MHP’nin Bor’daki Konferansına büyük ilgi

MHP Bor İlçe Başkanlığı tarafından MHP Ankara Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Erdem’in konuk olduğu “ İslam ve Milli Bütünlük” konulu konferans düzenlendi.

SİYASET 06.04.2013, 02:21 08.04.2013, 19:54
1208
banner830

 MHP Bor İlçe Başkanlığı tarafından MHP Ankara Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Erdem’in konuk olduğu “ İslam ve Milli Bütünlük” konulu konferans düzenlendi.


Haber : Selim GÖKEL
Fotoğraf : Erdal GÜÇER 

MHP Bor İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve  konuşmacı olarak MHP Ankara Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Erdem’in katıldığı konferansa ilgi büyük oldu.

 

 Bor İlçesi Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, MHP Bor İlçe Başkanı Şefik Çalgın, CHP Bor İlçe Başkanı Hacı Mustafa Çopur, Altunhisar İlçe Başkanı Mehmet Ali Yaltı, Çamardı İlçe Başkanı Bilal Çınar, Ulukışla İlçe Başkanı Hüseyin Avni Eren, Mhp’li il genel ve belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri, kadın kolları temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatını ve fikirlerini anlatan belgesel izlendi. “İslam ve Milli Bütünlük” konulu konferanstan önce MHP Bor İlçe Başkanı Şefik Çalgın bir konuşma yaptı.

 

ÇALGIN ; ÜLKEMİZ ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇMEKTEDİR

 

MHP Bor İlçe Başkanı Şefik Çalgın konuşmasında “ Ülkemiz ve davamız zorlu bir süreçten geçmektedir. Bu süreç içerisinde mevzubahis olan olaylar gerek hükümet gerekse hükümet destekçisi emperyalist güçlerdir. Güzel Anadolu’muzda  birlik ve beraberliğimiz, bütünlüğümüzü, kardeşliğimiz bozmaya yönelik entrikalar devam etmektedir. Kardeşlik duygusu yaralanmıştır. Oysa her zamankinden daha çok kardeşliğe ihtiyacımız vardır.”diyerek kardeşlik ve birlik beraberlik vurgusu yaptı. Çalgın konuşmasının sonunda önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlere de değinerek, İslam ahlak ve fazileti, Türklük gurur ve şuuruna sahip herkesin aday olabileceğini belirti.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu durumu, geçmişten günümüze İslam ve Milliyetçilik  potasından süzerek örneklerle anlatan Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Erdem’in konuşması salonda bulunanlar tarafından büyük ilgi ile izlendi.  

  

1071’İN, 1453’ÜN, 1915’İN İNTİKAMI HALA ALINAMADI

  

Prof.Dr. Mustafa Erdem ; “ Çanakkale ve Kurtuluş savaşında bizim özgürlüğümüz için hayatının baharında bir gül bahçesi gibi toprağa girenlerin, aynı acıların yaşanmaması için girdiğini ve şu anda onların mirasını tüketmekte olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Anadolu metameli bir coğrafyadır, dünya ya hakim olmak isteyen iradenin mutlaka Anadolu’ya hükmetme mecburiyeti vardır. İçinizde balkan göçmeni olan vardır. Kafkas göçmeni olan vardır, buraya neden geldiğinizi düşünüyorsunuz. Gavurun yaşama hakkı vermediği, namus ve şerefinize tasallut ettiği, en azından Allah’a Müslüman bir kul olarak yaşayabilmeniz için en güvenli alan ecdat yadigari Anadolu olduğu için gelmeniz mi?. Ama sizin ecdadınız Orta Asya’dan sizin Balkanlardan geldiğiniz gibi gelmedi. Sizin ecdadınız Orta Asya’dan Anadolu’ya karnını doyurmak için gelmedi. Onlar bir idealin, kutsal bir hedefin dava adamlarıydı ki Allah’ın adını yer kürede ulaştırılabilecek en kutsal mekan burası idi burayı vatan edinmek için geldiler. Ama onlar buraya geldikten sonra burada yaşayanların hesapları bitmedi. 1071’in intikam duygusu duruyor. 1453’ün intikam duygusu duruyor. 1915’in intikamı hala alınamadı. O zaman bir karga bulmaları ve o kargaya iltifat ederek ağzındaki peyniri almaları gerekiyor. Şuan da tilkinin kargaya iltifatının ne olduğunu, cüppe giydirmenin, kep giydirmenin, nişan takmanın, doktora vermenin ne anlama geldiğini anlıyor musunuz? Anadolu coğrafyası ecdadımız bugüne kadar bedel olarak nasıl korumaya çalıştığıysa, karşı tarafında burayı alabilmek için o kadar intikam duygusuna sahip olduğunu unutmayınız, bu güne kadar bu coğrafya Türk’ün vatanı oldu elhamdülillah gitmemek üzere de buraya yerleşti.” dedi.

