CHP Adayları ; Niğde için Birleşiyoruz" dedi.

CHP Niğde İl Örgütü, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde yarışacağı adaylarını kamuoyuna tanıttı. Ömer Fethi Gürer, Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan’dan oluşan adaylar “Niğde İçin Birleşiyoruz” seçim kampanyasının startını verdi.

SİYASET 21.09.2015, 14:27 21.09.2015, 14:52
1823
banner830

CHP Niğde İl Örgütü, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde yarışacağı adaylarını kamuoyuna tanıttı. Ömer Fethi Gürer, Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan’dan oluşan adaylar “Niğde İçin Birleşiyoruz” seçim kampanyasının startını verdi.

Haber-Foto: CHP Seçim Koordinasyon Merkezi

Video: Bilal MERT

Niğde’de ilk seçim startını Cumhuriyet Halk Partisi verdi. Haftanın ilk gününde Parti binasına sığmayıp caddeye taşan partilinin katıldığı basın toplantısı ile adaylar kamuoyunun karşısına çıktı.

Saat 11:00’da başlayan toplantıya, İl Başkanı Erhan Adem ve İlçe Başkanları ile birlikte, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Yeşil Gölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül, Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur, Bozköy Belediye Başkanı Yalçın Tekeli, Yıldıztepe Belediye Başkanı Metin Akgümüş, Orhanlı Belediye Başkanı Erhan Polat, Azatlı Belediye Başkanı Şahin Polat, Eski Sağlık Bakanı Doğan Baran’ın oğlu Selim Baran, partide görev yapmış eski il ve ilçe başkanları ile birlikte, çok sayıda partili yönetici ve vatandaş katıldı.

İl Başkanı Adem; “Birlik İçinde Kazanacağız…”

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, basın toplantısının açılışını yaparak, kişilerin önemi olmadığını vurguladığı konuşmasında; “Aslolan partidir, Biz Niğde’de bunun mücadelesini vereceğiz. Bu dönem Niğde’de en az 2 milletvekili çıkararak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarlığı için çalışacağız. Niğde birbirinden değerli 3 adayımızı da bağrına basıyor ve sahip çıkıyor! Bunu gittiğimiz her yerde, konuştuğumuz her vatandaşımızda görüyor ve duyuyoruz. 1 Kasım’a kadar bu azim ve disiplinle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ömer Fethi Gürer; “Emanetinize Sahip Çıkacağım…”

CHP 1. Sıra Niğde Milletvekili Adayı olan Ömer Fethi Gürer, yaptığı konuşmada katılımcıların adeta gönlünde taht kurdu. “Niğde İçin Birleşiyoruz” seçim kampanyası adı altında 40 gün boyunca, köy köy, kasaba kasaba gezeceklerini, herkesle temas içinde olacaklarını ifade eden Gürer; “Niğde’nin sorunlarını bilen birisi olarak, Niğde’mize hizmet etmek için bu dönem yola çıktım. Niğde bölgede en geri kalan iller arasına düştü. Yıllardır yazığım 5 kitapla, 5000’i aşkın makale ile Niğde’nin sorunlarını anlattım. Tespit ettiğim sorunları gündeme taşıdım. Çözüm için mücadele ettim. Bu seçimde değerli yol arkadaşlarım Sevgi Özbek’in, Ramazan Ertan’ın, geçmişte bu partiye hizmet etmiş milletvekili, il başkanı ve değerli yöneticilerin desteği ile “Niğde İçin Birleşiyoruz” sloganı etrafında hizmete talibiz. Geçmiş seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne oy vermiş değerli hemşerilerimin bu seçim için emanet oy istiyorum. Emanetlerine sahip çıkacağım. Onları mahcup etmeyeceğim. Sorunları ve çözümlerini Niğde’nin biliyorum yazdıklarımı anlattıklarımı uygulamaya geçirmek için yola çıktım. Niğde için Niğde de yaşayan herkesin desteğini bekliyorum Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Hak için, halkla beraber önce insan yaklaşımı ile hakça ve adil paylaşım düşüncesi ile kadrolarımızla, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacaktır, ”dedi.

Gürer; “CHP İle Hizmet Devam Edecek…”

Niğde’nin CHP iktidarlığından sonra hep geri plana itildiğini ifade ederek, Cumhuriyet’in ilk yıllarında verilen öneme dikkat çektiği konuşmasında; “1934 yılında partimizin tüzük kurultayında Niğde’nin sembolü olan Alaaddin Cami’nin onarılması kararı almış bir partidir. Türkiye’de Baraj kültürü yokken, Gebere Barajı’nı yapan CHP iktidarlığıdır. Niğde 1 Kasım’dan sonra iş arayanların memleketi değil, iş adamların tesisler kurduğu, tarımının ve turizminin değerlendiği bir memleket olacaktır.

Yılda eğer 1 milyon turist gelmiyorsa kimse kusura bakmayın ama Niğde için yeterli çalışmamış demektir.

Açın bakın gazete arşivlerine, yok Almanlar, yok Ruslar, yok Çinliler geliyor fabrika kuruyor dediler, otomobil yapamayanlar gelip Niğde’ye Wolswagen’in kaportasını anıt diye diktiler. Niğde’nin acılarını bilen ve yaşamış bilen bir insanım olarak ben halkımıza yalan söylemeyeceğim talanla yalanla çalanla işim olmayacak Niğde için bir çivi çakandan Allah razı olsun ama daha çok çalışmamız daha çok birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Elmaların hayvan yemi olarak yapıldığını, patateslerin yollara döküldüğünü bilen birisiyim. Eğer bu memleketin değerlerine sahip çıkılmıyor tarım için hayvancılık için çözümler üretilmiyorsa sorun vardır. Bacasız sanayiden daha çok pay almamız lazım tarım hayvancılığının sanayisinin Niğde de daha çok yer bulması lazım.

