Niğde yeni hizmet müjdeleri

AK Parti Niğde İl Başkanlığının Haziran ayı Danışma Meclisi toplantısı dün Parti İl binasında geniş katılımla yapıldı. Toplantıda yeni hizmet müjdeleri verildi.

SİYASET 01.07.2013, 12:28 03.07.2013, 18:25
1172
Niğde yeni hizmet müjdeleri
banner830

 AK Parti Niğde İl Başkanlığının Haziran ayı Danışma Meclisi toplantısı dün Parti İl binasında geniş katılımla yapıldı. Toplantıda yeni hizmet müjdeleri verildi.

 

AK Parti Niğde İl Başkanı Özmen; “Önümüzde yerel seçimler var. Seçimlerde hiçbir sıkıntımız yok. Belediye Başkanlarımız verdikleri sözleri fazlasıyla yerine getirdiler. Niğde’mize bakarsanız gerçekten çehresi değişti” dedi.

 

AK Parti İl binasında düzenlenen Niğde İl Danışma Meclisinin Haziran ayı toplantısına katılan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, " Ülkemizin ne zaman ayaklarının üzerine kalktığı görülse hem iç hem de dış güçler tarafından mutlaka bu ülke üzerinde oyun oynamaya çalışıyorlar " dedi.

 

“Niğde’nin yatırımda teşvik alan il konumuna gelmesinden dolayı hiç ummadığımız işadamlarından yatırım yapmak için teklifler geldi” diyen Milletvekili Kavaklıoğlu, Niğde ekonomisine de çok büyük katkıları olacak yatırımları müjdeledi.

 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Geçen ay yapmış olduğumuz il danışma kurulu toplantısında Taksim ya da Gezi Parkı olayları yoktu. Ülkemizin üzerinde karabulutlar dolandı ve geçti. Ülkemizin ne zaman ayaklarının üzerine kalktığı görülse hem iç hem de dış güçler tarafından mutlaka bu ülke üzerinde oyun oynamaya çalışıyorlar. Geçmiş yıllarda geçmiş dönemlerde değişik partilerin iktidarı döneminde bu oyunlar hep oynandı. Ama o Genel Başkanlar, o Başbakanlar bir şekilde diz çöktürüldü. Ama çok şükür ne kadar öğünsek az ki, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan diz çökmedi. Dik durdu ve bundan da halkımız ve milletimiz kazandı bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu bakımdan teşkilat mensupları olarak ne kadar övünsek azdır diye düşünüyor yine ne kadar çalışsak o da azdır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

İNSEL CAMİİNE ŞADIRVAN

 

 

Başkan Akdoğan; “Niğde Belediyesi olarak çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İlhanlı Mahallemizde 5 günlük bir çalışmamız var. İlhanlı Mahallesinde asfaltlama çalışmalarına 5 gün daha devam edeceğiz. Nar Mahallesinde doğalgaz çalışmaları şu anda hızlı bir şekilde devam ediyor. Yine bu çalışmaların dışında Abılay Han Parkının çalışmaları tamamlandı. Kazakistan büyük elçisine Abılay Han Parkımızın fotoğrafları çekilerek gönderildi. Onlar da çok beğendiler parkın açılışına mutlaka bizde gelmek istiyoruz dediler. Önümüzdeki 10 gün içerisinde Abılay Han Parkımız için bir açılış yapacağız. İstanbul’dan da yine iki otobüs Kazak vatandaş parkımızın açılışına iştirak etmek istiyorlar. Herkesin beğendiği güzel bir park olduğunu söyleyebilirim. Diğer yandan İlhanlı Mahallesinde bozuk kaldırımlar ve kaldırım olmayan yerlerde 5 farklı noktada kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. İnsel Camisine şadırvan yapımı ve etrafına duvar çekim çalışmalarımız devam ediyor ve camii önünde bir kavşak düzenlemesi şu anda son hızıyla devam ediyor” dedi.

 

 

ATA SANAYİ ÇEVRESİNE ÇİT

Niğde Belediye Başkanı Akdoğan; “Diğer yandan ata sanayide bir çalışma başlattık. Ata sanayi o mevkiiye taşındığı günden beri herkes söz vermişti fakat bizde şöyle bir söz verdik. Ata sanayi de yapmış olduğumuz bir toplantıda sanayi çevresini duvar çit ile çevirelim işçiliği ya da malzemeleri paylaşmak gibi bir karar almıştık esnaf kardeşlerimizle. Fakat burayı Niğde Belediyesi olarak onlara hiçbir yük bırakmadan ata sanayi bölgesinin etrafını duvar ile çevireceğiz. Bu çalışmanın maliyetini hesaplattık 500 bin TL çıktı. Bu çalışmamızın ihalesini yaptık, müteahhit firmaya yer teslimini yaptık. Geçtiğimiz günlerde de ata sanayi çevresinin duvar ve tel örgüyle çevrilme işlemine başlanıldı” şeklinde konuştu.

