Hakan Er sert konuştu ; Şerefsiz Kim?

Er ; İmralı ile görüşende, tasvip edende gaflet içindedir!

SİYASET 08.01.2013, 19:47 12.01.2013, 20:43
1340
Hakan Er sert konuştu ; Şerefsiz Kim?
banner830
İmralı görüşmeleri ardından MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er AKP ve CHP'yi suçlayan bir basın açıklaması yapmıştı... (Burada Tıklayın)

 CHP'den cevap gecikmedi, Hakan Er'e CHP Niğde İl Başkanı Ünal Baykan sert bir açıklama yaptı. (Burada Tıklayın)

CHP İl Ünal Baykan'ın  açıklamasının ardından MHP İl Başkanı Hakan Er tekrar bir açıklama daha yaptı. (Aşağıda)

Akp cenahından ise bütün bu suçlamalara bir cevap gelmedi.

***

 
İmralı Canisi Öcalan’la görüşmelerin üniter devlet yapısını sarsmaktadır diyen MHP’li Er, CHP’nin Kürtçülüğe prim vermemesi gerekir dedi.

 

Haber: Gökhan ÖZBEK

Siyaset ısınmaya devam ediyor. Niğde siyaset arenası İmralı görüşmeleriyle ısınıyor. MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er’in İmralı canisi Apo ile görüşmeleri eleştirerek, hükümeti ve ana muhalefet partisini eleştirmesinden sonra CHP İl Başkanı Ünal Baykan’ın açıklamalarına sert cevap verdi.

 

Kürtçülük Tarihi CHP’de Başlamıştır!

MHP olarak her türlü bölücülüğe karşı olduklarını belirten  Niğde İl Başkanı Hakan Er açıklamasında; “Ana muhalefet partisi il başkanı çıkmış MHP Apo’yu asmadı? Diye soruyor! Ama anlaşılan yakın siyasi tarihimize vakıf değil! Apo’nun idamını kaldıran DSP’dir yani sizin başka türeviniz olan bir parti. O kararda MHP’nin imzası yoktur. Yok hani Apo’nun asılmasını istiyorsanız ki biz istiyoruz, çıkın mertçe dürüstçe “Apo Asılsın!” deyin bizde size tüm gücümüzle destek olalım. Ama bizi eleştirdiğiniz nokta sizin yumuşak karnınız olan kürtçülük davasıdır. Türkiye 1990’larda meclis çatısı altında PKK ile tanışması sizin partiniz sayesinde olmuştur. Türkiye Habur’dan giren eli kanlı teröristleri sizin parti meclisi üyelerinizin avukatlık yaparak kurtulduğuna şahit olmuştur. Türkiye sizin vekillerinizin bölücülük açıklamalarını unutmamıştır. Esat Canan’lar, Şerafettin Elçi’ler, Ahmet Türk’ler, Leyla Zana’lar ya sizin milletvekiliniz olmuştur ya da seçim ortağınız! Hani Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayınız Karayalçın bile PKK’nın adayı olarak seçime girmiş daha sonra sizin partinize gelmiştir. Siz bunları unutmuşa benziyorsunuz.

 

Açıkça Niğdeliye söyleyin size göre Kürt sorunu var mı yok mu? Kıvırmayın! Niğdeli bilsin CHP’ye göre kürt sorunu var mı? Biz buradan haykırıyoruz kürt sorunu diye bir şey yok, sadece terör sorunu var ve onun peşine takılan siyasetçiler var. Bölücü kürt hareketi 1970’lerde sol ve CHP içinde palazlanmıştır. CHP’nin hamisi olduğu bu hareket 2000’lerde kendi başına hareket etmeye başlamıştır. Ne gariptir ki bu hareket doğu ve güneydoğu da en fazla CHP’ye zarar vermesine rağmen, bugün İmralı ile görüşmelere kredi tanımlayan CHP, kürtçülük yarışında AKP’den geri kalmamaktadır. Ama CHP’nin unuttuğu bir şey vardır! Gerçek kürtçü siyasi partiler varken, sizin gibi çakma kürtçülere oy gelmez!”

