Çok konuluşulacak, Ak Parti Bor Danışma Toplantısı

Ak Parti Bor İlçe Danışma Toplantısı Bor Tyana Otel’de yapıldı. Ak Parti’nin Bor İlçesine yapılan hizmetleri masaya yatırıldı. Basına açık bölümde ilginç açıklamalar yapıldı.

SİYASET 06.01.2013, 18:29 09.01.2013, 18:57
1793
Çok konuluşulacak, Ak Parti Bor Danışma Toplantısı
banner830

 Ak Parti Bor İlçe Danışma Toplantısı Bor Tyana Otel’de  yapıldı. Ak Parti’nin Bor İlçesine yapılan hizmetleri masaya yatırıldı. Basına açık bölümde ilginç açıklamalar yapıldı.


 Haber Fotoğraf : Selim GÖKELAk Parti Bor İlçe Teşkilatı Olağan İstişare Toplantısı  Bor Tyana Otel’de yapıldı. Danışma kurulu toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından divan oluşturuldu.

 

Toplantıya Ak Parti Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Ömer Selvi, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bahçeli Belediye Başkanı Zafer Tokgöz, Kemerhisar Belediye Başkanı İbrahim Ünal, Karanlıkdere Belediye Başkanı Abbas Altuntaş,  Ak Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, Ak Parti Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun, Niğde Merkez İlçe Başkanı Latif Güngör, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Emre Kesek, Kadın Kolları Başkanı Reyyan Sayın İl Genel Meclis Üyeleri Tevfik Avanoğlu, Ferhat Kavaklıoğlu, Sabri Bozdağ, meclis üyeleri, ilçe ve belde parti yönetimi üyeleri ile  partililer katıldı.

 

ERGUN : ÜYE SAYIMIZI % 84 ARTIRDIK…

BORDA 6 BİN 300 ÜYEMİZ VAR

Divan oluşturulmasının ardından, Ak Parti Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun bir konuşma yaptı Ergun ; 2008’ yılında ilçe başkanlığına geldik bu güne kadar yaptığımız çalışmalar ile ilgili bir kısım bilgi vermek istiyorum.  2009 seçimlerinde partimizde ufak tefek ayrılmalar yaşandı, bunları hep beraber gördük. Buna rağmen %34,5 gibi oy oranı ile 86 oy farkı ile belediye başkanlığını kazandık. Bunun yanında Bahçeli, Kemerhisar ve Karanlıkdere belde belediyelerini Ak Parti ile buluşturduk. Referandum’da ise tüm teşkilat olarak Bor İlçemizin bütün köy ve beldelerini en az 4 sefer ziyaret ettik. Ülke genelindeki oy oranının üzerinde 57,5 gibi bir oy oranı ile çok önemli olan referandum da teşkilatımızın ne kadar başarılı olduğunu gösterdik. Yine son 2011 yılı genel seçimlerinde %55,5 gibi bir oy oranı ile Bor merkez ve tüm beldelerde Türkiye ortalamasının üzerinde oy oranına ulaştık. Teşkilatımızın en önem verdiği konulardan biri olan üye sayımızı % 84’lük bir artışla, 3 bin 400 civarında olan üye sayımızı 6 bin 300 ler seviyesine çıkardık. Bu hiç de küçümsenecek bir rakam değildir. Genel Merkezimizin hedefi olan % 15’lik bölümü aşmış olduk. Bundan sonra yapacağımız çalışmaları hızlandıracağız ve geçmişte yaptığımız çalışmalarda bizlere yardım eden herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

AVANOĞLU ; BOR’UN KÖYLERİNE 2012 YILINDA 2 MİLYON 400 BİN LİRALIK HARCAMA YAPILDI.