 

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ÖNERGEMİZİ RED ETTİLER…YARIN GÖRECEKSİNİZ… 

 APO İLE FLÖRTLERİNİN PİSLİKLERİNİ BAŞÖRTÜSÜ İLE ÖRTECEKLER…

 

Milletvekili Mustafa Erdem, konuşmasında AKP iktidarının eğitim politikasını da örnekler vererek sert bir şekilde  eleştirdi. Milliyetçi Hareketin mecliste verdiği milli eğitim konusundaki önergeleri reddettiklerini belirti ve konuşmasına “ Bu toplumun gidişatının sebepleri niye böyle alçalıyor bilmenizi istiyorum. Milliyetçi Hareketin milletvekilleri başörtüsü sorun olmaktan çıksın dedik ve önerge verdik. AKP’nin oyları ile verdiğimiz önerge red edildi o yasak devam ediyor. Şimdi sözüm ona Apo ile olan filortlerinden, kendilerinin akıl hocalarını  akil adam olarak nitelemelerinin ardından bundan sonra oluşacak manzara bozukluğunu örtmek için malzeme olarak benim bacımın başörtüsünü  kullanacaklar. Buradan ilan ediyorum göreceksiniz yarın  baş örtüsünü gündeme getirecekler ve bu pisliklerin hepsinin üstünü örtmek isteyecekler.

 

AKP İKTİDARININ İKİ TEMEL DEĞERİ VARDIR.

BİRİSİ TÜRKİYE DE TÜRK OLMAYANLARIN HAKLARINI KORUMAK

BİR DİĞERİ DE ONLARA UMUT BAĞLAMIŞ OLANLARIN DÜNYALIKLARINI KAZANDIRMAK…

 

 

Akp hükümetinin uygulamalarını sert bir dille eleştirirken şuan ki hükümetin çoğunluğu oluşturduğu meclisten  Türk Milleti hayrına hiçbir çıkacak hiçbir şeyi beklememelerini söyleyen milletvekili Erdem, “ AKP iktidarının iki temel değeri  vardır. Birisi Türkiye de Türk olmayanların haklarını korumak, bir diğeri de onlara umut bağlamış olanların dünyalıklarını kazandırmaktır. Akp iktidarı Türkiye’deki pek çok yolsuzlukları kanun hükmündeki kararnamelerle geçiştiriyor. Tarım Bakanlığı ile alakalı kanun hükmündeki kararnamenin kuyruğuna azınlık vakıf mallarının iadesi maddesini eklediler. Bir başbakan yardımcısı da çıktı “Anadolu’da gasp ettiklerimiz iade ediyoruz” dedi. Yazıklar olsun böylesi bir milletin şehadet karşılığı kazanımlarının süfli dünya emelleri için ayaklar altına alanlara. Biz Anadolu’yu 1071’de gasp! ettik,  İstanbul’u da 1453’de gasp! ettik. Hangi gafil bunu Türk Milletinden alacaksa gelsin!...!” dedi.

 

Sık sık alkışlarla konuşması kesilen MHP Ankara Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Erdem’in konferansı yaklaşık iki saat sürdü.

