Konaklı, Orhanlı Beldesi ve Özel İdarede

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, gerek TBMM’de gerekse seçim bölgesi Niğde’de vatandaşları aydınlatmaya devam ediyor.

SİYASET 28.02.2016, 02:21 28.02.2016, 02:27 nigdehaber
Konaklı, Orhanlı Beldesi ve Özel İdarede
banner830
 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  Konaklı ve Orhanlı kasabasını ve Niğde İl Özel İdare çalışanlarını ziyaret etti.

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER KONAKLI BELEDİYE BAŞKANI’ NI ZİYARET ETTİ

 

                Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Konaklı Belediyesi’ni ziyaret etti.  CHP Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Şenbaş ve Sadettin Koçkesen, İlçe Yöneticisi Bayram Yıldırım ile Konaklı’ya gelen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milletvekili seçilmesinden sonra ziyarette bulunan Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik iade-i ziyarette bulunduklarını ifade etti.

                 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Konaklı, eski adı ile Misli bölgesi sorunlarını gazetecilik yaptığı dönemde de çok kere dile getirdiğini, çözümü için de çalıştığını belirterek Konaklı tarihi dokusunun turizme kazandırılmasının önemine vurgu yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bölgenin tarihi dokusu ile ilgili sorular yönelttiğini, tarım ve özellikle patates ile ilgili de bir dizi öneri ve çalışmada bulunduklarını ifade etti.

                “Konaklı özellikle mimari açısından çok farklı özelliğe sahip.  Tarihi kilisenin yanında çevredeki kiler ve yapıları ile turizm için önemli bir uğrak yeri olması olası” diyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, her konuda olduğu gibi bölge sorunlarını çözmek için hükümeti uyarmak bir muhalefet milletvekili olarak görevimiz ”diye devam etti. Gürer, ülkede yaşanan terör sorunu ile ilgili de düşüncelerini ve çözüm önerilerini anlattı.”Çözüm için adres TBMM olmalıdır.”dedi.

                Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik de ziyaretten dolayı teşekkür etti. Belediye olarak turizmin önemine inandıklarını bu bağlamda çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Konaklı’nın sorunlarına duyarlı olması ve TBMM’de dile getirmesinin bölge için yararlı olacağını ifade eden Başkan Maksut Özçelik “Kasabamıza Niğde’mize yapılacak yararlı her çalışmada birlikte hareket etmek gerekli. Herkesin de elbirliği yapması ile sorunlar daha kolay aşılır”dedi.

 

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARINI  ZİYARET  ETTİ

 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde İl Özel İdare çalışanları ve Genel Sekreteri Ali Nebol ile görüştü.  Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer seçim öncesi çalışanları ziyaret ederek görüştüğünü bu kez    onların temsilcisi bir Milletvekili olarak yeniden buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Meclis gündemine gelen yeni iş düzenlemeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve emeğin en yüce değer olduğunu, emekçilerin çalışanların haklarının kısıtlanması değil artırılması gerektiğini söyledi.

 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Milletvekili seçildikten sonra yazılı, sözlü soru önergeleri, meclis araştırmaları kanun tekliflerinin yanında yaptığı konuşmalarla da Niğde İlini, işçisi, köylüsü, çiftçisi, sanayicisi, esnafı, engellisi, emeklisi, atanamayan öğretmeni, memuru ile kısacası her sorunuyla dile getirdiğini ve getirmeye devam edeceğini belirtti.

Gürer, “ Herkesin her kesimin milletvekili olarak, hangi partiye oy verdin diye sormadan, bakmadan yalnızca “önce insan” yaklaşımı ile sorunların aşılması ve çözülmesi için uğraş veriyorum. Milletvekili olarak ülkemizde,Niğde’mizin de sorunlarının çözümüne çaba harcıyorum. Ülkemiz zor günler yaşıyor. Terör kabul edilmez. Hükümet bu konuda bir an önce gerekli önlemleri almalıdır. Her gün şehit haberleri içimizi acıtıyor. Hepimiz acı duyuyoruz. Terör bir an önce sonlandırılmalıdır ”dedi.

 Gürer,ülkemizde ekonomik sorunların da giderek derinleştiğini, yokluk ve yoksulluğun arttığını, çalışanların hakları sınırlansa da ses çıkaramaz duruma getirildiğini ifade etti. Meclise gelen yeni bir yasa ile esnek işçilik uygulaması sonucu işçiler için ‘modern kölelik’ uygulamalarının başlayacağını söyledi. “Yasanın emek örgütleri ve muhalefetin belirttiği biçimde düzenlenmesi gereklidir”.dedi.

İşçilerin sorularını yanıtladı. Gürer’in   Genel Sekreter Ali Nebol’u  ziyaretine  İl Genel Meclis Üyesi Rasim Yılmaz ve CHP İlçe Yöneticisi Bayram Yıldırım da katıldı.

 

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER ORHANLI KASABASINI ZİYARET ETTİ

 KASABA  HALKI   LİSE  AÇILMASI İÇİN GÜRER’DEN DESTEK İSTEDİ.

 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Orhanlı Kasabasını ziyaret etti. CHP Belde Başkanı Sezai Kara ve CHP Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı ile kasabada kahvehane ve esnafı ziyaret eden Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sorunları dinledi.

