Eroğlu ; Niğde'ye 10 yılda 4 milyar TL'lik yatırım yaptık

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Niğde’nin geçmişte unutulan bir il olduğunu belirterek, hükümet olarak 10 yılda Niğde’ye 4 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.

SİYASET 22.08.2013, 17:27 29.08.2013, 01:46
1638
banner830
 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Niğde’nin geçmişte unutulan bir il olduğunu belirterek, hükümet olarak 10 yılda Niğde’ye 4 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.Bakan Eroğlu, Niğde’de 30 milyon değerinde 13 tesisin açılış ve temel atma törenine için Niğde’ye geldi.


Saat: 11.00’da Niğde’ye gelen Bakan Eroğlu ilk olarak Niğde Valiliğini ziyaret ederek Niğde Valisi Necmeddin Kılıç’tan brifing aldı.


Bakan Eroğlu yaptığı açıklamada: “Hükümet olarak Niğdemize çok büyük bir hizmetler yaptık. Niğde unutulmuş bir ilimizdi. Hükümetimiz zamanında hatırlandı. Bu zamana kadar Niğde’ye 10 yılda 4 kat trilyonluk yatırım yaptık. Daha önceleri Niğde’ye hükümetin yıllık ayırdığı ödenek bir, iki milyonu geçmezdi. Şimdi 4 milyar TL’lik yatırım yapıldı.


BAKAN EROĞLU NİĞDE'DE SURİYE'DEKİ  BAHSETTİ


Valilik binasında Gazetecilerin Suriye’nin kimyasal silah kullanması ile ilgili soruya Bakan Eroğlu şunları söyledi: “Suriye’deki neticede onlar kardeşlerimiz yani burada kimyasal silahta kullanması kimyasal madde ile çoluğu çocuğu katletmesi gerçekten çok büyük bir vahşet büyük bir zulümdür. Hatta atalarımız mezalim derdi. Mezalime bütün dünya sessiz duruyor. Buna gerçekten hayret ediyorum. 


Diyorum ki batıya insanlık öldü mü. Bir taraftan İran’a şaşıyorum o hala Esedi destekliyor. Rusya arkasında çıkıyor. Neticede bütün dünyanın artık buna dur demesi lazım. Bu zalimin yaptıkları öbür dünyada çekeceği aşikar tabi. Bu dünyada da artık cezasını çekmesi gerekiyor. Çok üzüldüm ölenlere şehitlere, Allahtan rahmet niyaz ediyorum. Onların akrabalarına anasına babasına ve yakınlarına da sabır diliyorum. Milletimizin de oradakilerin çoğu kardeşlerimiz çok sayıda aynı soydan gelen kardeşlerimiz var. Onlarından milletimizin de insanlığında başı sağ olsun” dedi. 


BAKAN EROĞLU, AKKAYA BARAJINA GİTMEDİ, AKKAYA LAFI GEÇMEDİValilik ziyaretinde şeref defterini imzalayan Bakan Eroğlu’na ipek halı ve plaket verildi. Bakan Eroğlu Valilik ziyaretinin ardından Bakan Eroğlu yürüyerek Niğde Belediyesini geçti. Burada Bakan Eroğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye ziyaretinden sonra ise Bakan Eroğlu Niğde Ak Parti İl Teşkilatını ziyaret etti. Bakan Eroğlu öğleden sonra ise Niğde’nin Çiftlik İlçesinde 13 tesisin toplu açılış ve temel atma törenine katılacak. Niğde’ye 4 Milyar TL’lik Yatırım   Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Niğde’nin geçmişte unutulan bir il olduğunu belirterek, hükümet olarak 10 yılda Niğde’ye 4 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.Valilik ziyaretinde şeref defterini imzalayan Bakan Eroğlu’na ipek halı ve plaket verildi. Bakan Eroğlu Valilik ziyaretinin ardından Bakan Eroğlu yürüyerek Niğde Belediyesini geçti. Burada Bakan Eroğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bor işi deri halı hediye takdim edildi. Belediye ziyaretinden sonra ise Bakan Eroğlu Niğde Ak Parti İl Teşkilatını ziyaret etti. Partililer ile buluşan Bakan Eroğlu öğleden sonra ise Niğde’nin Çiftlik İlçesinde 13 tesisin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. 

