Beytullah Kirazcı’dan İlkesel Çağrı…

T.C. Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği seçimi için CHP’li aday adaylarına 29 Mart Önseçim öncesi çağrı yaparak; “İlkesel ve birliktelikçi bir program etrafında birleşmek gerekiyor!” dedi.

SİYASET 25.03.2015, 15:11 25.03.2015, 15:16
1351
Beytullah Kirazcı’dan İlkesel Çağrı…
banner830

 T.C. Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği seçimi için CHP’li aday adaylarına 29 Mart Önseçim öncesi çağrı yaparak; “İlkesel ve birliktelikçi bir program etrafında birleşmek gerekiyor!” dedi.

Haber: Gökhan ÖZBEK

 

Temiz Siyaset Vazgeçilmez…

Sosyal demokrasiye inanmış bir siyaset üretmeyi hedefleyen kişilerin öncül ilkesinin temiz siyaset olması gerektiğini vurgulayan Başkan Kirazcı; “Siyaset, üretmek demektir. Üretileni yıkmak, yok etmek değildir. Üretilen değerleri yok saymak ve ona karşı saldırganlaşmanın siyasi bir eylem olmayacağı aşikardır. Eğer bu davranış aynı parti içindeki diğer adaylara yönelik bir eylemse, savunulan fikre ve o örgüte en büyük zararı vermiş olacaktır. Kim ne olursa olsun temiz siyaset izleyerek, dedikodu üzerinden eylemlerini şekillendirmemelidir. Bizler fikirleri eleştiririz, o fikirlerin toplumda yansımalarını değerlendiririz ama o fikri savunan insanların karakter analizini ancak toplum yapar, siyasetçiler değil!” dedi.

 

Toplumsal ve Fikirsel Katkı…

Toplumun edinilmiş tecrübelerine katkı vermek için en iyi argüman siyasettir ifadeleriyle dikkat çeken Kirazcı; “ Siyaseti bilimsel düzeyde, fayda maliyet analizi yaparak gerçekleştirmek gerekiyor. Topluma katkı sağlayan fikirler aslında kendisini geliştiriyor. Fikirsel katkıyı veren, geleceği inşa eden siyasilere bizler lider diyoruz. Siyasette toplum çıkarını kendi bireysel çıkarının üstünde gören, ürettiği değerleri fikirsel düzeyde yeni bir boyuta taşıyan, lider siyasetçilere ihtiyaç, her zamankinden daha fazla kendini hissettirmektedir. Parlamentolarda bu eksende siyaset yapmak isteyen herkese saygımız olduğu gibi desteğimiz de olacaktır” vurgusunu yaptı.

 

Yenilikçi, Üretken ve Planlı Siyasetçi…

Siyasetin ana ekseninin gelişime öncü olmak olduğunu belirten Kirazcı, yenilikçi ve üretken politikaların toplumda her zaman karşılık bulduğunu ve bunun izdüşümünün seçimlerde alındığını ifade ederek; “ Geçmişte bir siyasi oluşum, yöntem olarak parlamentarizmi benimsemişse ve bu yöntemde partisi başarısız olmuşsa iki temel nedeni vardır! Birincisi fikirsel, ikincisi uygulayıcılarıdır. Yenilikçi, üretken siyaset ancak plan ve programla olur. Halka tepeden bakan elitist yaklaşımlarla toplumuna yabancılaşan siyaset ve siyasetçi gireceği her seçimde toplumdan büyük ders alır! Bu yüzden siyaset yaptığı toplumun parçası olmayan, duygularına ortak olmayan siyasilerin başarısızlığı tarihsel bir gerçekliktir.”  İfadelerini kullandı.

Alternatifçi ve Pozitif Ayrımcı Siyaset…

Yeni yüzyılın siyasetini anlamayanlar, eski usullerle siyaset yapanların toplum tarafından seçilmediğine vurgu yapan Başkan Kirazcı “ Siyasette her zaman yeni şeyler söylemek gerek. Söylediğiniz her şey, daha önce söylenenin üstüne bir şeyler katması gerekmektedir. Biz buna Alternatifcilik diyoruz.

