Ak Parti Niğde Kadın Kolları Kongresi

Ak Parti Niğde il kadın kolları 4. olağan kongresi bugün saat 11.00'da Niğde Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

SİYASET 22.02.2015, 00:29 22.02.2015, 00:42
922
banner830

Ak Parti Kadın Kolları Niğde Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Niğde Kültür Merkezinde yapıldı. 


 FOTOĞRAFLAR SAYFANIN ALTINDA

Kongreye, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Başkanı Emrah Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Çamardı Belediye Başkanı Yavuz Soylu, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, eski Ak Parti Milletvekillerinden Muharrem Selamoğlu, Erdoğan Özegen,  bazı belde başkanları, parti yöneticileri ve partili kadınlar katıldı. Ak Parti Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde mevcut başkan Reyhan Sayın ve tek liste ile kongreye gidildi. Kongre divan başkanlığının oluşturulması, saygı duruşu ve istiklal marşımızın söylenmesi ile başladı. 

Tek aday Reyyan Sayın başkanlığı döneminde yapılan çalışmaları ve hedeflerini anlattı. Sayın konuşmasında; ''Ak Parti kadın kolları bugün 4 milyonu bulan üyesi ile en büyük kadın örgütlerinden biridir.

Altunhisar, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla,  Bor, ilçe kadın kolları kongremizi de bayram havasında tamamladık. Çünkü  biz biliyoruz ki hep birlikte Türkiyeyiz.  Kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bilge insan genel başkanımız başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da dediği gibi; ‘biz ak kadınlar olarak gönüllere girmek için kapı kapı dolaşıp partimize destek istedik’. Açılan her kapıdan büyük usta Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet  Davutoğlu’na sevgi güven sayesinde bizler başarıya ulaşmışızdır. Ak Parti siyasette kadınlara verdiği önemle kadının konumunu güçlendirmeye yönelik uyguladığı politikalarla, kadınlarımızın toplum hayatına daha etkin katılımını hedeflemiştir. Partimizin başarısının arkasındaki en önemli güç hiç kuşkusuz kadınlarımız ve gençlerimizdir. Kadın kolları teşkilatımızı fedakar gayretli istekli ve güler yüzlü çalışmaları ile ak partinin başarısında her daim öncü güç olmuştur. Sergilediğimiz birlik beraberlik emsal olmuştur. ‘’ dedi

SİYASETİN NESNESİ DEĞİL ÖZNESİDİR

Sayın konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Bugün partimizin her kademesinde yer alan ak kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesi olduklarını göstermişlerdir. Partimizin kurulduğu günden bugüne emek harcayan katkılarıyla bütün performanslarıyla  Ak partinin başarısına büyük emekleri olan ve kadın kollarının her kademesinde görev yapmış herkese özne oldukları için teşekkür ederim.

Şunu iyi biliyoruz ki çıktığımız bu kutlu yolda bizler inadına değil inandığımız için Ak partiliyiz. Çünkü güçlü türkiye tarihinde kadınlar çok önemli noktalarda bu vatanın varlığı ve birliği için büyük roller almıştır.

Bizlerin hedefi 7 haziran 2015 tarihinde darbe anayasasını değiştirerek sivil bir anayasa yapacak nitelikte çoğunluğu sağlayacak milletvekillerimizin sayısını artırıp ilimizin ve devletmizin güçlü yarınları için istenilen noktaya ulaşması noktasında hedefe ulaşmak inancıyla hareket edeceğiz.

Kadın kolları olarak yapmış olduğumuz 4.olagan kongremizden daha güçlenerek çıkacağız.  Bu kutlu davada üyelikten parti yöneticiliğine kadar davamıza hizmet etmiş herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  Yine bu davaya hizmet etmiş fakat hakkın rahmetine kavuşan parti mensuplarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.  Yeni yönetimimize girecek arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum.

Birlik ve beraberlik anlayışının kongrelerden çıkacağı enerji ile milli iradeye hakim kılmaya devam edeceğiz. Yeni Türkiye yolunda hedefimiz 2023’’ dedi

Ak parti kadın kolları 4.olağan kongresinde konuşan İl Meclis Başkanı Mahmut Peşin şu açıklamalarda bulundu;

