Miting ve Ak Parti'nin Niğde Seçimi...

Miting haricinde Ak Parti için bazı yorumlarda daha bulunmak lazım.

SİYASET 11.06.2018, 22:50 11.06.2018, 23:17 nigdehaber
Miting ve Ak Parti'nin Niğde Seçimi...
banner830
Selim GÖKEL - Yorumladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Ak Parti kuruluşu ve Parti Genel Başkanlığı döneminde de bir çok kere Niğde’ye geldi. Önceki konuşmalarını bir kez daha dinledim. Bugün de dünde Niğde için bolca övgü var. Mevcut devlet ödenekli icraatlar var. Ancak sıra dışı yatırımlar yok.

Ülkede ve özellikle sosyal medyada estirilen Ak Parti seçim mitinglerinin boş olduğu iddiaları Niğde için geçerli olamadı. Ak Parti teşkilatları  iyi çalışmış. Belediyeler de iktidar olmak bunun için önemli. İlçe belediyeleri gereğini yine yaptı. Otobüslerle köyler ve beldelerden binlerce insan taşındı.

Miting alanına şehir içi otobüsler de ilk defa ücretsiz seçmen! taşıdı. Polis kayıtlarında 30 bin kadar kişinin katıldığı öğrenildi.

Miting öncesi yapılan konuşmalarda heyecanlıydı. Konuşmalarda 24 Haziran seçimlerinin önemi veciz sözlerle dile getirildi.  Özellikle İl Başkanı Mahmut Peşin’in konuşması büyük alkış aldı.

Mitingler partilerin alacağı oyun belirlenmesinden öte, partililere verilecek heyecan, moral ve motivasyon için önemlidir. Kabalığı daha adaylığının açıklanmasından birkaç gün sonra gelen Muharrem İnce’nin kalabalığı ile veya ayın 18’inde gelmesi muhtemel Meral Akşener’in mitingi ile karşılaştırmak anlamsız. İktidar, yerel yönetim ve devlet kademelerinin desteği ile gerçekleştirilen bugünkü miting motivasyon eksikliği olan, eski seçimlere göre moral değerinin düştüğü görülen Ak Parti Niğde Teşkilatına adeta bir hayat öpücüğü kondurdu. Bunu yine her zaman ki gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Bugün bütün partiler için adaylar birinci derecede öncelik değil. Seçime siyah ve beyaz olarak bakılıyor. Cumhurbaşkanı – başkan adayları daha çok ön plana çıktı.

Bence, bugün ki kalabalık beklentilerin üzerindeydi.  Daha önce "nasıl olsa kazanacak" duygusunun bir nebze sekteye uğramasından dolayı Niğdeli Ak Parti seçmenin kenetlenmesine neden oldu.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çevre illere gelip de Niğde’ye gelmemesi Ak Partiler tarafından bile eleştirilere adayların yetersizliğine yorumlanıyordu. Aynı şekilde Şehit Ömer Halisdemir’in mezarını da ziyaret etmemesi polemik konusu yapılıyordu. Bugün bu tartışmalarda sona erdi. Bir nevi Niğde adaylarına da gereken önemi verdiği anlaşıldı.

 Ak Parti Niğde’de ivme kazandı ve bu moral ile seçime kadar giderler.

Miting haricinde Ak Parti için bazı yorumlarda daha bulunmak lazım.

Niğde’de Ak Parti tabanı özellikle kırsalda ve ilçelerde durum ve duruşları ile kayma, sapma göstermeyen bir parti konumundaydı. İktidar nimetlerinden nemalanma, bulundukları konumları kaybetme korkusu, bulundukları konumları koruma refleksi… Onları bir arada tutmaya yetiyor. 16 yıllık iktidar olduklarından dolayı  kadroları çok geniş. İktidar imkanlarından faydalanan, nemalanan o kadar geniş kesimler var ki, iş adamından, bürokratına, sosyal yardım alanlardan, tarikatlara, işçilerden, yerleştirdiği memurlara, stk’lardan, yerel yönetimlerine kadar… Bunları oy olarak hanelerine rahatlıkla yazabilirsiniz. Bütün bunları yok sayarsanız 1-1-1 yanılgısına düşersiniz.

Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Sedat Çağlar gibi yeni ve yıpranmamış adaylarla çıkmaları da bir avantaj…

Özellikle Yavuz Ergun;

Ak Parti adayı Yavuz Ergun içinde bir parantez açmak lazım. Yaklaşık 10 yıldır Bor İlçe Başkanlığı yaptı. Niğde’yi, sorunları, teşkilatı ve siyaseti biliyor. Onunla birlikte Niğde’de siyaset, yeni bir anlayışa kavuşacak.  Seviyeli, sakin, yerinde tavrını koyabilecek, gerçekçi, dizayn yapan,  popülist olmayan, farklı bir siyasetçi olacak.  İcraat yapması ise oluşacak hükümet ile paralellik sağlayacak.

