Bahçeli, Niğde Mitinginde Sert Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Niğde’de partisinin mitingine katıldı.

SİYASET 17.05.2015, 20:13 19.05.2015, 13:50
39358
banner830
 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Niğde’de partisinin mitingine katıldı.

Haber: Selim GÖKEL

Fotoğraf; Yasin YURTMEN BASAYEV

Video: Fatih ÖZATA

MİTİNGDEN FOTOĞRAFLAR VE  NOTLAR AŞAĞIDA

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli Niğde Cumhuriyet Meydanında kalabalık ve bir partili topluğuna hitap etti.

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, Niğde’de 28 derece sıcaklıkta güzel bir hafta sonunda bir saat gecikme ile geldiği Niğde Cumhuriyet meydanında yaklaşık 8 bin kişiye hitap etti.

HÜKÜMETE VE CUMHURBAŞKANI’NA VERDİ VERİŞTİRDİ

MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli ‘Birlikte atacağımız her adım daha mutlu ve huzurlu bir Türkiye’ye doğru yol aldık. Daha müreffeh, daha zengin, daha kaygısız bir döneme başlangıç ile sizde bize katılın. AKP’ye oy veren kardeşim ülkemiz kötüye gidiyor, artık siyasi taassup ve birlikte hareket edecek vakit kalmamıştır. AKP aldığı oyu kötüye kullanmış Türkiye’yi harabeye çevirmiştir. AKP’ye destek veren kardeşim ülken için milletin için vatan ve geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Asgari ücretin yarısı kadar 700 TL civarında aile desteği vereceğiz. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim size ödenen aylığı 300 TL’ye çıkaracağız. Yaşlısına bakmakla yükümlü ailelere Sosyal bakım yardımı helalinden vereceğiz. Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak istihdam oluşturmak amacıyla büyükbaş ve küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız. Gelir dağılımında ki adaletsizliği gidereceğiz, kamuda sözleşmeli geçici 4B’li, 4C’li vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız. Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız. Milli birliğimiz ve kardeşliğimiz güçlendirecek yeni bir Ana yasayı inşallah hazırlayacağız. Temiz siyaset, dürüst üretim için Bizimle Yürü Niğde’ dedi.

NİĞDE’NİN SORUNLARINA DEĞİNDİ

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli Niğde ile ilgili yaptığı konuşma da ise: Niğde’de hüzün hakimdir. Niğdeli vatandaşlarıma verilen sözlerin hiç biri tutulmamıştır. 1996 yılında temeli atılan Havalimanı hayal olmuştur. Niğdeli hayal kırıklığı yaşamıştır. AKP’nin 2003 yılında verdiği patates tohumları patates uyuzu hastalığına yol açmıştır. Patates üreticileri perişandır. Fakat Milliyetçi Hareket Partisi patatesi çuvaldan çıkartıp,  üreticinin yüzünü güldürecek. AKP’yi demokrasi çuvalına sokacak. Tarımsal alanların sulanmasında kullanılan elektrik bedellerinin fahiş fiyatlarla çiftçilere fatura edilmesi zulümdür. Biz bu zulmün önüne mutlaka geçeceğiz. Ekim arazilerimizin sulanması için kuyulara kota konulması ve bunların bir sayaçla takip uygulaması köylümüze zorbalıktır. Allah’ın izni ile bunu da düzelteceğiz. Tarım ve Hayvancılık kredilerini adaletli şekilde dağıtıp, haksızlık ve usulsüzlüğü engelleyeceğiz. Yıllardır süren Akkaya Barajı kaynaklı şehir ve üniversiteyi pis kokulara boğan açmazı. Ayrıca Bor’un tarım arazilerine zehir yayan arıtma rezaletini yok edeceğiz. Milliyetçi Hareket Niğde için vardır. Ecemiş Suyu ile ilgili beklentiyi, Otoban yapımı ile ilgili özlemi biliyoruz. AKP sahnenin önünde faiz lobisi ile itişmiş arkada ise milletimizin cebinden aşırılan, sofrasından çalınan, ekmeğinden bölünen hasılatı para baronları ile bölüşmüştür.”dedi.

