MHP Niğde İl Kongresi yapıldı Hakan ER İl Başkanı

MHP Niğde İl Başkanlığı kongresi yapıldı. Hakan ER il başkanı seçildi.

SİYASET 25.03.2012, 11:08 25.03.2012, 11:08
5451
MHP Niğde İl Kongresi yapıldı Hakan ER İl Başkanı
banner830
Haber Fotoğraf : Selim GÖKEL
Ali AKBAŞ


Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Başkanlığı 10. Olağan Kongresi başladı. İl Başkanlığına İş Adamı Mimar Hakan Er ve İl Genel Meclis üyesi Tahsin Eren adaylarını açıklamışlardı.

 

MHP İl Başkanlığı il kongresi Niğde Hüdavent Hatun salonunda 25 Mart 2012  Pazar günü 10:00’da başlayacak kongreye partililer 09:00’dan itibaren gelmeye başladı.

 

Polisin geniş güvenlik tedbiri aldığı kongreye delegeler aranarak alındı. Davul ve Zurnaların çalındığı kongre alanı MHP nin bayrak ve flamaları ile süslendi.

 

İlçelerden grup grup delegeler geldi. Ankara’dan gelen heyet, MHP İl Yönetimi ve her iki aday  salon dışında karşıladılar.

 

Divan Kurulu oluşturulmasına geçildi. Divan Başkanlığına MHP Genel Sekreter yardımcısı Abbas Bozyel, Üyeler ise MHP Aksaray İl Başkanlı Rıfkı Karabatak, Bağlama Belediye Başkanı Murat Erdoğan, Burç Belediye Başkanı Rezmi Özmen seçildiler. 


İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Eren ve İş Adamı Hakan Er’in başkanlık için yarıştığı   10. Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığını MHP Genel Sekreter  Yardımcısı Abbas Bozyel yaptı. MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP 23. Dönem Milletvekili Mümin İnan, İl Başkanı Şakir Sevdi, Merkez İlçe Başkanı İmdat Yağmur, Kadın Kolları Niğde İl Başkanı Döndü Gökmen, 24. Dönem Milletvekili Adayı ve MHP İl Eski Başkanı Hikmet Bekil, Aksaray İl Başkanı Rıfkı Karabatak, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Bor İlçe Belediye Eski Başkanı Yavuz Can, MHP Niğde İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, delegeler ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen kongrede Bozyel, 10. Olağan Genel Kurul’un hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulunarak başladığı konuşmasında, “43 yıllık kutlu yürüyüşümüz uğrunda saçı ağarmış ama hala bu salonda bulunan, torunları yaşındaki gençlerle beraber aynı heyecanı gösteren aziz büyüklerimizin dava arkadaşlarımızla, bilge kişilerle   omuz omuza olması ayrı bir şereftir” dedi.MHP’nin kongresini düşmanca nazarlarla izleyenlerin ülkemizle ilgili de düşmanca nazarları olduğunu söyleyen Bozyel, “Türk Milliyetçileri ortadan çekildiği takdirde biz Türkiye’de emellerimize ulaşırız diyerek düşmanlık güdenlerin bilesiniz ki bizimle alakalı düşmanlık sebebi bundan kaynaklanmaktadır. Küresel dalganın önce Balkanları kan ve gözyaşına boğan, milyonlarca Müslüman’ın kanını su yerine akıtan, yüz binlerce mahzun kızımızın namusuna tecavüzle milletlerinin alnında bir utanç lekesi taşıyacak olanların aynı emelleri Kafkasya’ya ve Orta Doğu’ya taşıdığına şahit oluyoruz. Artık bu dalganın önünde hiçbir güç duramaz. ‘Biz hem sınırları, hem devleti, hem iktidarı değiştiririz’ diyenleri Orta Doğu’ya taşıyan güç, bugün başımızda ülkeyi sevk ve idare eden, bu projenin eş başkanı olmakla şeref duyduğunu söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi denilen iktidardır” diye konuştu.

Adana Milletvekili Muharrem Varlı, gerçeklerin kamuoyundan saklandığını dile getirdiği konuşmasında, “ Televizyon ve gazetelere baktığınız zaman ülkemizde her şey güllük gülistanlık. Bu ülkede sıkıntılar, bu ülkeyi bölüp parçalamak isteyen teröristler yok gibi…” dedi. 


