Bor İlçesi’ne Kaymakam Ne Zaman Atanacak?

CHP Bor İlçe Başkanı Hacı Mustafa Çopur, Bor İlçe Kaymakamlığının 2 buçuk aydır vekaletle yürütüldüğü ve bu durumun vatandaşları mağdur ettiğini belirtti. Çopur, Bor Belediyesi binası önünden kaldırılan Türk Bayrağının da tekrar asılmasını istedi.

SİYASET 12.04.2013, 13:26 16.04.2013, 13:50
1364
Bor İlçesi’ne Kaymakam Ne Zaman Atanacak?
banner830
 CHP Bor İlçe Başkanı Hacı Mustafa Çopur, Bor İlçe Kaymakamlığının  2 buçuk aydır vekaletle yürütüldüğü ve bu durumun vatandaşları mağdur ettiğini belirtti. Çopur, Bor Belediyesi binası önünden kaldırılan Türk Bayrağının da tekrar  asılmasını istedi.

 

CHP Bor İlçe Başkanı Hacı Mustafa Çopur, yaptığı açıklama da Bor İlçesinin 2,5 ay dan beri Kaymakamlık görevinin Altunhisar Kaymakamı tarafından vekaleten yürütüldüğünü ve bu konunda hem Bor İlçesi’nde hem de Altunhisar İlçesi’nde sorunlara yol açtığını söyledi.

 

Çopur konu ile ilgili  açıklamasın da “ Bor İlçe Kaymakamı Muammer Balcı’nın Karaman vali yardımcılığına atanmasının ardından Bor İlçe Kaymakamlığı, 2,5 aydır vekalet yöntemi ile yürütülüyor. Bor İlçe Kaymakamlık görevini Altunhisar Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş vekaleten yürütüyor. Onun izinli raporlu olduğu zamanlarda da Niğde Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu vekaleten yürüttü. Haklı olarak Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş,  bazı zamanlarda Bor’da bazı zamanlar da da Altunhisar ilçemizde olmak zorunda. Bor İlçemiz ve Altunhisar İlçemizde bazı işlerin aksadığını Kaymakamlık ile ilgili iş ve işlemleri olan vatandaşlarımızın mağdur olduğunu gözlemlemekteyiz.

Bor İlçemizin köy ve kasabaları ile birlikte nüfusu 60 bini aşmış durumda, köyden kasabadan gelen vatandaşlarımız işlerini yapma hususunda kaymakamın belli zamanda makamında olmadığından  dolayı aksamalar meydana gelmektedir.İçişleri Bakanı Muammer Güler’in eski bir Niğde Valisi olması dolayısıyla bölgeyi yakinen tanıdığını bu nedenle iş üretecek ve tarafsız hizmet görecek, bölgeye katkı sunacak bir kaymakamın atanmasının yapılmasını bekliyoruz” dedi.

 

AKP’NİN TÜRKİYE GENELİNDEKİ ZİHNİYETİ BOR’U DA ETKİLEDİ

 

CHP Bor İlçe Başkanı Hacı Mustafa Çopur, Bor Belediye binasının restorasyonundan önce bina önünde bulunan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü  “Ne Mutlu Türküm Diyene”  yazısı ve Türk Bayrağımızın restorasyon dan  sonra tekrar asılmamasını da eleştirdi.

 

CHP Bor İlçe Başkanı Çopur “ Ne yazık ki, AKP hükümeti tarafından Türklüğümüz, Cumhuriyetimiz ve kurucusu büyük Atatürk’e karşı yapılan itibarsızlaştırma, yok etme  savaşı bütün hızı ile devam etmektedir.  Akp hükümetinin Türklük, Ulusçuluk ve Cumhuriyet ile olan hesabının bir tezahürü de Bor İlçemizde görülmüştür. Belediye binasının tamiratının tamamlanmasının ardından, meclis üyelerine söz verilmiş olmasına rağmen Türk Bayrağımız ve “ Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü içerir levha asılamamıştır. AKP’ hükümetinin ülke genelindeki Bayrak, Türklük, Cumhuriyet ve Atatürk konularına bakış açısı, yaklaşımı, Türk bayrağının belediye binası önüne asılmasını engellemiştir.” Bor Belediyesinin önünde bütün Borlular gibi Türk Bayrağı ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” veciz sözünü görmek hakkımızdır, onurumuzdur. “dedi.


 *****

Bor'u, Niğde'yi,Türkiye'yi Kimler Yönetiyor ? Haberimiz için TIKLAYINYorumlar (14)
park - meslektaş 7 yıl önce
akpli ve mhp li belediye meclis üyeleri ve parti başkanları suskun, chp suç üstü yaptı. helal başkan silkele düşecekler.
illaki 7 yıl önce
kaymakam işi zor iş, seçemediler bakıyorlar ilahiyat mezunu kaymakam boşta yokmuş, borlular biraz daha bekleyecek.
Akp 7 yıl önce
bir sen eksiktin sayın çopur kılıçdaroğlu gibi atıp tutmak kolay halkın hangisine sordunki mağdur ??
Zooor 7 yıl önce
hacı çopur mhp bu gücüyle yapamıyorki senmi yapacannn ?
borlu 7 yıl önce
memleketin çivisi çıkmış hacı başkan bakan yok çeken yok, ne belediye başkanı var, nede milletvekilleri ama bu devran böyle gitmez.
koçeri 7 yıl önce
kaymakam gelmesin korkuyoruz!
ufuk uyanık 7 yıl önce
bu memlekettimizde şunlara gerek yok. 1 bor kaymakamı, 2 akp ilçe başkanı, 3 mhp ilçe başkanı, 4 milli eğitim şube müdürleri, 5 gazeteler, 6. milletvekilleri bunların yokluğu hiç aranmaz emin olun.
Ekmek 7 yıl önce
herkes ekmek derdinde siz kaymakam neden yk diye açıklama yapıyosun. allahımyaa :)))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Sayın Amirim o tescilsiz motorlar bizim elimiz ayağımız şahsıma ben sadece tescilsiz olan onun dışında tüm kural ve tedbirlere riayet ederek kullandım motorum var keşke tescilli motor alabilecek durumumuz olsa ama malesef yok
evet affedisın imamoğlu sanatcılara milyolar ödeyip konser verdirsin
milletemi umut oldunuz yoksa kankanız chpkk yamı umut oldunuz hangisi
siz islam düşmanları ile ittifak edin pkk.ile kanka olun sonrada milli değerlerden bahsedin yazıklar olsun rahmetli erbakan hocanın kemiklerinı sızlattınız
o silahların çogu gene hain feto tarafından bir darbe girişimi daha yapılırsa vatandaş osilahlarla hainlere karşı vatannını savunacak
16°
parçalı az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:36
Akşam 20:04
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@