IĞDIR Muhalefette , NİĞDE İktidarda!

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, geçtiğimiz hafta sonu faaliyete geçen Iğdır Havaalanı ile 1994’den günümüze inşasında bir arpa boyu yol alınmayan Niğde Havaalanını kıyaslayarak; “Iğdır AKP’ye oy atmayarak hizmet alıyor, Niğde AKP’yi destekleyerek hizmetlerden yoksun kalıyor” dedi.

SİYASET 18.07.2012, 16:07 18.07.2012, 16:07
1498
IĞDIR Muhalefette , NİĞDE İktidarda!
banner830
 MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, geçtiğimiz hafta sonu faaliyete geçen Iğdır Havaalanı ile 1994’den günümüze inşasında bir arpa boyu yol alınmayan Niğde Havaalanını kıyaslayarak; “Iğdır AKP’ye oy atmayarak hizmet alıyor, Niğde AKP’yi destekleyerek hizmetlerden yoksun kalıyor” dedi.

 

Haber- Foto: Gökhan ÖZBEK/ TyN HABER

 

Niğde’nin 18 yıllık özlemi olan havaalanı tartışması yeni boyut kazandı. 1994’den günümüze her hükümet yetkilisinin çeşitli vaatlerde bulunmasına rağmen, inşasında bir arpa boyu yol alınmayan Niğde havaalanı konusunda MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, çarpıcı tespitlerde bulunarak, Niğdelinin AKP’ye desteği bırakma çağrısı yaptı!

Iğdır Muhalefette, Niğde İktidarda!

MHP’li Hakan Er, Iğdır Havaalanı konusunda çarpıcı bilgiler vererek; “Iğdır daha Kars’a bağlı ilçeyken 1992 yılında havaalanı talepleri gündeme geldi. 1996’da yapılmasına başlandı. 2001 yılında yatırımlar durduruldu ve inşası bitirilemedi. 2011’e kadar bir arpa boyu yol alınamadı! Ne zaman Iğdırlı AKP’ye sandıkta ağır bir ders verdi, Iğdır’a hizmet akmaya devam etti. Bilindiği gibi AKP’nin hiç milletvekili çıkaramadığı, MHP’nin 1. Olduğu Iğdır’da hükümet hizmet kozunu oynayarak MHP’yi yıpratmaya, Iğdırlıları kandırmaya çalışıyor! Bizim Iğdır örneğinden çıkaracağımız çok ders var. Ama en önemlisi hiç kuşkusuz Niğde’ye neler kazandırabiliriz kaygısı!

Bunun için çözüm net! Bizlerde Iğdır gibi AKP’ye sandıkta ders verirsek, MHP’yi Niğde’de 1. Parti yaparsak, hem seçmen olarak AKP’ye boyun eğmediğimiz gibi, hükümette buraya artık ciddi yatırımlar yapmaya başlar.” Diyerek seçmenin tercihinin MHP olması gerektiğini vurguladı!

İyi ki Niğde Üniversitesi 1992’de Kurulmuş!

Niğde Üniversitesinin 20. Yaş gününü kutlayan MHP’li Hakan Er, Niğde’nin kabuğunu kırması konusunda üniversitenin hem sosyolojik hem de iktisadi etkisinin bulunduğunu ifade ederek, 20 yıldır Niğde’nin yüz akı olduğunu ifade etti.

Hakan Er, AKP’li yöneticilere ironi yaparak; “İyi ki Niğde Üniversitesi 1992’de kurulmuş. Yoksa AKP iktidarı yatırımlar konusunda başka iller öncelikli deyip bu üniversiteyi kurdurmazlardı! Düşünün Niğde bu iktidara verdiği destek ortadayken gelen hizmetler ne? Sadece rutin ve her dönem toplam bütçedeki oranı azalan yatırımlar. Dikkat edin, gelen yatırımın para miktarında ufak artış olabilir. Ama illere yapılan toplam yatırımda Niğde’nin aldığı pay her geçen gün düşmektedir! Bunun tek nedeni AKP’li yöneticilerin merkezi hükümete etkisinin zayıf olması, ve hükümetin Niğde’yi sadece oy deposu olarak görmesidir!

Düşünün 2002 seçimlerinden bu yana Niğde’de toplam 9 farklı milletvekilini TBMM’ye göndermiş. Bunlardan 6 tanesi AKP üyesi. Ama Niğde 9 yıllık AKP iktidarında, iktidara bu kadar destek vermesine rağmen hep üvey evlat muamelesi görmüş! Oysa AKP öncesi iktidarlarda Niğde, İç Anadolu’daki yatırımlarda en üst seviyelerde olmaya, girişimci milletvekilleriyle hizmeti Niğdelilerle buluşturmaya devam etmişler.” Dedi.

Niğde Nal Topluyor!

