Ak Parti Milletvekili Yavuz Ergun’dan açıklamalar…

Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir arasında Borhaber.net’in de yer aldığı Niğde’de görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek kahvaltılı basın toplantısında çeşitli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 10.06.2019, 23:30 10.06.2019, 23:49 nigdehaber
1722
Ak Parti Milletvekili Yavuz Ergun’dan açıklamalar…
banner830

Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün tarafından organize edilen kahvaltılı basın toplantısına Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna’da katıldı. Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün toplantıda yaptığı konuşmasında; Niğde’de bazı kişi yâda kişilerin somut bir şeyleri ortaya koymak yerine sürekli dedikodu ürettiğini ve bu davranışların İl’in genel durumuna zarar verdiğini dile getirdi. Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün yoğun bir seçim maratonu geçirdiklerini belirterek bu nedenle gazetecilerle istişare konusunda zaman aralığının biraz uzadığını bundan sonra belirli dönemlerde gazetecilerle daha sık bir araya geleceklerini söyledi. 
 
HEMŞERİLERİMİZ OYLARINI KULLANMAK İÇİN İSTANBUL’A DÖNSÜNLER

Yavuz Ergun yaptığı konuşmada İstanbul seçimlerini kazanacaklarını belirtikten sonra; İstanbul’dan bayram nedeni ile Niğde’ye gelen hemşerilerimizin hepsinin yeniden İstanbul’a gidip oylarını kullanmalarını rica ediyorum” dedi.
 
Basın toplantısına davet edilen Ulusal Ajans, televizyon ve mahalli gazetelerin temsilcileri genel bir görüş alışverişinin gerçekleştiği kahvaltılı basın toplantısında açıklama yapan Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün özellikle gazetecilerin içerisinde kendisini gazeteci gibi gösterip sadece şantaj ve olumsuz haber yapmaya odaklamış, sosyal medya hesapları üzerinden gazetecilik yapmaya çalışan  kişilerin basın camiasından temizlenmesi gerektiğini dile getirdi. Bu şehrin hepimizin olduğuna dikkat çeken Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün, sorunları çözmek ve her konuda istişarelerde bulunmak için, bu tür toplantıların daha sık bir şekilde gerçekleştirerek şehri en iyi şekilde gözlemleyen gazetecilerle özellikle kent konseyi ve lobiler konusunda bilgi alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

KENT LOBİSİ KONUSUNDA OLUMSUZ DEĞİL YAPICI OLMALIYIZ
 
Yavuz Ergun Kent Lobisi konusunda sitemiz yöneticisi Şerafettin  Çopur’un sorusu üzerine yaptığı açıklamada; İlk göreve geldiğimiz günden beri söylediğim bir şey var. Bu Kent Lobisi oluşturulması. Ama kent lobisi oluşturmak derken, birileri yanlış anlamış. Bizim burada yaşayan, ilimizde yaşayan toplumun her kesimi ile gerçekleştireceğiz. Tabi ki dışarıdaki hemşerilerimizin de fikrini alacağız. Ama buranın bir tabiri var. “Uzaktan maval okumakla olmuyor” Burada eleştirerek kent lobisi oluşturmak isteyenler var. Ne yazık ki onlar bize faydadan çok zarar verir. Biz burada birlikte lobiyi oluşturacağız ama Niğde Belediye Başkan adayımız Emrah Başkanımın açıklaması 24 Kasım, Kasım ayının başından bu yana yoğun bir seçim çalışmasına girdik. Aday belirleme süreci, seçim çalışmaları, ramazan ve önümüzde de İstanbul seçimleri var. Ondan sonra biz artık oturup hep birlikte, Niğdemizin ileri gelenleri, sizlerle, basın mensuplarımızın ciddi katkısı olacak. Bu sadece siyasilerle olacak iş değil, bürokrasiden tutun bütün birlikler ve toplumun her kesimi ile birlikte olacak. Ama birilerinin dediği gibi, işte biz şu dönemde şunu şunu yapmıştık. Bu dönemde bunlar olmadı, şunlar olmadı gibi Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Bazı dönemlerde insanlar belli görevlerdeyken, yapma yetkileri varken, belli bakanlık makamındayken, yapmadıkları bazı şeyleri “Şu anda bunlar neden olmadı, olmuyor” şeklinde şeyler yansımaya başladı. Bunlar zarar verir. İnsanları kutuplaştırır. Eğer bizim amacımız memleketimizi ileri götürmek ise, ilimiz bizden daha iyi hizmet alan iller seviyesine ulaştırmaksa herkesin bu işe girmesi lazım, ama yapıcı olarak girmesi lazım. İnşallah bu konuda girişimleri hep birlikte yapacağız” dedi.

