Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması

MHP İ Başkanı Hakan Er ; Niğde’ye Nazım İmar Planını En Çok Biz İstiyoruz!

SİYASET 13.01.2013, 16:20 16.01.2013, 23:29
1123
Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması
banner830
 MHP İ Başkanı Hakan Er ;  Niğde’ye Nazım İmar Planını En Çok Biz İstiyoruz!

 

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Cuma günü 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Taslağı’nın geçmemesi üzerine kamuoyunu aydınlatmak için yazılı açıklama yaparak; “Cuma günü aslında planın geçmemesini isteyeninin planı hazırlayan ve hazırlatanlardır! Biz Niğde üzerinde oynanan oyunu bozduk!” dedi.

Haber: Gökhan ÖZBEK – TyN HABER

Kamuoyunu ve Niğdelileri aydınlatmak üzere yazılı bir açıklama yapan MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, iktidar partisinin dayatmasının karşısında dik durduklarını ifade ederek, partisinin ve meclis üyelerinin bu planın geçmesi için her türlü fedakarlıkları yaptıklarını vurgulayarak, planı hazırlatanların bu çabaları görmemezlikten gelerek kapalı kapılar ardında plan hazırladıklarını ifade etti.

 

MHP’li Er açıklamasında;

Değerli; Niğdeli hemşerilerim


Dün Niğde Belediyesi'nde oylanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına net tavır koyan ve grup olarak 1 tane bile fire vermeyen tek partinin il başkanı olarak sizlere şunu söylemek istiyorum:

 


1. Niğde'nin gerçek anlamda 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına ihtiyaç vardır. Biz kapalı kapılar ardında hazırlanmayan, bir kaç rantçının hesabına göre bir plan istemiyoruz. MHP Olarak, kimden ve hangi siyasi partiden teklif gelirse gelsin katkı sunacağımız, her türlü plana destek olacağız. 2. Bizim için en önemli gerçek Niğde'de Niğde'dir. Bu yüzden bizler Niğde sevdası olarak memleketimiz için hayır getiren her türlü karara destek olmaktan asla çekinmiyoruz! Niğde'ye hayır getirecek karar ne diyecek olursanız, oda tüm Niğde'nin üzerinde mutabık kaldığı kararlardır. 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planında bırakın halkı meclis üyeleri bile mutabık kalmamıştır.3. Niğde'yi Nazım İmarsız bırakan bizler değil, bizzat bunu hazırlatan Niğde Belediyesi’dir. eğer demokrasiye inansa, bizlerin katkı sunacağı, mutabık kalacağı bir planı ortaklaşa hazırlamış olsaydık, kanımızın son damlasına kadar Niğde için elimizden geleni yapar ve 1/5000 Ölçekli planı geçirirdik. Fakat Faruk Akdoğan, ben yaptım oldu diyerek, İmar hiç bir meclis üyesinin önerisini dikkate almadan, dahası ben dahil hiç bir partilimiz bu planı görmeden onaylanmasını istemek, büyük bir cehalet örneğidir. Eğer gerçekten planın geçmesini istiyorsa, bize karşı, Niğdeliye karşı dürüst olması gerekirdi. Bize Ekim 2012 toplantısında kendisi plan taslaklarını vereceğim demesine rağmen, katkı sunun demesine rağmen, inanın oylama anı da dahil olmak üzere hiç bir meclis üyesi planının tamamını görmedi. Hal böyle olunca bu planın sağlıklı olması beklenemez! Faruk Akdoğan 3.yılında Niğde'ye yakışır bir plan hazırlayamadığı gibi, tüm diyalog kapılarını da kapatarak Niğde'yi plansız bırakmıştır.4. Faruk Akdoğan Niğde Rantçılara Teslim Oldu diyerek toplantı salonunu terk etti. Aksine Niğde rantçılara teslim olmadı! Kendi partisinin belediye meclis üyelerini dahi ikna edemeyen bir belediye başkanı meşruluğunu yitirmiştir. Üstüne üstlük bu planı meclise havale eden İmar komisyonu dahi bu plana ret vermiştir. Şimdi Faruk Akdoğan'a soruyoruz; eğer Niğde rantçılara teslim olduysa, sadece senin görebildiğin ve kendi meclis üyelerinin bile görmediği  bir planda kimin ne rant aldığını sen biliyorsan, plan geçmeyince ne tür rantlardan yoksun kalanları açıklayacak mısın?5. Kendi partinden bazı üyelerin bile hayır oyu vermişken, sen Niğde rantçılara teslim oldu derken, kendi partinin içinde rantçılar mı var onu mu kast ediyorsun? eğer bu plan üzerine siyasetin varsa, önce kendi parti içindeki rantçıları(!) kendine göre temizle!6. Faruk Akdoğan, bu plan geçse de geçmese de ben bunun siyasetini kendi medyamla duyuracağım derken, mağduru mu oynamak istiyorsun! eğer iktidarsan, güçlüysen, tüm olanaklar elindeyken Niğde'ye yakışan en iyi şeyi sen yapabiliyorsun ama kendi partililerin dahil hiç kimse seni anlamıyorsa, hatayı başkasında aramak yerine kendinde niçin aramıyorsun?

