Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması

MHP İ Başkanı Hakan Er ; Niğde’ye Nazım İmar Planını En Çok Biz İstiyoruz!

SİYASET 13.01.2013, 16:20 16.01.2013, 23:29
1111
Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması
banner830
 MHP İ Başkanı Hakan Er ;  Niğde’ye Nazım İmar Planını En Çok Biz İstiyoruz!

 

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Cuma günü 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Taslağı’nın geçmemesi üzerine kamuoyunu aydınlatmak için yazılı açıklama yaparak; “Cuma günü aslında planın geçmemesini isteyeninin planı hazırlayan ve hazırlatanlardır! Biz Niğde üzerinde oynanan oyunu bozduk!” dedi.

Haber: Gökhan ÖZBEK – TyN HABER

Kamuoyunu ve Niğdelileri aydınlatmak üzere yazılı bir açıklama yapan MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, iktidar partisinin dayatmasının karşısında dik durduklarını ifade ederek, partisinin ve meclis üyelerinin bu planın geçmesi için her türlü fedakarlıkları yaptıklarını vurgulayarak, planı hazırlatanların bu çabaları görmemezlikten gelerek kapalı kapılar ardında plan hazırladıklarını ifade etti.

 

MHP’li Er açıklamasında;

Değerli; Niğdeli hemşerilerim


Dün Niğde Belediyesi'nde oylanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına net tavır koyan ve grup olarak 1 tane bile fire vermeyen tek partinin il başkanı olarak sizlere şunu söylemek istiyorum:

 


1. Niğde'nin gerçek anlamda 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına ihtiyaç vardır. Biz kapalı kapılar ardında hazırlanmayan, bir kaç rantçının hesabına göre bir plan istemiyoruz. MHP Olarak, kimden ve hangi siyasi partiden teklif gelirse gelsin katkı sunacağımız, her türlü plana destek olacağız. 2. Bizim için en önemli gerçek Niğde'de Niğde'dir. Bu yüzden bizler Niğde sevdası olarak memleketimiz için hayır getiren her türlü karara destek olmaktan asla çekinmiyoruz! Niğde'ye hayır getirecek karar ne diyecek olursanız, oda tüm Niğde'nin üzerinde mutabık kaldığı kararlardır. 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planında bırakın halkı meclis üyeleri bile mutabık kalmamıştır.3. Niğde'yi Nazım İmarsız bırakan bizler değil, bizzat bunu hazırlatan Niğde Belediyesi’dir. eğer demokrasiye inansa, bizlerin katkı sunacağı, mutabık kalacağı bir planı ortaklaşa hazırlamış olsaydık, kanımızın son damlasına kadar Niğde için elimizden geleni yapar ve 1/5000 Ölçekli planı geçirirdik. Fakat Faruk Akdoğan, ben yaptım oldu diyerek, İmar hiç bir meclis üyesinin önerisini dikkate almadan, dahası ben dahil hiç bir partilimiz bu planı görmeden onaylanmasını istemek, büyük bir cehalet örneğidir. Eğer gerçekten planın geçmesini istiyorsa, bize karşı, Niğdeliye karşı dürüst olması gerekirdi. Bize Ekim 2012 toplantısında kendisi plan taslaklarını vereceğim demesine rağmen, katkı sunun demesine rağmen, inanın oylama anı da dahil olmak üzere hiç bir meclis üyesi planının tamamını görmedi. Hal böyle olunca bu planın sağlıklı olması beklenemez! Faruk Akdoğan 3.yılında Niğde'ye yakışır bir plan hazırlayamadığı gibi, tüm diyalog kapılarını da kapatarak Niğde'yi plansız bırakmıştır.4. Faruk Akdoğan Niğde Rantçılara Teslim Oldu diyerek toplantı salonunu terk etti. Aksine Niğde rantçılara teslim olmadı! Kendi partisinin belediye meclis üyelerini dahi ikna edemeyen bir belediye başkanı meşruluğunu yitirmiştir. Üstüne üstlük bu planı meclise havale eden İmar komisyonu dahi bu plana ret vermiştir. Şimdi Faruk Akdoğan'a soruyoruz; eğer Niğde rantçılara teslim olduysa, sadece senin görebildiğin ve kendi meclis üyelerinin bile görmediği  bir planda kimin ne rant aldığını sen biliyorsan, plan geçmeyince ne tür rantlardan yoksun kalanları açıklayacak mısın?5. Kendi partinden bazı üyelerin bile hayır oyu vermişken, sen Niğde rantçılara teslim oldu derken, kendi partinin içinde rantçılar mı var onu mu kast ediyorsun? eğer bu plan üzerine siyasetin varsa, önce kendi parti içindeki rantçıları(!) kendine göre temizle!6. Faruk Akdoğan, bu plan geçse de geçmese de ben bunun siyasetini kendi medyamla duyuracağım derken, mağduru mu oynamak istiyorsun! eğer iktidarsan, güçlüysen, tüm olanaklar elindeyken Niğde'ye yakışan en iyi şeyi sen yapabiliyorsun ama kendi partililerin dahil hiç kimse seni anlamıyorsa, hatayı başkasında aramak yerine kendinde niçin aramıyorsun?

