banner765
banner779

Ömer Fethi Gürer CHP’den Aday Adayı !

Gazeteci Yazar Endüstri Mühendisi Ömer Fethi Gürer Niğde CHP Milletvekiliği için aday adayı olacağını ilginin yoğun olmasından dolayı Chp İl Başkanlığı önünde caddede açıkladı.

Ömer Fethi Gürer CHP’den Aday Adayı !

banner796
CHP il binasına kalabalığın sığmaması üzerine cadde de yapılmak zorunda kalınan basın açıklamasına Niğde, Bor, Altunhisar, Çiftlik, Ulukışla, Çamardı’dan çok sayıda kişi katıldı.

Haber-Foto :  Kenan Zımba
 İl, ilçe ve belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri ve parti yönetici yanı sıra vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısında açılış konuşmasını il başkanı Mehmet Özkan yaptı. “Ömer Fethi Gürer’i 12 Haziran 2011 de yapılacak genel seçimlerde partimizden aday adayı olduğunu duyurmak istiyorum” dedi.
İl Başkanı Özkan’ın ardından Ömer Fethi Gürer bir konuşma yaptı. Gürer konuşmasında  Niğde ile ilgili 35 yıldır verdiği uğraşları anlatıp 5000 aşkın makale ile sorunlarını yazdığım dört kitap ile dünden bugüne geçmişini bildiğim memleketime hizmet için göreve hazırım”dedi.
Ömer Fethi Gürer özetle konuşmasında şunları söyledi.”Yıllardır köyünü kasabasını merkezini gezdiğim ve sorunlarını bildiğim toprağıma hizmet etmek için bu yola çıktım. Amacım ve düşüncem ülkeme ve memleketime hizmettir. 1974 yılından beri beş bin üzerinde yazı yanında dört kitap ile Niğde’mizi yazdım. Kuruluşundan bugününe her aşaması ve insan yapısını yakinen biliyorum. Niğde ilinin çok yönlü zenginliği ne yazık ki bu kentte yaşayanlar için bir kazanca dönüşmedi. Bunu gördüğüm için elimi taşın altına koymaya karar verdim. Partililerim bana böylesi bir sorumluluğu verirse her aşamasında ele ele birlikte bu mücadele içinde en zor koşullarda ve anlarda yılmadan memleket sevdası ile çaba ve çalışma içinde olmaya söz veriyorum. Bizim mücadelemiz Halk içindir. Yaşamımızda bu yolda olduk. Kişilerle kavga eden, ayrışan değil memleketi için omuz omuza uğraş veren anlayışla çabaladık. Niğde sorunları bilinen ama gerekenlerin hızla yapılamadığı için ertelene ertelene gerileyen bir konumdadır. Tıp Fakültesi hayırlı olsun nutukları atanlar seçimden seçime havaalanı yapıyoruz diye ortaya çıkanlar Ecemiş Suyu Nevşehir’e verildiğinde durumun farkına varanlar, Bolkarlara,  Keten çimenine tesis yapılıyor diye söz verenlerin ama yapamayanlar gibi olmayacağım. Dediğimi yapacak söylediğimi uygulamaya geçmesini sağlayacağım yapamayacağım konuda sözüm olmayacak yalanla talanla ve memleketimi küçük düşürecek herhangi bir olayla adım anılmayacak. Sizlerin hizmetinde sizlerin neferi ve memleketim için doğru olanların sözcüsü olmaya talibim. Benim düşündüklerimi yazdıklarımı fikirleri gibi uygulamaya koyanların ama aslının sahibi olmadıkları için yarım yamalak bırakanların yerine işin ehli olarak çözümden yana ve çözüm üreten olarak uğraş vereceğim.” Dedi.
 Sık sık sözleri alkışlarla kesilen Ömer Fethi Gürer sözlerinde şu konulara da değindi.
“  Niğde tarihi, doğası, insan dokusu özellik ve güzellikleri ile zengindir. Bu zenginlikten halkımızın da yarar sağlaması gerekir. Bugüne değin bu anlamda yapılanlar için teşekkür ediyorum ama yetmediği ortadadır. Köyü kasabası göç veren ürünleri üretilenleri değer bulmayan bir kent olmak yerine özelliği ve önemi ile fark edilen bir kent Niğde Hedefimdir. Yazdım anlattım şimdi görev verilirse bunların uygulayıcısı olmaya talibim. Ülkemiz içinde bulunduğu koşullarda şiddetle CHP iktidarına ihtiyaç vardır. Bu açıkca görülmektedir. O sürece Niğdeliler olarak destek vermek, sorunların çözümü içinde önemli olacaktır. Bu yolda Niğde olarak adaylık belirleme süresince partililerimizle ve halkımızla bir arada olacağız konuşacağız, görüşeceğiz. Sonuçta Niğde için yararlı olan bir kararın çıkması dileğimdir.  Bu süreçte örgütümüze inanıyor, güveniyorum.  Sizlerin vereceği karara kendimi emanet ediyorum” diye sözlerini tamamladı. Yoğun ilgi ve alkışlarla basın toplantısı sona erdi.
 