Toplum daha önce ürettiğimiz siyasete seçimlerde destek olmamışsa emin olun sorun ürettiğimiz siyasetin toplum üzerinde iz düşümü gerçekleşmediğinden, ya da yanlışlığından kaynaklanıyordur. Yanlış da ısrar edilmemesi gerektiği gibi, doğru olan fikrin farklı bir alternatif olarak sunulması gerekmektedir. Bugün maalesef siyasi partiler iktidarından muhalefetine kadar topluma büyük bir baskı uygulamaktadır. “Bu son seçim” , “Benden başka alternatifin yok”, “Beni seçmezsen onlar gelecek” türünde tehditvari söylem ve siyasetler, bugün siyasetimizin en tehlikeli kanser hücreleridir. Toplumun yüzyıllardır oluşturduğu aklı hiçe sayan bu tehdit ve söylemler tarihin hiçbir evresinde başarıya ulaşmamıştır.  Eğer topluma alternatif siyaset üretilmiyorsa, pozitif ayrımcı kadrolar oluşturulmuyorsa başarısız olunacaktır. Seçim kazanmak isteyenler siyaset üretmek zorunda, ürettikleri siyaset de zerre tehdit içermeyen  temiz siyaset ekseninde olmalıdır!

 

29 Mart Ön Seçimi...

CHP’de bugün 7 aday adayı partimizi en iyi şekilde temsil etmek için, büyük bir çaba içerisine girmişlerdir.

Bu Pazar gerçekleşecek olan ön seçimde ilkesel olarak tarafsız olmakla birlikte kazanan adaylarımızla büyük bir özveri ile çalışacağız.

Bu eksende ön seçimle görevlendirilmiş bir Belediye Başkanı olarak, gerçekleşecek talep doğrultusunda aday adaylarına yönelik fikirsel ve eylemsel katkı sunmaya hazırız.

Siyaset ilkesel bir birlikteliktir. Tüm aday adaylarımız, bu ilkesel birliktelikte buluşmuşlardır.

Ana hedefimiz fikirlerimizin yurttaşlarımız tarafından benimsenmesi, halkçı politikaların parti merkezi tarafından uygulanmasıdır.

Parti örgütlerimiz dışında açılan temas noktaları partimize sinerji katmamakla birlikte, hizipleşme gibi siyasal hastalıklara son verecek irade örgütümüzdür ve partinin temas noktası parti binaları olmalıdır.

Partililerimize güvenilmeli, demokratik tercihleri irade beyanı olduğu unutulmadan, adaylarımızın kendilerine destek istemesi etiktir.

Proje ve eylem çağrılarını parti genel merkezimiz yapacağından, lokal proje çağrıları, seçmenlerin partimizden beklentisi haline gelecektir. Bu yüzden değerli aday adaylarımızın hassasiyetle yaklaşması, mutlak başarı için birlikte hareket etmesi gerekmektedir.

Seçimler politik bir yarış olup, yaşanacak ön seçim, 7 Haziran’da yapılacak seçimin ön ayağıdır. Rakibimiz iktidar olup, kısır döngülere girilmemelidir.

Partimizde emek hiyerarşisinin yanında, girişimci, yenilikçi, kadın ve gençlik ekseninde politikalar vazgeçilmez olup, bu partiye emeğini vermiş olan sessiz çoğunluğun, hizipleşme virüsüne dur demesi gerekmektedir” dedi.

