Başkan Erat’ı Tutana Aşkolsun

Ak Parti Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat, seçim bürosunda yaklaşık 10 gecedir aralıksız yaptığı mitingleri yoğun katılımlarla devam ediyor.

SİYASET 28.03.2014, 03:49 02.04.2014, 13:00
2085
banner830

 Ak Parti Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat’ın Bahçeli Kahve önündeki seçim bürosunda her geçen gün yeni katılımlarla Borluların büyük desteğini alan Sıtkı Erat, yaklaşık 10 gündür geceleri yaptığı mitinglerle ve burada değindiği konularla gündemi oluşturuyor. Bu gece yapılan açık hava toplantısına Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’da katıldı ve kısa bir konuşma yaptı.

 

BİRİLERİ “BİTSE DE GİTSEK” DİYOR… BİZ “BİTSE DE BOR’LUYLA TEKRAR BULUŞSAK”  DİYORUZ.

 

Her gece bir öncekinden daha yoğun katılımın görüldüğü açık hava toplantılarından  birini dün gece yapan Sıtkı Erat,  adaylık sürecinden bu güne kadar ki özellikle son 15 gün içinde kendisine ve partisine büyük teveccüh gösterildiğini, farklı fikir ve ideolojideki  sivil toplum kuruluşlarının  Bor ilçesindeki kanaat  önderlerinin büyük desteklerinin yanında olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirttiği konuşmasında;

 

“Adaylığımın kesinleşmesinden bu yana Bor’da yaşayan her bir vatandaşımızın, hemşerilerimizin büyük teveccühüne mahzar oldum. Bu sevgilerini sokakta, evde, pazarda ve işyerlerinde bana hep gösterdiler. Bu durum beni memnun ettiği gibi onların gözlerindeki ışıltı, sevinç, gülümseme beni ayrıca büyük bir sorumluluk altına soktu.  

 

 

Hemşerilerimizden gördüğüm bu ilgi elbette son 5 yılda yaptıklarımızın aynası oluyordu. Biz onların başını öne eğdirmedik, onları mahcup etmedik, çok şükür mahcup olmadık. Alnımız ak, başımız dik aralarındayız, onlarla birlikteyiz. Şunu bilmenizi isterim ki özellikle son 15 gün içinde çok farklı kesimlerden, çok farklı ideolojideki kişilerden, çok farklı fikirdeki sivil toplum kuruluşları ve toplum önderlerimizden büyük destek görüyorum, buradan kendilerine teşekkür ediyorum.

 

HER KESİMİN SEVGİSİNE NASIL MAZHAR OLDUK?

 

Partisi, ideolojisi, konumu, yaşam biçimi, dünya görüşü ne olursa olsun bu hemşerilerimizin böylesi ilgisine mahzar olmayı nasıl başardık.

 

Biz asla partizanlık yapmadık. Kapımıza gelene, MHP’liymiş, CHP’liymiş demedik. Yapılacak bir şey ise kamu menfaati var ise hiç hayır demedik.  Biz 5 yıl önce ne söz verdiysek yaptık, üstelik sözümüzün dışında yüzlerce işi de başardık.  Biz mahcup olacak hiçbir şey yapmadık. Ne Borlunun başını öne eğdirdik, ne kendi başımızı öne eğdirdik. Çok şükür başımız dik, onurluca sizin aranızdaydık, sizinle beraberdik, yine burada beraberiz.  Biz geçmişi de deşelemedik, kim ne yaptıysa, Bor ilçemiz için kim bir taş koyduysa, bunun için iyi niyet gösterdiyse başımızın üstüne koyduk. Biz farklı hesaplar içinde olmadık. Bizim hesabımız hep Bor oldu, Borlu oldu… Her ortamda, her yerde bunun hesabını sorduk, sorguladık.

