Akdoğan ; Belediye Çalışıyor, Niğde Kazanıyor

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Akdoğan, “Amacımız sorunlara birebir çözüm üretmek” dedi. Muhtarlar ise belediyeden gördükleri desteğe teşekkür etti.

SİYASET 28.03.2012, 00:26 28.03.2012, 00:26
1157
banner830

 Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Akdoğan, “Amacımız sorunlara birebir çözüm üretmek” dedi. Muhtarlar ise belediyeden gördükleri desteğe teşekkür etti.

HABERİN VİDEOSU AŞAĞIDA
 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, mahallelerde yapılan hizmetleri gezdirdi.

 

Mahalle Muhtarlarıyla birlikte topluca aynı araç içerisinde mahallelerde yapılan hizmetleri gezdiren Başkan Akdoğan, Belediye çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti.

 

Hizmet yapılan alanları yerinde görme gezisinde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan yapılan çalışmaları tek tek muhtarlara yerinde göstererek anlattı. 66 Evler mevkiinde bulunan park alanı hakkında bilgi veren Başkan Akdoğan; “Normalde biz burayı cami olarak düşünmüştük bu mahallenin cami talebi vardı. Fakat planda buranın yeşil alan olmuş olmasından ve vatandaştan da yeşil alan olmak kaydıyla kamulaştırılırmış olmasından dolayı burayı kapalı halı saha haline getirdik. İki yanına da oyun grubu koyarak gençlerimizin, çocuklarımızın hizmetine sunduk” dedi.

 

Dere mahallesinde yapılan Niğde’nin ilk kapalı Pazar alanı ve Yeşilburç caddesi asfaltlaması hakkında da bilgi veren Başkan Akdoğan; “Yeşilburç caddesinde yaptığımız alt yapı çalışması ve üst yapı çalışmasının ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu yol, üzerinden bir kış geçti her hangi bir alt yapı sorunu olmadı. Asfaltımız bozulmadı. Neden? Bu asfalt temelli dediğimiz asfalt. Bu yolun üzerine tuzda attık solüsyonda attık ama bozulmadı. İnşallah bozulmayacak. Geçen seneki yaptığımız yollar bu kategoride. Bu seneki yapacağımız yollarda bu kategoride bu kalitede olacak. İnşallah yol sorununun büyük bir bölümünü bu sene kış mevsimi gelene kadar yetiştirmeye çalışacağız. Kalan bölümünü ise 2013 yılında yollarımızın tamamını bu niteliğe kavuşturacağız. Diğer yandan, cadde üzerinde bulunan  kapalı pazar yerimizin en önemli özelliği Niğde’nin ilk kapalı pazarı olması. Pazartesi pazarını da farklı bir modelde ikinci bir model olarak kapalı pazar haline getirdik. Bu hizmetler üç sene önce bu şehirde yoktu. Bu hizmetler bizimle beraber Niğde’ye gelmeye başladı. Tabi Niğde’miz daha fazlasına layık bizde daha fazlasını yapmak için bu göreve talip olduk. Sizde bizi bu göreve getirdiniz. İnşallah hep beraber bu kervanı yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

 

Niğde’de park ve çocuk oyun alanı anlayışını değiştirdiklerini ve şehri modern park alanlarıyla donattıklarını ifade eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “İnönü mahallesi Murat Evler mevkiine halkımızın isteği doğrultusunda modern çocuk oyun gruplarıyla donattık. İnönü Mahallemize hayırlı olsun. Murat Evler bölgesine bu sene bir sosyal tesis yapacağız önümüzdeki yılda Selçuk Mahallesi’ne bir sosyal tesis yapacağız” dedi.

 

Yüzme havuzu hakkında da bilgi veren Başkan Akdoğan; “Dışarıda hava sıcaklığı -10 derecede olsa yüzme havuzunun sıcaklığı ve suyun sıcaklığı 25-26 derece. Yüzme Havuzu 12 ay hizmet veriyor. Vatandaşımız yüzmek istediği zaman başka bir şehre gitme zaruretinde olmasın burada yüzme imkanı elde edebilsin. Burayı hakikaten Niğde’mize önemli bir hizmet olarak düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

