Bayram; MHP'ye Algı Operasyonları Yapılıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Niğde il istişare toplantısı yapıldı.

SİYASET 11.10.2015, 02:15 11.10.2015, 02:19 nigdehaber
1243
banner830
 Milliyetçi Hareket Partisi Niğde il istişare toplantısı  yapıldı.  İstişare toplantısında MHP Niğde Milletvekili adayı Vedat Bayram, hükümeti sert bir dille eleştirdi.  Toplantıda yerel konulardan öte daha çok ulusal konularda konuşmalar yapıldı.

Haber: Selim GÖKEL
Foto-Video: Fatih ÖZATA
Niğde Grand Hotel de yapılan MHP Niğde il istişare toplantısına MYK Üyesi Hikmet Bekil, Niğde İl Başkanı  Ali Güngör, MHP  Niğde Milletvekili Adayları Vedat Bayram, Ahmet Özbek ve Dr. Gökhan Budak, İl Genel Meclis Üyeleri Tahsin Eren,  Mustafa Tecimer, Vedat Kirazcı, Bor İlçe Başkanı Ahmet Ermiş, Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Haydar Şentürk, bazı belde belediye başkanları,   ilçe ve belde başkanları Belediye Meclis üyeleri ve parti yöneticileri katıldı.

İstişare toplantısında ilk konuşmayı  İl Başkanı Ali Güngör yaptı. Ali Güngör,  Ankara’da meydana gelen terör olaylarında hayatlarını kaybeden ve Diyarbakır’ın Hani ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Polis Memuru Salih Eroğlu’yu da anarak başsağlığı diledi.

ALİ GÜNGÖR; MHP’YE KOALİSYON TEKLİFİ GELMEDİ

Ali Güngör konuşmasında partisinin 7 Haziran seçimlerinde bir önceki seçime göre yüzde 50 oy artışı yaptığını, bu seçimde bir milletvekilini TBMM’ye gönderdiğini bu konuda yapılan çalışmalarda bulunan bütün partililerine teşekkürlerini iletti ve koalisyon görüşmelerinden bahsetti.  MHP’ye koalisyon teklifi dahi yapılmadığını azınlık hükümeti ve  üç aylık seçim hükümeti teklif edildiğini ve bunu MHP’nin kabul etmesi mümkün olmadığını belirtti. Bu konuda çeşitli yanlış değerlendirmeler de bulunulduğunu,   Terör örgütü uzantısı HDP haricinde, diğer partilerle 1 Kasım seçimleri sonrasında koalisyona açık olduklarını bunu genel başkanlarının da 4 şart belirterek açıkladığını ve 1 Kasım seçimlerinin çok önemli olduğunu ülke meselelerinden örnekler vererek anlattı.

DR. GÖKHAN BUDAK ; HER FERT ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

MHP Niğde Milletvekili adaylarından Dr. Gökhan Budak kısaca kendisini tanıttı.  Dr.  Gökhan Budak, ülkenin bulunduğu kötü durumdan dolayı her ferdin elini taşın altına koyması gerektiği gibi kendisinin de bu bilinçle ve MHP’yi Niğde’de birinci parti yapmak adına yola çıktığını söyledi.

AHMET ÖZBEK; MHP’DEN ADAY OLMAK ŞEREFTİR

MHP Niğde Milletvekili 2. Sıra adayı Emekli İlköğretim Müfettişi Ahmet Özbek ise;  “Niçin aday oldum, ne yapmak istiyoruz? Diye söze başlamak isterdim ancak bugün Ankara’da meydana gelen olaydan dolayı sadece kendimi takdim etmek istiyorum. Bu yola çıkarken, şöyle arşivimi karıştırdım. Arşivimde 1980 19 Mayıs’ında Bor Tren garında bayram töreninde okuduğum bir şiire rastladım.  “diyerek salonda bulunan partililere milli duygulara hitap eden şiiri okudu.  Ahmet Özbek; “Bu şiiri Ahmet Özbek olarak 1980 yılında Bor’da okudum. Biz dün ne dediysek, bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Ülkemiz için dün neyi endişe ettiysek bugün de aynı endişeleri dile getiriyoruz. İşte bizim vatan aşkımız, millet aşkımız, görev aşkımız… 1 Kasım seçimlerinde, bizleri ve  hepimizi  tarihi bir sorumluluk olarak önümüze koyduğunu inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisinde milletvekili adayı olmak bir şereftir, bu şerefi taşımaktan mutlu ve gururluyum. Sonuç ne olursa olsun kazanan Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır. Yaptığımız gezilerde vatandaşın gözünde bize büyük heyecan duyduğunu  gözlemliyoruz, kalan 20 günde el ele gönül gönüle  çalıştığımızda başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” dedi.

Her iki adayın yaptığı kısa konuşmanın ardından  25. Dönem Milletvekili ve 26. Dönem için MHP’den tekrar aday olan Vedat Bayram konuşma yaptı.

