banner689

Gürer, Tren Kazasını ve Niğde’nin Sorunlarını Halk Tv.’de anlattı

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bugün Halk Tv. de yaptığı söyleşide dün gece Bor İlçesinde 6 vatandaşımızın ölümü ile sonuçlanan tren kazası ve Niğde’nin diğer sorunlarını dile getirdi.

Gürer, Tren Kazasını ve Niğde’nin Sorunlarını Halk Tv.’de anlattı

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bugün Halk Tv. de yaptığı söyleşide  dün gece Bor İlçesinde 6 vatandaşımızın ölümü ile sonuçlanan tren kazası ve Niğde’nin diğer  sorunlarını dile getirdi.
 
VİDEO AŞAĞIDA
 
Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Halk Tv. deki söyleşisine Bor ilçesinde meydana gelen Tren kazasında hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileyerek başladı.
 
 
Ömer Fethi Gürer; Ben gazetecilikte yaptım, bu sorunları sık sık yazdım. Üst geçit, alt geçit, hemzemin geçit gibi kavramların dikkatle ele alınması geriyor. 8 saatte bir tren geçiyor diye bakmamamız lazım. Olanaklarımız var. Boşa giden yatırımlar yerine doğru yapılan yatırımların da yapılması gerekiyor. Eğer biz doğru işler yaparsak bu acıları da yaşamayız. Trafikte yaşanan kazaların önemli bölümü dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Bunun nedeni ekonomiktir, ailevi sorunlardır, içsel olarak yaşadığı duygulardır, o anki psikolojik durumudur. Şimdi tren gelirken bir minibüsün altında kalmasını ve işçilerin ölmesini insan olarak çok kabullenmek mümkün değil. Bunlardan acı duyuyorsunuz. Bu konuların da aşılması için kentlere bakışımızı da düzene sokmamız lazım. Bu süreç milat olmalı.  Niğde sahipsiz bir kent, ben Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından istemiştim. Türkiye’de 130 Kadın Konuk Evi var. Niğde’de yok.   Türkiye’de Kadın Konuk Evi olmayan iki ilden birisi Niğde^dir. Birde Bitlis’te yok. İç Anadolu’nun en sahipsiz illerinden biriyiz. Havaalanını 1996 dan beri bekliyoruz. Sulama suyunda sorumuz var, Ecemiş suyu gelecek deniliyor yıllardır onu bekliyoruz. Tıp Fakültesi bir yıl önce oldu dediler daha orta da Tıp Fakültesi yok. Yani kentin gelişmesi bazı sorunları çözer. Büyük kentlerdeki yığılmaların önünü Anadolu kentleri keser. Niğde gibi illeri geliştirirseniz. Buralardan büyük kentlere göçü engellersiniz. Kent yapılanmasını doğru düzenlerseniz ülkeye iyilik ederseniz. Biraz da bu yönden de sıkıntımız var. Sanırım darbe sürecinden sonra, Türkiye’nin gerçeklerine farklı bir bakış gerekiyor.” dedi.
 

 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GÖKCE - 2 yıl önce
NİĞDENİN PROJELERİNİ ACELE HIZLANDIRMAMIZ GEREKİR. YILLARDIR KIZILCA DERESİ ISLAHI, TREN ÜST GEÇİTLER, HIZLI TREN, HAVA ALANI, DÜZENSİZ İMARLAŞMA, AKKAYANIN TEMİZLENMESİ, BAHÇE SULAMA PROJELERİ, ŞEKER PINARI VE ECEMİŞ SUYUNUN GELİŞİ, TURİZM ALANLARININ UYGULANMASI, PATATES ARAŞTIRMANIN NİĞDENİN İÇİNDEKİ BÜYÜK HAZİNE ARAZİSİNİN İMARSIZ VE BAKIMSIZ OLMASI, TIP FAKÜLTESİNİN DURUMU, SANAYİNİN TAŞINIIP YERİNE RİSKLİ ALAN MASTIR PLANI UYGULANMASI, ADLİYE SARAYININ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ÇOK YAVAŞ İLERLEMESİ,
Avatar
#NİĞDEŞEHİTÖMERHALİSDEMİRHAVAALANI - 2 yıl önce
Niğde halkı talepkar olup #NİĞDEŞEHİTÖMERHALİSDEMİRHAVAALANI bu heçtegi paylaşalım Niğde ye havaalanı yapılsın Şehidimizin adını taşısın #NİĞDEŞEHİTÖMERHALİSDEMİRHAVAALANI bian önce yapılsın bimere de yazalım ben yazdım sizde yazın talepkar olalım artık bıktık kayseri konya 'dan her yatırımın kayseri konya ya yapılmasından bimere yazalım ısrar edelim milletin gücü en büyüktür #NİĞDEŞEHİTÖMERHALİSDEMİRHAVAALANI en kısa sürede yapılsın niğdemize
Avatar
HAKKI - 2 yıl önce
NİĞDE DE ÇALIŞAN BİR SEN VARSIN GERİSİ YALAN DOLAN..TEŞEKKÜR EDERİZ TÜM NİĞDE HALKI OLARAK...
Avatar
Burhan Alkış - 2 yıl önce
Sayın Milletvekilimiz ana hatları ile çok yerinde tespitler yapmış.Öncelikle Akkaya barajına Akan ve genellikle Niğde sanayi ve kanalizasyon artışlarının kirlettiği ve o yöreye zehirli,mikroplu su ve koku salarak ağaçları kurutan,sebze meyva bahçe,tarlalarını ve üzüm bağlarını kurutan, bu kirli suyun mutlaka en kısa sürede temizlenmesi gerekiyor.Bunun için atık temizleme sistemleri kurulmalı.Ayrıca yeri bile Çiller döneminde belirlenen havaalanı da yöre halkı için önemli bir ihtiyaç...Sonra eğitim öğretimin daha iyileştirilmesi konusu...Turistik,sosyal,kültürel ve sanatsal yatırımların yapılması...Sinema,tiyatro,konser,festival gibi eğiticı,geliştirici ve tanıtıcı faaliyetlerin başlatılması...Bilinçli sulama ve tarım destek ve uygulamaları...Yeni iş alanları yaratılarak göçün önlenmesi gibi ana sorunların çözümü için birlik ve çaba gerekiyor...Ancak hepimiz bir olursak bu işlerin üstesinden gelinir...Başarıları dileklerimle...