İlçe Başkanı Yavuz Ergun’dan sonra bir konuşma yapan İl Genel Meclis Üyesi Tevfik Avanoğlu Bor İlçemizin 21 köyüne yaklaşık 2012 yılı içerisinde 2 milyon 400 bin lira kaynak aktardık, bu kaynaklar yollarımıza, kapalı sistem sulama, açık kanal sulama ve göletler anlamında bir takım yatırımlarımız söz konusu oldu. Bölgemizde bulunan yollara yaklaşık 600 bin lira kaynak aktardık. Gökbez Göletinin temeli atıldı ve önümüzdeki yıl faaliye geçecek, Okçu köyüne bir gölet yapıldı. Planlama aşamasında olan Halaç, Havuzlu göleti çalışmalarımız devam etmekte, köylerimizde kanalizasyon, yol, içme suyu anlamında hiçbir sıkıntımız yok, tamamlamış durumdayız” dedi.

 

ERAT: İKİ AY İÇİNDE BOR OSB’YE 16 ARSA TAHSİSİ YAPTIK

BU 16 TANE FABRİKA DEMEKTİR. İŞSİZLİĞİN SONUNA GELDİK

 

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada ise İlçemizin kanayan yarası Akkaya Barajı ile sorunun çözülme aşamasında olduğunu ve bu konuda ve Eski Hükümet Binası ile ilgili arsa sorunun çözümü konusunda yardımlarını esirgemeyen milletvekillerine teşekkürlerini iletti. Erat “ Hepimizin evinde bir yada birkaç işsiz genç var. Maalesef vekillerimizin önünde, il, ilçe başkanımızın önünde iş bekleyen bir  sürü hemşerimiz var. Bu iş konusunda çok önemli bir kilometre taşı olarak gördüğüm Bor Organize Sanayi’nin ayağa kaldırılması çok önemli, Organize sanayimiz 5. teşvik kapsamında, bu hemen etkisini gösterdi. Geçen ayki toplantımızda 11 tane arsa tahsisi yaptık, bu ay 5 tane daha arsa tahsisi yaptık yani iki ay içinde toplam 16 tane arsa tahsisi yaptık. 16 tane fabrika demek bu 16 fabrika da binlerce insanımız çalışacak. Bu işsizliğinde sonuna geldik diye düşünüyorum, eğer organize sanayimiz yeterli seviyeye gelirse Bor’un nufusu 60 bin 70 bin olacaktır. ” dedi.

 

Çinlilerin yatırım konusuna değinen Başkan Erat ; Çinlilerin gelme ihtimali çok yüksek ama hiçbir zaman “Geldi” kelimesini kullanmak istemiyorum” diyerek, Bor Organize Sanayi Bölgesinin önemine değindi ve bu sanayi ile Bor ve Niğde’nin ekonomisine büyük katkıların olacağını belirtti. 

 

2 MİLYON 150 LİRA DEVRALDIK… O KADAR YATIRIM VE HARCAMA YAPTIK…

BU YILSONU İTİBARI İLE 3 MİLYONUN ÜZERİNDE KASAMIZDA PARAMIZ VAR

 

Erat , Borcu olmayan bir belediye devraldığını, Belediyeyi devraldıklarında 3,5 yıl evvel eski para ile kasada 2 trilyon 150 milyar lira parası olduğunu. 3,5 yıl sonunda bu kadar yatırım ve hizmet yaptıklarını, kamulaştırma için 5 trilyon lira, 1 trilyonun üzerinde işçilere tazminat ödediğini ve bu kadar da hizmet yapmalarına rağmen 2012 yıl sonu itibari ile hala belediye kasasında  3 trilyonun üzerinde para olduğunu söyledi.

 

Erat, Bor İlçesine doğalgaz getirilmesini ve bu konuda ki çalışmalarını da anlatarak devam ettiği konuşmasında su konusunun çok spekülasyon edildiğini İller Bankasına 3 kuyu attırdıklarını ve bu kuyuların tahlilleri sonucu kuyuların açıldığını ve Bor’da çeşmelerden akan suyun gönül rahatlığı ile içilebileceğini söyledi. Otomatik klorlama yaptıklarını bu sistemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından bütün Türkiye’de uygulanmasını istediğini  söyledi.

