Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması

MHP İ Başkanı Hakan Er ; Niğde’ye Nazım İmar Planını En Çok Biz İstiyoruz!

SİYASET 13.01.2013, 16:20 16.01.2013, 23:29
1087
Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması
banner830
 MHP İ Başkanı Hakan Er ;  Niğde’ye Nazım İmar Planını En Çok Biz İstiyoruz!

 

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Cuma günü 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Taslağı’nın geçmemesi üzerine kamuoyunu aydınlatmak için yazılı açıklama yaparak; “Cuma günü aslında planın geçmemesini isteyeninin planı hazırlayan ve hazırlatanlardır! Biz Niğde üzerinde oynanan oyunu bozduk!” dedi.

Haber: Gökhan ÖZBEK – TyN HABER

Kamuoyunu ve Niğdelileri aydınlatmak üzere yazılı bir açıklama yapan MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, iktidar partisinin dayatmasının karşısında dik durduklarını ifade ederek, partisinin ve meclis üyelerinin bu planın geçmesi için her türlü fedakarlıkları yaptıklarını vurgulayarak, planı hazırlatanların bu çabaları görmemezlikten gelerek kapalı kapılar ardında plan hazırladıklarını ifade etti.

 

MHP’li Er açıklamasında;

Değerli; Niğdeli hemşerilerim


Dün Niğde Belediyesi'nde oylanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına net tavır koyan ve grup olarak 1 tane bile fire vermeyen tek partinin il başkanı olarak sizlere şunu söylemek istiyorum:

 


1. Niğde'nin gerçek anlamda 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına ihtiyaç vardır. Biz kapalı kapılar ardında hazırlanmayan, bir kaç rantçının hesabına göre bir plan istemiyoruz. MHP Olarak, kimden ve hangi siyasi partiden teklif gelirse gelsin katkı sunacağımız, her türlü plana destek olacağız. 2. Bizim için en önemli gerçek Niğde'de Niğde'dir. Bu yüzden bizler Niğde sevdası olarak memleketimiz için hayır getiren her türlü karara destek olmaktan asla çekinmiyoruz! Niğde'ye hayır getirecek karar ne diyecek olursanız, oda tüm Niğde'nin üzerinde mutabık kaldığı kararlardır. 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planında bırakın halkı meclis üyeleri bile mutabık kalmamıştır.3. Niğde'yi Nazım İmarsız bırakan bizler değil, bizzat bunu hazırlatan Niğde Belediyesi’dir. eğer demokrasiye inansa, bizlerin katkı sunacağı, mutabık kalacağı bir planı ortaklaşa hazırlamış olsaydık, kanımızın son damlasına kadar Niğde için elimizden geleni yapar ve 1/5000 Ölçekli planı geçirirdik. Fakat Faruk Akdoğan, ben yaptım oldu diyerek, İmar hiç bir meclis üyesinin önerisini dikkate almadan, dahası ben dahil hiç bir partilimiz bu planı görmeden onaylanmasını istemek, büyük bir cehalet örneğidir. Eğer gerçekten planın geçmesini istiyorsa, bize karşı, Niğdeliye karşı dürüst olması gerekirdi. Bize Ekim 2012 toplantısında kendisi plan taslaklarını vereceğim demesine rağmen, katkı sunun demesine rağmen, inanın oylama anı da dahil olmak üzere hiç bir meclis üyesi planının tamamını görmedi. Hal böyle olunca bu planın sağlıklı olması beklenemez! Faruk Akdoğan 3.yılında Niğde'ye yakışır bir plan hazırlayamadığı gibi, tüm diyalog kapılarını da kapatarak Niğde'yi plansız bırakmıştır.4. Faruk Akdoğan Niğde Rantçılara Teslim Oldu diyerek toplantı salonunu terk etti. Aksine Niğde rantçılara teslim olmadı! Kendi partisinin belediye meclis üyelerini dahi ikna edemeyen bir belediye başkanı meşruluğunu yitirmiştir. Üstüne üstlük bu planı meclise havale eden İmar komisyonu dahi bu plana ret vermiştir. Şimdi Faruk Akdoğan'a soruyoruz; eğer Niğde rantçılara teslim olduysa, sadece senin görebildiğin ve kendi meclis üyelerinin bile görmediği  bir planda kimin ne rant aldığını sen biliyorsan, plan geçmeyince ne tür rantlardan yoksun kalanları açıklayacak mısın?5. Kendi partinden bazı üyelerin bile hayır oyu vermişken, sen Niğde rantçılara teslim oldu derken, kendi partinin içinde rantçılar mı var onu mu kast ediyorsun? eğer bu plan üzerine siyasetin varsa, önce kendi parti içindeki rantçıları(!) kendine göre temizle!6. Faruk Akdoğan, bu plan geçse de geçmese de ben bunun siyasetini kendi medyamla duyuracağım derken, mağduru mu oynamak istiyorsun! eğer iktidarsan, güçlüysen, tüm olanaklar elindeyken Niğde'ye yakışan en iyi şeyi sen yapabiliyorsun ama kendi partililerin dahil hiç kimse seni anlamıyorsa, hatayı başkasında aramak yerine kendinde niçin aramıyorsun?

