banner689

Bakan Işık Ömer Halisdemir Parkı Açılışını Yaptı...Müjde verdi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'nin Bor İlçesine Bağlı Çukurkuyu Beldesinde şehidin adına yaptırılan park açılışına katıldı.


 Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'nin Bor İlçesine Bağlı Çukurkuyu Beldesinde şehidin adına yaptırılan park açılışına katıldı.Bakan Işık, FETÖ'nün 15 Temmuz'deki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Halisdemir'in kabrinin bulunduğu Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ile birlikte  askeri helikopterle geldi.

 

KOCAELİ PROTOKOLÜ NİĞDE’DE

 Açılışa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Niğde  Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen,  Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Bor Ak Parti İlçe Başkanı Yavuz Ergun, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, CHP İl Başkan Yardımcısı Sabriye Şahin, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, DSP İl Başkan Yardımcısı Şengül Karlıkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Işık, şehidin ağabeyi Doğan Halisdemir ve protokol üyeleriyle Halisdemir'in kabrinin bulunduğu mezarlığa geçti.

Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından dua eden Bakan Işık, tüm şehitlere Allah'tan rahmet dilediğini söyledi.  Bakan Işık, ziyaretin ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediyesince beldede yaptırılan Şehit Ömer Halisdemir Parkı'nın açılışı için düzenlenen törene geçti.

30 KUŞ ŞİİRİ SIRASINDA DUYGU DOLU ANLAR

Açılış saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Dursun Ali Erzincanlı, 15 Temmuz kahramanı Şehit Ömer Halisdemir adına yazdığı 30 kuş adlı şiirini seslendirdi. Şiir esnasında açılışa gelen vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

ÖMER HALİSDEMİRLER YETİŞTİRMELİYİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Şehit Ömer Halisdemir görevini yaptı’’ diyerek, “Hepimiz inanıyoruz ki; cennetin en iyi yerinde Ömerimiz. Ömerler gibi evlatlar yetiştirmeliyiz. Eğer yetiştirirsek geleceğimizden emin oluruz. Böyle hainler çıkmaz. Büyükşehir Belediyesi olarak parkı yaptığımızdan dolayı gurur duyuyoruz. Bu park şehidimizin yaptığının milyonda biri bile olamaz. Biz Halisdemir’in yolunda emin adımlarla Türkiye olarak gelişeceğiz. Bu milletin evlatlarına hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“HALİSDEMİR’İN KURŞUNLARI AYDINLIĞA ÇIKARDI”

AK Parti Niğde Milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu, “Bugün biz burada bu parkın açılışını yapıyorsak şehidimizin sayesindedir” diyerek şehidin mirasını, hatıralarını yaşatmak için hizmet edeceklerinin altını çizdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise 15 Temmuz 2016’nın çok karanlık bir gece olduğunu ifade etti. Karaaslan, Şehit Halisdemir’in silahından çıkan kurşunların o geceyi aydınlattığını belirtti ve park büyüyecek ağaçların gölgesinde yeni Ömer Halisdemirlerin yetişeceğinin altını çizdi.

NİĞDE’DEN 6 ŞEHİT

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, 15 Temmuz gecesi milletimizin tarihinde görmediği ihanete uğradığının altını çizerek, “Niğde’den darbe girişiminde Ömer Halisdemir ile birlikte 6 şehit verdik. Parkın yapılmasında emeği geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

 

ÖMER HALİSDEMİR’İN ABİSİ KONUŞTU

Şehir Ömer Halisdemir’in abisi Doğan Halisdemir kardeşinin adına yapılan parkın açılışına gelenlere teşekkür ederek, ”Ailesine düşkündü. Her gün ailemizi arardı, halini hatırını sorardı. Öğretmenlerine ve arkadaşlarına vefalıydı. Kul hakkına dikkat ederdi. Sohbetlerinde sık sık Çanakkale ruhundan bahsederdi. Şehit olmayı arzu ediyordu. Şehit olacağım gerekirse dediğini çok kez ağzından duydum. Rabbim de nasip etti. Komutanı bu işin ucunda şehadet var dedi ve şehitlik mertebesine erişti. Devletimiz bize gereken ilgiyi veriyor. Hiçbir yardımı ailem adına kabul etmiyorum. Çünkü kardeşim vatan için şehit oldu, menfaat için değil. Halkımızdan sadece diğer şehitlerle birlikte kardeşime dualarını istiyorum. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

