluyla bugün bize ulaşın: {[email protected]} VEYA metin / Telefon: +44 7520 660836. Whats-Uygulama no: +44 7520 660836 Fast Link Kredi Firması.
14 bin litre 518 tır eder senin hesap biraz şaşmış
16°
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:52
Öğle 12:31
İkindi 15:31
Akşam 17:59
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Galatasaray 6 10
4. Karagümrük 5 8
5. Kasımpaşa 6 8
6. Antalyaspor 6 8
7. Göztepe 6 7
8. Erzurumspor 5 7
9. Sivasspor 4 7
10. Başakşehir 6 7
11. Gaziantep FK 6 7
12. Hatayspor 4 7
13. Konyaspor 5 6
14. Kayserispor 5 6
15. Çaykur Rizespor 5 5
16. Trabzonspor 5 5
17. Malatyaspor 5 5
18. Denizlispor 5 5
19. Beşiktaş 4 4
20. Gençlerbirliği 4 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 6 14
2. Samsunspor 7 14
3. İstanbulspor 6 13
4. Ankara Keçiörengücü 7 13
5. Altınordu 7 13
6. Adana Demirspor 6 11
7. Giresunspor 6 11
8. Altay 6 10
9. Adanaspor 6 9
10. Bursaspor 6 7
11. Balıkesirspor 6 7
12. Akhisar Bld.Spor 6 6
13. Bandırmaspor 6 5
14. Menemen Belediyespor 6 5
15. Ümraniye 7 5
16. Ankaraspor 6 4
17. Eskişehirspor 6 3
18. Boluspor 6 2
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 5 12
3. Leeds United 6 10
4. Liverpool 5 10
5. Crystal Palace 6 10
6. Chelsea 6 9
7. Leicester City 5 9
8. Arsenal 5 9
9. Wolverhampton 5 9
10. Tottenham 5 8
11. West Ham 6 8
12. Man City 5 8
13. Southampton 5 7
14. Newcastle 5 7
15. M. United 5 7
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 6 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 13
2. Real Sociedad 6 11
3. Villarreal 6 11
4. Osasuna 6 10
5. Getafe 5 10
6. Elche 5 10
7. Cádiz 6 10
8. Granada 5 10
9. Real Betis 6 9
10. Atletico Madrid 4 8
11. Eibar 7 8
12. Barcelona 5 7
13. Sevilla 5 7
14. Valencia 7 7
15. Athletic Bilbao 6 6
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@