7. Bir atasözü vardır, Mağrur olma padişahım senden büyük ALLAH var diye, Demek ki ben yaptım, olacak demeyeceksin. Sen mağrurdun, şimdi mağduru oynayarak oy kazanma hesabına girme! Zira artık hiç bir şey sizlerin dediği gibi olmuyor!8. MHP'siz plan yapan, MHP'siz hesap yapan herkes buradan bir ders çıkarsın. MHP en kötü döneminde bile bu ülkeye sahip çıkmış bir gelenektir. MHP Niğde'de sarsılmaz bir mihenk taşıdır. 7 Belediye Meclis üyemizle birlikte Niğde'nin 20 yıl geleceğini ipotek altına alan, saçma sapan bir plana hayır dedirtecek bir gücümüz varsa, tekrar Niğde Belediyesi'ni alacak gücümüzde vardır.9. Bu planı hazırlayan mühendisler bile itiraf etti. Bor yolundaki adama konutlaşmada çok yoğunluk verdik, ama İlhanlı'ya az dedi. Nedeni olarak, bu planı Ankara'yı devreye sokarak değiştirecek adamlar Bor yolundakiler dedi! Şimdi soruyoruz sizden kim ne istedi bu plan hazırlarken? İlhanlı Mahallesini sahipsiz mi sandınız? Bor yolunda ki baronlardan neden bu kadar çok çekindiniz?

10. Madem 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Taslağı meclisten geçmedi, geçmeyen bu planı ve 4 ay önce hazırlanan diğer planı Faruk Akdoğan kamuoyu ile paylaşacak mı? Bakalım ne tür hatalar var, ne tür eksiklikler var? Kim bilir belki de güzellikler vardır ama gizlenen bir plan her zaman için şüphe uyandırır? Artık sadece bir kağıt müsveddesi olan bu planın kamuoyuna açıklanmasını ve rantların tespitini istiyoruz!11
. AKP bu kararla birlikte Niğde'de iktidar güçü kırılmış, sağa sola saldıracaktır. Bu saldırganlığında kendisini güçlü göstermeye, kimi zaman sa mağdur edebiyatı yapacaktır. Ama son saldırı anı yani tükeniş anı parçalanmayla geçecektir. AKP, kendi belediyesinde iktidarı kaybetmiş, suçlarını ve pisliklerini dışarı sıçratma gayesindedir. Tüm ülküdaşlarımdan tek isteğim AKP'nin oyununa gelmeden 2014'de Niğde ve tüm belediyelerde Milliyetçi belediyecilik anlayışına kendilerini hazırlasınlar. Bizleri kaos ortamına çekmek isteyenlere vereceğimiz tek cevap yüreğimizdeki Niğde sevdası, aklımızda ki vatan aşkı olsun yeter...” diyerek açıklamasını sonlandıran MHP’li Er, yeni bir plan hazırlanmak istenirse ve partisinin kapısını bu konuda çalan olursa, partisinin kapısının herkese açık olduğunu ifade etti.

 

Anayasalar, Mutabakat İçinde Yazılır!

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın “Nazım İmar Planı, Şehrin imar anayasasıdır” sözüne atıfta bulunarak, “Anayasalar toplumsal mutabakat içinde hazırlanır. Bak mensubu olduğun siyasi partinin sayısal çoğunluğu olmasına rağmen, her partiden eşit üye alarak, anayasa hazırlamaya çalışıyorlar. Sense bırak her partiden temsilci almayı, bizlerin fikrine bile sadakat göstermeden, kendi meclis üyelerin dahi görmediği bir planı, kendi deyimiyle şehrin imar anayasasını onaylatmaya çalışıyorsun. Ortaçağ’da bu tür dayatmalara despotizm denir, 21. Yüzyılda Niğde’de ise AKP’li Belediye deniyor!”

