Milliyetçi Hareket Niğde’de Salonlara Sığmadı…

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen Aday ve Proje tanıtım programı dün akşam 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

SİYASET 26.02.2019, 00:38 26.02.2019, 01:31 nigdehaber
2078
banner830

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen Aday ve Proje tanıtım programı dün akşam 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Haber ; Selim GÖKEL
Foto - Video; Yasin YURTMEN


İlginin çok büyük olduğu etkinliğe çoğunluğu genç binlerce kişi katıldı.  Etkinliğe  MHP İl Başkanı Cumali İnce,  Niğde Belediye Başkan Adayı Hakan Er, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat, Önceki dönem Niğde Belediye Başkan Adayı Fikret Çıtırgı, Ülkü Ocakları Niğde İl Başkanı Süleyman Sami Peker, bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce partili katıldı.

TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞE ŞUANDA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACI VAR.
Etkinlikte ilk konuşmayı Cumali İnce yaptı. Cumali İnce konuşmasında Genel Başkanları Dr. Devlet Bahçeli’nin uyarılarını kürsüden okudu. Başkan İnce konuşmasında; İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı günlerde Türk Milletinin birlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Çünkü millet olmanın değer ve önemi, böyle zor günlerde daha iyi anlaşılmaktadır. Cumhuriyetin kurulduğundan bu yana Türk Milliyetçiliği millet olmanın ruhu ve önemi üzerinde durmuşlar. Türk Milletini ebediyete kadar vatanını, devletini yaşatmak için mücadele etmişlerdir” dedi.

EL ELE VERECEĞİZ, GÖNÜL GÖNÜLE VERECEĞİZ… ZAFERE ULAŞACAĞIZ.
Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı ve 24 Haziran Seçimlerinde MHP’den aday olan Alaattin Sonat’da bir konuşma yaptı. Alaattin Sonat ; 31 Mart 2019 bir  akşamının başarısını gören bir toplum var karşımda. Allah inancınızı ve gücünüzü kaybettirmesin inşallah. Bir tane 31 Mart önümüzde, 31 Mart 2019 Ülkemiz için, Niğdemiz için önemli bir gün. Başka bir 31 Mart daha olmayacak. Ona göre hareket edelim, ona göre stratejilerimizi belirleyerek buradaki Belediye Başkan adaylarımızın zafere gitmesi için elimizden geleni yapacağız inşallah. 24 Haziran seçimlerinde Niğdemizin en ücra köşelerinde mesai arkadaşlarımızla, teşkilatlarımız ile gece gündüz çalıştık. Bu necip millet Partimize yüzde 21 oy vererek, genel başkanımızın sözünü yere düşürmedi. Gerçekten başarılı bir seçim oldu. Yüzde 21 azımsanacak bir oy değildir. Doğrudur yeni yönetim sistemi ile milletvekilliği oy hesaplamasına göre seçilemedik. Ama bu bizim başarısız olduğumuz anlamında değil. Teşkilatlarımız dim dik ayakta, heyecanlı. O seçimlerin kaldığı yerden devam ederek başta Niğde Belediyemiz olmak üzere, 29 seçim bölgesinde en çok hedefe ulaşan parti olarak Niğdemizin huzuruna çıkacağız, bayrağımızı dalgalandıracağız. Bunun için el ele vereceğiz. Gönül gönüle vereceğiz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Belediye başkanlarımıza hep beraber yardımcı olarak Allah’ın izniyle zafere ulaşacağız. Niğdemiz de bu heyecan var. Sizlerin gözlerinde bu ışıltı var. Gittiğimiz her yerde bunu görüyoruz. İl Başkanımızla, Belediye Başkan adaylarımızla beraber ilçelerimizi ve beldelerimizi dolaştık. Gezdiğimiz yerlerde hemşerilerimizin partimize ve adaylarımıza çok samimi  teveccühü var. En çoğunu en azından yarısı alarak ülkesine, memleketine, Niğdemize hizmet edeceğine inanıyorum. Adaylarımızı yalnız bırakmayacağız. Başkanlarımızı yalnız bırakmayacağız, özellikle Niğde Merkezde Hakan Başkanımızı yalnız bırakmayacağız ve bu seçimleri alacağız” dedi.

