Niğde AK Parti teşkilatından 3 isme suç duyurusu

Ak Parti Niğde İl Başkanlığı eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı'nın darbe, CHP'li Fikri Sağlar'ın ise başörtüsü ile ilgili açıklamalarına ilişkin Niğde adliyesine gelerek suç duyurusunda bulundular.

SİYASET 06.01.2021, 17:37 06.01.2021, 21:57 Faruk
1370
Niğde AK Parti teşkilatından 3 isme suç duyurusu
banner830

Ak Parti Niğde İl Başkanlığı eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı'nın darbe, CHP'li Fikri Sağlar'ın ise başörtüsü ile ilgili açıklamalarına ilişkin Niğde adliyesine gelerek suç duyurusunda bulundular.

AK Parti Niğde İl Teşkilatını temsilen Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” başlığını taşıyan 216’ncı maddesine istinaden, Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin üç isim hakkında suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet savcısına verdikten sonra Adalet sarayı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Niğde Adalet sarayı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin; “Bilindiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti devleti, doğrudan milletin yürüttüğü ve onun temsilcisi olan Büyük Millet Meclisinin yönettiği bir istiklal mücadelesi sonunda kurulmuştur. Temelinde milli iradenin üstünlüğü olan Cumhuriyetimiz, çok partili siyasi sistemle birlikte, bu vasfını siyasi alanda da tam manasıyla hayata geçirmeye başlamıştır. Elbette, en başından beri her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olmuştur. Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur. Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır” dedi.

Kimi zaman milli iradenin tecelligahı olan Meclis’in mehabetini bozan, kimi zaman medya mecralarını kirleten, kimi zaman eskiden mensubu oldukları kurumların saygınlığına zarar veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız diyen İl Başkanı Peşin, “ Bu örneklerden biri, CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyon kanalında “başörtülü bir hakimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını” söyleyen, eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar’ın ortaya koyduğu tavırdır. Türkiye’nin artık geride bırakmış olması gereken, büyük acıların çekildiği ve bedellerin ödendiği bir meseleyi yeniden gündeme getiren bu kişi, CHP’nin demokrat yaldızı altındaki faşist yüzünü bir kez daha sergilemiştir. Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir sosyal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Aynı şekilde, Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir. Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir” diye konuştu.

Demokrasi tarihimiz de siyaset darbelerle her dönem inkitaya uğratıldığını ifade eden Peşin; “ Bugün seçilmişlerin en kritik demokratik mücadele süreci devam ederken, bu tür söylemlerin ve yaklaşımların, kesinlikle iyi niyetli olmadığı, arkasında farklı ajandaların ve gayelerin bulunduğu tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açıktır. Unutulmamalıdır ki terörle ve her türlü vesayet odağı ile mücadele demokrasiyi koruma mücadelesidir. Hak ve özgülük mücadelesinde ülkemizin elde ettiği kazanımlara, vesayetten darbeye, terör örgütlerinin saldırılarından uluslararası tuzaklara kadar nice badireleri göğüsleyerek sahip çıkan milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi, demokrasi ve hukuk sınırları içinde vereceğinden şüphe duymuyoruz.

