MHP'li Olcay Kılavuz'dan AKP'ye Sert Eleştiri

Hemşerimiz Mersin MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'dan AKP'ye sert eleştiri: PKK ve FETÖ'ye yaranmak için kaldırdılar "Türk" demekten rahatsızlar

SİYASET 31.10.2018, 00:53 nigdehaber
1116
MHP'li Olcay Kılavuz'dan AKP'ye Sert Eleştiri
banner830

MHP Mersin Milletvekili, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP’nin yeni gazetesi Türkgün’den Bahadır Çoban’a konuştu.

Kılavuz, “çözülme süreci” olarak adlandırdıkları süreçte PKK, AB, ABD ve FETÖ’ye yaranmak için kaldırılan Andımız’ı o dönemde de ısrarla okuduklarını ve okuttuklarını belirterek, “Bundan sonra da Andımız’ı okumaya devam edeceğiz. Andımız’a karşı çıkanlar, Türk adından, Türk vatanından, Türk dili ve tarihinden rahatsızlık duyanlardır” dedi.

“BİRİLERİNE ŞİRİN GÖRÜNMEK ADINA ALINMIŞ SİYASİ BİR KARARDI”

Kılavuz, Danıştay’ın aldığı Andımız’la ilgili kararı şöyle değerlendirdi:

“Bizce bu karar son derece isabetli olmuştur. Andımız, adına ‘çözüm süreci’ denilen, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in ‘çözülme süreci’ olarak ifade ettiği bir dönemde kaldırılmıştı. Çözüm süreci ise bu topraklarda Türk adının yasaklanmaya çalışıldığı, türlü deformasyonlarla Türklüğe dair ne varsa kaldırıldığı, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ demenin silindiği bir süreçtir. Dolayısıyla bu karar birilerine şirin görünmek adına alınmış siyasi bir karardı ve çok sayıda PKK yanlısı sözde siyasetçinin de o dönem Andımız’ın kaldırılma kararını sevinçle karşıladığına şahit olmuştuk. Bizler o dönemde Andımız’ın kaldırılmasına şiddetle karşı çıkmış, bunun milli çıkarlarımıza bir darbe olacağını, bundan yalnızca Türk düşmanlarının memnun olacağını söylemiştik.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey, hükümeti sert bir şekilde uyarmış ve Andımız’a sonuna kadar sahip çıkacağımızı vurgulamıştı. Geçtiğimiz haftalarda Danıştay 8. Dairesi bu metnin okunmasında hukuki açıdan bir sakınca bulunmadığını teyit etti. Ne yazık ki bu ülkede yönetici, gazeteci, fikir adamı vasfı taşıyan bazı şahıslar bu kararın ardından dört bir koldan Danıştay’a saldırdılar. Gerekçe olarak ‘Danıştay’ın kendisini idarenin yerine koyduğunu’ ileri sürseler de esas rahatsızlığın bizzat Andımız’ın okunacak olmasından kaynaklandığı herkesin malumudur.”

SİZ PKK’YA, FETÖ’YE, ABD’YE YAHUT AB’YE NEREYE BAĞLIYSANIZ ORAYA BAĞLILIK YEMİNİ EDEBİLİRSİNİZ”

