Başbakan Binali Yıldırım Niğde'de halka hitap etti

Başbakan Binali Yıldırım referandum çalışmaları için Niğde'ye geldi.

SİYASET 28.03.2017, 21:59 31.03.2017, 23:51 tiyo
7504
banner830

VİDEO SAYFANIN ALTINDA

Başbakan Binali Yıldırım, helikopter ile Çukurkuyu kasabasına gelerek, 15 Temmuz’da Semih Terzi’yi öldürerek, darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.

Başbakan’ı burada bir çok vatandaş karşıladı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mezarlıkta Başbakan Binali Yıldırım, Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettikten sonra baba Hasan Hüseyin Halisdemir’e taziye ziyaretinde bulundu. 

BÜYÜK GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

Niğde Belediyesi önünde bulunan Ömer Halisdemir meydanında ilk defa bir miting yapıldı. Alanın dolduğu görülürken, güvenlik tedbirlerinin yüksekliği dikkat çekti. Kahraman Maraş gibi uzak illerin yanında çevre illerden görevlendirilen binlerce sivil ve resmi polisin görev yaptığı öğrenildi. Bir çok helikopterin Niğde semalarında tur attığı, keskin nişancıların da bina üzerlerinde görevlendirildiği görüldü. 

Niğde'de gerçekleştirilen mitinge katılan Başbakan Binali Yıldırım, "Sayın Kılıçdaroğlu komik duruma düşüyorsun. Yalanlarınla gülünç duruma düşüyorsun. Bir zahmet bu yalanları bırak da 108 maddelik değişikliği oku. Allah akıl fikir vermiş her gün sallıyor. Vitesi boşa atmış ha babam gidiyor. Bu değişiklikle rejim değişecek diyor. Kocaman bir yalan. Bu değişiklikle eyalet sistemi gelecek diyor. Bu da külliyen yalan. 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilecek diyor. Bu da yalan. Erzurumlu Teyyo bunun yalanlarını duysa pataklar bunu" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Niğde Ömer Halisdemir Meydanı’nda halka hitap etti. Başbakan Yıldırım yaptığı konuşmada, “Ulukışla istasyonunun dili olsa da konuşsa. O ne acılara şahit oldu. Askerler haftalarca yaya yürüyor ve Erzurum’a varıyordu. Cepheye vardığında askerlerin savaşacak mecali de kalmıyordu. Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra Kars’a kadar tren yolu yapılması emrini verdi. Bu seferberlik 10 yıl sürdü ve vefatından sonra her şey kaldı. Yolunuz yoksa gücünüz olmaz, geleceğiniz olmaz, medeniyet kuramazsınız. İşte şimdi şu Niğde’den Adana’ya giden Ulukışla-Pozantı yolunu düşünün. O yolda nice ocaklar söndü. Ama öyle bir iş yaptık ki, dağları deldik ve sizler için otoyol yaptık. Göreve geldiğimizde 6 bin kilometre bölünmüş yol vardı. Bunun üzerine biz 20 bin kilometre yol yaptık. İşte AK Parti farkı bu, hizmet bu” dedi.

15 YILDIR NİĞDE MEYDANINDA AYNI SÖZ; NİĞDE- ANKARA OTOYOLUNU YAPIYORUZ

"Yolları böleriz ama ülkeyi böldürmeyiz” diyen Başbakan Yıldırım, “Niğde ile Ankara arasına otoyol yapıyoruz. Artık Niğde Ankara’ya daha yakın. Bir buçuk saatte Ankara’ya gideceksiniz. İhalesi Nisan ayında yapılacak. Geçmiş dönemde askerlerimizin sadece yola ihtiyacı yoktu. Aynı zamanda silahları da yoktu şimdi Allah’a şükür tankımızı da, topumuzu da, helikopterimizi de yapıyoruz. Her türlü savunma sanayi teçhizatını üretiyoruz. Türkiye artık eskiye göre çok daha güçlü. İstersen oluyor. Azmedince oluyor, hayal kurarsan projeyi yaparsan, hayalleri gerçeğe dönüştürürsün. Fatih İstanbul’u fethederken gemilerini Haliç’e indirdi. Onun torunları Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Marmaray’da trenleri denizlerin altından geçirdi” diye konuştu.

HAVALANI KONUSU DÜŞÜNÜLÜP DEĞERLENDİRİLECEK?

Başbakan Binali Yıldırım, Niğde'ye yapılması istenen ve yılan hikayesine dönen Havaalanı konusunda ve stadyum konusunda  da inceleyip ilgili teknik birimlerin etüt yaparak değerlendireceklerini söyledi. Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde ve yine bir önceki Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu'da Niğde meydanında hem Niğde-Ankara otoyolu, hemde Havalanı sözü vermişti. İsminin de Hasandağı olacağını belirtmişti. Sosyal medyada Niğde'ye verilen sözleri içeren paylaşımların çokluğu da dikkat çekti. 