 

BOR İLÇESİNE YENİ TOPLU KONUT GELİYOR

Erat, Kapalı Sebze Pazarı, Köy Garajı ve Sazlıca, Kaynarca yollarını tamamladıklarını, Paşa Camisinin çevresini düzenlediklerini, 192 tane İftiyan Mahallesi’nde Toplu Konut yapıldığını, Milletvekileri  ile görüşmelerinin  ardından yeni Toplu Konut yapma çabalarının olduğunu söyledi. Üstünpark’ta düzenleme yaptıklarını, Türbe, Şelale ve Bulgarcık Mezarlığında düzenleme yaptıklarını. Toki Mahallesine çok amaçlı salon yaptıklarını, Fatih ve Toki Mahallelerinde spor alanı yaptıklarını, 25 kilometre Akkaya’dan gelen sulama suyunun kanalını ve çevresinin düzenlemelerini yaptıklarını, Yeşildere’nin ıslahını yaptıklarını, Kayabaşını düzenleme yaptıklarını ve bu yıl açılacağını, Halkevi’nin 600 bin lira’ya Belediyeye devrinin yapıldığını, Bor’un her iki yönünde de köy garajı oluşturduklarını, Bahçeli Kahve’nin yeniden düzenleneceğini, Kamyon Garajı yaptıklarını, Niğde Bor yolu üzerinde refüj düzenlemesi yapılacağını, Yeni Mahalle’de çok amaçlı salon yapılacağını iki ayrı salonun olduğunu yakın zamanda faaliyete geçeceğini bir salonun bayanlara yönelik spor salonu olacağını da  belirtti. Fatih Mahallesine alt geçit yapıldığını, Ahmet Kuddusi Hz. mezarında yeni düzenlemeler yapılacağını, İftar çadırı açtıklarını, Fotoğraf Sergisi açtıklarını, Şehit Nuri Pamir Lisesi’nin 50.yıl kutlamalarını yapıldığını. Ali Yer’de köprüyü yenilenmesi, 17 Mahalleye çocuk parkları yapmak  gibi Bor Belediyesinin bir çok yatırım ve  faaliyetini anlattı.

DAHA GÜZEL BOR İÇİN, BOR’UN HAKLARINI KİMSEYE ÇİĞNETMEMEK İÇİN DAHA GÜZEL HİZMET YAPACAĞIMIZA İNANIYORUZ.

 Erat konuşmasının sonunda “ Bu memleket bizim memleketimiz,  bizden önce bir çok belediye başkanı geldi, bizden sonra da gelecek, önemli olan arkamızda güzel izler ve hizmetler bırakmaktır. Bu memleketin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bunu sağladığımızı düşünüyorum. Bana hiç kimse diyemez ki “ Sen bana oy vermediğim için bu muameleye uygun gördün, bana oy verdiği için haksızlığa uğradım ”. Kimse bunu desin ben belediye başkanlığını bırakırım. Hiçbir şekilde siyaset yapmadım, yapmayacağım. Bunu niçin söylüyorum. Sivas’tan yukarı herkes hemşeri, Karadenizde herkes hemşeri biz burada birbirimizi yiyoruz. Bunlara gerek yok. Biz bu memleketin çocuğuyuz, yarın düğünlerimizi de beraber yapacağız, cenazelerimizi de biz kaldıracağız. Birliğimiz beraberliğimiz devam etmesi gerekiyor. Bu memleket hepimizin. Belediye başkanlığı gelip geçer, makam para pul hepsi geçer. Hepimiz çalışmak zorundayız. Partiler ayrı olabilir ama bu memlekete hizmet etmek zorundayız. Bor’u kasaba görüntüsünden kurtarıp bir kent görünümü kazandırmak istiyoruz. Bir çok yerde nokta atışlar yaptık, kent görüntüsü vermeye çalıştık. Kültür Merkezi yaptık, burada çok güzel programlar yapılıyor. Kesintisiz hizmet yapıyoruz, Hep beraber sizin huzurunda şunun sözünü veriyorum, milletvekillerimizle beraber, teşkilatımızla, halkımızla beraber ben burada şunun sözünü vermek istiyorum,  daha güzel bir Bor için, ve Bor’un hakları için Bor’un haklarını hiç kimseye çiğnetmeden daha güzel hizmetler yaptığımıza ve yapacağımıza inanıyorum”dedi.