Gürer,  bölgede satılamadığı için depoda kalan patates sorununu yakından takip ettiğini konuyu Bakan’a ilettiğini belirtti ve tarım ile hayvancılığın Niğde bölgesinde önemli geçim kaynağı olduğunu , bu bağlamda yaşanacak sorun ve sıkıntının ekim alanlarını daraltmasından öte göçün artmasına da neden olduğunu söyledi.  Niğde için geçici ve kalıcı çözümü Bakanlık bütçesinin komisyon görüşmelerinde dile getirdiğini ifade etti. Gürer, acil çözümün ihtiyaç olduğunu belirtti.

 Kasaba halkının lise açılması yönünde isteklerini iletmeleri üzerine konuyu ilgili bakanlığın dikkatine sunacağını da söyleyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,” Her sorununuzla ilgileniriz. Taşımalı eğitimin yarattığı sıkıntıların da farkındayız. Koşullarına uyarsa lisenin açılmaması için bir neden yok” dedi. Gürer ülke sorunlarına da değindi.”Bizim düşüncemizde ötekisi yoktur, sorunu derdi olan herkesin yanında olduk olmaya devam edeceğiz”diye konuştu.

 “Ülkenin içinde bulunduğu koşullarda ayrışma yerine, bir ve birlik olarak ülkemizi her türlü terör ve dış güçlerin oyunlarından muhafaza etmemiz gerekir” diyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülke ve devlet yönetmenin ciddi bir iş olduğunu belirterek,” Onca yaşanan soruna karşı görevinden istifa etme gereği duymayan yöneticilerin  varlığı kaygılarımızı artırıyor. Görevini yapamayan, sorumluluğu olan istifa etmesini de bilmeli “dedi.

Niğde Milletvekili Gürer,” İktidar sorumluluğunu yerine getirmeyip sürekli muhalefeti suçlayarak sorumluluktan kurtulamaz. Sanırsınız ki ülkeyi muhalefet yönetiyor. Oysa hükümet sorumluluğunu bilmeli, teröre karşı yapılması gerekenleri yapmalıdır. Ciddi Devletin  akşamdan sabaha düşüncesi değişmez. Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği” Yurtta Barış Dünya da Barış” anlayışından uzaklaştıkça sorunlar artar .Her sorunun çözüm yeri TBMM dir. Halkın oyu ile seçilen vekiller ile bu sorun aşılır ama hükümet sorunlarda meclisi dahi bilgilendirme gereği duymayarak her gün sorunların adeta daha da artmasına neden oluyor “dedi.

Orhanlı Kasabası’nı ziyarete CHP İl Başkan Yardımcısı Sadettin Koşkesen,  İl  Sekreteri  Adnan   Şenbaş    , İlçe Yönetim Kurulu Üyesi  Bayram Yıldırım da katıldı.

 

 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması kesinlikle yasaktır... Hukuki işlem yapılır...
banner697
Yorumlar (6)
okur 4 yıl önce
bor haber bir kaç yıl kavaklıoğlu haber di, şimdi gürer haber oldu. ypg, pkk destekçisi partinin haberlerini sürekli izlediğimiz borhaber de görmek istemiyoruz (SİTE YÖNETİMİ: Değindiği konulara itirazınız var mı? Haberde ypg, pkk geçmiyor. kulaklarınız çınladı mı? bölgenin milletvekilinin bölgesi hakkında sorunların yer aldığı habere neden itiraz ediyorsunuz. biz çok hdp haberi de yapmıştık, böylesi itiraz gelmemişti:))
okur 4 yıl önce
okuduğunu anlamayan okur memleket için çabalayanları görmeyen gözlerin açılınca Niğde gelişir yoksa senin gibi bakanlarla Niğde yerinde sayar bugun gibi.
Okur'a cevap 4 yıl önce
Ömer beyin Vatan bayrak Allah aşkı diğerlerinden en az 10 kat fazladır. ypg, pkk gibi it sürüleri le pazarlık yapanları !!! Silopi de davul zurna ile karşılayanları !!! bebek katili imralı canisi Akıl hocası gibi davranıyor diyerekden övenleri,Osloda pazarlık yapanları pkk ye üç senedir göz yumup memleketi silah deposuna cevirtenlere laf söylemiyeceksin ama Ömer beye laf atacaksın.İsmin okur ama ya okuduğunu anlamıyorsun yada yalakalık yapıyorsun...Şimdi Allah var bakıyorsunuz Ömer beye Niğde nin gördüğü en çalışkan vekil heran her yerde karşında halkın içinde hızına yetişemiyorlar sende iftira atayımda belki izi kalır diye yafta atıyorsun..Takdir et kardeşim takdir et
Aslı Nesin 4 yıl önce
Ömer Fethi Bey yaşayan Çelebi. Her kesimi kucaklayarak akpnin kutuplastirici siyasetini boşa çıkarıyor.
ALP 4 yıl önce
BAKIYORUM DA VAY ÖMER BEY VAY ŞU DEYİP CHP yi TERÖRDEN MUAF TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR..SİZ DEĞİLMİSİNİZ YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEİLDİR DİYEN BŞK YRD NERDE..SAVAŞ ÇIKSA İRANDAN YANA OLURUM DİYEN VEKİL SİZDE DEĞİLMİ..HDP BARAJI AŞSIN DİYEN VEKİL NERDE MİLLET BUNLARI UNUTMAZ..AĞZINIZLA KUŞ TUTSANIZ ANADOLUDA BİTTİNİZ.
efendi 4 yıl önce
öyle lüzumsuz eleştiri yapılıyor ki kendi taptıkları uzun adam sinkaflı hakarette dede bulunsa bizim şıhın bir bildiği var diyecek kadar körler çalışanın hakkını inkar edecek kadarda nankörler
banner833
11°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@