Başkan Erat; Bor'da Tarihi Günler Yaşıyoruz

Ak Parti Bor İlçesinde seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz akşam gövde gösterisi yaptı.

SİYASET 19.05.2015, 17:07 19.05.2015, 17:17
1689
banner830
 Ak Parti Bor İlçesinde seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz akşam  gövde gösterisi yaptı.

Haber: Selim GÖKEL
Video-Fotoğraf; Yasin Yurtmen BASAYEV

Programın Tamamın Görüntüsü Sayfanın Altında

Gençlik kolları üyesi onlarca gencin seçim bürosuna yürüyüşü ile başlayan Ak Parti etkinliği Eski hükümet meydanındaki seçim bürosunun önünde devam etti.

Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Niğde Milletvekili Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu katıldı etkinliğe daha sonra Milletvekili adaylarından Erdoğan Özegen ve Yaşar Ataç’da katılarak birer konuşma yaptılar.

“BOR BURADA, AK GENÇLİK HER YERDE”

Seçim bürosu önünde yapılan toplantı adeta mitinge dönüştü. Yapılan konuşmaların tamamı Bor temalıydı. Bor ilçesine yönelik konuşmalar yapıldı.

Ak Parti’nin son zamanda yapılan en  yoğun katılımlı toplantısına Ak Parti Gençlik Kollarının yürüyüşü ile başlandı. Etkinlikte  ilk olarak Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun kısa bir konuşma yaptı. Yavuz Ergun;  3 milletvekili adaylarını da TBMM’ye göndereceklerini belirtikten sonra; Bizler sadece slogan atarak Milliyetçilik sevdası olan insanlar değiliz. Milliyetçilik demek bu ülkeyi sevmek, bu ülkenin çıkarları için ülkede atılımlar yatırımlar yapmak demektir. Biz herkesten çok daha Milliyetçiyiz… Atatürkçülük demek sadece sözde Atatürkçü olmak demek değil, onun gösterdiği hedeflerde memleketimizi muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmaktır. Bunların hepsini de biz Ak Parti olarak yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz”dedi.

“TARİHİ GÜNLER YAŞIYORUZ”

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ise  seçimde söz verdikleri bütün sözlerini yerine getirdiklerini ve yapmaya devam ettiklerini belirterek. Son bir yılda yaptığı Belediye faaliyetlerinden örnekler verdi ve konuşmasına şöyle devam etti; Belediye hizmetlerimiz devam ediyor. Ama burada bir şeyi başarmamız lazım, yerelde tamam sıkıntı yok, çevre belediyelerin hepsi çalışıyor. Hepimiz hem fikiriz Ak Belediyeler çalışıyor. Ak Belediyeciliğin en güzelini yapıyoruz. Bu sac ayağının son kalesini noktalayacağız ve dört yıl hizmetin  en iyi şekilde Niğde’ye, Bor’a Ulukışla, Çamardı, Çiftlik, Altunhisar’a, Kemerhisar’a Bahçeli’ye gelmesini sağlayacağız. Burada anahtar sizsiniz, hep beraber çalışacağız ve 3-0’ı sağlayacağız. 3-0 niye önemli çünkü milletvekillerimizin elinin güçlü olması lazım. Hemşerimiz Sayın Davutoğlu’nun karşısına inşallah 3-0 ile gidecek ve o zaman hizmet akacak diye düşünüyorum.  Sayın Başbakanımızın verdiği sözleri biliyorsunuz. Tarihi günler yaşıyoruz. Tıp Fakültesi, Havaalanı, Enerji İhtisas Bölgesi deniyor. Bunlar yıllardır hasretimiz, bunlar sıradan hizmetler değil. Burada biz 3 milletvekili ile güçlü olarak Ankara’da temsil edilmemiz lazım”dedi.

“BİZDEN ZARAR GELİR Mİ? BU ÜLKENİN BÖLÜNMESİNİ KİM İSTER”

Başkan Erat konuşmasının devamında; “Herkesin farklı fikri, partisi olabilir. Ama sizlerden  rica ediyorum, bu 3 milletvekilimizi göndermemiz lazım. Sizler tarih yazdınız, son yerel seçimde bütün mahallelerde tarih yazdınız. Karşımızda CHP’si, MHP’si, Paraleli birleşmesine rağmen tarih yazdınız. Sayın Vekilimizi tanıyorsunuz. İçinizden birisi… Bizleri tanıyorsunuz… Biz içinizden biriyiz. Bizden bu memlekete zarar gelme ihtimali var mı? Bu memleketin bölünmesine izin verebilir miyiz? Biz bu yolda bu memlekete nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, onun derdindeyiz. 40 bin nüfuslu bir ilçeye bakanlık her zaman nasip olmaz. Bir bakanın olduğu zaman nelerin değişebileceğini hepimiz biliyoruz. Ama bu kalabalık 8 Haziran sonrasında sayın milletvekilimizden bakan olmayı bekliyor. Böyle bir fırsat bu memlekete 100 yılda bir geçer. O zaman bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Buradan 3-0’ı sağlarsak sayın milletvekilimizin bakan olma önü açılır. Bu memleketimiz için çok önemli… “dedi.