  

Yorumlar (10)
murat 7 yıl önce
istiyodunuz madem neden karşı çıktınız. niğdenin geleceği ile oynadınız. bu halk bunu asla unutmaz. bide bir rant kelimesi tutturulmuş gidiyor. nazım imar planı olan yerde rant olmaz. kimse arsasına kat artırımı isteyemezdi. şimdi plan olmadığı için arsası olanlar kat arttırımına devam edecek. yani plan onaylanmadığı için rant dediğiniz olay sayenizde devam edecek.
mhp meclis üyesi hasan servet vesayre 7 yıl önce
arsalar alındı eski başkan zamanında,yok hahasına,ee bu rant değilmi,şimdide arsalarına çok kat artırmak istediniz,amma faruk başkan buna izin vermedi,kısaca rant olamadı,niğde sizi bilmiyormu sandınız,hakan er de sizinle yola çıkacak ve onlara rant mı sağlıyacak, sakın aklınızdan çıkarmayın, hakanda sizinle yola devam etmeye kalkarsa oda seçimlerde görür ve bunun izahını seçmene yapamaz,siyasetciler yol arkadaşlarını arsacılardan ve arsa rantcılarından seçmemeli, sayıyla tavsiye edilir
sizin arsalara rant ı en çok siz istiyorsunuz 7 yıl önce
meclis üyesi ol,arsaları al,sonrada çok katlı imar yap rant rant meresedeslere bmv lere bin,naım imar planı geçirme, kendinize alet olarakta diğer mahalleri örnek ve yandaş göster bunun adı siyaset oluyor muş
niğde sevdalısı 7 yıl önce
anlaşamadilar noldu ? olan niğdemiin güzel insanına oldu ... kaybeden yine niğdeli oldu... bu plan olmadığı için kim bilir ne kadar yatırım geri çekilecek niğdeden... niğdeye bu hallere getirenlere diyecek hiç bir sözüm yok
niğdeli 7 yıl önce
sağolsun mümin ve faruk başkanlar.bir şehir nasıl katledilir onlar sayesinde niğde tarihine yazılmıştır.ellerinize sağlık...niğdelide 250-300 bin tl ye varan bedellerle,temelsiz,kalitesiz binalara kavuşmanın mutluluğunu yaşasın.
batan güneş 7 yıl önce
hepiniz aynı haltsınız. sizin partinizin belediye başkanlığı döneminde ne hırsızlıklar yapıldığını çok iyi biliyoruz. ondan sonra dürüst maskesi giyip plana karşı çıkıyorsunuz
tespit 7 yıl önce
içeriğini bilmediğiniz bir pilanı savunuyorsunuz. imar planlarında ve uygulamalarında yapılan yanlışların düzeltilmesie mümkün olmuyor. asıl ozaman niğde ve niğdeli zarar görür.nasıl olursa olsun bir plan değil üzerinde iyi çalışılmış ,hazırlama sürecinde konuylailgili sivil toplum örgütleri,siyasi partiler v.s görüslerine başvurularak açık ve şeffaf bir plan hazırlanmalı. savunulması gereken budur.
ali yiğt 7 yıl önce
madem öyle fire yok diyorsun .15 gün önce meclisten rant kokan tadilatlara meclis üyelerin neden ok dedi hakan bey geç o işleri mumin dönemine bak mezarlık kenarlarına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
sayın vekilim nigde bir tarim serhi ama nigdedeko il muduru is bilmez biri benim anladigim
Aynen tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim ama. Dikkat edin Lavanta tarlaları da betonlasmasin AVM ler dikilmesin maazAllah.
Neymiş insanı yaşat ki devlet yaşasın miş. Belli oluyor insanı insanları yaşattıkları. Yapacak birşey yok. Deve Dikeni Seviyor aga.
Sağol vekilim siz her fırsatta Nigde'nin Bor'un sorunlarını her daim gündeme getiriyorsun. İsimleri kesinlikle lazım değil ötekiler ne iş yaparlar yav millet bunları niye görmüyor acaba milletin gözüne katarakt mi indi...
yeşilburç piknik alanında neden ücret alınıyor Fiş vermeden para alınıyor. Bu paralar nereye gidiyor
20°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:21
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:13
Yatsı 21:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 31 54
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 31 52
6. Alanyaspor 31 51
7. Fenerbahçe 31 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Göztepe 31 39
10. Antalyaspor 31 38
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 31 33
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 31 26
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 34 92
2. Man City 34 69
3. Chelsea 34 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 34 52
7. Sheffield United 34 51
8. Arsenal 34 50
9. Tottenham 34 49
10. Burnley 34 49
11. Everton 34 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 34 43
14. Crystal Palace 34 42
15. Brighton 34 36
16. West Ham 34 31
17. Watford 34 31
18. Bournemouth 34 28
19. Aston Villa 34 27
20. Norwich City 34 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 35 76
3. Atletico Madrid 35 63
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Valencia 35 50
9. Athletic Bilbao 35 48
10. Granada 34 47
11. Osasuna 35 45
12. Levante 35 43
13. Real Betis 35 41
14. Real Valladolid 35 39
15. Eibar 35 36
16. Celta de Vigo 35 36
17. Deportivo Alaves 34 35
18. Mallorca 35 32
19. Leganés 35 29
20. Espanyol 35 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@