 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (6)
ccc 8 yıl önce
hocam teşekkürler, kral çıplak dediniz, videyu sonuna kadar izleyelim, çok güzel açıklamalarda bulunmuş. ancak video yarım keşke tamamını yayınlayasaydınız.
borlu arif 8 yıl önce
borhaberciler tripod diye bir alet var. karşıya dikersin video makinasını üzerine güzel çekim yaparsınız, ya bilmiyorsunuz yada paranız yok. (SİTE YÖNETİMİ : BİZE AKİL VEREN ÇOK DA... )
Dink Mahalleli 8 yıl önce
inşallah hocamın söylediklerinden gerek islamiyet adına ve gerekse türklük namına cahil ve uzaktan kumandalı kafasını kuma sokmuş ihanet içerisinde değil ancak ihanetçilere bilmeden destek veren güzel hemşerilerim gerçekleri görmüştür. bundan sonra ülkesine ve inancına sahip çıkanları destekler böylece milli ve manevi olarak kazançlı çıkar. teşekkürler hocama ve sebep olanlara.
Devlet 8 yıl önce
cuma hutbesinden ne farkı var başbuğ ilerleyen yaşına rağmen kürsüde konuşmuştu böyle hiddetli de değildi ama heyecan vardı salon da bir pısırıklılık havası var. ülkücü camia bu havayı haketmiyor.bir hareketin içinde gençlik yoksa bitmiş demektir.
Mertcan 8 yıl önce
enteresan...mhp li milletvekilleri,türkiyede türk olmayanların da var olduğunu kabul etmeye başladilar mi? bu mhp ve türkiye i̇çi̇n olumlu bir gelişme...
Devlet 8 yıl önce
tebrikler sonunda bunu da yaptınız milliyetçi hareket bitti.
Son Yorumlar
(7)
bu iktidar 19 yılda 19.000 yalan dalavere çevirdiler 2023 yılında de bu yalanları 20.023 e tamamlayacaklar. bunlar ülkenin 80 yıllık birikimini sattı bitirdiler yabancıya peşkeş çektiler narlı gölü aksaraya vermişler çok mu bakın truzim yerleri niğde de ser sefil kösk roma havuzu kemerhisar tyana alanı vb lerine durumuna bakın ne hale getirdiler buraları bok gütürüyor belediye bakmıyor yolarında obruklar oluşmuş bşkları yatıyor. . eger narlı göl para etse satarlar. bunların partisinden vekillerinden 20 yılıdr niğde ye fayda olmadı olmayacak hiç birinin tek eseri yaptıgı anılacak bir yer eser yok olanlar satıldı sesleri çıkmadı eseri olan varsa çıksın her seçim öncesi binlerce yalan dalavere bunlarda utanma yüz yok her yalanı söyleyebiliyorlar yalan makinesi partisi şimdi birde fino yalakası çık sag sola saldırıyor aksaray malaklısı bile ondan daha onurlu sürüsüne sadık bu en yakınlarına saldırmaya basladı ama yakında seçimde şifon çekilip akkayaya inecekler bor haberde bunların yalan dalaverini yayınlıyor.
Narlıgölü de Diğer elden kaçırılan imkanlar gibi uçup gitmesini önlemek için Niğde'de Kamuoyu oluşturup Vali Üniversite Vekilleri Harekete geçirip oldu bittiye izin verilmemelidir basın emir kulu olmaktan çıkmalı devamlı olarak gündemde tutulmalı
Hiç utanma sıkılma yok değil mi?Neymiş efendim eczacı imiş.Hastane de mi görevlisin? yok.Sağlık personelinin tamamı aşı oldu mu? yok!Bunu bir Avrupa memleketinde yapsalar dünyayı adamın başına dar ederler.Yazık çok yazık.2 yıl sonra sizde siyasi mevta olacaksınız.Halkın hakkını yiyenlere haram olsun.Bir de utanmadan resim çektiriyorlar.
Ne taklacıymışsın be arkadaş.Bir tane göndersen yetmiyor mu???
-3°
hafif kar yağışlı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:48
Öğle 12:57
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@