Ak Parti Niğde’de sağlam duruyor, sağlam basıyor.

Aslında Ak Parti Niğde’de çok yıpranmıştı. İl yönetimi il başkanları nezdinde büyük sorunlar ve şaibeler yaşadı. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan görevden alındı. Neden alındığı ve İl yönetimindeki olumsuzlukları muhalefet yeteri kadar işleyemedi. Gündemde tutamadı. Oysa  muhalefet için Niğde’de o kadar çok malzeme var ki… Fetö davalarına,  ifadelerine kulak verse bile ellerinde bugün için çok iyi malzeme olurdu.

Bence, 16 yılda Niğde, Ak Parti tarafından çok ihmal edildi. Herkes bunun farkında. Devrik Belediye Başkanı Faruk Akdoğan istifa ettirilip, başarısızlık  ihalesi ona bırakıldı. Oysa bu ilin her dönem Ak Parti’den iki milletvekili oldu. Başarısızlıkta, vekiller hiç  sorgulanmadı. Bugün dahi seçim mitinglerinde sorgulanmıyor. Sadece sosyal medyadan vatandaş sorguladı.

Devletin rutin ödenekleri hariç sıra dışı bir yatırım yok… Teşvik yasasından dolayı Bor OSB’ye enerji yatırımı,  Ulaştırma Bakanı’nın havaalanı yatırımı. Birde bugün bahsedilen Millet Kıraathanesi sözü.

Sayın Yavuz Ergun’un bilmesi lazım, beklenti çok.  Sorumluluğu büyük,  Ak Parti 16 yıldır Niğde’ye, Niğdeliye çok borçlandı.

Ülkedeki  olumsuz çizgisine rağmen...

Bugün sokaktaki Niğdeli Ak Parti’nin  ikinci milletvekilliğini konuşuyorsa, partililer ise üçüncü milletvekiline doğru gidiyoruz diyebiliyorsa…

Bu bariz muhalefet partililerinin yetersizliği. Mevcut muhalefet milletvekili adaylarının yetersizliğinden kaynaklanıyor.

Siyaset boşluk kabul etmez.

Ak Parti Niğde’de doldurabileceği bütün alanları dolduruyor. 

Top muhalefette...
 