Ben bu memleketin dağında, taşında, çobanından çiftçisine kadar, onlarla çay demlemiş, dertlerini dinlemiş bir insanım.  İnşallah Büyük Millet Meclisi kürsüsünde farklı gündemlerde Niğde’nin her sorunu ifade ederek, her cümlemde Niğde diyerek, Niğde sorunlarına çözüm üreteceğim

Misak-i Milliye’yi sahip çıkmak için Niğde’ye sahip çıkmak gerek! Bu yüzden herkesi ama herkesi Niğde için birleşmeye davet ediyorum Seçim boyunca diğer parti adaylarla ilgili konuşmayacağım onlarda memleketimizin evlatları ama yapacaklarımı bildiklerimi olması gerekenleri anlatacağım Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne  diğer partilere oy vermiş değerli hemşerilerim bu kere Niğde için birleşiyoruz diyerek, CHP’ye oy versinler mahcup etmeyeceğim dedi. Gürer Niğde  farklı köyleri kasabaları ilçeleri ile ilgili örneklerle nelere yapılabileceğini anlattı öğrenci işçi, esnaf, sanayici, çiftçi emekli üniversite her kesimin yanında olacağını söyledi kadın ve gençlik sorunlarını da bildiğini kaydederek kapsamlı açıklamalarda bulundu sözleri sık sık alkışlarla kesilen Güre,r şehitleri rahmetle andı gazilere saygılarını sundu herkesin ve herkesim için aday oldum dedi.

Notlar…

07 Haziran seçimlerinde 41 bin oy alarak, TBMM’ye milletvekili gönderemeyen CHP, bu seçim için sıkı bir çalışma programı çıkardı. İl Örgütü’nde önceki gün yapılan toplantıda geniş kitlelere ulaşmak için oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi, gün gün planlamalar yaparak ve stratejik seçim kampanyası ile CHP’nin Niğde’de milletvekili çıkarması hedefliyor.

Yapılan açıklamaya, parti tabanı dışında, merkez sağda hizmet etmiş insanlarında katılması dikkat çekti.Basın açıklaması sonrasında CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Milletvekili Adayları Ömer Fethi Gürer, Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan el ele vererek fotoğraf çektirdi.
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (20)
Niğde CHP li 6 yıl önce
CHP bordan ibaret olamaz 1 2 3 sıralar hep borlu il başkanıda borlu tarlada izi olmayan ömer fethi harmandada yüzü olmayacak CHP nigdede hüsrana ugrayacak
Borluyuz 6 yıl önce
Bir borlu olarak siyaset üstü davranıp iki tane borlu vekil çıkaracağız.
7 haziranda ak partiye oy vermiştim ama bor için bu sefer ömer beye oy verip borlu vekil sayısını ikiye çıkaracağız. Borlularinn çoğu da böyle düşünüyor.
Bor şehri 6 yıl önce
Ben de borluyum benim de oyum ömer Fethi beye. Türkiyede hangi ilçeye 2 vekil nasip olur. Borlular bu fırsatı kaçırmaz.
THE COMEDY 6 yıl önce
20-30 KİŞİYLE ADAY TANITIMI MI OLUR... NİĞDE CHP KENDİNİZİ KANDIRMAYIN.. YİNE HEZİMET...NİĞDE SADECE BORDAN İBARET DEĞİLDİR...
bulent erbil 6 yıl önce
Insalah ömer feti abinin ve sevgi ablanın alacak yolunuz açık olsun chpliyyim arkadaslar
yiğit 6 yıl önce
ssevgı hanımı ıyı ızleyın hareketlerını
borlu niğdeli olayına bağladılar 6 yıl önce
bu ne kardesim borlular hemen gaza gelmiş yok iki vekil cıkaracaz ne bilim ney diye? milliyetcilik meselesiyse bu hadi bordan aldın oyu niğde merkezde ciftlikte ulukıslada camardında napmayı düşünüyon bilader?
oldu canım 6 yıl önce
biz tutalım atatürkçüsünüz diye size oy verelim.
sizde gidin utanmadan pkk ya oy verin baraj aşsınlar diye.
neymiş emanet oymuş.
bende size emanet verdiğim oylarımı geri alıyorum.
genel başkan yardımcımız bile pkk ya oy verdi be dahası varmı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Kongrelerden kapmıştır koca başkan. Biz sokakta 2 kişi yan yana gelemiyoruz. On lar kongre kongre gezerler. Niğdenin sorunlarını çözüyorlar ellam. Tüm niğde halkı olarak teşekkür ederiz. Onca emekleri var niğde ve niğdeliler üzerinde!!!
Bı iş kolu açmayın siz para çok ya millettea park bahçe, kayak merkezi yapın ki paramızla eglenelim... İşe yarar şeyler en güzel yatirimlar bunlar...vekiller buyuk is yapiyor, helall
Parayı sana az verdi galiba bor haber parayı verene yalakalık vermeyene hava
Dokunanlar yorumları bile hazmedemiyorlar.
başka şartlarınızda varmı beyler
14°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:23
Güneş 05:51
Öğle 12:45
İkindi 16:28
Akşam 19:29
Yatsı 20:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Hatayspor 34 53
6. Alanyaspor 34 52
7. Gaziantep FK 33 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 34 35
18. Başakşehir 33 33
19. Gençlerbirliği 34 32
20. Erzurumspor 34 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@