7. Bir atasözü vardır, Mağrur olma padişahım senden büyük ALLAH var diye, Demek ki ben yaptım, olacak demeyeceksin. Sen mağrurdun, şimdi mağduru oynayarak oy kazanma hesabına girme! Zira artık hiç bir şey sizlerin dediği gibi olmuyor!8. MHP'siz plan yapan, MHP'siz hesap yapan herkes buradan bir ders çıkarsın. MHP en kötü döneminde bile bu ülkeye sahip çıkmış bir gelenektir. MHP Niğde'de sarsılmaz bir mihenk taşıdır. 7 Belediye Meclis üyemizle birlikte Niğde'nin 20 yıl geleceğini ipotek altına alan, saçma sapan bir plana hayır dedirtecek bir gücümüz varsa, tekrar Niğde Belediyesi'ni alacak gücümüzde vardır.9. Bu planı hazırlayan mühendisler bile itiraf etti. Bor yolundaki adama konutlaşmada çok yoğunluk verdik, ama İlhanlı'ya az dedi. Nedeni olarak, bu planı Ankara'yı devreye sokarak değiştirecek adamlar Bor yolundakiler dedi! Şimdi soruyoruz sizden kim ne istedi bu plan hazırlarken? İlhanlı Mahallesini sahipsiz mi sandınız? Bor yolunda ki baronlardan neden bu kadar çok çekindiniz?

10. Madem 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Taslağı meclisten geçmedi, geçmeyen bu planı ve 4 ay önce hazırlanan diğer planı Faruk Akdoğan kamuoyu ile paylaşacak mı? Bakalım ne tür hatalar var, ne tür eksiklikler var? Kim bilir belki de güzellikler vardır ama gizlenen bir plan her zaman için şüphe uyandırır? Artık sadece bir kağıt müsveddesi olan bu planın kamuoyuna açıklanmasını ve rantların tespitini istiyoruz!11
. AKP bu kararla birlikte Niğde'de iktidar güçü kırılmış, sağa sola saldıracaktır. Bu saldırganlığında kendisini güçlü göstermeye, kimi zaman sa mağdur edebiyatı yapacaktır. Ama son saldırı anı yani tükeniş anı parçalanmayla geçecektir. AKP, kendi belediyesinde iktidarı kaybetmiş, suçlarını ve pisliklerini dışarı sıçratma gayesindedir. Tüm ülküdaşlarımdan tek isteğim AKP'nin oyununa gelmeden 2014'de Niğde ve tüm belediyelerde Milliyetçi belediyecilik anlayışına kendilerini hazırlasınlar. Bizleri kaos ortamına çekmek isteyenlere vereceğimiz tek cevap yüreğimizdeki Niğde sevdası, aklımızda ki vatan aşkı olsun yeter...” diyerek açıklamasını sonlandıran MHP’li Er, yeni bir plan hazırlanmak istenirse ve partisinin kapısını bu konuda çalan olursa, partisinin kapısının herkese açık olduğunu ifade etti.

 

Anayasalar, Mutabakat İçinde Yazılır!

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın “Nazım İmar Planı, Şehrin imar anayasasıdır” sözüne atıfta bulunarak, “Anayasalar toplumsal mutabakat içinde hazırlanır. Bak mensubu olduğun siyasi partinin sayısal çoğunluğu olmasına rağmen, her partiden eşit üye alarak, anayasa hazırlamaya çalışıyorlar. Sense bırak her partiden temsilci almayı, bizlerin fikrine bile sadakat göstermeden, kendi meclis üyelerin dahi görmediği bir planı, kendi deyimiyle şehrin imar anayasasını onaylatmaya çalışıyorsun. Ortaçağ’da bu tür dayatmalara despotizm denir, 21. Yüzyılda Niğde’de ise AKP’li Belediye deniyor!”