‘’Hayme Ana’nın, Nene Hatun’un, Halime Çavuş’un yol arkadaşları, gönüldaşları, onlar kadar yürekleri millet sevdasıyla çarpan hanım kardeşlerimi selamlıyorum. 
Niğde’nin tamamını bir anne şefkatiyle, hanım nezaketiyle adeta bir oya gibi, bir nakış gibi işleyen hanım kardeşlerimize, kadın kollarımızın tüm mensuplarına bu güne kadar yapmış oldukları ve bu bayrağın dalgalanmaya devam ettiği sürece yapacakları çalışmalar nedeniyle bugün bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Sizler, bir yandan siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyorsunuz. 
Bir yandan da bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiriyorsunuz. 
Çünkü kadın, her şeyden önce ANADIR. Ananın sevgisi ve şefkati ise dünyada başka hiçbir varlığa benzemez.  Siyasetinde Kadın nezaketine, Kadının zarafetine, hoşgörüsüne ve aklına ihtiyacı vardır. Kadınlarımız siyasette ne kadar çok yer alırsa, siyaset o kadar daha kaliteli olacaktır.
Bu nedenledir ki kadın, siyasetin 'nesnesi' değil 'öznesi'dir.
AK Parti'nin mücadelesi, bir medeniyet mücadelesidir. Bir adalet mücadelesi, bir kalkınma mücadelesidir. Bizim yolumuz, merhum Adnan Menderes'in yoludur... Merhum Turgut Özal'ın yoludur... Merhum Necmettin Erbakan'ın yoludur... 
Türkiye genelinde 4 milyonu aşan dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğiniz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönle köprüler kurarak, gönülleri fethetmek sevdasıyla çıktığınız bu yolda hepinize başarılar diliyorum.
Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek, AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üzerinde yeni hizmetler katacak bir seçimin arifesinde olduğumuzun bilincindeyiz. İnşallah bu gün yapılan kongre ile göreve devam edecek ve yeni görev alacak arkadaşlarımızla bayrağı daha yükseklere taşıyarak, yaklaşan genel seçimlerde yeni bir tarih daha yazacaksınız. Yeni Türkiye, Yeni Güç; 2023 hedefinde, 'Durmak yok, yola devam' diyorum..." dedi

  Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir kongrede yaptığı konuşmada Ak kadınlara özel teşekkür etti.

Konuşmasında; ‘’Bu kongreler güçlenme yeridir güçlenme zamanıdır. Gücüne güç katma zamanıdır . Bunu böyle gördük böyle yaşadık ve bundan sonrada böyle yaşamaya devam edeceğiz. Bir çok kongre atlattık Türkiye genelinde binlerce kongreler yapıldı ve hepsi de bir bayram havasında şenlik havasında geçti. Bizimde diğer partilerden ayıran en büyük yanlarımızdan bir tanesi bunun olduğunu düşünüyorum. 2001 yılından bu yana yapılan bu işlerin doğru olduğunu görüyoruz ki yaşanan 9 seçimde de sürekli güçlenerek çıktık. Oyumuzu artırarak çıktık. Gücümüze güç katarak çıktık. Başta ak kadınların sayesinde oldu. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Kadınların olmadığı hiçbir şekilde hedefe ulaşamıyoruz. Gerçekten AK Parti’de kadınlara çok ayrı bir değer veriliyor. Kadınlarda bunun karşılığını fazlasıyla yerine getiriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin siyaset tarihinde ilk defa bizim kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Syn. Recep Tayyip Erdoğan kadınların aktif olarak siyaset hayatına girmesini ve sahalara inmesini sağlamış bir kişidir ve tabi kadınlarda bunun karşılığını fazlasıyla vermiş durumdalar. Bunu bir kez daha görmüş oluyoruz ve Cumhurbaşkanımızın da ileri görüşlülüğünü buradan hep birlikte şahit oluyoruz. Her ay kadın kolları başkanlarımızla başbakanımız bir araya geliyor.  Genişletilmiş il başkanları toplantısında kadın kollarımızda yer alıyor. Bu başka hiçbir siyasi partide yok. Bu kadar rahat kadın kolları başkanları genel başkanlarına ulaşamıyorlar. ‘’ dedi

ÇOCUKLARINI EVDE HASTA BIRAKTILAR

Ben il başkanıyken iki seçim atlattık bu seçimlerde çok iyi biliyorum ki güneş doğmadan kadınlar sokaklardaydı. Sıcak demeden soğuk demeden kar demeden kış demeden sokaklarda kapı kapı gezdiler. Gece 12 de seçim büroları kapandığında evlerine gittiler. Çocuklarını evlerinde hasta bıraktılar. Gerekirse eşlerini aç bıraktılar ama bu teşkilat için kapı kapı her yeri gezdiler. Bunun hakkı kolay ödenmez’’ dedi