ÖZMEN : BOR’DA SANDIK ÇALIŞMALARI BAŞLATACAĞIZ

Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen’de teşkilatçılık üzerine konuşma yaparak  “ Ak Parti Güçlüdür ve  Ak Parti’nin güçlü olması gerekiyor. Bu gücü sizlerden alıyor. Sayın Başbakanımızın talimatı ile sandık çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Mahalle toplantıları ile bunu Bor ilçesinde de yapacağız. Seçime gitmeden önce halkın röntgenini çekmek istiyoruz. Halkın ne sıkıntısı var bunları öğrenmek tespit etmek için çalışmalar yapmamız lazım.” diyerek Ak Parti’li yönetimlerin yaptıkları icraatları sıraladı ve partililere tavsiyelerde bulundu. 

İl Başkanı Ahmet Özmen’in konuşmasının ardından Milletvekili Ömer Selvi konuşmasını yaptı.

 

SELVİ ; KİM ÖNÜME GEÇECEK DEĞİL… MAKAMIMIN HAKKINI VEREBİLİYORMUYUM ENDİŞESİ TAŞIMAMIZ LAZIM.

 

Ömer Selvi konuşmasını daha çok  teşkilatçılık üzerine yaptı.  Selvi” Hep toplantılarda şunu ifade ediyorum. Ayrılıkta azap vardır, birlikte rahmet vardır. Birlikte olmak çok önemli, bir ve beraber olamazsak, birbirimizi sevemez isek bu hareketten hayır gelmez, ama bir beraber olursak yaptığımız işten zevk alırız. Yaptıklarımızı daha kuvvetli şekilde anlatırız.  Bu çok önemli, ama zaman içerisinde yaşıyoruz, bazen görüyoruz  ki biz kötü olanı tercih ediyoruz. Ayrılıkları körükleyen, sohbetlere giriyoruz, endişelere düşüyoruz. Eğer bir endişe olacaksa endişenin şu olması lazım. Endişenin birileri benim önüme geçecek, birileri benim yerime geçecek değil. Ben acaba yaptığım işi iyi yapabiliyor muyum?. Yeteri kadar doğru yapabiliyor muyum? Doldurduğum makamın hakkını verebiliyor muyum? Endişemizin bu olması çok çok daha önemli. Zaten herkesin endişesi bu olduğu zaman inanın bu tür nifak sokacak diyaloglar, konuşmalar veya ayrışmalar söz konusu olmayacaktır.” diyerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

KAVAKLIOĞLU ;  NİĞDE’DE ŞEHİR MİMARİ KARAKTERİ YOK…

ENERJİ İHTİSAS BÖLGESİ… ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİ GÜNDEMDE

Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu yaptığı kısa konuşmada “ Bundan sonra teşkilatlarımıza çok görev düşüyor. Daha akıllı, daha iyi birlik ve beraberlik içinde çalışmamız gerekiyor. Bor İlçesinin değerlendirilmesi gereken bir takım kaynakları var. Bunlardan Bor Karma Organize Sanayi bölgesi orasının kalkındırılması lazım, büyümesi lazım. Askeri fabrika, Şeker Fabrikası var. Enerji İhsitas bölgesi gündemde, Organize Hayvancılık Bölgesi gündemde bu tip projeler üzerinde çalışmak ağırlık vermek lazım.  Belediye başkanımız yaptığı hizmetleri anlattı. Takdire şayan hizmetler. Ama.. Ben Niğde’de oturuyorum. Evimin penceresinden Niğde’ye bakıyorum. Baktığım zaman çok üzülüyorum Niğde’ye. Yani hiçbir mimari karakteri olmayan bir şehir yani bir kale ve yanında cami var. Onları da silseniz, çizseniz burası neresi diye sorsanız sıradan bir şehir.   Niğde’nin şehir olarak hiçbir karakteri yok. Bor’da eski mahallelerimiz  var, kale, harım, orta mahalle için güzel bir proje var bizde destekliyoruz. Buraların düzenlenmesi lazım. Mesela Genel Merkez olarak bir sempozyum düzenleniyor. Yaşanabilir ve estedik şehirler diye bütün Ak Partili belediyelerimiz orada yarışacaklar. Yani şehirlerimiz daha yaşanabilir hale getirmek lazım. Çocuklarımıza torunlarımıza daha yaşanabilir, daha estetik şehirler bırakmak için şimdiden bunlara kafa yormamız lazım. Bunlarda bu günden yarına yapılabilecek işler değil. Ama çok çalışmak lazım ve alt yapısını oluşturmak lazım ”dedi.