Bir yıl önce Orman Su İşleri Bakanlığına bağlı DSİ'i tarafından Bor Akkaya Barajı'nda yapılan çalışmalar sonuçlanmış ancak barajda bu gün itibari ile çevre kirliliği eskisinden çok daha ileri boyutlara gelmişti. Bakan Eroğlu'nun barajda incelem yapacağı beklenirken, programa Akkaya Barajı eklenmemiş ve Borluların yaşadığı çevre kirliliği konusunda açıklama da yapılmadı. BAKAN EROĞLU ÇİFTLİK İLÇESİ'NDE 13 TESİSİN TEMELİNİ ATTIBakan Eroğlu, Niğde merkez deki ziyaretlerinin ardından  Çiftlik ilçesinde 30 milyon lira değerindeki 13 tesisin temel atma ve açılış törenine katıldı.

Açılışta Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi birer kısa konuşma yaptılar. 


Bakan Eroğlu Çiftlik İlçesi'nde temel atma ve açılış töreninde yaptığı konuşmada  Hükümetin Türkiye'yi ileri taşımak için yoğun bir şekilde çalıştığını vurgulayan Eroğlu, "Artık güçlü bir Türkiye var. Türkiye çok daha büyüyor. 26. sıradan aldığımız Türkiye'yi dünya ekonomisinde 16. sıraya yükselttik. Biz büyük bir milletiz. Şanlı bir tarihimiz var. Bize 16. sırada olmak dahi yakışmıyor, tatmin etmiyor. 21. yüzyıla millet olarak mührümüzü biz vuracağız, buna yürekten inanıyoruz. Biz çalışırsak ABD'yi de, İngiltere’yi de Almanya'yı da geçeriz. Yeter ki azim olsun, kararlılık olsun. Bu millet her şeyi başarır" ifadelerini kullandı.


"Hükümetimiz bütün Türkiye'deki susuzluğa son verdi"

Bakan Eroğlu, AK Parti iktidarıyla birlikte ülkede içme suyu sıkıntısı kalmadığını söyledi.

Türkiye'nin gelecekte su sıkıntısı yaşamaması için çalıştıklarını belirten Eroğlu, şunları kaydetti: "Geçmişte 58 şehirde susuzluk vardı. Allah'a şükür ki hükümetimiz bütün Türkiye'deki susuzluğa son verdi. 41 milyon nüfusa ilave su getirdik. Bazı mezralar hariç Türkiye’deki köylerin yüzde 99'unun suyu var, yolu var. Bunlar gerçekten büyük hizmetler. 232 baraj ve yüzlerce gölet inşa ettik. İnşallah bin günde de bin gölet inşa ederek tarihe mührümüzü vuracağız. 650'den fazla dere ıslah edildi. Geçmişte İstanbul'da susuzluktan benzin istasyonu gibi su istasyonları açılmıştı. Bizim evlerimizin tamamı bidon evdi. Gece gelen suyu bidonlara ve küvete doldurma yarışı başlardı. Temizlik yapılamadığı için eczanelerde bit ilacı karaborsa idi. Şimdi 15 milyonluk İstanbul'da susuzluk yok. İstanbul'un 2071 tarihine kadar suyu var. İşte farkımız bu."

Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından yetkililerle birlikte butona basarak, 13 farklı sulama projesinin açılış ve temel atma törenlerini gerçekleştirdi. Eroğlu, daha sonra Aksaray'a hareket etti.