7. Bir atasözü vardır, Mağrur olma padişahım senden büyük ALLAH var diye, Demek ki ben yaptım, olacak demeyeceksin. Sen mağrurdun, şimdi mağduru oynayarak oy kazanma hesabına girme! Zira artık hiç bir şey sizlerin dediği gibi olmuyor!8. MHP'siz plan yapan, MHP'siz hesap yapan herkes buradan bir ders çıkarsın. MHP en kötü döneminde bile bu ülkeye sahip çıkmış bir gelenektir. MHP Niğde'de sarsılmaz bir mihenk taşıdır. 7 Belediye Meclis üyemizle birlikte Niğde'nin 20 yıl geleceğini ipotek altına alan, saçma sapan bir plana hayır dedirtecek bir gücümüz varsa, tekrar Niğde Belediyesi'ni alacak gücümüzde vardır.9. Bu planı hazırlayan mühendisler bile itiraf etti. Bor yolundaki adama konutlaşmada çok yoğunluk verdik, ama İlhanlı'ya az dedi. Nedeni olarak, bu planı Ankara'yı devreye sokarak değiştirecek adamlar Bor yolundakiler dedi! Şimdi soruyoruz sizden kim ne istedi bu plan hazırlarken? İlhanlı Mahallesini sahipsiz mi sandınız? Bor yolunda ki baronlardan neden bu kadar çok çekindiniz?

10. Madem 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Taslağı meclisten geçmedi, geçmeyen bu planı ve 4 ay önce hazırlanan diğer planı Faruk Akdoğan kamuoyu ile paylaşacak mı? Bakalım ne tür hatalar var, ne tür eksiklikler var? Kim bilir belki de güzellikler vardır ama gizlenen bir plan her zaman için şüphe uyandırır? Artık sadece bir kağıt müsveddesi olan bu planın kamuoyuna açıklanmasını ve rantların tespitini istiyoruz!11
. AKP bu kararla birlikte Niğde'de iktidar güçü kırılmış, sağa sola saldıracaktır. Bu saldırganlığında kendisini güçlü göstermeye, kimi zaman sa mağdur edebiyatı yapacaktır. Ama son saldırı anı yani tükeniş anı parçalanmayla geçecektir. AKP, kendi belediyesinde iktidarı kaybetmiş, suçlarını ve pisliklerini dışarı sıçratma gayesindedir. Tüm ülküdaşlarımdan tek isteğim AKP'nin oyununa gelmeden 2014'de Niğde ve tüm belediyelerde Milliyetçi belediyecilik anlayışına kendilerini hazırlasınlar. Bizleri kaos ortamına çekmek isteyenlere vereceğimiz tek cevap yüreğimizdeki Niğde sevdası, aklımızda ki vatan aşkı olsun yeter...” diyerek açıklamasını sonlandıran MHP’li Er, yeni bir plan hazırlanmak istenirse ve partisinin kapısını bu konuda çalan olursa, partisinin kapısının herkese açık olduğunu ifade etti.

 

Anayasalar, Mutabakat İçinde Yazılır!

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın “Nazım İmar Planı, Şehrin imar anayasasıdır” sözüne atıfta bulunarak, “Anayasalar toplumsal mutabakat içinde hazırlanır. Bak mensubu olduğun siyasi partinin sayısal çoğunluğu olmasına rağmen, her partiden eşit üye alarak, anayasa hazırlamaya çalışıyorlar. Sense bırak her partiden temsilci almayı, bizlerin fikrine bile sadakat göstermeden, kendi meclis üyelerin dahi görmediği bir planı, kendi deyimiyle şehrin imar anayasasını onaylatmaya çalışıyorsun. Ortaçağ’da bu tür dayatmalara despotizm denir, 21. Yüzyılda Niğde’de ise AKP’li Belediye deniyor!”