Kirazcı; “24. Dönemde Niğde, TBMM’de muhalefet adına bir milletvekilliği ile başarılı bir şekilde temsil edildi. 25. Dönemde muhalefetin daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerekiyor” ifadeleriyle birlikte  “ Gerek partimizden gerekse dışsal siyasi merkezlerden politik tavrımız ile ilgili görüş istiyorlar. Bizler ilkesel siyaset yapan insanlarız. Oluşturduğumuz Tyana Yerel Yönetim Teorisi’de bu ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Bizler kişilere göre değil ilkelere göre hareket ederiz. Toplum da, siyasetimizde alternatifsiz değildir. Bu eksende dayatmalara, hatır ilişkilerine, feodal bağlara ve dostluklara bağlı bir siyasi yapılanmamamız yoktur. Gerek şahsımın gerekse Tyana Yerel Yönetim Teorisi’ni benimsemiş insanların desteğini ilkesel ve birliktelikçi tutum sergilemeyip kendilerinde görenler büyük bir hata içindedirler.’ Diyerek açıklamasını bitirdi.

 

 

 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (5)
bravo 5 yıl önce
bravo çok büyük bir iş yapıyon başkanım durmak yok yola devam. ama doğan şafak gelirse kaçacak delik ara yoksa ......
hayırdır 5 yıl önce
yönetici yorumları yayınlasana
Yanlış işler Bunlar 5 yıl önce
Şimdi Üye Doğan Şafak dedi ... Ne diyeceksin başkan ? Bakalım ilkesel bir geri adım mı atacaksın .
Not Al 5 yıl önce
rüzgar eken fırtına bicer baskan, asıl yorumu pazartesi yapacam sana ;)
ilginç 5 yıl önce
pardon da arkadaşlar, başkan olması gereken ilkeli birliktelikten ve tarafsızlığından bahsetmiş yorumlara bakıyorum da vekilimiz doğan şafak'ı destekleyenler üstüne alınmış ilkeli olamakla ilgili bir sorununuz mu var, kaçacak delik ara derken ? çok aşırı güldürüyorsunuz yazık zarar veriyorsunuz, ön seçimde kazanmak genel seçimi kazanmak demek değil
Son Yorumlar
Bu sendikanin en büyük sendika olmasinin nedeni insanların işsizlik korkusu. Baskıyla tehtidle korkutmayla üye yapılan işçilerle büyüdüğünü zanneden hükümet yandaşı sendika. Peki işçinin lehine ne yapıyorsunuz ve ne yaptınız onuda anlatın bilelim? Büyük olmak üyelerinin hakkını savunmaktır hükümetin sermayenin değil. Siz işçiler üzerinden kazandığınız paraları , bu paraları toplantı ayağına hangi 5 yıldızlı otellerde, kuzu cevirmelerde, hangi lüks lokantalarda harcadığınız yazın da bilelim.
çivimi çaktınız şu memleketede yatırımdan söz edip dalga geçiyorsunuz
her halde pandemiden sonra işe başlayan memeur işçilerden bahsediyorlar nerede açılmış o kadar iş yeri fab işletme de 1606 kişi işe başlamış.işçi alan yerleşen kurum ve işlerini açıklasızda tebrik etsek
bu yıl son bir ayda niğde piyasa ve marketlerinde satılan erken ve tam tadını rengini almadan olgulaşamdan toplanan yerli karpuzlar yüzünden karpuzdan halk sogudu her aldıgında nefred derecesine geldi verdiği para boşa gitti ne rengi ne tadı var çiftçi kazansın ama halkında parsı boşa gitti çöpe atılıyor herkes yerli deyince uzaklaşıyor şok a101 migrostan gibi yerden adana karpuzu alıyor
Şehrin kuzeyi plansız. Bazı işlek yollar kadastro yolu. TMO' nun yanındaki dere yapılmadı. Yeni Valilik binasının yeri uygun değil. Daha trafiğin rahat olan yere yapılabilirdi. Oradaki binalar daha uygun kullanılabilirlerdi. Yık yap olduk.
32°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:09
Güneş 05:43
Öğle 12:52
İkindi 16:40
Akşam 19:52
Yatsı 21:19
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@