TÜRK ORDUSU 15 TEMMUZ’DAN ÇOK DAHA BÜYÜKTÜR

‘’Bugün buraya gelerek şehidimize verdiği değeri bir kez daha gösteren Niğdelilere, vatandaşlara teşekkür ederim’’ diyen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ”Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Korgeneral Zekai Aksakallı’ın özel selamlarını getirdim. Türk ordusu, 15 Temmuz’dan daha güçlüdür. Gazilerimize ve şehitlerimize şükran borcumuz var. Biz ülke olarak çok ihanet gördük. Ağır bedeller ödedik. 15 Temmuz ise öyle bir ihanet girişimiydi ki topyekün ülkenin yok oluşuna yönelik yapıldı. Ama 16 Temmuz sabahı aydınlığa çıkmamızın kahramanı Ömer Halisdemirler bizi ayakta tuttu. Şehadet herkese nasip olmaz. Şehadet düzgün yaşayıp, şehadeti gönülden çok isteyenlere verilir” ifadelerini kullandı. 

BOR İLÇESİNE YENİ ACEMİ BİRLİĞİ MÜJDESİ

 Milli Savunma Bakanı Fikri Işık yaptığı konuşmada : Bor İlçemize bir askeri birlik getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bunun çok uygun olacağını, çok yakışacağını düşündük. İlgili arkadaşlara talimatı verdik. Şimdi bu çalışmaların ardından Bor İlçemiz bir askeri birliğe kavuşmuk olacak. Bu da şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

Bakan Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir’in memleketi Çukurkuyu Beldesine yapılan parkın açılışına katıldı. Törende konuşma yapan Bakan Işık, 15 Temmuz'dan bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerinden, FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkisi olmasından dolayı 3 bin 939 kişinin meslekten ihraç edildiğini, 540 kişinin de geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını söyledi. Mücadelenin tüm devlet kurumlarında aynı titizlikle sürdüğünü belirten Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Su uyur düşman uyumaz"
"Özellikle bazı siyasiler son dönemde mağdur edebiyatı yaparak FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak ve hızını kesmek istiyorlar. Bu mücadeleyi sulandırmak bu ülkenin dününü de, bugününe de, yarınına da ihanettir. Onun için herkesin aklını başına toplaması lazım. Mağduriyetlere dikkat edeceğiz, haksız yere bir şey varsa üzerine gideceğiz ama hiç kimse mağduriyetini toplumun önüne koyarak bu mücadeleyi itibarsızlaştırmaya kalkmasın. Su uyur düşman uyumaz, bu hainler fırsatını bulursa tekrar aynı şeye girişmekten çekinmeyecek. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bazı haber ajanslarında darbe teşebbüsünden sonra tutuklanan subaylardan dolayı Türk ordusu en güçlü yanını kaybetti zaafa uğradı gibi değerlendirmelerde bulunuyorlar. Milli Savunma bakanı olarak ifade edeyim. TSK inanın 15 Temmuz akşamından çok daha güçlüdür. Biz bir ordu düşünün ki içerisindeki bir hain kendi komutanından değil de okyanus ötesinden talimat alıyor. Bilgiyi kendi komutanında saklıyor bir takım yerlere iletiyor. Bunları temizledikçe ordumuz güçlük kazanıyor. Efendim NATO’daki bazı subaylar tutuklanmış da iyi subaylar gitmiş. Türkiye Cumhuriyetinin yeteri kadar nitelikli subayı vardır" dedi.