  

Yorumlar (10)
murat 7 yıl önce
istiyodunuz madem neden karşı çıktınız. niğdenin geleceği ile oynadınız. bu halk bunu asla unutmaz. bide bir rant kelimesi tutturulmuş gidiyor. nazım imar planı olan yerde rant olmaz. kimse arsasına kat artırımı isteyemezdi. şimdi plan olmadığı için arsası olanlar kat arttırımına devam edecek. yani plan onaylanmadığı için rant dediğiniz olay sayenizde devam edecek.
mhp meclis üyesi hasan servet vesayre 7 yıl önce
arsalar alındı eski başkan zamanında,yok hahasına,ee bu rant değilmi,şimdide arsalarına çok kat artırmak istediniz,amma faruk başkan buna izin vermedi,kısaca rant olamadı,niğde sizi bilmiyormu sandınız,hakan er de sizinle yola çıkacak ve onlara rant mı sağlıyacak, sakın aklınızdan çıkarmayın, hakanda sizinle yola devam etmeye kalkarsa oda seçimlerde görür ve bunun izahını seçmene yapamaz,siyasetciler yol arkadaşlarını arsacılardan ve arsa rantcılarından seçmemeli, sayıyla tavsiye edilir
sizin arsalara rant ı en çok siz istiyorsunuz 7 yıl önce
meclis üyesi ol,arsaları al,sonrada çok katlı imar yap rant rant meresedeslere bmv lere bin,naım imar planı geçirme, kendinize alet olarakta diğer mahalleri örnek ve yandaş göster bunun adı siyaset oluyor muş
niğde sevdalısı 7 yıl önce
anlaşamadilar noldu ? olan niğdemiin güzel insanına oldu ... kaybeden yine niğdeli oldu... bu plan olmadığı için kim bilir ne kadar yatırım geri çekilecek niğdeden... niğdeye bu hallere getirenlere diyecek hiç bir sözüm yok
niğdeli 7 yıl önce
sağolsun mümin ve faruk başkanlar.bir şehir nasıl katledilir onlar sayesinde niğde tarihine yazılmıştır.ellerinize sağlık...niğdelide 250-300 bin tl ye varan bedellerle,temelsiz,kalitesiz binalara kavuşmanın mutluluğunu yaşasın.
batan güneş 7 yıl önce
hepiniz aynı haltsınız. sizin partinizin belediye başkanlığı döneminde ne hırsızlıklar yapıldığını çok iyi biliyoruz. ondan sonra dürüst maskesi giyip plana karşı çıkıyorsunuz
tespit 7 yıl önce
içeriğini bilmediğiniz bir pilanı savunuyorsunuz. imar planlarında ve uygulamalarında yapılan yanlışların düzeltilmesie mümkün olmuyor. asıl ozaman niğde ve niğdeli zarar görür.nasıl olursa olsun bir plan değil üzerinde iyi çalışılmış ,hazırlama sürecinde konuylailgili sivil toplum örgütleri,siyasi partiler v.s görüslerine başvurularak açık ve şeffaf bir plan hazırlanmalı. savunulması gereken budur.
ali yiğt 7 yıl önce
madem öyle fire yok diyorsun .15 gün önce meclisten rant kokan tadilatlara meclis üyelerin neden ok dedi hakan bey geç o işleri mumin dönemine bak mezarlık kenarlarına
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 13 27
2. Başakşehir 13 25
3. Beşiktaş 13 24
4. Trabzonspor 13 23
5. Alanyaspor 13 22
6. Fenerbahçe 13 22
7. Malatyaspor 13 20
8. Galatasaray 13 20
9. Denizlispor 13 17
10. Göztepe 13 17
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 13 16
13. Gençlerbirliği 13 14
14. Konyaspor 13 13
15. Kasımpaşa 13 12
16. Antalyaspor 13 12
17. Ankaragücü 13 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 13 27
2. Erzurum BB 13 24
3. Bursaspor 13 23
4. Ümraniye 14 22
5. Akhisar Bld.Spor 13 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 13 19
9. Balıkesirspor 13 18
10. Altay 13 16
11. Giresunspor 13 16
12. İstanbulspor 13 15
13. Adana Demirspor 13 15
14. Boluspor 13 11
15. Osmanlıspor 13 10
16. Altınordu 13 10
17. Adanaspor 13 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 15 43
2. Leicester City 15 35
3. Man City 15 32
4. Chelsea 15 29
5. Wolverhampton 15 23
6. M. United 15 21
7. Crystal Palace 15 21
8. Tottenham 15 20
9. Sheffield United 15 19
10. Arsenal 15 19
11. Newcastle 15 19
12. Burnley 15 18
13. Brighton 15 18
14. Bournemouth 15 16
15. West Ham 15 16
16. Aston Villa 15 15
17. Southampton 15 15
18. Everton 15 14
19. Norwich City 15 11
20. Watford 15 8
Takımlar O P
1. Barcelona 14 31
2. Real Madrid 14 31
3. Sevilla 15 30
4. Real Sociedad 15 26
5. Athletic Bilbao 15 26
6. Atletico Madrid 15 25
7. Getafe 15 24
8. Valencia 15 23
9. Osasuna 15 22
10. Granada 15 21
11. Levante 15 20
12. Real Betis 15 19
13. Villarreal 15 18
14. Deportivo Alaves 15 18
15. Real Valladolid 15 18
16. Eibar 15 15
17. Mallorca 15 14
18. Celta de Vigo 15 13
19. Espanyol 15 9
20. Leganés 15 6
banner219
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@