İlhanlı mahallesinde yapılan İtfaiye binasının ne kadar modern olduğunu muhtarlara gezdirerek gösteren Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “İtfaiye yangına anında müdahale etmek için bulunur. Ama geçmişte kışın itfaiye araçları içi boş olarak bekletilirdi. Çünkü araçları park edecek kapalı garajı yoktu. Dolayısıyla bir yangın anında araç doluma girecek ondan sonra yangın mahalline gidip yangına müdahale edebilecek. Şimdi bu yeni itfaiye binamızda 365 gün itfaiye araçlarımızın içini su dolu bekletme imkanımız var ve zaman kaybetmeden alınan ihbarlara hemen müdahale etme imkanımız var. Yine itfaiyede 24 saat esasına göre çalışılır buradaki arkadaşlarımızın barınma şartları da itfaiye erine yakışır hale getirildi. Sonuçta bölgemizde en iyi en modern itfaiye binasına Niğde olarak sahip olduk. İnşallah Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Niğde’mizi ziyaret edecek. Onun katılımıyla buranın açılışını ve ihalesi tamamlanırsa Katı Atık Bertaraf  Tesisi’nin açılışını yapacağız. Yine Nar Mahallemizdeki sosyal tesisimizin de açılışını yapacağız. Geçen sene Başbakanımız geldiğinde İlhanlı Mahallesi’ndeki sosyal tesisin açılışını yapmıştık” dedi.

 

Seçimlerden önce söz verdiğimiz bütün hizmetleri fazlasıyla yerine getiriyoruz diyen Başkan Akdoğan; “ilhanlı düğün salonunu halkımızın hizmetine sunduk. Düğün yapacak kişinin ailesi yeşil kartlı ise hem buradaki hem de Nar Mahallesi’ndeki tesisimiz onlara ücretsiz. Ama onun üstünde bir geliri var ise fiyatımız hafta içi 500 lira hafta sonu 750 liradır. Biz gelir elde edelim diye burayı yapmadık. Burayı yapmamızın sebebinden bir tanesi İlhanlı Mahallemizin insanı genelde sokak arasında düğün yapardı. İkincisi ise önceki sene gittiğimiz düğün salonlarının yüksek kira bedelleri. Bu paranın çok olmasından dolayı piyasada bir denge unsuru olsun diye İlhanlı düğün salonunu yaptık. Üçüncüsü de diğer salonlar 300- 400 kişilik ama bu salonumuz 1000 kişilik. Burada 1000 kişilik düğün rahatlıkla yapılabilir” şeklinde konuştu.

 

Hizmetlerin kesintisiz devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “ Zahire pazarını oluşturarak esnafımıza alışveriş yapanlara büyük kolaylık sağladık. Burada her biri 200 metre kare büyüklüğünde dükkan yaptık. İçine damperli kamyonun girip damperini kaldırıp yükünü boşaltacak şekilde 30 tane dükkanımız var. Burayı da zahire pazarı haline getirdik. Şimdi bir iki sene sonra burası daha hareketli hale gelecek. Galericiler Sitesi yanındaki boş alana inşaat malzemesi satıcılarını taşıyoruz. Önümüzdeki yıl onlar buraya gelecekler. Yine buranın yan tarafını Niğde Ticaret Borsası’na verdik. Niğde Ticaret Borsası buraya taşınacak. Yine bu bölgeye hayvan pazarını ve mezbaha yapacağız. Şuan ki mezbahanın ve hayvan pazarının olduğu yere bir cazibe merkezi bir alışveriş merkezi yapmayı planlıyoruz. Özel bir şirket 20 gün önce bize geldi görüştük ve yine bir projeyle gelecekler. Niğde’nin ve özellikle Selçuk Mahallesi’nin ihtiyacı olan bir cazibe merkezini içinde kültür parkıyla eğlence merkeziyle sinemasıyla bir bütün olarak yapacağız. Sonuç olarak Selçuk Mahallesi’ne Niğde Belediyesi olarak farklı bir hizmet getirmiş olacağız.

Hıdırlık mevkiinde yaptığımız Zahire pazarının maliyeti çevre düzenlemesiyle beraber 2 milyon lira. Burada bazı dükkânları biz sattık büyük bir bölümünü ise belediyemiz kullanıyor. Vatandaşın, köylünün kentlinin hizmetine burayı sunduk” dedi.

 

Halkımızın yıllardır çözüm bekleyen sorunlarını bir bir çözdük diyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Şehrin merkezinde eğlence mekanlarından 14 tane yer vardı. Bunlarla belediye olarak önce bir sözleşme yaptık. Böyle bir yer yaparsak çıkacaklarını bize taahhüt ettiler. Bizde yerleri yaptık bu arkadaşlara buraları verdik merkezide boşalttılar taahhütlerini yerlerine getirdiler. Merkezdeki esnafların şikayetini ortadan kaldırmak için burayı yaptırdık. İnşallah melek girmez sokak olarak halk arasında anılan sokağı da ele alacağız ve restore yapacağız. Belkide orayı trafiğe kapatıp insanların alışverişini oraya yoğunlaştırma cihetine gidebiliriz. Böyle bir çalışmamızda inşallah önümüzdeki günlerde olacak” dedi.