 

Mitingden Notlar: Mersin mitinginin ardından Niğde’ye gelen Dr. Devlet Bahçeli miting saati olarak belirtilen 16:30’da meydanda olması gerekirken tam bir saat gecikmeli olarak seçim otobüsüne çıktı. Diğer illerde seçim için özel hazırlanmış seçim tırı ile miting yapan Dr. Devlet Bahçeli Niğde’de Hilal1 isimli otobüste konuştu. Herkesin merak ettiği kalabalık ise sadece Borhaber.net objektiflerinden görüntülendi. Diğer partilerin mitinginin aksine seçim otobüsü farklı bir alana konuşlandırıldı. İstasyon Caddesi ve Grand Hotel önü Dr. Devlet Bahçelinin kası bir süre dinlendiği Grand Hotel’den giriş ve çıkışı için   vinç ve bariyerlerle kapatılmıştı. Kalabalık Bor Caddesi üzerine yoğunlaştırıldı. Güzel bir Pazar günü, şölen gibi bir miting yaşandı.

MHP Niğde Milletvekili aday adayları Dr. Devlet Bahçeli konuşmasından önce sadece seçim otobüsünün üzerine çıkarak tanıtıldı. Diğer partilerin aksine Dr. Devlet Bahçeli’nin konuşması ve sonrasında adaylardan hiç bahsedilmedi. Niğde’nin sorunlarına da değinen Dr. Devlet Bahçeli Patates üreticisinin sorunları ve Akkaya Barajı çevre kirliliğine ve Ecemiş Suyuna da değindi. Hükümeti çok sert bir dille eleştiren Bahçeli’nin bu sert eleştirileri meydanda toplanan heyecanlı partililer tarafından büyük alkış aldı. Seçim beyannamesinde yer alan konulara da değinen Dr. Devlet Bahçeli konuşmasının büyük bölümünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiriye ayırdı. Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’ndan bahsetmenin de gereksiz olduğunu belirtti.

MHP’den aday adayı olan ancak seçim çalışmalarına katılmayan eski milletvekili Mumin İnan ise mitingi Grand Hotel kapısı önünden kendisine yakın partililer ile izlediği görüldü.

Basına gecikmeli de olsa,  çok dar ve uygun olmayan bir yer ayrılmış.  Meydanda bulunan kalabalığın heyecanı, MHP’nin Niğde’de etkin ve güçlü bir parti olduğunu gösteriyor.

 Haber metni ve fotoğraflar izinsiz alınamaz

http://www.borhaber.net/siyaset/bahceli-nigde-mitinginde-sert-konustu-h16774.html