BİZ BİR AİLEYİZ, BU ÜLKENİN ÇİMENTOSUYUZ, HARCIYIZ…
Alaattin Sonat’tan sonra konuşma yapan Niğde Belediye Başkan Adayı Fikret Çıtırgı konuşmasında; Şurada 30 gün var. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı iken Hakan Er’in yanında dün olduğu gibi bugüne kadar 30 Mart 2014’den beri 5 seçim geçirdi, bu altıncı seçim, altı seçimde de tüm Niğdeli şahit ki bütün adayların yanında geldim çalıştım. Aslan gibi de dik durdum. Ne oraya, gittim, ne buraya gittim. Dimdik yerinde durdum… Bizim bir özelliğimiz var, diğer siyasi partilere benzemeyiz. Biz Türküz kardeşim,  Türk yalan söylemez…  Bütün teşkilatlarımızla biz birbirimizi tanıyoruz, biz bir aileyiz. Bu devletin çimentosuyuz, harcıyız, demiriyiz… Biz Milliyetçi Türk Milletiyiz, ülkücü Türk Milletiyiz…” diyerek konuşmasını sürdürdü.

MÜCADELEMİZ TÜRK MİLLETİNİN GÜÇLENMESİDİR
Ülkü Ocakları Niğde İl Başkanı Süleyman Sami Peker’de salonda yaptığı konuşmada; Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in söylediği gibi,  Bu dava şehit davasıdır. Davamıza türlü türlü planlarla, ahlaksız ve aşağılık ayak oyunları ile zarar vermeye kalkanlardan Yüce Allah korumuştur. Hareketimiz üzerine mezar kurmaya kalkışan soysuzlara Ülkücü irade, dünde, bugünde, gereken cevabı vermiştir ve vermeye devam edecektir. Mücadelemiz Türk Milletinin ilerlemesi ve güçlenmesi içindir” dedi.

TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK SİZLERLE BİRLİKTE BU YOLA BAŞ KOYDUM
Milliyetçi Hareket Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı Hakan Er ise binlerce kişinin alkışları arasında kürsüye geldi. Şiir okuyarak başladığı konuşmasında; Milliyetçi Hareket Partisine Belediye Başkanı olmak büyük şeref ve onurdur. Bizler için Milliyetçi Hareket bir sevdadır. Bu sevda yaşadığımız şehirden ülkemize oradan da  bütün Türk coğrafyasına yayılan büyük bir ülkünün adıdır. Bu ideal uğruna sizlerin bir kardeşi ve evladı olarak bende varlığını Türk Milletinin bekasına bir hareketin her kademesinde görev almış bir Türk Milliyetçisi olarak sizlerle birlikte bu yola baş koydum. Ömrümü verdiğim davama ve her sokağını, her ilçesini, her beldesini karış karış bildiğim memleketime daha faydalı olmak için sayın genel başkanımız bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emir ve müsaadeleri ile Niğde Belediye Başkanlığına aday oldum” dedi.

 MHP’DEN ADAY OLMAK MİLLETİMİZE VE PARTİMİZE SADAKATLI DAVRANMAYI GEREKTİRİR
Başkan Adayı Hakan Er konuşmasının devamında; Çocukluğumuzdan bugüne kadar bütün ömrümüzü şekillendiren ve umudumuzu diri tutmamızı sağlayan Milliyetçi Hareket Partisinden aday olmak aynı zamanda büyük iddiaları da ortaya koymayı gerekli kılar. Çünkü en başta cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanetine layık olmalıyız. Ardından bu dava ve aziz vatanımız için şehadet şerbetini içen şehitlerimize verilen söze sadık olmalıyız. Yine zindanlarda çürüyen dava arkadaşlarımıza ve idam edilen ülkücü şehitlere vefadan dolayı başarılı olmalıyız. Niğdemizde dünden bugüne üç hilalli bayrağımızı dalgalandıranların verdiği mücadeleyi daha yükseklere çıkartmalıyız. Bundan dolayı Milliyetçi Hareket Partisinden aday olmak önce ülkemiz ve milletimize sonra partimize sadakatli davranmayı gerektirir” diyerek sürdürdü.

GÖNÜLLERİN FETHİNE TALİP OLDUK!
Türk Milliyetçiliği hem kurucu ve hem kurtarıcı vasfıyla tarihe altın harflerle geçmiştir. Rahmetle andığımız milli mücadele kahramanları üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmışlardı. Sıra bizdedir. Sıra ecdadın bu çağdaki varislerine gelmiştir. Türkiye’nin ve Türk Milletinin son yıllarda yaşadığı beka düzeyli tehditler bu ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu olan Milliyetçilere, Ülkücülere yeni ve çok daha önemli bir görev yüklemektedir. Bugün dünden daha önemli görevlerle karşı karşıyayız. Unutmayınız ki bütün kindar gözler üzerimizdedir. Bütün dikkatler bize çevrilmiştir. Uyarsak mezarımızı kazarlar, uyuşursak zulüm oklarını fırlatırlar. Bu kapsamda önlem almalıyız, beka düzeyindeki tehditleri analiz edip lazım gelen önemli müdahaleleri hatalara düşmeden yapabilmeliyiz. İşte bizler hazırladığımız projeler ile, Belediye Meclis üyelerimiz ile, İl Genel Meclis Üyelerimiz ile partimiz ve teşkilatlarımızın bütün birimleriyle hemşerilerimize karşılıksız bir sevdayla hizmet etmek için yola çıktık. Bizler varlığını Türk Milletinin bekasına adamış bir hareketin temsilcileri olarak, yaşadığımız topraklara faydalı olmak için yola çıkmış bir ideoloji hareketiyiz. İşte ömrümüzü verdiğimiz, ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz, memleketimize daha faydalı olmak için Milliyetçi Hareket Partisi olarak gönüllerin fethine talip olduk” dedi.
 