BAYRAM; DİĞER ADAYLARDAN ON ADIM ÖNDEYİM

MHP Niğde Milletvekili adayı Vedat Bayram ; Burada Milliyetçi Hareket Partisinin çekirdek kadrosu olan,  il yönetimi ve ilçe yönetimleri,  il genel ve belediye meclis üyelerimizde İl Başkanımız size güncel meseleler ile ilgili mesaj vermek istedi ve böyle bir istişare toplantımızı yapıyoruz. Milletvekili adayı arkadaşlarımızın kariyerleri, fikirleri her şeyleri  ortada.  Adaylarımızı diğer partilerin adayları ile birlikte bir değerlendirin. Niğde halkı bu tabloyu mutlaka değerlendirecektir.  Aslında istişare toplantıları basına kapalı yapılır ama biz şeffaf bir parti olduğumuz için basına açık yaptık. Bu dönem yeni bir kadroyla seçime gidiyoruz, yeni çok değerli 2. ve 3. sıra adaylarımız değişmiş bulunmaktadır.  7 Haziran seçimlerinde Niğde halkı 50 bin 400 oy vererek büyük bir teveccüh de bulunmuş ve 7-8 yıl sonra MHP beni meclise gönderdi. Ama aldığımız mazbatanın mürekkebi kurumadan, Niğdeli hemşerilerime verdiğim sözleri yerine getiremeden birileri çıktı… Niğde için söylüyorum, Niğdelilerin iradesini  yok sayarak bizi geri gönderdi. Bu benim için sorun değil, MHP her zaman yapılacak seçime elbette bir öncekinden daha iyi hazırlanarak, organize olarak yapar.  Nitekim, sizlerde görüyorsunuz ki, diğer partilerin adaylarından en azından,   on adım daha önde olduğumu görüyorum.  Şunu da iddia ediyorum. Niğde’de MHP birinci parti olarak çıkacaktır. Bunu ciddi anket firmaları tespit ediyor ve sahada görüyoruz” dedi.

CUMHURBAŞKANINA VERİLEN “OY” DA BİZE VERİLEN “ÇAKIL TAŞI” MI?

Vedat Bayram konuşmasının devamında;  Birileri kendi aldıkları oyun yüzde 52 olduğunu iddia ederken, diğer seçilen kişileri unutmuş gibi görüyorlar. Bu erken seçim bunun açık ifadesidir.  Zaman zaman sayın Cumhurbaşkanımız ifade etmektedir ki yüzde 50 oy aldım,  ben noter görevi yapamam her şeye müdahale edeceğim. Peki sayın Cumhurbaşkanımıza verilen oy  da, MHP’nin Niğde’deki milletvekilline verilen oy  değil de çakıl taşımıdır? Biz 7 Haziran’da 50 bin 400 oy aldık. Niğdeli bu oyla kendisinin, patates, su, havaalanı, yurt, hastane meselelerine çözüm ararken ve biz bunlarla meşgul olacak iken karşı bir ağız Niğdelinin bu iradesini geri yollamıştır. Bunu Türkiye’ye endesklediğimizde,  80 milyon tercihin yapmış,  o yada bu partilerden milletvekili seçmiş. Ancak,  bir irade bu koalisyonu kurdurtmayarak,  yeni istemiş, 400 tane istemiş, yerli istemiş ve bu mülahazalarla seçimi yeniletmiştir.  Bu cümle izinsiz haberimizi alanlar için site  notudur. Satın alınan televizyonlarla, gazeteler ile ciddi bir algı operasyonu yapılmaktadır. Bu algı operasyonu ile MHP kabul etmedi, MHP koalisyona girmedi, MHP hayır dedi şeklinde algı oluşturmak istenmektedir.  Bunlar külliyen yalandır. MHP’ye ciddi bir koalisyon teklifi gelmemiştir. Özellikle Akp iktidarı koalisyon teklifi yapmamıştır.  Azınlık hükümeti ve üç aylık bir seçim hükümeti teklifi yapılmıştır, buna da haklı olarak kabul etmemiştir. Bu işlerin muhatabı bizler değiliz, çünkü Akp, MHP’ye ciddi bir teklif yapmamıştır.   Niğdeli bu durumun farkındadır ve bunu alanda görüyoruz.  Kim derse ki  şimdi,  7 Haziran’dan daha zor bir süreç olacak hayır. Şuan 7 Haziran’dan en az 10 adım ilerdeyiz.” diyerek konuşmasına devam etti.