Posted by Bor Haber on 17 Mayıs 2015 Pazar
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (190)
ey Niğdeli Düşün 6 yıl önce
13 yıldır bu hükümet iktidarda Niğde ne kazandı 13 yıldır her seçim hep aynı vaatler var hiç değişmedi ama bu vaatlerin hiç biri de yerine gelmedi havalimanı dediler yok küçücük akkaya barajını bile yıllardır çözemediler,her seçim öncesi tıp fakültesi derler ama seçim sonrası en ufak hastalıkta bile kayseriye sevk ederler imkan yetersizliğinden,belediyeler piknik alanı yapmaktan başka bir iş yapmadı al haberini bile yaptılar kent ormanını bile 3 kez açtılar başbakan cumhur başkanı her ilde 100 küsür açılış yapar niğdeye bakan geldi meydan mı otopak mı -ne işe yaradığı da belli değil- onun açılışını yaptı gitti.Borun altı su kaynıyor diyorlar evimize su gelmiyor su.millet işini gece halletmeye çalışıyor belediyeye söylüyorsun yine bi çözüm yok memleketi kuruttular.3 değil 10 versen yine bi iş yapamazlar.
vicdan muhasebesi 6 yıl önce
2002 den beri akp ye oy veriyorum ve bir yanım artık gerçekleri görmemi ve mantıklı düşünmemi söylerken bir yanım hala düz mantık düşünmemi ve aynı yolda yürümemi söylüyor du,ama bunca baskıyı,zorbalığı,dayatmayı,yandaşlığı,dinin bu kadar malzeme yapılmasını vs vs artık görmezden gelemem eğer ki gelirsem bunun hesabını veremem diye düşündüm,evet belki bahçeli çok popuer biri olmayabilir ama en azından yalanı yok dürüst ve ilkeli bir kişilik bundan böyle benim ve ailemin oyu mhp ye.
vicdan dedim 6 yıl önce
ilginç bir şey bende önceden mhp hariç bir partiye oy vermedim ama son zamandaki politikaları ve niğde projeleri için bu sefer ak parti diyorum. bende vicdanım senini dinledim.
mhpem 6 yıl önce
gömecez sizi sandığa akp ve chp
niğdeli 6 yıl önce
akp seferberlik ilan etmiş.mitingten sonra mhp niğdeyi salladı.
kemerhisarlı 6 yıl önce
bölücülere karşı oyum mhp ye
niğdeli 6 yıl önce
niğdede mhp hem akp yi hem chp yi sandıga gömecek .
melendizli 6 yıl önce
niğde kararını verdi mhp niğdede iki tane vekil çıkaracak
alperen 6 yıl önce
mitingin sayısıönemli değil akp ve chp nin ithal aday propagandası tutmadı.korkuları bundan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Bırdahakı secımde gule gule akp buyuklenme de nedır sen susacaksın halk konusacak ılk defe bır baskan vatandasa bagırıyo azar vuruyo olacak sey deıl
Vatandası haklıdır arkadas yapılmasına karsıysa vatandas ne derse o dogrudur nıgdeye layık bır baskan gelmelı vatandası dusunen vatandasın fıkırlerını alan saygılı sevgılı bır baskan akp donemı bıtmıstır.
Kim bu pislik gazeteciler Fatih Altaylı gazetecilik adı altında para kazananların afişe edilmesini gerektiğini söyledi. 101 Shares facebook sharing button 16twitter sharing button 45whatsapp sharing buttonmessenger sharing buttonflipboard sharing buttonsharethis sharing button 13.06.2021 14:16 Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında "Hadi herkes konuşsun" başlıklı yazısında dikkat çeken ifadelerde bulundu. Gazetecilik mesleğinin düşürüldüğü durumu ibretle ve çok üzülerek izlediğini kaydeden Altaylı, "Gazetecilerin, gazetecilik yaparak, farklı mecralarda yer alarak para kazanmaları ayıp değildir. Ama gazeteci adı altında gazetecilik dışı faaliyetlerden para kazanmaları, para kazanmaya çalışmaları ayıptır. Ayıptan öte ahlaksızlıktır." dedi. Gazetecilik kullanılarak iş takibi, şantaj gibi yöntemlerle kazanç elde etmenin, mesleği lobicilik için kullanmanın, kendini birilerine kullandırarak zengin olmanın özürünün olamayacağını kaydeden Altaylı şunları yazdı: "Bu gazeteci kılıklı sahtekarların ortaya çıkmasını, çıkarılmasını istiyorum. İster Sezgin Baran Korkmaz olsun, ister Sedat Peker, ister siyasetçi ister iş adamı, ister sanatçı, ister ünlü, ister ünsüz, herkes ama herkes bu şerefsizleri afişe etmeli. Danışmanlık adı altında parayı götürenleri, sözde konferanslarla malı indirenleri, avanta karşılığı yazılarında sürekli markaları kullananları dahil. Herkesi. Temiz toplum temiz toplum diye bağıranlar. Hadi. Biliyorum anlatmayacaksınız. Pislik gazetecilerle yaptığınız işbirliklerini saklayacaksınız. Ama çocuklarınızı düşünüyorsanız anlatırsınız. Sedat Peker kadar bile mi olamıyorsunuz! Anlatın. Düşsün maskeler."
Valla helal olsun başkana 2 kişinin menfaati için alttan almamış tren geldiği zaman uzayan araç kuyruğunu hepimiz görüyoruz hemde ordaki dünkanlar pis bir görüntü 2 kişinin menfaati için koca Niğdeyi cezalandırmak olurdu bu proje yapılmasaydı
Vatandaşta ne yapacağını bilemedi. https://www.psikolog06.com/ankara-umitkoy-psikolog/
15°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:46
İkindi 16:40
Akşam 20:11
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@