 

AKP Tarihi Gaflet İçinde!

AKP’nin Apo ile görüşmesinin yeni olmadığını ifade eden MHP’li Er; “Bizim için şaşılmayacak bir durum. Apo ile görüşme, sözde Kürt sorunu yaratarak üniter yapıya zarar vermek AKP’nin genel politikasıdır! Başbakan pazarlık masasına oturarak Türk milletinin geleceğiyle kumar oynamaya başlamıştır. Bizim çözüm önerimiz bellidir. PKK’nın adalet önüne çıkıp hesap vermesi gerekir. Aksini düşünen varsa bu millete hesap verir!

Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin bu konudaki çözüm önerileri basittir. Bunları okumayan, bunları değerlendirmeyenler tarihe hesap verecektir.

Önerimiz;

 1- Hükümet Meclis’ten aldığı sınır ötesi harekât iznini devreye sokmalı ve Kandil’i dümdüz etmelidir.

2- PKK terör örgütü ön şartsız ve hiçbir mazeret ileri sürmeden silahlarını bırakmalı ve teslim olmalıdır.

Veya militanlar son ferdine kadar teslim alınmalıdır.

3- Türk adaleti bölücü örgüt üyeleri hakkında gereğini yapmalı ve PKK’lılar verilecek cezaları çekmelidir.

4- KCK davasıyla birleştirilerek kapsamlı ve çok yönlü bir bölücülük soruşturması açılmalıdır.

5- Kürt kökenli kardeşlerimiz kesinlikle terör örgütüyle ilişkilendirilmemeli, bireysel nitelikli haklarıyla ilgili çalışma ve girişimler ülkemizin diğer yörelerinde olduğu gibi hayata geçirilmelidir.

6- Türk kimliğinin birleştirici, kapsayıcı ve yapıştırıcı özelliğine sahip çıkılmalı, Türkiyelilik zırvasından vazgeçilmelidir.

7- Doğu ve Güneydoğu’nun sosyo ekonomik ölçekteki kalkınması için hemen harekete geçilmeli, Kürt kökenli kardeşlerimizin işsizlik ve yoksulluk sorunları kökünden bitirilmelidir.

8- Irak merkezi yönetimi kendi topraklarındaki terör yuvalarını ya def etmeli ya da Türkiye’nin müdahalesine saygı göstermelidir.

9- Üçlü mekanizmalarla vakit kaybedilmemeli, ABD’den insansız hava araçları değil, kararlı ve sonuç alıcı hamleler talep edilmeli ve bu konuda tavizsiz olunmalıdır.” Bizim en demokratik, en gerçekçi önerilerimiz bunlardır!

 

AKP susuyor, CHP Konuşuyor!

 

İmralı görüşmelerinde BDP-AKP ve onlara kredi verdiğini iddia eden CHP’nin garip bir ittifak içinde olduğunu ifade eden MHP’li Er; “Anlamadığımız nokta, bu işi tasarlayan AKP, bu işi uygulayan BDP’de CHP’ye ne oluyor da bunları savunup bizlere cevap veriyor! Eğer akan kanın durmasını istiyorsa adalet isteyecekler. Adalet ancak vuku bulduğunda akan kanda durur. Adalet terörün akıttığı kanın hesabının sorulmasıdır. Adalet terörün ülke ekonomisine verdiği zararın tazminidir. Siz bunları görmeyeceksiniz, on binlerce şehidimizin kanını yok sayacaksınız sonra “Kürt sorunu vardır” diyeceksiniz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Siz ana muhalefet olarak İmralı görüşmesine ses çıkarmayacaksınız sonra partimizi mi sorgulayacaksınız! Ne haddiniz?

 

 

MHP İktidara Yürüyor!