Başbakan Binali Yıldırım; Bugünlerde milliyetçilik ve ülkücülük adına hayır kampanyası yapanlar var. Bunlar FETÖ’nün dümen suyuna girmişler. Bunların maskesini 16 Nisan’da gerçek ülkücüler indirecek. Milliyetçiler asla Türkiye düşmanları ile aynı safta olmaz. 15 Temmuz akşamı Sayın Devlet Bahçeli bu konuyu gördü ve Türkiye’nin beka sorunu var dedi. Gelecekte Türkiye tekrar 15 Temmuzlar yaşamasın diye bu değişikliği birlikte yapmaya karar verdik. Yeni sistemle birlikte darbeler dönemini tarihin tozlu sayfalarına bırakıyoruz. Bundan sonra hiçbir vatan düşmanı eline silah alıp millete kurşun sıkamayacak. Ömer Halisdemirlere kurşun sıkamayacak.

Türkiye’nin büyük hedefleri var ve yapacak çok işimiz var. 16 Nisan Türkiye için önemli. 15 Temmuz yiğidi Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde bizim yüz akımız. Niğde bizi hiç yalnız bırakmadı. Dün terör hadisesinde hayatını kaybeden Gökhan Altınalan’a da Allah'tan rahmet diliyorum.”
Başbakan Yıldırım, konuşmasının son bölümünde Niğde’ye yapılan bazı yatırımlardan da bahsetti. 

HAYIRCILARA SERT ELEŞTİRİ

“Bugün hayır diye ortalıkta dolaşanlar o günlerde de köprüye, hava limanına, yollara, tünellere hayır dediler. Bunlar hayırsız” ifadelerini kullanan Başbakan Yıldırım, “Bunlardan hayır gelmez. Bunlar memleketin büyümesi ve gelişmesi için ne yaparsanız hep karşısına çıkarlar. Köprüye hayır derler ama köprü bitince en önce kendileri geçerler. Bunlar nasıl oluyor? Dünya’da kriz varken bu işler inanırsan, milletine güvenirsen üstesinden gelemeyeceğin bir şey yok. Bir Türkiye’yi üç Türkiye yaptık. Güçlü Türkiye olursa varamayacağımız hiçbir hedef yok” şeklinde konuştu

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile güçlü hükümetler dönemini başlatacaklarını belirten Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Hangi partiden olursa olsun seçilecek hükümet güçlü olacak. Yüzde 50’den az olan hükümet olamayacak. Hükümet kuruldu kurulmadı, güvenoyu aldı almadı derdi ortadan kalkacak.

Artık hükümet krizi olmayacak, başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın arasında çatışma olmayacak, Türkiye krizden krize sürüklenmeyecek. Durmadan seçim yok. Millet seçimle meşgul edilmeyecek. ‘Bu sistemden Başbakanlık gidiyor’ diyorlar. Memleket için feda olsun. Biz bu gün varız yarın yok. Hepimiz fainiyiz. Ama öyle bir sistem kuralım, demokrasi otoyolunu öyle bir sağlam yapalım ki kim gelirse gelsin güçlü iktidarlar olsun. Darbelerle karışıklıklarla, Gezi olayları ile 17-25 ve 15 Temmuz olayları ile demokrasi kesintiye uğratılmasın. Milletin iradesi daim olsun.

Bu anayasa değişikliği gündeme geldiği andan itibaren koro halinde CHP, HDP hayır diyor. İnanın bunlar neye hayır dediğini bile bilmiyor. Kahvecilerle bir araya geliyorlar, Anayasa geçerse, kahvehaneniz kapanacak, minibüsçülere minibüs hatlarınız kapanacak, muhtarlara aman evet demeyin muhtarlıklar kapanacak diyorlar. Millet inanmıyor Sayın Kılıçdaroğlu komik duruma düşüyorsun. Yalanlarınla gülünç duruma düşüyorsun. Bir zahmet bu yalanları bırak da 108 maddelik değişikliği oku. Allah akıl fikir vermiş her gün sallıyor. Vitesi boşa atmış ha babam gidiyor.

Bu değişiklikle rejim değişecek diyor. Kocaman bir yalan. Bu değişiklikle eyalet sistemi gelecek diyor. Bu da külliyen yalan. 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilecek diyor. Bu da yalan. Erzurumlu Teyyo bunun yalanlarını duysa pataklar bunu. Ana muhalefet partisi başkanı bu kadar rahat insanı nasıl kandırır? Madem sen bilmiyorsun yanındakiler hiç değilse, ‘Genel başkan bu yanlış yanlış şeyeri millete söylemeyelim’ desin. En iyisi siz buradan Kılıçdaroğlu'na biraz patates gönderin ve zihni açılsın. Onun yanında bir de 18 maddeyi gönderin belki okur da millete doğru şeyleri anlatır."