 

ÜÇ-BEŞ KİŞİNİN MENFATİ İÇİN 40 BİN KİŞİNİN HAKKINI YEDİREMEZDİK, YEDİRMEDİK… ONLAR DA  SOLUĞU BAŞKA PARTİDE ALDILAR

 

Biz 3 kişinin menfaati için yüzlerce  kişiyi mağdur etmedik. Bir kaç rant düşkünü için 40 bin kişinin hakkını yedirmedik. Özel istekleri olanlar oldu, reddettik, geri çevirdik. Bunlar sağda solda kara propagandamızı yaptı ve girdikleri yeni limanda hala yapıyorlar. Bana  bu ilçenin Şehr-i Eminliğini verdiğiniz. Yani, güvenilen kişisi olarak bu güzel ilçemizi emanet ettiniz. Bana verdiğiniz bu emanetin,  bu sorumluluğun hep idrakinde oldum.

 

 

Bugün geldiğimiz noktada, temiz oylarınızla 5 yıl emanet ettiğiniz güzel ilçemizi, imkanlarımızın, şartların el verdiği  ölçüde güzel bir noktaya getirdiğimizi düşünüyorum. Bu 5 yıl içinde bir çok şeyi başardığımızı, değiştirdiğimizi düşünüyorum. Bize gösterdiğiniz teveccühten de bu anlaşılıyor.

 

BOR ARTIK SIÇRAMAK İSTİYOR, BUNU DA KİMSE ENGELLEYEMEZ VEBALİ VAR.

 

…Ama bu yetmez… Bor artık sıçramak istiyor, sıradanlığın dışına çıkmak istiyor, dönüşümü yaşamak istiyor. Bunu kimse engelleyemez, bu işlerin vebali var. Önümüzdeki dönem Allah’ın takdiri, sizlerin desteği ile görev geldiğimizde, ömrümüz varsa 2019 yılında yine sizlere hesap vereceğim. Yine sizlerin karşısında, yine sizlerin arasında olacağım…”dedi.

 

BOZUK PLAK GİBİ AKKAYA TÜRKÜSÜ SÖYLÜYORLAR

 

Konuşmasının bir bölümünde bazı kesimlerin, bazı partilerin  siyasi malzeme sıkıntısı çektiğini Borlular üzerinde korku oluşturarak siyasi rant peşinde olduklarını ama Borlunun kimseden korkmadığı, korkmayacağını belirten Erat; Bazı arkadaşlar bir partinin adayından umudu kesmiş ki önceki hesapları ve rantlarını da düşünerek paniğe kapılıp sahaya indiler. Görevde olduğumuz dönem içinde kendilerine siyaset yapacak hiç malzeme vermedik, alan bırakmadık.  Söyleyecek konu bulamıyorlar, üretemiyorlar. Aynı bozuk plak gibi dönüp dolaşıp  bir Akkaya türküsü söylüyorlar, kanser üzerine ağıt yakıyorlar. Bu yalan yanlış şekilde anlattıkları dedikodularını  açıklıyoruz… Anlamıyorlar, anlamak istemiyorlar. Aslında Bor’u, Borluyu  dertte etmiyorlar.  Şov peşindeler, şov yapmak için bile haklı bir sebebin olmalı. Bu güne kadar aklınız neredeydi, neredeydiniz?  31 Mart’tan sonra nerede olacaksınız? Diyoruz, bir çok soru soruyoruz,  sorularımıza cevap alamıyoruz.

 

KAĞIDA ADINIZI YAZIN DA KİM OLDUĞUNUZU BORLUM  BİLSİN

 

Bugünde tutmuşlar yine yalan siyasetlerini bir kağıda dökmüşler benim esnafıma, vatandaşıma dağıtıyorlar. Bir kere inandırıcı olmak için o yazdıklarınızın altına isminizi yazın, partinizi yazın, kalıbınızı basın da öyle inandırın benim hemşerilerimi, kimsenin arkasına sığınmayın, her şey hemşerilerimin gözünün  önünde olsun, saklanmayın saklamayın…”dedi.