MHP İl Başkanı Hakan Er; “bizleri kandan beslenmekle, oyları düştüğü için terörden nemalanmakla suçlayan iktidar partisi ve ana muhalefet partisi il başkanı acaba kim terörden nemalanamıyor! Anayasamıza göre bölücülük suçu işlediği mahkeme kararıyla tescil olan Apo ile müzakarelere ses çıkarmayacaksınız, kürtçülüğe ve teröre prim vereceksiniz sonra buna karşı çıkan MHP’ye oy hesabı yapıyor diyeceksiniz. Asıl sizler oy hesabınızdasınız. Eğer oy hesabında olmasaydınız üniter devlet yapısının temeline dinamit koyan bu görüşmelere ve verilen tavizlere göz yummazdınız. Niğdeli bunları görüyor. MHP iktidara yürüyor. Oyumuzun bırakın azalmasını arttığını sizlerde görüyorsunuz!” dedi.

 

Şerefsiz Kim?

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında bugün konuştuğunu hatırlatan MHP’li Er; Başbakan Erdoğan'ın İmralı görüşmeleri ile ilgili daha önce şahsını ve partisini hedef alan 'İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir .Benim veya arkadaşlarımın masaya oturduğunu ispat edemezseniz şerefsizsiniz' sözlerini hatırlatan Sayın Liderimiz Dr. DevletBahçeli’nin cevabını hatırlatıyorum; "Yıllardır sorguluyoruz İmralı canisi ile görüşme ve müzakereler hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya çıktığına göre şerefsiz kimdir . Şerefsizlik kimin payına ve hanesine düşmüştür" dedi. 

 

 

 

Yorumlar (23)
beşiktaşlı 7 yıl önce
hakan bey,cesaretinizden dolayı tebrik ederim
niğde li 7 yıl önce
büyüksün,hakan bey tüm milliyetçiler arkandayız
erkan selim 7 yıl önce
bir chp li olarak biz kürtçü değiliz.hakan bey haklıdır,bundan sonra oyum mhp ye
ufuk uyanık 7 yıl önce
chp ve akp yi deşifre eden açıklamalar için teşekkürler iki kere okuduk.
tuğba aktuğ 7 yıl önce
helal olsun başkanım rabbim yar ve yardımcın olsun arkandayız sonuna kadar
fatma yavuz 7 yıl önce
akp nin cevap vermesi gereken bir habere chp niye atladı anlamadım. bize oy kaybettirecek açıklamalar üzüldüm
Yaşare Şahin 7 yıl önce
sayın başkanım pkk terör örgütü imralı ve diğer açıklamalarınız hakkındaki görüşlerinizi paylaşıyoruz.sonuna kadar arkanızdayız.tensiplerinize arz ederim.saygılarımla...
yaren melis mertoğulları 7 yıl önce
sayın hakan er chp nin dünkü yapmış oldugu acıklamanın arkasından sizdende böyle bir detaylı acıklama bekliyorduk.agzınıza saglık her zaman arkanızdayız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Yaptığı güzel yardımlar için Sayın Vekilimizden Allah binlerce kez razı olsun.
Niğde de ekşi mayadan ekmek yapan fırın varmı ve adresi neresi çok ihtiyacım var ekşi maya ekmeği izmir bergama dan sipariş veriyorum teşekkürler
Ne güzel anlatmissiniz, okurken sanki yaşadım,bu gelenekle beraber insanlar arasında kaynaşma ve dayanışma vardı,insanlar birbirlerine ihtiyaçları olduğunu biliyordu,her davranışlarına her sözlerine dikkat ediyordu.Simdilerde daha bireysel yaşıyoruz
Bu iş olmaz milletin emeği onun sayesinde oluyor insan her zaman traktörle gidip gelemez ve ayrıca motorsiklet fiyatları tescilli olanlar en aşağı 4000 verin 4000 alalım kimse mağdur olmasın
24°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 03:25
Güneş 05:12
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 20:08
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@