MERSİN OLAYINI ŞİDDETLE KINIYORUM

Özdemir konuşmasında devamla; ’’Geçtiğimiz haftalarda Mersin’de kadına karşı bir şiddet yaşandı. Bunu şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Bu konuda da kadın haklarının korunması ve kadına yapılan şiddetler karşısında hükümetimiz ve teşkilatımız partimiz ne gerekiyorsa yapacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.’’ dedi

‘’Zorlu bir süreç yaşadık dediğimiz gibi 2 seçim atlattık kısa bir badire ama toplamda 9 seçim yaşandı. Bu seçimlerin hepsiden başarıyla çıktık. Özellikle 30 Mart en zor seçimlerden biriydi. Çünkü sadece yerelde siyasi muhaliflerle uğraşmadık Dünyada bir çok güçle uğraştık. 30 Mart’ı ve 10 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini tasdiklemek için önümüzde artık son bir viraj var 7 Haziran seçimleri.  İnşallah bunu da sizinle el ele vererek başaracağız . Bizler Niğde olarak üstümüze düşen görevi yapacağız. En son başbakanımızla görüştüğümüzde bize çizdiği hedef doğrultusunda, 3 tane milletvekili çıkarmak için çalışacağız . Biz o kadar güçlü bir teşkilatız ki, gücümüzü milletten alıyoruz. 3 milletvekilini de çıkartırız, 367 de çok rahat çıkartırız. ‘’ dedi


Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "AK Parti çatısı altında tüm hanım kardeşlerimize, tüm hemşerilerimize, siyaset yapmak ve hizmet etmek isteyen herkese yer olduğunun bilinmesini istiyorum. Bu güne kadar teşkilatımızın değişik kademelerinde görev almış hanım kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu gün biz burada Belediye Başkanı olarak konuşma imkanı elde edebilmiş isek bunu büyük ölçüde hanım kardeşlerimize borçluyuz. 30 Mart yerel seçimlerinde şunu biliyorum ki, Niğde Kadın Kolları teşkilatımız Reyhan Sayın başkanımız başkanlığında Niğde'yi en az 3, bir çok eve de 4 kez girmek suretiyle seçim çalışması yaptılar. Dolayısı ile tüm hanım kardeşlerimizin bizim üzerimizde, teşkilatımızın seçilmiş değişik kademelerinde görev yapan gerek Belediye Meclisi, gerek İl Genel Meclisi, gerek Milletvekilliği, gerek Belediye Başkanlığı noktasında görev yapan her kardeşimizin üzerinde kadın teşkilatlarımızın emeğinin olduğunu  bilmeliyiz. Niğde Belediye Başkanlığı olarak bunun idraki içerisindeyiz" şeklinde konuştu.

 

İnsanımızın yanında olmak bizim boynumuzun borcu

 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Kadın kollarımızla son derece istişare içerisinde Belediyemiz çalışmalarını yürütüyor. Özellikle belediyemizde kurduğumuz Sosyal İşler Müdürlüğümüzün çalışmaları Kadın Kolları teşkilatımızla ortak yürüttüğünü söyleyebiliriz. Niğde Belediyesi olarak, AK Parti Kadın kolları olarak şunun bilincindeyiz. Niğde'de aç insan uyumayacak, evinde odunu kömürü olmayan insan olmayacak düşüncesiyle çalışmalarımız devam ediyor. Kadın Kollarımızın Belediyemize verdiği destekle ve Belediyemizin kadın kolları teşkilatımıza verdiği destekle bu durumu Niğde'de bu sene başarmış durumdayız. Bu noktada ciddi manada mesafe kat ettik. Komşusu, akrabası, tanıdığı, eşi dostu ihtiyacı olan her kim olursa olsun gerek Belediyemize gerek kadın kolları teşkilatımızla irtibata geçerek bu eksikliklerin giderilmesini sağlayabilir. Bu eksiklikleri gidermek bizim boynumuzun borcu" dedi.

 

Her zaman kadın kollarımızın yanında olduk

 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Bu güne kadar hep Kadın Kolları teşkilatımızın yanında olduk. Bundan sonra da Belediye Başkanı olsak da, Belediye Başkanı olmasak da teşkilatımızın ve kadın kolları teşkilatımızın yanında olacağımızın bilinmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

 

3 - 0 yapmak bizim boynumuzun borcu

 

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Niğde olarak dört yüz demek kolay, üç yüz atmış yedi demek kolay. Bunun adresi Niğde'de sandıktan çıkaracağımız adresi 3-0 olarak neticelendirmemiz lazım. Bunu yapabiliyorsak biz Türkiye'de dört yüz  milletvekili çıkartırız. Bu bakımdan bu durumun hepimizin boynuna borç olduğunu düşünüyorum. Başta İl Başkanımızın ve Belediye Başkanı olarak benim üzerime ve tüm teşkilat mensubu kardeşlerimizin boynuna borçtur" dedi.