  

Yorumlar (10)
murat 8 yıl önce
istiyodunuz madem neden karşı çıktınız. niğdenin geleceği ile oynadınız. bu halk bunu asla unutmaz. bide bir rant kelimesi tutturulmuş gidiyor. nazım imar planı olan yerde rant olmaz. kimse arsasına kat artırımı isteyemezdi. şimdi plan olmadığı için arsası olanlar kat arttırımına devam edecek. yani plan onaylanmadığı için rant dediğiniz olay sayenizde devam edecek.
mhp meclis üyesi hasan servet vesayre 8 yıl önce
arsalar alındı eski başkan zamanında,yok hahasına,ee bu rant değilmi,şimdide arsalarına çok kat artırmak istediniz,amma faruk başkan buna izin vermedi,kısaca rant olamadı,niğde sizi bilmiyormu sandınız,hakan er de sizinle yola çıkacak ve onlara rant mı sağlıyacak, sakın aklınızdan çıkarmayın, hakanda sizinle yola devam etmeye kalkarsa oda seçimlerde görür ve bunun izahını seçmene yapamaz,siyasetciler yol arkadaşlarını arsacılardan ve arsa rantcılarından seçmemeli, sayıyla tavsiye edilir
sizin arsalara rant ı en çok siz istiyorsunuz 8 yıl önce
meclis üyesi ol,arsaları al,sonrada çok katlı imar yap rant rant meresedeslere bmv lere bin,naım imar planı geçirme, kendinize alet olarakta diğer mahalleri örnek ve yandaş göster bunun adı siyaset oluyor muş
niğde sevdalısı 8 yıl önce
anlaşamadilar noldu ? olan niğdemiin güzel insanına oldu ... kaybeden yine niğdeli oldu... bu plan olmadığı için kim bilir ne kadar yatırım geri çekilecek niğdeden... niğdeye bu hallere getirenlere diyecek hiç bir sözüm yok
niğdeli 8 yıl önce
sağolsun mümin ve faruk başkanlar.bir şehir nasıl katledilir onlar sayesinde niğde tarihine yazılmıştır.ellerinize sağlık...niğdelide 250-300 bin tl ye varan bedellerle,temelsiz,kalitesiz binalara kavuşmanın mutluluğunu yaşasın.
batan güneş 8 yıl önce
hepiniz aynı haltsınız. sizin partinizin belediye başkanlığı döneminde ne hırsızlıklar yapıldığını çok iyi biliyoruz. ondan sonra dürüst maskesi giyip plana karşı çıkıyorsunuz
tespit 8 yıl önce
içeriğini bilmediğiniz bir pilanı savunuyorsunuz. imar planlarında ve uygulamalarında yapılan yanlışların düzeltilmesie mümkün olmuyor. asıl ozaman niğde ve niğdeli zarar görür.nasıl olursa olsun bir plan değil üzerinde iyi çalışılmış ,hazırlama sürecinde konuylailgili sivil toplum örgütleri,siyasi partiler v.s görüslerine başvurularak açık ve şeffaf bir plan hazırlanmalı. savunulması gereken budur.
ali yiğt 8 yıl önce
madem öyle fire yok diyorsun .15 gün önce meclisten rant kokan tadilatlara meclis üyelerin neden ok dedi hakan bey geç o işleri mumin dönemine bak mezarlık kenarlarına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Ağlanacak halimize
Tantum draje uyuşturucu hap falan değil normal ilaç ya bari bu kadar atmayın parol uyuşturucu hap olsun
NARLIGÖL projesi Hiç bahsedilmiyor Geçmişte yapılan proje hala ADIM atılmadı. Belediyenin ne gibi düşüncesi veya çalışması olacak bilen duyan varmı?
o parayı capcanlı zimmete geçirdiler inşAllah çocuklarından bulurlar
Siz benim yorumumda bir sakınca falan mı gördünüz de yayınlamıyorsunuz. chp milletvekili ömer fethi gürer cenazeye niye gelmedi diye sordum
14°
parçalı bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:46
İkindi 16:27
Akşam 19:24
Yatsı 20:44
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. İstanbulspor 30 54
5. Altay 29 53
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Tuzlaspor 30 44
9. Ümraniye 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@