 

KAMYON GARAJI YAPILIYOR

 

Başkan Akdoğan; “Kamyon garajı ile ilgili proje çalışmalarımız tamamlandı. Temmuz ayının sonuna doğru ihale yapılır ve yılsonuna doğru Niğde’miz bu güne kadar hiç olmayan bir kamyon garajını kazanmış olacak. Diğer yandan Bor Niğde arasındaki yolun inşaat çalışması başlamış durumda. Müteahhit firma geldi inşaata başladı. Bu noktada da ben Milletvekillerimiz Alpaslan Kavaklıoğlu Bey’e, hem de Ömer Selvi Bey’e göstermiş oldukları gayretlerden dolayı, bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum. 20 milyon TL’lik yol çalışmasını Niğde-Bor arasına Milletvekillerimizin çalışmalarıyla ve destekleriyle Niğde’miz kazanmış olduk. Teşkilatımızın desteğini de şüphesiz burada unutmamak gerekir” şeklinde konuştu.

 

AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANIN

 

Belediye Başkanı Akdoğan; “Selçuk Mahallesinde kaldırım çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Diğer yandan Yeni Çarşı yenileme projemiz şu anda % 70 mertebesine geldi. % 30’luk bölümünü de önümüzdeki ayın yani 30 Temmuz da yeni çarşı yenileme projemiz bitirilecek. Biz seçimden önce ‘At binenin kılıç kuşananın’ diye hep söylemiştik. Başkasının 2 milyon TL ye yaptıracağı işi biz 500 Bin TL’ye, 700 Bin TL’ye yaptırıyor olmamız önemli olan. Bu durumun ben Niğde’nin kazancı diye düşünüyorum. Yine bir başka gelişme de Kızılca Deresi ile ilgili proje aşaması tamamlandı. Bununla da ilgili Milletvekillerimiz Devlet Su işleri 4. Bölge Müdürlüğünde bu işi hızlı bir şekilde takip ediliyor. Şu anda biz Niğde Belediyesi olarak kamulaştırma noktasında hesaplamaları yapmaya başladık. İnşallah hesaplamaları gerçekleştirdikten sonra DSİ Bölge Müdürlüğüne gerekli yazılarımızı vereceğiz onlar da projenin ihalesini yapmış olacaklar” dedi.

 

 

NİĞDE KENT MEYDANINA KAVUŞACAK

 

Başkan Akdoğan; “Belediyemizin önünde yürüttüğümüz meydan düzenlemesi var. Bu çalışmamızın proje aşamasında 3 kez proje tadilatı yaptık. Otopark düzenlemesinde 1 kattan 2 kata çıktık. Geçen hafta PTT Müdürümüz ile görüştük ora ile de bizim bir mahkememiz söz konusuydu. Mahkemeyi Niğde Belediyesi hak etti. Şu anda onlar bizden yer istiyorlar. PTT’ye yer gösterdiğimiz zaman o bölgeyi ve çevresinde bulunan barakaların bulunduğu yeri de çalışmamıza dahil edeceğiz. Bu yoldan geri dönüş yok bunun bilinmesini istiyorum özellikle. O alanı postane ile beraber barakalar ve binalarla birlikte 2. Etap olarak buraya dahil edeceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde ihalemizi gerçekleştireceğiz 10–15 gün içerisinde de inşaata başlayacağız. Bu çalışma için tahmin ettiğimiz süre 4 ay. İnşallah 4 ay da burayı bitireceğiz ve 560 araçlık ücretsiz otoparkı Niğdeli hemşerilerimize ve Niğde’mize kazandıracağız” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYEDEN BAYANLAR LOKALİ

 

Belediye Başkanı Akdoğan; “Sabiha Şahenk Kütüphanesi binası Niğde Belediyesinin şu anda. Bu binayı tamamen bayanlara yönelik bayanlar lokali haline getireceğiz. İçerisinde aerobik, fitness yani spor yapmak için gerekli her türlü alet yer alacak. Bu salonda yetkili ve sorumlular bayan olacak. Bu salonumuzu da hayata geçirdiğimizde bayanlara yönelik hizmet verecek ve yine bu salonumuzu da ücretsiz olarak hizmet verdireceğiz. Burayı da yine Ramazan Bayramından sonra yani bir ay sonra tamamlayıp hizmete açacağız. Bayanların taktirini toplayacak çok güzel bir tesis olacak. 3 katlı binamızın orta katını kafeterya yapacağız ve bayanların bu salonda hoş vakit geçirmesini ve bir araya gelmiş olmalarını sağlamış olacağız” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ KAVAKLIOĞLU’NUN KONUŞMASI

 

Konuşmasında ülke gündeminde yaşanan gelişmelere vurgu yapan AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde’ye yapılacak yeni projeler hakkında bilgiler verdi.