Meydandaki konuşmasının ardından, Başbakan Binali Yıldırım STK temsilcilerinden oluşan heyet ile bir toplantı yaptı. Toplantı basına kapalı gerçekleşti. 


 
Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (5)
Nigdeli 4 yıl önce
Birde insanlari ayirmayip da birlik beraberligi saglasaniz ama bu inat varken nerde.
Halk 4 yıl önce
Keşke her gelen büyük atıp tutma yerine birlik beraberlikten bahsetse, halk bizim hakkımız demesini bilse, evetçi-hayırcı diye ayırıp bölmese ama olmuyor. Ve her zaman bir aşağılama eksik yanlarını ortaya koyma.14 yıl önce ayrım yoktu yoksulluk yoktu terör yoktu birliğimiz dirliğimiz vardı,ama sizin sayenizde herşey geri geldi. İşte bu ayrım için yoksun cümlelerin haddini bildirmek için kendi özgürlüğüm için HAYIR...
Niğdeli 4 yıl önce
evet de çıksa hayır da çıksa kaybeden TC vatandaşları olacak. iki ucu pis değnek. akp e oy verdim ama asıl fetöcü Ler disardeyken haksız garibanları kapı önüne koydular. samimi değiller o yüzden hayır.
KemaL 4 yıl önce
Sayın başbakan mitinginizde '' Milliyetçiler asla Türkiye düşmanları ile aynı safta olmaz''. Diyerek çok güzel bir tesbitte bulunmuşunuz. Bravo bende sizinle ilk defa aynı görüşteyim.
Doğrucu Davut HAYIR diyor 4 yıl önce
Şimdiye kadar hep Akp ye oy verdim ama bu iş parti işi değil bu ülkenin kaderi denetlenemeyen bir kişi ye bırakılamaz herkes maddeleri okusun öyle karar versin
Son Yorumlar
Tüh yine soba zehirlenmesi.Sorumlu yok üstüne alan yok ama ölüm var 2021 yılında hala soba zehirlenmesi.Belediye başkanının umrun da değil Valilikten ses yok,vatandaş duyarsız.Eski dönemde olsa bir sağlık müdürü eskisi var dı her dönemin adamı eğitim veriyoruz filan derdi şimdi o da yok.Vatandaş ölmüş kimin umrunda.Komşusu aç iken tok olanı bırak komşu ölürken yöneticilerden tık yok.Fıratın kenarında ki kuzu mu o iktidara gelene kadar dı.Şimdi kuzuyu kim ne yapsın!Böyük böyük ihaleler var iken.Ama unuttuğunuz bir şey var!!! O da toprağı altı....
15 temmuz hain FETÖ darbe girişimden sonra görevden alınan Belediye Başkanlarından Nevşehir ve Niğde Belediye Başkanları.Nevşehir in yeni başkanı görevden alınan ve yolsuzluğa bulaşmış Beledie başkanın peşine düşmüş,Partisine bile kazan kaldırmış.Gerekirse Partiden istifa ederim ama bu yolsuzlukları ört pas etmem diyor.Ticaret odası başkanıda arkasında..Peki Niğde de durum ne alemde?FETÖ ye yardım var yolsuzluk var diyorlar ve Belediye Başkanını görevden alıyorlar.Bizim yeni belediye başkanımız sn ÖZDEMİR geçmiş dönemin yolsuzluk iddiaları ile ilgili bir çalışma yaptımı?Ne gezer kılını bile kıpırdatmadı.Ticaret odası başkanı mı ona göre giden ağam gelen paşam.Ya muhalefet CHP İYİ parti onlardan da tık yok.Adamın yaptıı yanına kaldı.Şimdi salına salına Niğde de geziyor.İmar rantları,Oğlunun İnşaat firması,Kardeşinin Hazır beton firması.FETÖ ile sıkı fıkı ilişkiler,damat hala eğitim müdürü.Bunlar yalan ise seçilmiş adamı neden görevden aldınız.İşte Niğde bu dedikodu kırıla.İş ciddiye geldi mi ortada kimse yok.O zaman mız mız edip dedikodu üretmeyin.Vebalide hepimizin üstüne.Hepimiz DİLSİZ ŞEYTANIZ ÇÜNKÜ...
anladım memura ve emeklisine ek zam vereceksiniz
söylediğine kendinde inanmıyorsun milletle alakanız kalmadı çarşıya çıkacak haliniz yok neyi anlatıyorsun
ey akp bu kokuşmuşlukla nereye kadar gideceksiniz her yanınızdan pis kokular geliyor sokağa çıkacak yüzünüz kalmadı kuyruğu dik tutmanın gayreti boşuna çabadır
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:19
Güneş 07:43
Öğle 12:59
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@