“BİZ BU MEMLEKETİN ÇİMENTOSUYUZ”

Başkan Erat; Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Arnavutluk’ta bir cami açılışı yapıyor. Orada soydaşlarımız ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhurbaşkanımızı dinliyorlar. Bor’da Arnavutluk’tan sürgün edilen bir sürü hemşerilerimiz var. Onlar her şeylerini orada bırakıp  göçe zorlandılar, Türkiye’ye sığındılar. Biz dün göçe zorlandığımız memlekette Cami açılışı yapıyor ve binlerce Arnavut, Türk  soydaşlarımız Cumhurbaşkanımızı alkışlıyor. Peki bundan daha büyük Milliyetçilik olabilir mi? Milliyetçilik ise bundan daha güzel duygu olabilir mi? Turancılık ise bundan daha güzel Turancılık olabilir mi? Biz lafınan, sözünen Milliyetçilik yapmıyoruz. Biz bu memleketin çimentosuyuz”dedi.

“BOR ZİNCİRLERİNİ KIRDI, ONLARCA FABRİKAMIZ VAR ARTIK”

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat; Geçtiğimiz gün Bakanımız Nurettin Canikli’nin katılım ile Bor Organize Sanayinde Fabrikalar açtık. Hepimiz bu fabrikaların hayalini yaşıyorduk. Geçmişte bir fabrika için çok uğraştık. Tuğla Fabrikası, yem fabrikası için yollara düştük. Ama şuan Bor OSB’de onlarca fabrika açıldı. Şuan OSB’de yer kalmadı. 4 Bin dönüm daha ilave alan katılıyor. Havaalanı kuruluyor. Bor zincirlerini kırdı. Artık emekliyorduk, dün  yürüdük bu gün koşuyoruz. Onun için bu koşuyu taçlandıracağız. Yerel iktidarda sıkıntı yok. Ama genel iktidardan ne kadar pay alabiliriz onun peşine düşeceğiz. Kendi öz evladınız Alpaslan Kavaklıoğlu’nu destekleyeceksiniz ve bu işi başaracağız.

“BU ÜÇLÜ ÇOK GÜÇLÜ SÖZÜNÜ ÖYLESİNE SÖYLEMİYORUZ”

Bakıyorsunuz, “Bu üçlü çok güçlü” diyor. Bu sıradan bir slogan değil.  Sayın vekilimiz Alpaslan Bey’in Ankara’daki gücünü biliyorsunuz. Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza, devletimize yakınlığını biliyorsunuz. Bu güçle beraber Ankara’dan hizmeti de bakanlığı da getireceğiz. Yine Sayın Milletvekilimiz Erdoğan Özegen’in Ankara’daki, Odalar Borsalar Birliğindeki konumunu biliyorsunuz. Devletin, Bakanların ve Partimizin üst düzeyindeki insanlarla konumunu biliyorsunuz. Vurduğunu alacak durumda. Sayın Yaşar’ın teşkilatçılığı, il başkanlığı dönemini biliyorsunuz. “ Bu üçlü çok güçlü derken bunu kast ediyoruz. Bu üçlüyü hep birlikte Ankara gönderdiğimiz zaman, işte bu üçlü ile hizmetler ful. Burada bizi desteklediğiniz için, bize güç verdiğiniz için ayrıca birilerine de ders verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi hep yanıldıkları yer neresi biliyormusunuz. 30 Mart’ta konuştular. Şöyle dediler, böyle dediler. Bizi hep küçük gördüler. Ama sandığa gittiniz vurdunuz indirdiniz. 7 Haziran’da da vurup indireceğiz”dedi.

“UĞUR IŞILAK SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ 27 MAYIS’TA BOR’DA”

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat’ 30 Mart Yerel Seçim zaferinden sonra verdikleri Uğur Işılak’ı Bor’a getirme sözünü 27 Mayıs’ta yerine getireceklerini ve 27 Mayıs günü  Uğur Işılak konserine bütün vatandaşlarımızı davet etti.

Başkan Sıtkı Erat’a alanda büyük sevgi gösterisinde bulunuldu.