Kılavuz, “Kimler rahatsızlık duyuyor?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Vatan coğrafyasında Türk’ün egemenliğine saygı duymayan kesimler ve odaklar var. Ülkemizde Türk olmaktan, doğru olmaktan, çalışkan olmaktan rahatsız olanların bulunması gerçekten hayret verici. Biz de onlara diyoruz ki; siz PKK’ya, FETÖ’ye, ABD’ye yahut AB’ye nereye bağlıysanız oraya bağlılık yemini edebilirsiniz; bizler gür bir şekilde Türk’üm, doğruyum, çalışkanım demeye devam edeceğiz. Şu noktayı kimse aklından çıkarmasın: Andımız’ın yasaklatıldığı dönemde de bizler bu andı okuyorduk. MEB ne karar verirse versin, Türk gençliğinin bu andı unutmaması için gereken her şeyi yapacak ve Andımız’ı ocaklarımızda okumaya devam edeceğiz.”
 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (6)
SAMİ 2 yıl önce
Bozacının şahidi şiracı AKp den farkınız ne sizin menfaatçiler sizi niye cumhur ittifakı yaptın o zaman bütün olumsuzluklardan sizinde vebaliniz var lafta milliyetçiler suriye operasyonuna show yaparak gönüllü askerliğe gidecekti ilk bedelli askerliğe bolu il başkanınız koştu
Borlubozkurt 2 yıl önce
Olcay Kılavuzun açıklamalarına gülüp geçiyorum.Olcay efendi bilge lideriniz Bahçelinin cumhur ittifakı ve ileri görüşlülüğü sayesinde bugünleri gördük.Sağolsun varolsun bahçeli.Hem Mhp yi böldü parçaladı ,hemde ülkeyi bunlara teslim etti.Kısacası mhpnin seçim beyarnamesinde söz verip E.Y.Tliler konusundaki oturumda 2 saat içinde dönmeside ayrı komiklik.Mhp yi yönetenler Rahmetli Turkesin emanetine ihanet etmıstir.Mhp nin guvenilirliği ağırlığı Bahcelinin sayesinde bitmıstır.
Ersin 2 yıl önce
Besyoyu zor bitirdin TURK dilinden bahsediyorsun birak konuya vakif olanlar konussun
DeliBorlu 2 yıl önce
Siz ve parti yönetiminiz samimi değil Olcay Kilavuz.Açılımla bu ülkede Cumhuriyet tarihinde görülmeyen ihanet görüldü fakat sayın bahçeliden ses çıkmadı.Ülkücüler sokağa inmedi kısacası hareketsiz liderle hareketsiz bir mhp oldunuz.Ayrıca iyi partinin fatonun siyasi uzantısınin açığa çıkarılması için verilen önergeye yine akp ile birlikte mhp olarak ret ettiniz.Millet saf değil sayın kılavuz.Siz bence bilge liderinizle komple istifa edip akpye geçin.Ne kadar ortaklığinız bitmıs gibi gözüksede hala akp ile kolkolasınız.
BEKRİ 2 yıl önce
Ya Başkan Allah aşkına zekamızla alay etmeyin.Dün siz bu adamı hiç aklında yok iken başkan yaptınız Parlomanter sistemi değiştirdiniz.O ne yapmıştı;kamudaki tüm ülkücü kadroları yer ile yeksan etti.Açılım savsatası,oslo görüşmeleri,diyabakırda apo itinin mektubu,habur hezeyanı.....say say bitmez.Sonra 15 temmuz dediniz beka dediniz eyvAllah dedi.Başkan seçtik ekonomi yerle bir oldu.Millet kan ağlıyor,işçi köylü memur perişan.Siz ne diyorsunuz şimdi.Beka sorunu çözüldü mü?Andımızda hemen gerçek yüzleri ortaya çıktı.Kız bekiri vermediler sahip çıktılar.Siz ne yapıyorsunuz doğruyu söyleyenleri partiden kovup birde hain damgası vuruyorsunuz.Yapmayın etmeyin hani Türkün Türkden başka dostu olmadığı gibi Ülkücünün de Ülkücüden başka dostu yoktur olamaz da zaten.Gelin birlik olalım.Yapılan hatalarınızı görün.Camiayı bölüp parçalamayın.Zira Ülkücüler bu memleketin sigortasıdır.
vatandaş 2 yıl önce
acaba devlet beyde bu durumu çözdümü çok merak ediyorum.bütün milliyetçiler bir araya gelmeli küslüğü kavgayı bırakın hepimiz birlik olalım.andımızı okuduğumuz gibi ulu önder atatürk türk gençliğine armağan ettiği gençliğe hitabı iyi okumalıyız .türk tarihi boyunca türklerin hiç bir zaman efendisi olmamıştır.bir bozkurt gibi hür ve bağımsız yaşamıştır sonsuza değin türk milleti var olacaktır.1000 yıldır hiç bir emperyalist güç türkün gücü karşısında duramadı ebediyende duramıyacaktır.umudum o ki umarım vakit geç olmadan tüm milliyetçi partiler bir araya gelir türkiyeye yön verir .koltuk ,makam,mal ,mülk değil bizim sevdamız.biz türkiyeye türke sevdalıyız .uğrunda can verdiğimiz toprağa sevdalıyız biz türkten turandan yanayız hep bu ulvi duyguyla andımızı ebediyen okumalıyız.niğdenin yiğit evladı diline sağlık helalın var senin yüreğine sağlık