 

TÜRK MİLLETİ DE, BORLU DA SAFINI BELİRLEDİ

 

Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat, konuşmasının bir bölümünü ise Ülkemizdeki duruma ayırdı. Geçmiş koalisyon denemelerinden örnekler veren Başkan Erat, sandıkta bir sonuç alamayacaklarını anlayanların çeşitli kereler kaos çıkarmayı denediklerini, ülkenin milli menfaatlerini sıkıntıya sokan hareketlerde bulunduklarını, şer güçlerin ittifakının yaşandığını, ama buna karşı bir blok halinde, güçlü bir şekilde Türk Milletinin safını belirlediğini, bunun örneklerini Bor İlçesinde  son zamanda kendilerine gösterilen ilgiden de anladıklarını,   Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşacağını, Türk Milletinin yenilmez olduğunu söyledi.


 

Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (10)
. 6 yıl önce
haberi okudukta başbakan sayesinde videoları izleyemedik
Varol 6 yıl önce
görünen köy kılavuz istemez bu iş bitmiş abiii
BORLU 6 yıl önce
başkanım bunlar senin yaptıklarını anlatdığın kitabı görünce ne yapcagını şaşırdılar peki bende mhp lilere şunu sorsam 10 yıl belediyeyi siz yönettiniz ne yaptınız söyleyin fazla bişey değil yalnızca bir tane söyleyin bir dikli ağacınzı söyleyin sizın yapmadıklarınız belediyeye verdiğiniz zararlar yazılırsa ansiklobedilere sığmaz kütaphane olur... borlular balık hafızalı değil kimin ne yaptığıı kimin ne yapmadığını çok iyi biliyor
HAS BORLU 6 yıl önce
biz lafa deği̇l i̇craata bakarız 10 yıl boş boş oturan belediyeye değil borun her yerini karış karış bilen başkana bakarız yalnızca bahçesinin yolunu bilene değil insanları adıyla lakabıyla tanıyan başkana bakarız selam vermeyene değil biz düğünümüze cenazemize gelen başkana bakarız uzaklarda olana değil bora hizmet edecek bizi dinleyecek başkana bakarız başkalarının laflarıyla konuşana değil kendi projelerini üretene bakarız başkalarının hazırladığı ak partiden çalınan projelere değil biz sözlerini yerine getirene bakarız seçim için rantçılara söz verenlere değil...adam gi̇bi̇ adam sıtkı başkana bakarız.
YİĞİDİDİM 6 yıl önce
tasalanma yiğidim allah bizden yanadır!!!
esnaf 6 yıl önce
bu seçiminin en önemli kısmı emrah çalapkulu'nun mhp li olması ve ardından siyasi mevta olmasıdır.
esnaf 6 yıl önce
bu seçiminin en önemli kısmı emrah çalapkulu'nun mhp li olması ve ardından siyasi mevta olmasıdır.
borlu 6 yıl önce
ne önemlisi olacak kim ya emrah basit bir ticaret sanayi odasında mevcut başkanken kendi seçimi kaybeden kişi rançılara geçiş yok sıtkı erat ta bütün olay budur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
adamlar iftira yalan atmamış dogruları söylüyorlar hepsi dogru demeki niğde spor yönetilmiyor birileri kullanılıyor
Hiçbir sosyal faliyeti olmayan niğde nin birtek futbolu vardı sağolsunlar onuda siyasiler futbol tüccarlarına sattılar.Tek amacı para kazanmak olan tüccarlar onuda yapamayarak takımı küme düşürdüler neyse şurda 2023 nekaldı tabi ozamana kadar boyunlarına atkı takıp türbünde fotoğraf çektirecek takım kalırsa...Yazık NİĞDE me.
ülkem insanı kafayı yedi birileride türkiye normalleşiyor diyor güllük gülistanlık gösteriyor aferin böyle devam
Sahi nigdenin iki milletvekili daha var onlar nerde gören varmi
af af af diyen akp ve mhp sorumludur.
27°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:23
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:12
Yatsı 21:48
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Athletic Bilbao 36 51
8. Real Sociedad 35 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 35 35
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@