MHP’li Hakan Er, çarpıcı tespitlerini yaptığı basın açıklamasında, kamu yatırımlar konusunda Türkiye’nin son 6 ili arasına girdiğini iddia ederek; “Kısa adı URAK olan, Uluslar Arası Rekabet Araştırma Kurumu geçtiğimiz yıl bir rapor yayınladı. AKP’li vekillerin bizlere çizdiği pembe tablonun iflası olan bir rapor! Acı gerçekler burada başlıyor! Hani Niğde ulaşımda çağ atlıyor deniliyor ya, Niğde iktidarla el ele deniliyor ya bu külliyen yalan bir durum neden mi, URAK 2010 raporuna göre; Niğde kamu yatırımları baz alındığında 81 il arasında 75. İl oluyor rekabetçilik açısından! Üstelik bu her sene geriye gidiyor. 2009’da kamu yatırımları gelen iller arasında 66.sıradaydık birden 75. Sıraya geriledik! Birileri şu kadar yatırım yapıldı diyebilir ama sonuçta Niğde en kötü yatırım alan il olduğu gerçeğini değiştirmez! Ulaşım konusunda Niğde geriye gitmeye devam ediyor.

Başbakan Erdoğan’ın ustalık dönemi dediği bu dönemde Niğde’ye yaptığı bir yatırımı gösterebilir misiniz? Tabi ki hayır sadece ve sadece ufak tefek devlette devamlılığın esas olduğu hizmetler var. Oysa İstanbul’a çılgın projeler hayal eden, tüm Türkiye’ye yatırım yaptığını iddia eden bu hükümet Niğde’ye hiçbir yatırım yapmamıştır. Oysa bu hükümet hep kendinden önceki hükümetleri yatırım yapmamakla eleştirir. Oysa Niğde’ye gelen btün büyük yatırımlar; fabrikalar, üniversite, binalar, kurumlar hep AKP öncesi gelmiştir. AKP’nin Niğde’de gerçek anlamda çakılı bir çivisi yoktur! AKP’nin yaptığı Niğde için yıkımdan başka bir şey değildir. Gümrük Müdürlüğü kapatılmıştır. Şeker Fabrikası kapatılma noktasına gelmiştir. Göç terör ve doğal afet olmamasına rağmen her geçen gün büyüyerek artmaktadır. Sonuç olarak tablo acı bir noktaya gelmiştir.” Diyerek analiz yapan MHP İl Başkanı Hakan Er, Niğdelileri daha bilinçli olmaya ve iktidar tarafından verilen vaatlerin hiç birisinin gelmediğine dikkat çekti.
banner697
Yorumlar (15)
nerede niğdeli iş adamları nerede niğde belediye başkanı nerede niğde milletvekilleri 9 yıl önce
niğdeli iş adamları ve milletvekillerinin desteğiyle birlikte niğde havaalanına bir an önce yatırım yapılmalıdır
bor da istiyor 9 yıl önce
http://www.yesilbor.com/ internet sitesindeki ankete göre bor havaalanını istiyor 2 binin üzerinde oy kullanılmış
ali veli 9 yıl önce
uaştırma bakanı niğde ye havalimanının gereksiz olduğunu söylemişti. insanın niğdeyi terk edesi geliyor. niğde sürünmeye devam

enteresan 9 yıl önce
hakan er kıvrak zekalı davranmış ama. mhp ye oy verin hizmet alın akp den diyor mhp den hizmet alamıcaksınız mı demek istiyor...
saçma 9 yıl önce
iktidar niğdeye tek çivi çakmadı dediğinizde yakında seçimlerde alırsınız yanıtını. buna siz değil millet karar verir iktidar söz değil vaat değil icraat makamıdır
nesrin ergin 9 yıl önce
başkanım çok iyi bir tespit olmuş vatandaşta bunun farkında doğruyu söylemek işlerine gelmiyor
XXXXX 9 yıl önce
Sayın Yorumcumuz İSİM BÖLÜMÜNE YAZDIĞINIZ İSİMDEN DOLAYI BU YORUMU O KİŞİNİN YAZDIĞI ANLAMI ÇIKAR, YA KENDİ İSMİNİZİ YAZIN, YADA RUMUZ İSİM KULLANIN.
Tesekkürler 9 yıl önce
ben herhangi bir parti tutmam,fakat dogru söylüyor,nigde hava limani yapilmasi gerekti,neden mi, nigde-bor,mersin e cok yakin bir mesafeda ve burasi en güvenli hava alani olarak tarihe gececekti,ne deprem riski var, nede arazisi riski tasiyor, nigde tarihten gelen bir konumda cok degerlidir ve buraya hava limani sarttir. ne demek nigde hava alani gereksiz, en cok nigdeye gerek,bence anca kampanya ile yada özel kampanyalar ile buraya nigde-bor havalani yapilabilir,mesela almanyada hahn diye bir özel hava alani var, ve özel kisiler burayi yaptirdilar, ve tüm almanyanin her bölgesinden buraya dünyaya ucmaya insanlar geliyor, neden mi? devlet yapmadi da ondan, burada hava alani özel indirimle mecburen bütün hava yollarini oraya cekti. nigdebor havalani ekmek yemek su icmek gibi anadoluya sarttir.saygilar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
İşiniz Gücünüz Popülistlik Zevzek Herifler
cami yapmakla müslüman olunmuyor haci Allah size akıl fikir versin
Sanırsın millet namaz kılmak için sıraya girmiş ama kılacak cami bulamıyor. 40-50 kişilik sınıflarda şehrin merkezinde çocuklar sınıflara gidip geliyor. Okul yapın ; o da sevaptır.
10°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:21
Güneş 05:50
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:30
Yatsı 20:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@