1957 yılında doğdu.  Ailesi Niğde merkez Balhasan Mahallesi Alaybeyoğullarından olup Büyük Dedesi Alaaddin Efendi Bor’dan Asumani Medresesi kurucularından Fethi Efendi kızı Fehime Hanımla evlenerek Bor’a yerleşmiştir. Dedesi Aşkı Gürer Bor ilk kitapçı ve beyaz eşya bayilerinden olup ŞNP Lisesi Yaptırma Derneğinde Muhasip, Belediye Meclisinde encümen ve CHP Bor İlçe başkanlığı da bulunmuştur. (1957-60) Babannesi Münire Gürer(Temel) Kemerhisar Kasabasından Aliağalardandır.  Ömer Fethi Gürer Babası Lütfi Gürer Bor DDY ‘de Ambar Şefi olarak uzun yıllar görev yapmıştır. Annesi Kadriye Gürer’de Bor Tengiroğullarından Ahmet Efendi kızıdır.  Öğretmen Tülin Gürer ile evli olan Ömer Fethi Gürer çocukları Övgü ve Lütfi Övünç’dir.
EĞİTİM
 Zafer İlkokulu,  ŞNP Lisesi Orta kısmı, Balıkesir Bandırma Endüstri Meslek Lisesi, Niğde Meslek Yüksek Okulu ve Çukurova Üniversitesi mezunudur. Endüstri Mühendisi olarak farklı iş yerlerinde görev yapmıştır. 27 yıl özel sektörde yöneticilik olarak hizmet vermiştir. Niğde Eski Milletvekillerinden Azmi Yavuzalp Genel Müdürlüğü döneminde Şirketin Tuzla Tesisler Müdürü olmuştur. Kaynak Şirketler Grubunda Pazarlama Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür olarak çalışmıştır.  Niksar Su ve Beyza- Taşdelen Su Genel Müdürlüğünde görevlerini yapmıştır.
GAZETECİLİĞİ
  1974 yılında beri de Niğde basınında köşe yazıları ve haber yazmaya başlamıştır. İlk yazısı Yeşil Bor gazetesinde çıkmıştır. Daha sonra Niğde’nin Sesi, Niğde Hamle, Niğde Hasret, Yeşil Bor, Yeni Bor, Niğde Anadolu, Niğde 51, Niğde Haber, Niğde Yeniyıldız, Niğde Gündem,  Bor’un Sesi, Aksaray Uluırmak, Aksaray Hasandağ, Konya Ereğli, Nevşehir İç Anadolu gazetelerinde köşe yazıları ve haber yayınlanmıştır. Niğde Kasaba ve köylerinin sorunlarını gündeme taşımıştır. Turizm forumu. net, Kent Haber, Onurlu Hamle,  Niğde Haberci, Bor Haber, Bor Haberci ve Niğde ile ilgili internet sitelerinde Niğde ile ilgili yazılar yazmıştır.  Niğde ile ilgili yayınlanmış beş bini aşkın makalesi bulunmaktadır. Niğdemiz Dergisi ve meslek dergilerinde yazıları yanı sıra, Adana Bölge Gazetesinde ‘Kuzeyden Güneye Doğu İlleri’ yazı dizisi yayınlanmıştır. Hürriyet, Cumhuriyet, Güneş, Günaydın Gazeteleri Niğde ve Bor Muhabirliği yapmıştır. Kumar, Kader, Bizim Ramazan hikâye denemeleri, Laf Ola şiir kitabı vardır.
NİĞDE KİTAPLARI
ÖMER FETHİ GÜRER Niğde ilinde bugüne kadar dört NİĞDE kitabı yazarıdır. Gürer yazdığı kitaplardan:
NİĞDE KAPADOKYA’NIN BAŞKENTİ KİTABI: Niğde ili kuruluşundan Cumhuriyete değin geçen dönemi anlatmaktadır.800 sayfa bu kitap köy ve kasabalarla Niğde Genelini anlatmaktadır.
NİĞDE SPOR TARİHİ KİTABI:  Yalnız Niğde ilinde değil ülke genelinde sınırlı sayıda yayınlanan spor kitaplarından Niğde ilini anlatan 600 sayfa en kapsamlı kitaptır.
NİĞDE SÖYLENCE-ŞAKA-FIKRA-ANLATI KİTABI: Niğde il genelinde söylence şaka ve fıkraları kapsayan 350 sayfa ilk örneklerdendir.
BOR ŞEHRİ KİTABI: Bor ilçesi yaşamı anlatan genişlik olarak ta 600 sayfa özelliği ile ilk kitaplardandır.
Yayına hazırlanan Niğde Sosyal Yaşam kitabı ve Niğde Cumhuriyet dönemi kitapları derleme çalışmaları tamamlanmıştır.
 Yerel Seçimlerde Bor ilçesi CHP belediye Başkan adayı olarak seçimlere girerek son otuz yılın belediye seçimlerinde Bor’da CHP’nin en yüksek oyunu almasını sağlamıştır. Ayrıca İstanbul Niğde Derneğinde iki ayrı dönemde başkan yardımcısı ve amatör spor kulüpleri başkanlıklarında bulunmuştur. Mesleki ve siyasi konferanslar ve toplantı konuşmacısı olarak etkinliklere katılmıştır.
 banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mithat ersöz - 8 yıl önce
vatansever niğde sevdalısı hassasiyetlerimize özenli bence niğde dışında yaşadığı halde niğdeden kopmayan başarılı projelere imza atacağına inandığım bu şahsiyetin chp idaresince niğde birinci sıraya taşınması niğdelilere yapılacak en güzel hizmettir başarılar diliyorum
Avatar
Hacıoğlu - 8 yıl önce
CHP Değerli Ö. Fethi GÜRER' i aday göstermekle çok isabetli bir karar almış oldu. Niğdede kalmamasına rağmen Niğdenin köy, kasabalarının sorununu yakından takip eden ve milletvekillerinin bile bilmediği bütün sorunları bilen ve takip eden Ö. Fethi GÜRER'in aday olması çok isabetli bir karar. Eğer sıralamada Ö. Fethi GÜRER birinci sırayı alırsa CHP'nin bir milletvekilliği garanti demektir. Ö. Fethi GÜRER'e başarılar. Yolun açık olsun...
Avatar
KARTAL - 8 yıl önce
CHP'yi KUTLARIM. TAM YERİNDE VE İSABETLİ BİR KARAR. ve inşallah sıralamada Ö. Fethi GÜRER 1. sırada olur.
Avatar
Ali Cenap YEŞİL - 8 yıl önce
Bor'dan aday çıkması sevindirdi. Bor son 8 yıldır siyasetinin en kötü dönemini yaşadı. Aslında Niğde geneli siyasetin en kötü sekiz yılını geçirdi sebebi ise Bor siyasetini Niğde'ye kaptırdığındandır.
Avatar
ÖMER FETHİ GÜRER - 8 yıl önce
Değerli Hemşehrilerim, yorumlarınıza teşekkür ederim. Ahkamzade rumuzu ile yazan hemşehrim eğer arar ise gazete arşivlerinde yazılarımı birlikte incleriz. Tıp Fakültesi, Havaalanı, Bor Niğde yolu, Ecemiş suyu,Gebere barajı, Akkya kirliliğ, üniversite, siyasette ahlak, Patates, Elma üretici sorunları, işçi ve işveren sorunları,çiftçi ve köy sorunları,Nar Göl,Organize sanayi, Niğde fabrika, yayla evleri, Çiftehan,İçmeler vb yerel sorunları ile niğde'de neler yapılması gerektiği konularda anlatılarımı sunarım. Hatta Şu anda Niğde mezarlık duvarında Niğde anlatan tanıtımında 2002 yazılarımda yer bulduğuan değin detayları aktarırım. Beş bin Niğde yazısını hiç bir ücret almadan yazdım O yazılarda turizmi ağırlıklı işlemem Niğde bacasız sanayi turizmden yeterince pay alırsa halkımızın gelir düzeyi artacağı içindir. İddalı olarak söylüyorum Ben yazmadığım konuda Niğde çok girişim olmadı.
Avatar
Niğdeli bir grup okumuş - 8 yıl önce
Ömer Abi Ahkamzede gibi yorumculara kafanı takma, Niğdelilier seni bilir. Yazdığın konularıda keşke bu güne kadar seçilen Milletvekilleri senin kadar Niğde ile ilgili, alakalı olsaydı. Bu gün bu sorunları hiç yaşamazdık. Kutlarım sizi yakışır.
Avatar
Ahkamzade - 8 yıl önce
Ömer Fethi Gürer'in onca yazısı var ama Bor ve Niğde'nin turizm konuları hariç eleştiri ve teklifleri yok. Toplumsal sorunlarda bir makalesine rastlamadım. Mevcut hükümeti yada önceki hükümetleri yanlış uygulamaları konusunda eleştiri yada yol gösterici bir makalesi yoktur. Ömer Bey İYİ NİYETLİ OLABİLİR ama MİLLETVEKİLİ OLAMAZ...
Avatar
Sümeyra - 8 yıl önce
Borhaber.net bir gün MHP'li bir gün CHP'li bir gün AKP'li sizi NET olarak hiç göremeyekmiyiz. Ahmet Oğuz Özmen, Ömer Fethi Gürer haberleri gırla gidiyor...Niğde'de CHP popüler yapmak için propaganda yapıyorsunuz. (SİTE YÖNETİMİ : GÖREMEYECEKSİNİZ!, ... Bir MHP haberi olur, bir AKP Haberi olur bir Gün CHP haberi olur.)