 

Niğde Milletvekili Kavaklıoğlu; “Otoyol projesinde ise; 3 yıl sonra Ankara–Konya makas yolunda trafiğin tıkanma noktasına geleceğinden dolayı, bu yıl ihale aşamasına gelecek bir aşamada Niğde deki otoyol projemiz. Dündarlı ve Orhanlı beldelerimizin köylerinin yolları, Bakanlığımızın vereceği kaynakla yapılacak. Altunhisar’a yapılacak olan Niğde Üniversitesine bağlı bölümün yapımında YÖK’ten onay çıkması için girişimde bulanacağız. Çiftlik Keten Çimen Yolu bu hafta içinde ihalesi yapılacak. Çiftlik İlçemize yapılacak çok güzel bir Hastane yapılacak. Bunun için arsanın genişletilmesi çalışması yapılıp Hastanenin yapımına başlayacağız. Azatlı barajımız çalışması devam ediyor. Yine Çiftlik ilçemize bi kız yurdu yapımı olacak. Çamardı’da 48 konutluk TOKİ yapım ihalesi yapıldı. Ulukışla Hükümet Konağı yeniden yapılacak” dedi.

 

 

İL BAŞKANI ÖZMEN’İN KONUŞMASI

 

AK Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen; “AK Parti klasik olarak bilinen anlamıyla partilerden bir parti değildir. AK Parti sadece kendisini Türkiye ile sınırlayan değil, tüm dünya mazlumlarının sinerji merkezi olan büyük bir dava partisidir. Bu kutlu davada ülkemize hizmet anlayışı ile ilerlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

‘’11 yıla baktığımız zaman Türkiye’de çok şeylerin değiştiğini görüyoruz” diyen Özmen; “Niğde kent merkezini ve ilçelerini nasıl yaşanır bir duruma getirebiliriz diye Milletvekillerimizle, Belediye Başkanlarımızla, İl Genel Meclis Başkanımızla ve diğer yetkililerle el ele verip çalışmalar yapıyoruz.  AK Parti bugüne kadar güzel şeylere imza atmıştır ve atmaya da devam edecektir” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Özmen; “Niğde’mize bakarsanız gerçekten çehresi değişti. Yollardan tutun parklara, sosyal tesislere, sosyal ve kültürel etkinliklere kadar…  Niğde’nin hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için Teşkilatlar olarak başta İl Belediyemiz olmak üzere diğer ilçe Belediyelerimize de teşekkür ediyor, teşkilatlar olarak koordineli çalışmalarımız sürüyor. Biz AK Parti ailesi olarak kenetlenerek, bu oyunlara karşı dik durarak “Durmak Yok Yola Devam” diyeceğiz. Biz halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. AK Parti iktidarı olarak tarih yazmaya, seçimlerden daha güçlü çıkmaya hazır olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

banner697
Yorumlar (8)
eskici 7 yıl önce
bırak nutuk atmayı ilçeyi şikayete git ne oldu sonuççç
murat 7 yıl önce
şu geniş katılımın resimlerinide koysaydınız ya , bakardık geçen aylardaki kadar geniş mi, bence katılım değil il başkanı m.vekilleri ve faruk akdoğan biraz geniş katılıyorlar, bu kadar genişlik sıkıntı olur.
vurollar partisi 7 yıl önce
soyadı vural olanlar dan oluşan partime oy vermeme nin çok daha yararlı olduğu açık ve net,seçimde bende mhp ye oy vereceğim,çünkü vurallar eskiden mhp üyesiydi,şimdide akp li oldular,imam os... cemaaat sı....
atma gardaş 7 yıl önce
utanmıyorsunuz her hepsi üç beş kişisiniz hepinizde birbinize küssünüz.eleştirilerimde özmen başkan hariç.ben içinizden biri olarak niğdeye hiç bişey yapmadınızı biliyom
noel baba 7 yıl önce
noel baba gibi anca müjde icraata gelince yok işiniz gücünüz göz boyama..bu arada borda kurulacak olan 300 adet fabrika ne oldu arsa tahsislerini yaptığınız ulusal basında boy boy poz verdiğiniz.artık bu millet size inanmıyor makarna kömürde kurtaramıyacak sizi al makarna kömürü vur tokadı
ak genç 7 yıl önce
atma gardaş sen içlerindensinde kimin yalakasısın özmen küsdürmedimi milleti birbirine düşüren o değilmi
FARUK AKDOĞANA DESTEK OLUN 7 yıl önce
teskilat olarak faruk akdoğana destek olmalisiniz.hizmetleri ortada.
farukcummmmm 7 yıl önce
millet gezi parkı diye ayaklanır bizim faruk parkları bitirmiş şadırvan belediye parkı insanlar nerde nefes alacak havaalanı iptal hızlı tren iptal çinlilerden ses yok kaldırım yapmakla olmuyor bu işler asvalt attı allah var ama her gelen yapıyor bunu insanları göçten kurtaracak bir proje ürette görelim farukk. bence niğdeye mhp den başkası yalan oda çıkacak adam olursa düzgün
banner833
kapalı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 18 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 23 67
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 24 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@