Son Yorumlar
Tramway mı? Yok daha neler, güleyim bari. Niğde den daha küçük şehirlerde bile avm var peki ya Niğde de Avm var mı?
Sayın Valim,Sayın Belediye Başkanım; Niğde Merkez Cumartesi Pazarı yerleşimi bulaş için adeta davetiye çıkartıyor.Köyden gelen satıcılar karşılıklı olarak dar bir alana sıkıştırılıyor..aralarında hiç bir mesafe bırakılmıyor.Pazar içerisine büyük araçlar girdiriliyor, patates ve soğan gibi satıcılara çok büyük alanlar veriliyor. Her na kadar maske takılsa da pazar yerleşim acısından virüs bulaşımı na çok uygun.insanlar geçiş için bırakılan bu aralardan geçmekte zorlanıyor. Bu pazar yerinin pandemiye uygun düzenlemesini saygılarımızla arz ederiz.
Sayın başkanım aşağı kaya başı mah karaark sokaktaki çalışmalarınız tesk ediyoruz ama kanal boyu etrafına yeşillendirme ve ağaçlandırma.yapılirsa daha güzel bir görünüm olacağı kanatindeyim çünkü beton yığını görmekten bıktık ayrıca pınar öğreci yurdu karşısındaki arsanınsa değerlendirilip yeşil alan olmasını arz-u ediyoruz müthiş bir görüntü kirliliği halim çünkü o bölgede
Nedendir bilmem doğru söylemiyorlar gibi geliyor. Artık güvenimi yitirdim galiba.
18 yıldır, Niğde yeteri kadar yatırım almadıysa, bunda eksiklik merkezin değil yerelin. Neden mi? 1- Niğdeli işin ucundan tutayım deyip siyasete girmez ama gireni maşAllah çok güzel eleştirir, 2- Siyaset yapanlarında 2 laflarından biri memlekete hizmettir fakat isimlerinin başına bir unvanı aldı mı hizmeti unutur o unvanı nasıl korurum diye parti içi hesaplaşma derdine girer.
28°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:20
Öğle 12:40
İkindi 16:08
Akşam 18:51
Yatsı 20:07
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Göztepe 2 4
2. Karagümrük 1 3
3. Beşiktaş 1 3
4. Galatasaray 1 3
5. Alanyaspor 1 3
6. Hatayspor 1 3
7. Antalyaspor 1 3
8. Erzurumspor 1 3
9. Fenerbahçe 1 3
10. Kayserispor 1 3
11. Malatyaspor 2 1
12. Konyaspor 0 0
13. Çaykur Rizespor 1 0
14. Ankaragücü 1 0
15. Kasımpaşa 1 0
16. Gaziantep FK 1 0
17. Trabzonspor 1 0
18. Sivasspor 1 0
19. Gençlerbirliği 1 0
20. Başakşehir 1 0
21. Denizlispor 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 2 4
2. Adana Demirspor 1 3
3. Balıkesirspor 1 3
4. Altınordu 1 3
5. Ümraniye 1 3
6. Ankara Keçiörengücü 1 3
7. Ankaraspor 1 3
8. Akhisar Bld.Spor 1 1
9. Altay 1 1
10. Tuzlaspor 1 1
11. Samsunspor 1 1
12. Eskişehirspor 2 1
13. Bandırmaspor 1 0
14. Boluspor 1 0
15. İstanbulspor 1 0
16. Bursaspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Menemen Belediyespor 1 0
Takımlar O P
1. Arsenal 1 3
2. Leicester City 1 3
3. Chelsea 1 3
4. Newcastle 1 3
5. Wolverhampton 1 3
6. Liverpool 1 3
7. Crystal Palace 1 3
8. Everton 1 3
9. Aston Villa 0 0
10. Burnley 0 0
11. Man City 0 0
12. M. United 0 0
13. Leeds United 1 0
14. Southampton 1 0
15. Tottenham 1 0
16. Brighton 1 0
17. Sheffield United 1 0
18. West Ham 1 0
19. Fulham 1 0
20. West Bromwich 1 0
Takımlar O P
1. Valencia 1 3
2. Granada 1 3
3. Osasuna 1 3
4. Real Betis 1 3
5. Huesca 1 1
6. Real Sociedad 1 1
7. Real Valladolid 1 1
8. Villarreal 1 1
9. Celta de Vigo 1 1
10. Eibar 1 1
11. Atletico Madrid 0 0
12. Barcelona 0 0
13. Elche 0 0
14. Getafe 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Sevilla 0 0
17. Deportivo Alaves 1 0
18. Levante 1 0
19. Athletic Bilbao 1 0
20. Cádiz 1 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@