Akkaya Barajı Skandalı... Haberimiz için TıklayınSitemizden haber, fotoğraf ve metinlerin internet sitelerinde yayınlanmak üzere alınması,  başka internet sitelerine  dağıtılması yasaktır. 


banner697
Yorumlar (25)
çiftlik te ne tesisi açılmış 7 yıl önce
valla sayın bakan iyi sallamış 4 milyarlık yatırımı biz henüz göremedik yalanın bu kadar fazla değil mi
borlu 7 yıl önce
akkayanin kokusundan bakan eroğlu'nu çiftliğe kaçırdılar.
altunhisarlı 7 yıl önce
i̇ki̇ yıl önce borda karşılayanlar birisi bürokrat aman ne iyi işi bilir, diğeri de başbakanın dı dı sının dış kapısımıymış bundan iyisimi olacak diyenler şak şaklayanlar neredesiniz.
KELAYNAK 7 yıl önce
bor'a vekil getirmek marifet değil. marifet onu "koku"ya aliştirmak........................................
niğde belediyesi istifa 7 yıl önce
anlamadığımız bir şey var ki sorun akkaya barajında değil, organize sanayi ve niğde belediyesinin arıtmalarının çalışmıyor olmasında.. o iğrenç kokuya dayanabilirseniz belediyenin arıtmasının yanından bi geçin.. turan bey ve bu konuyla ilgilenen herkesi belediyenin arıtmasının neden çalışmadığı konusuna dikkat çekmek istiyorum.. çevre bakanının da bu konuda bir yaptırımı olması elbette gerekli.. sulama yapılan bir barajı kirletiyorsa arıtmasını çalıştırmayan herkes cezalandırılmalı
allah allah 7 yıl önce
yav bakan bey biz niğdeden başka bi yerdemi yaşıyoz yoksa siz niğde dışında bir yerden mi bahsediyon yatırım yapıldı derken nerden bahsediyon allah aşkına nereye yatırım yapıldı sen daha akkaya barajına gidemiyon sonra yok estek yok köstek
erdem 7 yıl önce
degisimi görmek icin kafanı camdan cıkar bak o aklıda mı ben vereyim ?? 18 yasındayım yavuz can döneminide hatrlıuorum bu dönemide görüyorum. allah hepinize akıl fikir baskana sabır versin!!
boklu borlu 7 yıl önce
bor bok kokuyor, boklu sudan sebze yetişiyor, mevye yetiştiriyor bunu da borlu yiyor, kanser oluyor, hasta oluyor, hastaneler dolup taşıyor kimin umurunda ki ,,, bu ak partililerin yatacak yeri yok. verdiğim oy da destek te harımı zıkkım olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Cahil ve yobaz gençler bu memlekette olmamalı. Her yerde var bu serserilerden. Vatana hayrı olmaz.
Niğde'de ne bir yemek kültürü ne bir futbol kültürü var.. Memleketin varlığından bile haberi olmayan insanlar var bu ülkede.
Allah mesut etsin
nİĞDE NİN MATEMATİKSEL OLARAK KALMA ŞANSI VARDI.AMA BÜTÜN MAÇLARI KAZNACAK ETİMESGUTTA BÜTÜN MAÇLARI KAYBEDECEKTİ. BÖYLE BİR DÜNYA YOK ADAMALAR SALAK DEĞİLLER HERHALDE 6 HAFTADA 3-5 PUAN ALIRLARDI.DÜŞME İHTİMALİMİZ % 99.9 DU. HA ÜZÜLDÜKMÜ HAYIR AMA BURUK SEVİNDİK KALMAYI HAKETMEDİĞİMİZ BİR LİGDE KALDIK.KALMAK İÇİN ALTINORDU HİÇ ÇABA GÖSTERMEDİ BİLDİĞİ YOLDAN GİTTİLER BU ŞEHRE KARŞI SORUMLULUKLARI OLDUĞUNU HİÇ FARKETMEDİLER. BU KADAR GENÇ VE TECRÜBESİZ BİR KADRO DEĞİL 2. LİG 3. LİGİ DAHAİ GÖTÜREMEZDİ. MADEN KIYAK OLACAKTI KİMSEYİ DÜŞÜRMESELERDİ BİR TEK ŞANLIURFA VE KARABÜKÜMÜ İDARE EDEMEDİLER.
Türkiye ne uzar ne kısalır abuk subuk konular la insanımız meşgul olmaya devam eder... Nıgde ye gelince de kısalmaya devam
24°
az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 15 Temmuz 2020
İmsak 03:40
Güneş 05:24
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:11
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@