 
Hakan Er konuşmasından sonra Niğde için hazırladığı üzerine iyi çalışılmış 51 Projeyi bizzat sunumu ile tanıttı. Proje tanıtımından sonra Belediye ve İl Genel Meclis Üye adayları tek tek isimleri okunarak sahneye davet edildi.

Program sanatçı Osman Öztunç ve Ali Kınık’ın birbirinden güzel parçaları seslendirdiği konser ile devam etti.


 
 

 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (7)
YÖRÜK 2 yıl önce
DOĞANAY SENİ SEVİYORUZ
Yörükoğlu 2 yıl önce
Alper DOĞANAY kalbimizdesin
Niğdeli 2 yıl önce
Gönlümüzdesin DOĞANAY
Niğdeli 2 yıl önce
Fikret Çıtırgı, Alaaddin Sonat bunlar sahnede ne geziyorlar. Kardeşim siz seçim kaybetmiş adamlarsınız orada ne işiniz var.
Niğde Ülkü ocakları 2 yıl önce
Bu yüzden, Milliyetçi Hareketin hiç kimseye diyet borcu yoktur. Başkaları gibi, zihinlerimiz ipotekli, heyecanlarımız rehinde, yüreklerimiz mühürlü değildir. Neye inanırsak onu söyleriz. Ne görürsek onu anlatırız.Allah hayırlı uğurlu eylesin seninleyiz Servet reis herzaman yanında
mhp li akkurt 2 yıl önce
ordakilerin toru topu 400-500 kişi yarısı kankaları akkurt eee mhp niğde de ancak 4. olur ne belediyesi kazansın hayal bile degil yav geçen seçimde kazanan 3-4 bld bile istifa etti akp geçti mhp ile imkansız da kazansalar bile akp geçecekler öyle olunca ne gerek var mhp ye oy vermeye
ÜLKÜCÜ 2 yıl önce
MHP de seçim kaybetmek yani başarısız olmak bir başarı kriteri olduğu içindir ki,seçim kaybeden başarısız olan çapsız,eğitimsiz insanlar hep gündemde oluyor.O sebep dendir ki donanımlı,başarılı sorgulayan kişiler kovuluyor söğülüyor hain ilan edilip ihraç ediliyor.1999 seçimlerinden bu yana MHP Niğde de sürekli oy kaybediyor.Balgat işgalcileri hiç bunu sorguluyor mu?hayır.Nedenini araştırıyor mu hayır.1999 yılında Niğde ve Bor başta olmak üzere 13 adet Belediye Başkanlığı MHP de idi şimdi.... Sorgulanmayan hiç bir sistem,fikir düşünce siyasi akım başarılı olamaz geliştirilemez,iyileştirilemez.Balgat işgalcilerininde geliştirmeye iyileştirmeye ,başarılı olmaya zaten niyeti yok.Şu konuşma yapanlar içinde bir tane seçim kazanmış bir konuda (iş.Bürkrasi vb)başarılı olmuş insan var mı?O halde ??????
Son Yorumlar
ak parti gibi dinci değilsiniz enazından
ömer feti iki aydan bu yana söylüyor ancak duydu sağırlar lakin patates ineklere yem oldu hem yeşillendi pişirirken dikkat etmek lazım
zaten böyle olmasını istiyorlar paranın dini imanı yok diyorlarya kendilerinin var sanki
Köy garajı ve Adliye Sarayının altından Ditaş altı üst geçit arasına 60 metrelik geniş düz bir bulvar yapılırsa şehrimizin iki yakasını birleştirir. Bu aradaki derenin yapılmayan kısmını da ıslah edersek iyi olur. Bu kısmın planlanması çok geri kaldı.
Değerli kardeşimiz hayırlı uğurlu olsun. Yolun ve bahtın açık olsun.
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:36
Güneş 06:02
Öğle 12:47
İkindi 16:27
Akşam 19:22
Yatsı 20:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 29 57
4. Altay 29 53
5. Altınordu 30 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Tuzlaspor 30 44
9. Ümraniye 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@