 
Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (11)
niğde5151 1 yıl önce
16 yılda hiçbir şey değişmedi. Bundan sonrada bu vekillerle hiçbir şey değişmez. Satılacak şeyler varsa ilk Niğde'den başlarlar ama yatırıma gelince sonuncu bile olamaz. YAZIKLAR OLSUN!
Anlamadığım 1 yıl önce
Yavuz Ergün yeni bir yüz değilki yazıda da demişsiniz 10 yıl ilçe başkanlığı yaptı....yahu adam kavaklıoğlu döneminde ne verdki bu on yılda memlekete, bundan sonrasında ilaç olacak?? Laf.... Borda konyalı ve zengenliler bu listeyi sevmiştir ama. Aslında çılgın PROCE boru zengene Karapınara ya da bunlardan birine bağlamak olmalı. Memleketin yönetim kademesi hep onlarda malum hal böyle olunca sıla özlemi çekmesinler, yavuz başkanla Sıtkı başkan bu işi çözsün ...
Yalan söylüyorsun, yalannnn 1 yıl önce
Kaç paraya yada neyin karşılığında yazdın bu yazıyı bilemedim. Muhalefet vekillerinin yetersizliği imiş. Komik. Adam mecliste rekor kırdı. Patatesten, elmaya, lahanadan kiraza, barajdan turizme kadar. İcra makamı hükümettir, muhalefet değil. Muhalefet Sana ne yapılması gerektiğini söylemiş ama birisini bile çözememişsin. Sonra altı şehirden üçbin üzerinde güvenlik görevlisi, devletin bütün olanakları vs.vs.Kalabalıktan dem vuruyorsun. Önce bir kere helikopter inecek diye harcanan bir milyon liranın hesabını sorun değerli basın mensubu. Yeter yalamaktan diliniz aşındı, karşı tarafında takati kalmadı.
MUHALEFET 1 yıl önce
Muhalefetten daha çok ilk önce topu halka vermek lazım, çiftçi ürün satamıyor, halk işsiz, cebinde parası olmayan bir sürü insan var ama iş sandığa gelince herkes halinden memnun, ülkede işsizlik yok, hatta Niğde'de işsizlik yok, yatırım mı yapılmış, her seçim havaalanı hayırlı olsun, her seçim fabrikalar hayırlı olsun, vaat çok icraat yok, adaylar kötü mü; Mecliste en çok koşturan Ömer Fethi, yılların Başkanı Ahmet Oğuz, Vedat Bayram.... Muhalefetten çok önce seçmen düşünmeli, iyi karar vermeli, ya "tamam" ya "devam" demeli ....
Akpartili 1 yıl önce
Selim Gökel sen Yavuz Ergun’un avukatımısın sen bırak bu işleri avukatlığa soyun.Diğer 16 yıl boyunca yapılan hizmetleri yok sayıp vekilleri aşağılayıp avukatlıkla bir yere varılmaz.Yavuz Ergun ne yaptı ilçe başkanlığı boyuncada şimdi yapsın.Sayın cumhurbaşkanımız bu zamana kadar gelmeyip şimdi geliyorsa adaylara verdiği değerden değil bu seçime kendiside giriyor.İşinize geldiği gibi yorumlamayın.O kalabalık akp adaylarına değildi cumhurbaşkanınaydı.Hani herşeyi çok güzel özetlemişsin ya şöyle bir kesimde var reise oylar feda olsun ama vekillikte oyumuz yok diye hatırlatmak istedim.
ilaldılı 1 yıl önce
1-Bu iş bitmiştir; Niğde'de Cumhur ittifaki 3-0 öndedir...
2-Katılım 30 bin değil 32 bin kişidir...
3-Hala milletvekillerinin Niğdeyi fabrika kuracağını sanıp böyle bir beklenti içinde olmanın adını ben adını koyamıyorum...
4-Her şeyi milletvekili, her şeyi siyasetçi mi yapacak? Bunca teşvik bunca desteğe rağmen Ey Niğde hani senin özel sektörün
Dd 1 yıl önce
Sadece şu yorumunuz doğru. Ak parti tabanı iktidar nimetlerinden nemalanma,bulundukları konumu kaybetme korkusu,bulundukları konumu koruma refleksi..onları bir arada tutmaya yetiyor. Ama artık hemşerileri gözünüzü açın. Ay gözlüğüyle bakmayın.takım tutar gibi parti tutmayın kullandirmayin kendinizi.Ruhunuzu satmayın. Boş laf değil. Memlekete iş lazım,fabrika lazim. Nigde'nin milliyetçi vatansever nabzını tutup ruhunu oksuyacak laflarla memleket ilerlemiyor. Vatan millet sakarya karın doyurmuyor. Millet aç aç.
Memleketimiz. 1 yıl önce
Niğde'nin gelişmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışanlara şahsi kıskançlıkla kumpaslar kuruluyorsa,, bu kumpaslardan menfaat temin edilmek isteniyorsa, Niğde yatırımlardan nasıl pay alacak?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
16°
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 7 14
2. Galatasaray 8 13
3. Sivasspor 8 12
4. Trabzonspor 7 12
5. Konyaspor 7 12
6. Fenerbahçe 7 11
7. Başakşehir 7 11
8. Antalyaspor 7 11
9. Gaziantep FK 7 11
10. Malatyaspor 7 10
11. Göztepe 7 9
12. Beşiktaş 7 8
13. Denizlispor 7 8
14. Çaykur Rizespor 7 8
15. Ankaragücü 7 8
16. Kasımpaşa 7 7
17. Gençlerbirliği 7 3
18. Kayserispor 7 3
Takımlar O P
1. Akhisar Bld.Spor 8 16
2. Ümraniye 7 14
3. Hatayspor 7 14
4. Balıkesirspor 7 13
5. Fatih Karagümrük 7 12
6. Altay 7 12
7. Bursaspor 7 12
8. Keçiörengücü 7 11
9. Adana Demirspor 7 10
10. İstanbulspor 7 10
11. Erzurum BB 7 10
12. Osmanlıspor 7 10
13. Menemen Belediyespor 7 7
14. Adanaspor 7 6
15. Altınordu 7 5
16. Giresunspor 7 5
17. Boluspor 7 2
18. Eskişehirspor 8 -2
Takımlar O P
1. Liverpool 8 24
2. Man City 8 16
3. Arsenal 8 15
4. Leicester City 8 14
5. Chelsea 8 14
6. Crystal Palace 8 14
7. Burnley 8 12
8. West Ham 8 12
9. Tottenham 8 11
10. Bournemouth 8 11
11. Wolverhampton 8 10
12. M. United 8 9
13. Sheffield United 8 9
14. Brighton 8 9
15. Aston Villa 8 8
16. Newcastle 8 8
17. Southampton 8 7
18. Everton 8 7
19. Norwich City 8 6
20. Watford 8 3
Takımlar O P
1. Real Madrid 8 18
2. Granada 9 17
3. Barcelona 8 16
4. Atletico Madrid 8 15
5. Real Sociedad 8 13
6. Sevilla 8 13
7. Athletic Bilbao 8 12
8. Valencia 8 12
9. Villarreal 8 11
10. Levante 8 11
11. Osasuna 9 11
12. Getafe 8 10
13. Real Valladolid 8 10
14. Eibar 8 9
15. Celta de Vigo 8 9
16. Real Betis 8 9
17. Deportivo Alaves 8 8
18. Mallorca 8 7
19. Espanyol 8 5
20. Leganés 8 2
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@