"Terörle mücadelede son 35 yılın en önemli dönemini yaşıyoruz"
"Özellikle ordumuzun zayıflatılması temasını işlerken biz Fırat Kalkanı harekatını başlattık" diyen Bakan Işık, "Orduda emir komuta içinde en küçük zafiyet olsa bu kadar kısa zaman içerisinde bin 100 kilometre kare alan kontrol altına alınabilir miydi? Terörle mücadelede son 35 yılın en önemli dönemini yaşıyoruz. Terör örgütü son 35 yılda bundan daha ağır bir kayıp vermedi. Artık terör örgütünün koordinatlarını başka yerde verip de terör örgütünün zayiat vermesini engelleyen hainler yok aramızda. Artık kahraman askere dünyanın en gelişmiş silahların veriyoruz. İnsansız hava araçları teröristleri tespit etmiyor üzerine taktığımız silahla imha ediyoruz" ifadelerini kaydetti.

"Hiç kimse bizim Suriye’ye, Irak’a kayıtsız kalmamızı beklemesin"
Irak'taki harekatlarla ilgili gelişmelere de değinen Işık, "Hiç kimse bizim Suriye’ye Irak’a kayıtsız kalmamızı beklemesin. Orada ne olursa olsun 'size ne kardeşim' anlayışıyla bize akıl vermeye Türkiye’yi etkilemektedir. Hatta bölgede cirit atan terör örgütlerinden dolayı en fazla tehdit altında olan ülke Türkiye’dir. Bu noktada son günlerde Irak’ta yaşanan tartışmalar bana bir atasözü hatırlattı. Yanlış hesap Bağdat’dan döner ama Bağdat yanlış hesap içerisindeyse ne olur? Atalarımızın böyle bir sözü yok. Şu anda Bağdat büyük bir yanlış içerisinde. Türkiye Irak’tan Türkiye’ye yönelecek terör tehdidini kaynağından bertaraf etme hakkına sahiptir. Türkiye aynı zamanda Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit eden gelişmelerde kayıtsız kalmama hakkına sahiptir. Musul gibi tarihi bağlarımız olan bir şehrin demografik yapısının değiştirilmesine Türkiye’nin kayıtsız kalmasını kimse beklemesin. Bizim ne Irak’ın ne de Suriye’nin toprağında gözümüz yok. Türkiye’nin temel politikası Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğüdür. Ancak bunu Türkiye’nin düşündüğü kadar Bağdat’ın ve Şam’ın da düşünmesi lazım." ifadelerini kullandı. ÖMER HALİSDEMİR'İN BABASINI DA ZİYARET ETTİ

Bakan Işık, konuşmasından sonra Şehit Ömer Halisdemir Parkının açılış kurdelesini kesti ve Şehit Ömer Halisdemir'in aile evini ziyaret etti. Işık, Niğde Devlet Hastanesinde tedavi gören şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir’i de ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.


 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kemal - 2 yıl önce
kocaeli belediyesi şehidimiz adına gelen ziyaretcilerin dinlenmesi için niğde ye büyük bir park yapmayı kilometrelerce uzaktan düşünürken acaba niğde belediyesi nerdeydi
Misafir Avatar
Vatandaş - 2 yıl önce @kemal
nerde olacak Belediyenin önündeki andezit taşlarını tamir ediyorlardı. İşleri başlarında aşkındı arkadaşım.Birde g.t kadar sokaklara 7-8 kat inşaat ruhsatı vermekle meşguldüler.Niğde ye insanların nefes alacağı kaç tane park yapabildilerde çukurkuyu ya yapacaklar.
Avatar
Ülkücü - 2 yıl önce
Olan fabrikayı kapatıyorlar, inşaat halinde olan hava limanını kapatıyorlar. Sonra yeniden yaptıracak diye müjde veriyorlar . Ne biçim memleket burası
Avatar
Belediye - 2 yıl önce
Uyu belediye baskanim 15 temmuz gecesi gibi saat 2 de gel sonra şehidin taziye cadiri eregliden mezarı eregliden parkı kocaelinden siz rahat rahat oturun koltukta uyuyun ya siz ne ise yariyorsunuz cok merak ediyorum icraata bakarsak icraat da yok
Avatar
gözlükçü - 2 yıl önce
alpaslan bey bunu bor a kazandırdı iyi hoş da diğer ilçeler ve merkez ne olacak üvey evlat mıyız
Avatar
Nigde - 2 yıl önce
Bu +vesile+ile+ sehidimize+insanlar +ziyarete+geliyorlarYakin+ bir+yere+ havaalani +yapilsa