 

 

Mahalle Muhtarlarına Katı Atık Bertaraf  Tesislerini de gezdiren Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Katı Atık Bertaraf Tesisi de yaklaşık 7 buçuk milyon liraya mal oldu. Şuanda şartnamesi hazırlanıyor. İşletme ihalesine çıkacak. Ondan sonra Niğde’nin çöpü burada üç lobdan oluşacak şekilde toplanacak. Birinci lobun bize yeteceği süre yaklaşık 11 yıl ondan sonra ikinci loba başlayacağız. Bu şekilde burayı değerlendirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Yorumlar (11)
Hakan Öztürk 8 yıl önce
sayın bor haber yöneticileri siz niğde belediye başkanının çalıştığına inanıyormusunuz allah aşkına bir niğdeye gelin dönüşte arabanızda amartösör kalacak mı bakalım çukurlarda insanlar kayboluyor yeşilburç yolunu yapmış beyefendi onuda yapmasaydı insan utanır 3 yılda 5 km asfalt bor caddesini çöken asfaltı paşa kapı caddesini neden söylemiyorsun bizim vergilerimizle döktüğün ve 3 ayda kullanılmaz hale gelen asfaltlardan neden bahsetmiyorsun.bakın ben ak partiye oy veren bir seçmenim muhalif değil ama bu kadarına dapes bu başkan biran önce seçimi beklemeden istifa etmeli niğdenin kaderi ile oynamamalı güzel hizmetler verecek üniversite mezunu hatta yüksek lisanslı bir mühendis başkanımız olmalı faruk beyde gidip inşaatlarını yapmalı satmalı başkanlık ona göre değil allah rızası için yaradan kavli için çocuklarımızın geleceği için lutfen faruk akdoğan bu iş enişteyin sayesinde dışarıdan lise diploması almaya benzemiyor lutfen
aziz 8 yıl önce
gerçekten çok güzel hizmetler yapılmış bu yapılanların çoğunu vatandaş bilmiyor inşallah dahada güzel işler yapılır. emeği geçenlere teşekkürler.
nesrin ergin 8 yıl önce
aman allahım inanmıyorum nerede çalışıyormuş
niğdeli 8 yıl önce
sağol başkan senin hakkını kimse ödeyemez.
niğde sevdası 8 yıl önce
beğenilmeyen yerler eleştirildiği gibi yapılan hizmetlerden dolayı tebrik edilmeside bilinmeli diye düşünüyorum. adamlar gayet güzel işler yapmışlar daha önce bunların hiçbirisi yoktu ellerine sağlık. bide ak partiye oy vermeyipte vermiş gibi konuşan ve kişisel sorunlarından dolayı yorum yapan arkadaşlarada çok gülüyorum.
HAKKI BİLİR 8 yıl önce
hakan bey yorumunuza imzamı atarım.herhalde haberi yapanlar niğdenin ana caddelerinde gezmiyorlar. bora gelip gitmiyorlar.h angi hizmet yapılmışsa 3 senede. reklamlar hariç.
SİTE YÖNETİMİ 8 yıl önce
site yönetiminden yorumculara bilgi notu : yurıdaki haber niğde belediyesi basın bürosu tarafından hazırlanıyor ve tarafımıza gönderiliyor ve yayınlıyoruz.
FAİK 8 yıl önce
faruk bey gerçekten özverili bir şekilde söyledikleri projeleri teker teker yapıyor. devamının geleceğinede inanıyoruz. yorumlardan okuduğum kadarıyla herkezin sıkıntısı merkezdeki yol bozuklukları. yollar dışında yapılan tüm hizmetler gayet güzel. ben inanıyorumki bu yaz döneminde tüm merkezi yollar yapılacaktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
ülkem insanı kafayı yedi birileride türkiye normalleşiyor diyor güllük gülistanlık gösteriyor aferin böyle devam
Sahi nigdenin iki milletvekili daha var onlar nerde gören varmi
af af af diyen akp ve mhp sorumludur.
Milletin pisikolojisi hiç iyi değil bu ara hayırlısı inşAllah duzeliriz halk olarak
Milletin pisikolojisi hiç iyi değil bu ara hayırlısı inşAllah duzeliriz halk olarak
18°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 12 Temmuz 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:21
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:12
Yatsı 21:50
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 31 54
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 31 52
6. Alanyaspor 31 51
7. Fenerbahçe 31 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Göztepe 32 39
10. Antalyaspor 31 38
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 31 26
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. Balıkesirspor 33 38
13. İstanbulspor 32 37
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Sheffield United 35 54
7. Wolverhampton 34 52
8. Arsenal 34 50
9. Burnley 35 50
10. Tottenham 34 49
11. Everton 34 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 34 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 34 28
19. Aston Villa 34 27
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Real Sociedad 35 51
8. Valencia 35 50
9. Granada 35 50
10. Athletic Bilbao 35 48
11. Osasuna 36 48
12. Levante 35 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 35 36
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 35 35
18. Mallorca 35 32
19. Leganés 35 29
20. Espanyol 35 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@