 

AKP’NİN TERÖRÜ ÇÖZECEK PLANI YOKTUR, BUNU SADECE MHP ÇÖZER

MHP Adayı Vedat Bayram; Her gün yavrularımızın  bayraklara sarılarak memleket gönderildiği bu ortamda PKK’yı sıvazlıya sıvazlıya bu hale getiren AKP hükümetin ortaya koyduğu yanlış çözüm sürecidir. MHP mensupları 3-5 sene evvelden beri uyarmışlardır.  Bu süreçte, Valilere talimat vererek TSK’ya operasyonu engellerseniz,  PKK büyür güçlenir ve sonuçta bizim askerimizi, polisimizi vurur demiştik. Ama bize siz bu işten anlamazsınız, siz kandan besleniyorsunuz, şehit cenazeleri ile güçleniyorsunuz diye öteleyenler.  Hatta artistleri, sanatçıları, şunları bunları  çözüm süreci diye ortaya koyanlar şimdi yanıldıklarını net olarak anlamışlardır. Trübüne oynayarak bu işin çözülemediği net olarak ortadır.  Böylesi bir durumda şimdi PKK’ya karşı esip gürlemek çözüm değildir Türk Milleti de yemeyecektir. Net olarak söylüyorum, hala AKP iktidarının bu işi çözecek bir planı yoktur. Çünkü AKP iktidarının söylemleri  ile, gerek sayın  Cumhurbaşkanı, gerek  bakanlar  ile bu işle mücadele edecekler mi? Yoksa buzdolabına koyup devam edecekler mi ? Bu sorunları sadece MHP çözer. Artık, AKP gemisi benim il genel meclis üyem Tahsin Eren’in tabiri ile su almaktadır. Su alan geminin de batması kesindir” dedi.

Vedat Bayram, Dijitürk’ün bazı televizyonlara yaptığı ayrımcı uygulamaları da eleştirerek kendisine ait iki üyeliği iptal edeceğini ve bütün partililerin de iptal etmesini istedi. Basına yapılan baskıları ve yolsuzluk yapan bakanların Yüce Divanda yargılanmamasını da sert bir şekilde eleştirdi.

Yapılan konuşmaların ardından başka bir salona geçilerek  partililer ile  istişareye devam edildi.

 Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (5)
Çok komiksiniz 6 yıl önce
Ya milletin akliyla dalgami geciyorsunuz.mhp nin 7 hazirandan sonra takindiği tavri herkes gördü.nasil milletin gözünün içine bakarak koalisyona biz vardikta erdoğan kurdurtmadi dersiniz.
Gelelim teröre.senin doğuda bir cok yerde teşkilatin dahi yok 4 oyu alamiyorsun.bölgeye bırak siyaset yapmayi gezmeye dahi gidemiyorsun.nasil bölgenin sorunlarini terörü çözeceksin.
Bu millet hdp ile mhp ye bölgeyi teslim ederse bak sen şamataya.
Kisacasi mhp ye oy yok.
ÖNCE SARI KIRMIZI VS.ÇİZGİLERİNİZİ ATIN 6 yıl önce
%16 lık oyla çizgiler sundunuz.kaçtınız korktunuz bunları gördük.Devlet bahçeli=HAYIR sizden ne vatana nede millete HAYIR gelmez.hadi güle güle.
Seçmen 6 yıl önce
Tayyip Erdoğan'ın aldığı oy %52 senin aldığın%0.1 bile değildir.Kendini Reislemi kıyaslıyorsun. Zoruna gitsede Recep Tayyip Erdoğan Cumhurun başkanı yani seninde başkanın saygılı ol Vedat By.
zıt 6 yıl önce
bahçeli gitsin oyumuzu verecez merak etme.
NİĞDELİ 6 yıl önce
BAY HAYIR LA SİYASET ÜRETMEDEN SORUMLULUK ALMADAN KURU MİLLİYETÇİ LAFLARLA BU İŞ ZOR BE KARDEŞİM. HAYIRCI, KOMPLEKSİ YÖNETİCİLER SAHADA ADAYLARI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR, ŞİMDİ KARŞINIZDA OLSAM İKİ CÜMLEYLE YÜRÜTTÜĞÜNÜZ SİYASETİ MAT EDERİM. LAKİN İŞTE MİLLET O ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞA OY VERİYOR BİRGÜN O DUYGULARDA BİTECEK
Son Yorumlar
Kongrelerden kapmıştır koca başkan. Biz sokakta 2 kişi yan yana gelemiyoruz. On lar kongre kongre gezerler. Niğdenin sorunlarını çözüyorlar ellam. Tüm niğde halkı olarak teşekkür ederiz. Onca emekleri var niğde ve niğdeliler üzerinde!!!
Bı iş kolu açmayın siz para çok ya millettea park bahçe, kayak merkezi yapın ki paramızla eglenelim... İşe yarar şeyler en güzel yatirimlar bunlar...vekiller buyuk is yapiyor, helall
Parayı sana az verdi galiba bor haber parayı verene yalakalık vermeyene hava
Dokunanlar yorumları bile hazmedemiyorlar.
başka şartlarınızda varmı beyler
13°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:23
Güneş 05:51
Öğle 12:45
İkindi 16:28
Akşam 19:29
Yatsı 20:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Hatayspor 34 53
6. Alanyaspor 34 52
7. Gaziantep FK 33 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 34 35
18. Başakşehir 33 33
19. Gençlerbirliği 34 32
20. Erzurumspor 34 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@