Kongrede faaliyet raporu okundu ve  İl Başkanı Şakir Sevdi'de bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından sırasıyla adaylar konuşmalarını yapmak üzere davet edildi. Adaylardan Hakan Er ve yönetimi kürsüye çıktı. Hakan Er çok güzel hazırlanmış bir metni okudu ve sık sık alkışlandı. 

Hakan Er yaptığı konuşmada ülke meseleleri bunlar karşısında MHP’nin tavrını ve görevlerini anlatarak başladığı konuşmasında “ ….Aksakallı büyüklerimizin öğüt ve mihmandarlığı ile genç kardeşlerimizin azim ve aktivitesini birleştirmek yönetim anlayışımızın ivme gücü olacaktır. Siyaseti ben merkezli anlayışla değil biz merkezli anlayışla, partimizin bütün katmanlarının iştişaresinden geçirerek sünnetullaha uygun bir anlayışla gerçekleştireceğiz. Milliyetçi Hareket ve Onun tüm teşkilatları birilerinin ikballerinin ne olacağını değil, Aziz Milletimizin ikbalinin tecelligahıdır. Bu kutsal yuvayı şahsi ikbal ve çıkarlar ben dahil hiç kimsenin lekelemeye hakkı yoktur. Şeyh Edabalinin “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışı ile çalışacağımızdan hiç birinizin şüphesi olmasın. Birilerinin siyasi ikballerinin payandası olmadan, hepimiz ortak akıl ile davamızı layık olduğu yerlere taşıyacak, kadrolar oluşturmaktır.’dedi.

 

Hakan Er’in konuşması sık sık “Başkan Hakan” tezahuratlı ile kesildi, Aday Hakan Er konuşmasına şöyle devam etti. “ … Kadınlarımıza ciddi manada muhtaç olduğumuzun bilincindeyiz. Bu sebeple Ülkücü hanımlarımıza yönetimde ciddi manada muhtacız. Her annenin dizinde bir Fatih uyur, Anneler Fatihleri uyandırınız, millet onlardan hizmet bekliyor. Herkese kapımız açıktır. Üniversite Hocalarımızın ilminden, irfanından, istifade etmeliyiz. Fatih arkasındaki Akşemdinleri, Molla Güranileri  unutmamalıyız, ortak akıl ile davamızı layık olduğu yerlere ulaştıracak kadroları oluşturmaktır. Toplumumuzun bütün katmanları ile gönül gönüle, el ele, mutlu bir Türkiye için hambal olmaktır. Yönetim anlayışımızda falan adamı, filanın yandaşı tavrına asla izin vermeyeceğiz. Falan adamı olanlar kimin adamı iseler onunla hayatını sürdürsünler. Bize dava adamı olanlar lazım. Ülkücüye yakışır bir kongre olmasını temenni ediyoruz.”diyen Hakan Er bütün delegelerin desteğini istedi.


 

Adaylardan Tahsin Eren ve Yönetimi de kürsüye davet edilerek Tahsin Eren konuşmasını yaptı. 


Diğer aday Tahsin Eren’in yönetim kurulu listesi okundu ve liste de bulunanlar sahneye çıktı.  Eren konuşmasında salonda önce salonda bulunan degele ve partili arkadaşlarına teşekkür etti. Tahsin Er konuşmasında “ bizler şahsi menfaatlerimizi ve arzularımızı bir yere bırakıp önce ülküm ve milletim anlayışı ile hareket ediyor ve mücadelemize devam ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Partimizin 40.yıl konuşmasında alınan mesafe ve kutlu hedefi tek başına iktidar olmayı işaret etmektedir, verdiğimiz tüm mücadele buna fazlası ile layıktır. Bu kadar haklı olan, ancak  bu kadar da hakkı yenmiş bir dava olmamıştır. İşte biz bu hakkın peşindeyiz, şeklindeki konuşmaları ile hepimizin duygularına tercüman olmaktadır.