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (11)
Gaffur 10 ay önce
şov bunlar mahmut bey, millet yemiyor artık aynı terane ile kandırdığınız yetmedi mi?
Murat Nadir 10 ay önce
insanlar fikrini söylüyor ve hemen dava kardeşim sende karşı fikrini söyle. ki onların söylediklerini desteklemiyorum ama bırak konuşsunlar hakaret etmiyorlar, küfür etmiyorlar bırak ne yapan yapsın. Ak Parti nin ilk yıllarını çok özlüyorum. özgürlük vardı. şimdi kafasını kaldırana mahkeme, silivri, yazıklar olsun size ne diyim
İlhanlı da muhtar oğlu 10 ay önce
giderayak şo herife şirin görünmek istiyor. tek dertleri de o milletvekillerinin her sözü bütün konuşmaları sayın şoo herifin takdirleri ile diye başlıyor. boş işler başkan kendine iş ara
Mustafa Özdemir 10 ay önce
Güzel ülkemizi hapishaneler, mahkemeler, işkenceler ve cinayetlerin merkezi haline getirdiniz. daha ayazarın ama yayınlamazlar. gidin bi yeter be. nefes alamıyoruz lanetler olsun
Delege 10 ay önce
başkan mahmut bey bu haber üzerine googleden buldum bu konuşmaları dinledim. hatta haberlerine de baktım. Adamlar senin düşündüğün gibi konuşmuyor. Nerenlen dinledin anlamadım yada talimat geldi de öyle mi dava açıyon. bırakın kardeşim milletin derdine derman olun. halı altınızdan kayıyor haberiniz yok.
Rafet Öztürk 10 ay önce
tamamını okudum eski bir ak partili olarak çok üzüldüm, türban ve ikna odaları bizim için travmaydı ama şuan hala bu konu ile siyaset yapmanız iğrenç geldi bana. Selam ve dua ile kalın
Bir berber 10 ay önce
malzeme kalmadı da bir eski chplinin sözlerini, bir eski paşanın sözlerini bir uyduruk gzaetecinin sözlerini mi mahkameye veriyorsunuz yazıık size.
işsiz 10 ay önce
yine havanda su dövmeye başladınız boş işlerle gerçek gündemi perdelemenin gayreti içindesiniz ve bol yalan söylüyorsunuz iyice laf ebesi oldunuz geçim sıkıntısı ve zamları türban dediğiniz yahudi çaputu örtmüyor artık yazıklar olsun
artık oy moy yok size 10 ay önce
hani reform yapıyordunuz. kısa soru : insan ne için yaşar.. anladın demi.... burak bunları yalan dalavere yi mamut mutfaktan pazardan geçiimden yoksulluktan ekonomiden esnafın çiftçin garibanın durumundan elektirk -dogal gaz ekmek yumurta ayçiçegi yagı vb zamlarından işsizlikten kapanan fabrikalardan işletmelerden esnafın durumundan bahset ülkenin 2000 ve 2021 borç undan kişi başı borç undan ülkenin durumundan bahset meydanlarda söylenen badak petrolerin den bora 50 çin fab. ecemiş suyundan hava alanı hızlı trenden de bahset artık bittiğinizi anlayınca gündem degiştirip darbe türban vb sarılmayın. ülkenin sorunu türban degil ülkenin geldiği sorun gündem ekonomi olmalı bunları yemezler takke düştü kel göründü halk tencereye cebine ekmege iş bulmaya geçim derdinde ya siz sizden olmayanlar hain terörist feto cu demi hani.demokrasi.. maho markete git yumurta yag önünde resim ve fiatların çek at görelim. zamdan ekonomiden haber yap. milet sessizce sandık bekliyor. demedi deme mamut...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Süleyman fethi caddesi kavşağında bulunan yılların Milli eğitimin rehberlik araştırma merkezi binası neden tügvaya verilmiş ne kadar kiraya veriliyorlar biraz araştırın bakalım?
Bizlerde birlik var güzellik var biz yaradani yaratandan ötürü severiz
YOLSUZLUK YALNIZ PARAYI CEBE İNDİRMEK DEĞİLDİR SANA EMANET EDİLEN KAMU MALINI KORUYACAKSIN ONDA TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI VARDIR. AKSİ HALDE SUÇ İŞLEMİŞ OLURSUN. (AMAN DİKKAT EDİN NE OLUR.)
NİĞDE SAĞLIK SİSTEMİNİN İÇİNE ETTİ...GİDİYOR...NİĞDELİLERDE SEYRETTİ.
Allah razı olsun çok dürüst olarak çalıştı. Yolu ve bahtı açık olsun
11°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:37
Öğle 12:34
İkindi 15:47
Akşam 18:20
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Hatayspor 9 19
3. Fenerbahçe 9 19
4. Beşiktaş 9 17
5. Karagümrük 9 17
6. Galatasaray 9 17
7. Alanyaspor 9 17
8. Altay 9 15
9. Konyaspor 9 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 9 11
12. Gaziantep FK 9 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 8 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. İstanbulspor 8 10
12. Denizlispor 9 10
13. Altınordu 9 10
14. Adanaspor 9 9
15. Manisa FK 9 9
16. Boluspor 8 8
17. Bursaspor 8 8
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Arsenal 8 11
13. Aston Villa 8 10
14. Crystal Palace 8 8
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Real Betis 9 15
9. Athletic Bilbao 8 13
10. Valencia 9 12
11. Espanyol 9 12
12. Villarreal 8 11
13. Mallorca 9 11
14. Elche 9 9
15. Celta de Vigo 9 7
16. Cádiz 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 8 3
20. Getafe 9 2

Gelişmelerden Haberdar Olun

@