Bor SGK nın Hizmet Alanı Genişletildi

Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu girişimleri sonucunda Bor İlçe Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmet alanının genişletildiğini belirtti.

SİYASET 02.10.2010, 02:50 02.10.2010, 02:50
1038
Bor SGK nın Hizmet Alanı Genişletildi
banner830
Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu girişimleri sonucunda Bor İlçe Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmet alanının genişletildiğini belirtti.
 
Sigortalı, işveren ve diğer hak sahiplerinin Sosyal Güvenlik Kurumunda yapılan işlemlerinde İlçemiz SGK Kurumun küçük ölçekli olmasından dolayı Borlular bir çok işlemleri için, Niğde Sosyal Güvenlik Kuruma gitmekte idiler.
 
Vatandaşlarımız hem zamanlarından oluyor, hemde ayrıca bir maliyeti olduğundan bu durum sıkıntı oluşturuyordu. İlçemiz için önemli sorun daha Milletvekili Muharrem Selamoğlu’nun çalışmaları neticesinde çözülmüş oldu.
 
Konu ile ilgili Milletvekili Muharrem Selamoğlu şöyle açıklamada bulundu. 
 
         “Bor ilçemizin değerli işverenlerinin SGK işlemlerini yaptırabilmeleri için hizmete ulaşımda ve işlemlerini kolaylıkla halledebilme yolunda ciddi sıkıntılar yaratan sorunumuzu da çözmüş bulunuyoruz.
 
         SGK hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması, sigortalı, işveren ve hak sahiplerine daha iyi ve daha kaliteli hizmetlerin sunulabilmesi için bir süredir Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri bünyesinde hizmet veren Sosyal Güvenlik Merkezleri kurulmaktadır.
 
         Bu hizmet bünyesinde Bor İlçemizde de 18.03.2009 tarihinde bir Sosyal Güvenlik Merkezi kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır. Ancak, Bor SGM Müdürlüğü küçük ölçekliler grubunda yer aldığından sadece belirli konularda hizmet vermekteydi. Veremediği bir çok hizmet sebebiyle de değerli Bor’lu hemşerilerimiz çeşitli sıkıntılar yaşamaktaydılar. Açıldığı günden bu yana hizmet alanını genişletebilmesi için çaba içerisinde oldum. SGM İl Müdürlüğümüz ile birlikte yürüttüğümüz alt yapı geliştirme çalışmaları sonucunda, Bor SGM Müdürlüğünün hizmet alanı da genişletilerek 01.10.2010 tarihi itibariyle işveren işlemlerine başlamasına karar verilmiştir.
 
         Böylelikle Bor’lu işverenlerimizin işlerinin kolaylaştırılması yolunda bir adım daha atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
         Bu nedenle, Bor İlçemiz sınırları içerisinde kurulu olup ta bu zamana kadar Niğde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde işlem görmekte olan işyeri dosyanız 01.10.2010 tarihi itibariyle Bor Sosyal Güvenlik Merkezine devredilecektir. Bu tarihten sonra işlemlerinizin Bor Sosyal Güvenlik Merkezinde yürütüleceğini belirtirim.
 
         Bu vesileyle, her zaman değerli işverenlerimizin ve işçilerimizin sıkıntıları ile yakinen ilgilendiğimi belirtir, tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı sunarım.”
 
 
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
İşiniz Gücünüz Popülistlik Zevzek Herifler
cami yapmakla müslüman olunmuyor haci Allah size akıl fikir versin
Sanırsın millet namaz kılmak için sıraya girmiş ama kılacak cami bulamıyor. 40-50 kişilik sınıflarda şehrin merkezinde çocuklar sınıflara gidip geliyor. Okul yapın ; o da sevaptır.
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:21
Güneş 05:50
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:30
Yatsı 20:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@