 

Niğde Belediyesi deneyimini ve hizmetini artırarak yoluna devam ediyor

 

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Belediyemiz şu anda hizmetine yoluna devam ediyor. Her geçen gün belediyemizin hem mali durumu iyileşiyor, hem de iş yapma kabiliyeti artarak devam ediyor. Belediyemiz bundan bir yıl önceye kadar mukayese ettiğimiz zaman ya da 2 yıl, 3 yıl önceye kadar mukayese ettiğimiz zaman 6 yıldır temposunu artırarak yani nasıl ki AK Parti 2002 yılında başlayıp 2014 yılı seçimlerine kadar tüm seçimlerden başarıyla ve oylarını artırarak çıkmışsa Belediyemiz de 6 yıl önceki Belediye değil. Belediyemizde her geçen gün ekip çalışması, ekip ruhu ve bir takım oyunu ortaya koyarak her geçen gün tecrübesini, deneyimini artırarak yoluna devam ediyor. İnşallah 2015 yılında da daha iyi bir Niğde Belediyesi, daha iyi hizmet eden, daha çok çalışan bir Niğde Belediyesi ve halkın içinde daha .ok olan bir Belediye Başkanı ile hizmete devam edecek. Hep beraber bu kervanı yürütmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Aday Adaylarımızın hepsine başarılar diliyorum

 

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Kongremizin teşkilatlarımıza, Kadın Kollarımıza ve ülkemize hayır getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Bu güne kadar partimizde ve teşkilatımızda görev yapmış ve bu günden sonra da görev alacak kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kongremizin de hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm teşkilat mensuplarımıza kadın kollarımıza bir vefa borcumun olduğunu biliyorum ve bu noktada da layık olmanın gayreti içerisinde olacağımızın bilinmesini istiyorum. Görev yapmış Milletvekillerimize ve bu gün de aday adayı olan Milletvekili adaylarımıza hepsine başarılar diliyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra tek liste ile seçime giden Reyhan Sayın ve yönetimi için oy kullanıldı.

Saat 17.00’da sandık açılarak oylar sayıldı. 311 oy kullanıldı ve oyların tamamını alan Reyhan Sayın yeniden Kadın Kolları Başkanı olarak seçildi.


Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (2)
DELEGE 6 yıl önce
kavaklioğlu ni̇ye gelmedi̇.anlaşilan ni̇ğdeden umudu yok.mecli̇s çalişmalarini bahane edi̇yor ayni gün facedeki̇ resmi̇ kayseri̇de bi̇r lokantada.bi̇zde i̇nandik.
MİSAFİR 6 yıl önce
4 yıl niğdenin geleceği heba oldu.yemek yesinler
Son Yorumlar
Allah rızası için iyi şeyleri bir kez de amasız eleştirmeyin. Sanki ana muhalefet partisi çözüm ürete ürete ölüyor. Muhalefetin amacı herşeyi eleştirmek olabilir. Çözümüde söyler. Elli yaşındayım bir tane çözüm önerilerini görmedim. Özür kahvedeki oyunlarda kullanılacak kağıt destesi hariç...
Cehape ne oluyor, yoksa hdpye mi soracan, yuh, hep laf hep, olmuyor
kendiniz gibi genç fidanlar işte feraset işte politikacı helal olsun hizmete devam
Başka iş kalmadı yada Belediye hizmetlerinin hepsi mükemmel yerine getiriliyor...Ya başkan çık da vaatettiğin projelerinin ne aşamada olduğunu halka açıkla.Spor egsersiz mi onları bir personel yapar zaten..
Benim adım Sharon Petit Homme. Amsterdam, Hollanda'danım. Bu küçük zamanı internete girmek için kullanmak istiyorum. Gerçek ve meşru bir krediye ihtiyacınız varsa, johnsonloanfirm başvurmanız gereken şirkettir. 2 şirket tarafından ihanete uğradım. Johnsonloanfirm'den kredi başvurusu yaptığım üçüncü şirket oldu. Johnsonloanfirm'den kredimi 8 saatten daha kısa bir sürede aldım, dedi şirket bana. Dolandırılmadan çevrimiçi bir krediye ihtiyacı olan herkes johnsonloanfirm'e başvurur. Bu şirketten memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu şirketle yalnızca e-posta veya WhatsApp aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. E-posta adresi [email protected] Whatsapp +1 (7323146992)
17°
hafif yağmur
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:27
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:04
Yatsı 19:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@