 

Konuşması sık sık k”Başkan Tahsin” sloganları ile kesilen Tahsin Eren birlik ve beraberlik mesajları verdi. Eren “… Her zaman birdik, şehit olan arkadaşlarımızın tabutlarını taşırken de birdik. Yine her zaman bir ve beraber olacağız. Başbuğumuzun açtığı bu yolda, Genel Başkanımızın yol arkadaşları olarak, yılmayacağız, yıkılmayacağız ve büyük Türkiye’yi gerçekleştirmek için birlik beraberliğimizden asla ödün vermeyeceğiz. … Barış ve umutla aziz milletimizin için bizler umut vaad edeceğiz,  Bu kudreti Cenab-ı Allah Ülkücü Harekete nasip eylemiştir. İşte bu anlayışla Tek başına iktidar olma azmimizin Niğde’den temelini atacağız. Milletimizin sigortası olan politikaları ile hep haklı çıkan Mhp’nin iktidar vakti gelmiştir, işte bu yüzden göreve ve siz dava arkadaşlarımızın teveccühünlerine talibiz, Milliyetçi Hareket Partisini iktidara götürecek görevde en büyük katkıyı bizler yapmak istiyoruz. Tüm hazırlığımızı da ona göre yapmış bulunmaktayız. Takdir artık sizlerindir Cenab-ı Allah’ın izniyle sizlere layık olmak ve üç hilali Niğde’de dalgalandırmak için yılmadan çalışmak asli görevimizi olacaktır. Ayrım yapmadan bütün ülküdaşlarımızı kucaklamak boynumuzun borcu olacaktır. Kurultayın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi ve salonda bulunanlarla birlikte “  Ne Mutlu Türküm Diyene” diye sloganı atarak sözlerini tamamladı.

 

Adayların konuşmalarının ardından oy verme işlemine başlandı. Oy verme işlemi akşam 17:00’a tamamlandı. Hayli heyecanlı geçen oy sayım işlemi sonunda aradaki farkın küçük olması nedeni ile zaman zaman gergin anlar yaşandı ancak sağduyu hakimdi hiç bir olay çıkmadan kongre tamamlanmış oldu. 

Kongrenin bir eksiği, dışardan gelen delegeler ve görevli polislere kumanya dağılmaması oldu. Görevli polisler ve delegeler kendi imkanları ile ihtiyaçlarını giderdiler. 
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ YENİ İL BAŞKANI : HAKAN ER   oldu.  

Kullanılan Geçerli  Oy Sayısı : 553

Hakan ER : 280

Tahsin EREN  : 273

Davul ve zurna eşliğinde slogan atarak topluca  İl Başkanlığı binasına giden Hakan Er  balkondan kısa bir teşekkür konuşması yaptı. YÖNETİM KURULU, DİSİPLİN VE ÜST KURUL DELEGELERİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Teşkilatı 10. Olağan Kongresi Aday Listesi

 
 
Başkan HAKAN  ER
 
Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri                            Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
 
 1. Ahmet ERMİŞ                                   1. Erkan APAYDIN
 2. Ahmet ÜÇER                                     2. Raşit DİNÇER
 3. Ömer SUMAN                                    3. Murat YILDIZELİ
 4. Ahmet ÖZBEK                                   4. Kudret EROL
 5. Orhan AKKURT                                  5. Ayhan ERDEM
 6. Muharrem ÇALKANDERE                    6. Emin YALÇIN
 7. Turan UÇAN                                      7. Bülent ÇETİN
 8. Naci ARGUN                                       8. Hasan AKKAŞ
 9. Halit BULDUK                                     9. Osman Yaşar AKTAŞ
 10. Yunus YILMAZ                                    10. Mehmet Ali MİMTAŞ
 11. Kamil KILINÇ                                      11. Emel PEKER
 12. Vedat KİRAZCI                                   12. Cengiz USKURT
 13. Yıldırım Beyazıt DÜZYOL                     13. Cumali TOK
 14. Bayram GÜÇ                                      14. Ali ÜNAL
 15. Cevdet Cemil ERKUL                          15. Vedat DENİZ
 16. Davut ÜNAL                                       16. Osman CAN
 17. İsa ÇİFTÇİBAŞI                                  17. Hasan GÜL
 18. Tuncer ÇAKMAK                                  18. Emel AKTAŞ
 19. Cumhur DURMAZ                                19. Yaşar BATTAL
 20. Alper ASLAN                                        20. Kemal TEKEŞ
 21. İrfan ALTAN                                         21. Durmuş ULUPINAR
 22. Nuri ERTAN                                          22. Celal COŞKUN
 23. Nesrin ERGİN                                      23. Süleyman YÖRÜKOĞLU
 24. Ömer KORKMAZ                                  24. Atilla ÇİÇEK
 