Adaylardan Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen Bor İlçesinde ilginç açıklamalarda bulundu. TIKLAYIN

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (19)
sadi 5 yıl önce
adamlarda utanma arlanma yokki niğdem 13 yılda 14 sıra geriye gitti hala yalan dolan...
ONLAR KONUŞUR 5 yıl önce
onlar konuşur ak parti yapar 12 yılda niğdeye ak parti ne yaptı diyenler niğde bor- arası duble yolu kim yaptı bor fen lisesini kim yaptı niğde toki evlerini bor toki evlerini kim yaptı aylık 300 tl ev sahibi oldunuz niğdeyi doğalgaza kim kavuşturdu modern niğde devlet hastanesini kim yaptı birilerinin patates doposu yapcagı bor fizik tedavi hastanesini kim yaptı bor devlet hastesninin ihalesini kim yaptı hzılandırlımış tren raylarını kim yaptı daha saymakla bitmez Allah rızası için chp ve mhp liler siz çok eski partsiniz sizn vekillerniz niğdeye ne yaptı bir tane eserinizi söyleyin buyurun sizler yalnızca konuşursunuz ama ak parti yapar
bu kadar yeter 5 yıl önce
son 3 secım bunlara oy vermıs bırısı olarak aılecek vermeyecegız bıraz vıcdan muhasebesı yapmam yeterlı oldu artık ortalıkta da kımse kalmamıs vazıyete gore...
......... 5 yıl önce
bor milliyetçidir nereye vereceğini bilir..
öğretmen 5 yıl önce
en büyük ak partili doktor devlet bahçli mhp li kardeşlerim stepneliği bırakın chp de buluşalım siz iktidar olmayı daha istemiyorsunuz. star tvd bahçeliyi izledim karnıma ağrılar girdi spiker soruyor hedefiniz varmı diye adam yok diyor ha devlet bahçeli gider birisi gelir söz bende mhp liyim
SÖZ 5 yıl önce
sayın sıtkı erat, belediye başkanlığı seçiminde akkaya problemini çözeceğine söz vermiştin. çözemezsem istifa ederim demiştin. ne oldu unutunmu, bu konuda hiç sesin çıkmıyor.
evetvtarihii 5 yıl önce
Bor ve nigdede tum Türkiye de olduğu gibi akpnin sırtından atılmasının tarihi günleri bunlar...
CcC 5 yıl önce
ülkücü hareket engelenemez!!!!!!!!!!!
borlu 51511 5 yıl önce
akp li yöneticelere söyleyeceğim tek söz niğdede üçün birini alırsınız.kardeşim 12 yıldır iktidarsınız bor için niğde için ne yaptınız.seçim öncesi amcam çıkmış yok tıp fakültesi yok havaalanı sallıyorda sallıyor.Fazla sallama recep borlu yemez borlu senin 5 yıllık mazini gördü geçirdi saol fazlasını almayalım.
asi 5 yıl önce
akp artık sonunuz geldi insanların karnı yalanla dolanla doldu zorla adam toplamayla bu değirmen dönmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Sefa reis denen kişi s tebrik et geç veya hiç yazma terbiyesizliğin luzumu yok
Bandonun parası su paralarından çıkarılıyor herhalde Bir taraftan indirim reklamı yapılıyor bir taraftan su faturaları coşuyor...
Mekanın cennet olsun bir tanecik gayın biladerim hasan
Imlacı arkadaş google ye yazarsan genelkurmay askeri kısaltmalar diye orda rütbeler ve kısaltmaları görürsün.astsubay'ın kısaltmasını
Biz buna yatırım demeyiz.Tarımsal alanlardan köylüyü kendilerine ırgat yapmak,kısaca köylünün ürettiği bakliyatın değerini düşürüp üç beş yıllık vade de tekelci olmak.zaten bizzat ürünleri pazarladığı güçlü bir pazara sahip küçük köylü onlarla rekabet edemeyeceği için sonuç hüsran.Tıpkı çekok vb büyük firmaların misli ovasında yaptığı yatırım gibi piyasa üç beş büyük şirkete kaldı.Bunlar zaten her türlü tarımsal desteği de en yüksek sevide alanlar.Üretimden tüketiciye kadar tekelci bir yapı köylü ise bunların kısa sürede gündelik işçisi olur.Lakin şu unutulmamalı bu tip şirket ve firmaların dar günlerde yapısı gereği kapitalizmin gereği olan parayı bilir tüketici umrunda olmaz.
15°
az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:16
Öğle 12:43
İkindi 16:35
Akşam 20:01
Yatsı 21:36
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@