 

BAŞKAN ERAT’LA ARAMIZ YOKMUŞ, DEĞİŞTİRECEKMİŞİM GİBİ BİR SÜRÜ DEDİKODU ÜRETİLİYOR. DEDİKODU DEĞİL İŞ YAPMAMIZ LAZIM.

Kavaklıoğlu konuşmasının sonunda, “ Ömer Bey ile beraber çalışıyoruz, hiç ayrımız kayrımız yok. Çok iyi anlaşıyoruz, kardeş gibiyiz. Birbirimize iş pas ediyoruz.  Burada bir Sıtkı Erat Başkanla ilgili şeyler söyleniyor. Aramız yokmuş, değiştirecekmiş şöyle böyle bir sürü dedikodu. Ben herkese söylüyorum, Ak Parti çok kurumsal bir parti, ben istedim, ya da ben istemedim diye değiştirme gibi bir şey yok. Bunların çalışmaları var, anket çalışmaları yapılıyor, teşkilattan soruluyor vesaire bir çok yöntemi var. Burada hiç kimsenin ben dahil garantisi yok. Bu herkes için geçerli o bakımdan  böyle bir şey olamaz. Niğde’nin en büyük sıkıntısı dedikodu, hiç akla hayale gelmeyecek yerlerin, konuların dedikodusu çıkıyor. Sizde cevap veremiyorsunuz verdiğiniz takdirde farklı bir yöne gidebiliyor. Böyle bir sıkıntımız var, dedikodu ile uğraşmamız lazım, iş yapmamız lazım”dedi.

Kavaklıoğlu’nun konuşmasından sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.


 Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (13)
P O L İ T İ K A 8 yıl önce
arkadan konuş rakip gördüklerinin ayağını kaydır yü yüze gelince sarıl öp okşa metiyeler yaz
saliha arıcan 8 yıl önce
işte ak parti, bor ilçesi farkını gösterdi. yapılan faaliyetler bu, belediyenin çalışmaları ona keza, vekillerimize, başkan erat'a, yavuz beye, il ve ilçe yönetimi bütün ak partilere böylesi toplantı için teşekkür ederim. bu arada unutmadan borhaber.net harici başka bir yerde böylesi ayrıntı yoktu. ayrıca borhaber e teşekkürler.
çamardılılar derneği toplantısı borda yapıldı 8 yıl önce
keşke ülkemin kalkınmasında emeği geçen partimin çok daha adil ve objektif temsil yeteneği ilimizdede olsaydı,ama olmadı,olamadı niyelerini herkes konuşur hale geldi,görüyorum ki yerel seçimlerde ciddi sıkıntı olacak borda niğdede ve tüm beldelerde
galalı yadigar 8 yıl önce
laf söz bitti işimize bakalım, bora nasıl daha iyi hizmet ederiz iktidarı muhalefeti, belediyesi. herkese selam olsun
NİĞDE TİTRE VE KENDİNE DÖN - 1 8 yıl önce
niğde titre ve kendine dön !!! bugün niğde'nin bir çok belediyesi akape yönetiminde, 2 milletvekili akapeli ve 1 milletvekili cehapeli... bu sonuçlardan niğdelilerin büyük bir kismi sorumludur. bu kitleye sormak istiyorum. amaciniz neydi bunlara oy verirken, ne düşünüyordunuz, neler planliyordunuz kafalarinizda... peki istedikleriniz oldumu, planlariniz tuttumu, memnun musunuz şimdi !!?? bu vekillerin ve belediye başkanlarinin bağli olduklari partiler; pekakayla iş birliği yapip, apoyla ayni masaya oturan, bopun eş başkanliğini yaparak müslümani müslümana kirdiran, şimdi de yetmezmiş gibi ermeni piçi, bebek katili apoyu dininde imaninda olan, çok masum, mağdur bir insan olarak gösterip, yattiği fare deliğinden çikarmaya çalişan, ekranlarda dü
şman gibi görünen, ama, tü
rkiye'yi bölüp, türklüğü ve müslümanliği yok etme konusunda hem fikir olan akape ve cehapedir.
NİĞDE TİTRE VE KENDİNE DÖN - 2 8 yıl önce
sizde haklisiniz, cebiniz dolsun, karniniz doysun ha bide sirtiniz sivazlansin tamamdir. artik sizin için ne vatanin, ne de milletin önemi yoktur... çünkü sen mutlusun, sana dokunmayan yilan bin yaşasin... ama kusura bakmayin !!! siz böyle düşünmeye devam ederseniz, o yilan gün gelir size de dokunur... fazla geçmiş değil, irak'ta yaşananlar. erkeklere işkence yaparak öldürdüler, kadinlara taciz ettiler, çocuklari öldürdüler... bir sorun kendinize irak'ta yaşanan bu olaylar durup dururken mi oldu ?? herşey yavaş yavaş gelişti, ayni türkiye'de ki gibi halki milli ve manevi duygulardan arittilar, tamamiyle maddiyata bağli hale getirdiler, etnik kökenlere ve mezheplere ayirarak kardeşi kardeşe düşman ettiler, bugün de türkiye'de türk-kürt kardeşliğini bozmaya çaliştiklari gibi... sizde türkiye'de oynanan bu oyunlardan bilerek veya bilmeyerek sorumlusunuz...
NİĞDE TİTRE VE KENDİNE DÖN - 3 8 yıl önce
artik sadece kendinizi düşünmeyi birakip vataninizi ve milletinizide düşünmeye başlayin. şimdi siz dersiniz adamlar türkiye'ye dolu hizmet yapti, sizden çok düşünüyorlar bu ülkeyi falan filan... allah razi olsun yol, köprü, hastane...vs yaptilar ama bunlarin hiç bir önemi yoktur. bu durumu ulu önderimiz şu şekilde özetlemiş: ""ne kadar zengin ve refaha kavuşturulmuş olursa olsun, bağımsızlıktan mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık olamaz...""
deniz gök 8 yıl önce
alpaslan kavaklıoğlunu kutluyorum çizgisi ve istikrarlı duruşundan çıkarı için ödün vermiyor doğrulukltan sapmıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Yazı nerde
Vekil olarak en çok çalışan bu insanı dinlemek gerek hastaneler tıka basa hastalarla dolduysa bunun temel sebebi gıda ve tarım ilaçları...
Madem kaçakçılık var yakalandı doğrudur neden bu şüphelilerin isimleri açık açık yazılmıyor
bor yine texas günlerine dönüyor maşAllah.
Tebrik ediyor başarılar diliyorum
28°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:21
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:13
Yatsı 21:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 31 54
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 31 52
6. Alanyaspor 31 51
7. Fenerbahçe 31 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Göztepe 31 39
10. Antalyaspor 31 38
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 31 33
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 31 26
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 34 92
2. Man City 34 69
3. Chelsea 34 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 34 52
7. Sheffield United 34 51
8. Arsenal 34 50
9. Tottenham 34 49
10. Burnley 34 49
11. Everton 34 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 34 43
14. Crystal Palace 34 42
15. Brighton 34 36
16. West Ham 34 31
17. Watford 34 31
18. Bournemouth 34 28
19. Aston Villa 34 27
20. Norwich City 34 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 35 76
3. Atletico Madrid 35 63
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Valencia 35 50
9. Athletic Bilbao 35 48
10. Granada 34 47
11. Osasuna 35 45
12. Levante 35 43
13. Real Betis 35 41
14. Real Valladolid 35 39
15. Eibar 35 36
16. Celta de Vigo 35 36
17. Deportivo Alaves 34 35
18. Mallorca 35 32
19. Leganés 35 29
20. Espanyol 35 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@