 
 
DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ ASIL        DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ YEDEK
 
 1. Avni KURTULUŞ                              1. Fatih DEMİRALAN
 2. Emrah BATAĞAN                             2. Ayhan ERDEM
 3. Abidin KOYUNCU                            3. Rıdvan ECEMİŞ
 4. Ahmet PEKTEKİN                            4. Habip TEMİZKAN
 5. İhsan UZUNAY                                 5. Erdal ÜNLÜ
 6. Abdullah ÖZKAN                              6. Anakız ERSÖZ
 7. Yaşar ÇELİKBAŞ                              7. Sedat KILIÇER
 
 
ÜST KURUL DELEGELERİ ASIL      ÜST KURUL DELEGELERİ YEDEK
 
1. Hakan ER                                             1. Bilgehan GÜNEY
2. Hikmet BEKİL                                       2. Döndü GÖKMEN
3. Şefik ÇALGIN                                       3. Naci CEYLAN
4. Mustafa TECİMER                                 4. Süleyman COŞKUN
5. İhsan İRİ                                              5. Murat SOYAK
6. Mahide YARAMIŞ                                   6. Hasan İPEK
7. Murat ŞENEL                                        7. Emin MENTEŞ
 
 
 
Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (19)
hamit demir 8 yıl önce
hakan er hiç bir zaman akp ye çalışmadı bu onu karalamak için atlan okkalı bir iftira.
Hakan Öztürk 8 yıl önce
mümün inan tarih oldu hak yerini buldu ülkücü camia kendine geldi dava adamları kazandı hayırlı olsun yeni kan yeni ekip
ülkücü 8 yıl önce
dava adamı dediginiz 2009 seçimlerinde belediye meclis üyesi aday adayı olup sıralamaya giremeyince murat zerenin resmini söküp atıp akp ye çalışan hakan er mi
contar51 niğdeli 8 yıl önce
herkes işine baksın niğdede mhp nin makus talihi yenildi dün eskiler tarih oldu ne yaptılar yediler içtiler gezdiler başka hakan erle mhp daha güzel yerlere gelecek herkeste şahit olacak buna
ceyhun 8 yıl önce
birlik ve dirliğimize devam o seçilmiş bu seçilmişi bırakalım m h p nin bayrağını il ve ilçelerimize dikelim arkadaşlar
TAHİR MISIRCI 8 yıl önce
ülkü yolundan hiç ayrılmamanız dileği ile başarılar dilerim sayın er.
BİLAL ÖZKAN 8 yıl önce
hayirli olsun hakan kardeşim allah yar ve yardimcin olsun elbette seni karalayan olacak allah'a havale et ve cani gönülden çalişmalara devam niğdeyi perişan edenler utansin sen kardeşim niğdeyi eski günlerine döndüreceksin allahin izni ile her şey gönlünce olsun
sıtkı bor 8 yıl önce
herkes dersini almalı mesela murat zeren
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Hasan daği volkanik bir daği yavaş yavaşda olsa hareketemi geçiyor acaba bence incelenmeli..
sekiz on liraya çıkdıgı sene üç ay sonrada çıktın patetesler çillendi ne olacak çfcinin hali dedin ne lahana neperiz
Sayın vekilim sayın müdürüm sayın başhekimim bayramınızı kutlarım. Boş kalan kadrolara rusyadan getirseniz de bizde bayram etsek. Kendisine zor değil iyi bilir oraları
Bunlar Avcı değil bu da avlanma değil...böyle avcılık böyle Avcı böyle insan olmaz olsun!!!!!
sanayide kelle başı 25 -30 tl istiyorlar bir kelleyi en fazla 3-4 dak ütüyorlar niğde de ütülmüş kelle paşakapıda 30 tl önünde 15-20 kelle olan ütücüler iş sorunca müşteriyi hesaba almamaya başlamış hatta insanı it gibi kapıyor eşşek gibi tepiyorlardı 2. gün ikindi sinek avliyorlardı
24°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:41
Öğle 12:52
İkindi 16:41
Akşam 19:54
Yatsı 21:22
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@