BİRKO KURTARILAMAZ MI?
Yine Şerafettin Çopur’un “Birko kurtarılamaz mı? Ne durumda, İşler hale getirilemez mi? şeklindeki soruya. Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun; Birko daha önceki dönemlerde Organize Sanayi Bölgesinden çıkartıldı. Nedeni ise, biz kredi kullanamıyoruz, burayı biz göstereceğiz ve fabrikayı çalıştırmaya devam edeceğiz. O zaman ki Milletvekilleri, burası Niğdemizin değeri, burası batmasın, Organize Sanayi ile konuşuldu, Sanayi Bakanlığı ile konuşuldu organize sanayi bölgesinden çıkartıldı. amaç neydi burası organize sanayi bölgesinden çıkartılıp burası  üzerinden kredi kullanıp 1.023 kişi çalıştırılıp faaliyetine devam etmesi. Aradan zaman geçti, fabrika kapandı, tüm makinalara satıldı. Şuan da 453 bin metre kare Birko’nun arsası var. Birko İplik Fabrikası şuan kapalı, bu 453 bin metre kare haricinde Halı fabrikası atıl vaziyette durumda. Burası binlerce hemşerimize iş imkanı veren, emekli eden gözbebeğimizdi. İlk tektsil fabrikalarından birisidir. Şimdi yerine fabrika açılır mı? Açılmaz, şuanda o fabrikanın bütün makinaları satıldı. Burası ile ilgili yeni bir proje yapılıyor. Bunun da kamuoyu tarafından tartışılması lazım. Tartışılacaktır” dedi.

DOKTOR EKSİKLİĞİ SORUNU ÜLKE GENELİNİN BİR SORUNU
Sağlık konularında ki sorunlara da değinen Milletvekili Yavuz Ergun, doktor eksikliğinin bütün ülkenin sorunu olduğunu, çevre illerde de bu sorunun yaşandığını,  kurumlar arasında ülke genelinde memnuyetsizliğin en fazla olduğu kurumlardan olduğunu ama hükümetin gerekli önlemleri çözümler üzerine çalıştığını da belirtti.  
 
 
 
GERİ GÖNDERME MERKEZİNİN NİĞDE’YE ZARARI OLMAYACAK

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Ergün, AB projesi ile Niğde’ye yapılacak olan Geri Gönderme Merkezinin de kamuoyuna yapılan yanlış anlatmalarla farklı algılanmaya sebep olduğu, yapılacak olan bu oluşumun Niğde’ye ve Niğdelilere hiçbir zararı olmayacağını tam tersi istihdama katkı sağlayacağını söyledi. Niğde Barosunun bu konudaki çıkışını da eleştiren Yavuz Ergün bu konuda yaptı açıklamasında, “İhalesi yapılan ve yapımı kesinleşen geri gönderme merkezi bir açık cezaevi şeklinde olacak. Buraya ilimizin geçiş güzergahın da olmasından dolayı yakalanan kaçak göçmenler, bu Suriyeli olabilir, Alman olabilir fark etmez sınır dışı edilinceye kadar geçici olarak burada kalacaklar, bunun ilimize hiçbir zararı yok. Bu konuda olumsuz açıklama yapanlar keşke konuyu bir inceleyip açıklama yapsalardı. Burada istihdam da söz konusu olacak ve burada Niğdeli insanlar çalışacak. Bu dedikoduları ve konuyu araştırmadan açıklama duyumlarla dedikodularla hiç bir yere varılmayacağını bilmeleri gerekirdi. “ dedi.

Gazetecilerin kendisine yönettiği sorulara açıklıkla cevap veren Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün, “ Bu İl hepimizin, bu İli birik te nasıl en iyi yere getiririz bunu konuşmamız lazım. Bu konuda gazeteci arkadaşlarımızla sürekli istişare halinde olmak için bu tür toplantıları daha sık yapmayı hedefliyoruz. “.
Niğde’ye askeri acemi birliği konusunda yöneltilen bir soruya da, Türkiye’de askerlik sisteminin tamamen değişeceğini artık profesyonel bir yapıya dönüştürüleceğini bu nedenle artık acemi birliği gibi bir kavramın da ortadan kalkacağını belirten Ergün; “ Artık acemi birliği kavramı ortadan kalkıyor bu nedenle Niğde’ye bir acemi birliği söz şu an için söz konusu değil. “ dedi.

ASKERİ FABRİKA DAHA İYİ HALE GETİRİLİYOR.
Niğde’nin Bor İlçesinde bulunan ve Türkiye’de ordunun kullandığı birçok malzemeyi üreten, köklü bir kurum olan halka arasında da askeri fabrika olarak bilinen kurum ile ilgili olarak da gelişmeleri anlatan Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün,  “ Bu kurumumuzda son dönemde üretilen ürünlerin yelpazesinin genişletilmesini amaçlıyoruz. Burada ordumuzun ihtiyacı olan yeni ürünlerin üretilmesi için ilk üretimleri gerçekleştirilen birçok ürünün prototiplerini ilgili kurumlara gönderdik. Oralardan geri dönüşler bekliyoruz. Bu kurumumuza yeni alınan teknik donanımlarla burada yeni ürünlerin üretilmesi için bir çalışmamız var. 13 milyon liralık Bu çalışmalar için kuruma CNC tezgâhları ve teknik malzeme desteği salandı. Bundan sonra bu kurumumuz birçok yeniliğe imza atacak. “ şeklinde konuştu. 

ACEMİ BİRLİĞİ KONUSU
İçişleri Bakanımız ile konuştuk, Özel Hareket Polislerimizin kullandığı malzemelerin bir kısmının burada üretilmesi konusunda girişimleri olduğunu ve cevap beklediklerini belirten Milletvekili Yavuz Ergun, Acemi Birliğinin Niğde’ye getirilmesi konusunda da sorulara cevap verdi.  Acemi Birliği konusunda ise zaten kalkıyor, yeni askerlik tasarı ile mesleği asker olan uzman askerlik ve bedelli askerlik devamlı  hale getirileceğini,  bu konuda yeni tasarının meclise geleceğini yeni düzenleme yapılacağını belirtti.
 
ÖZDEMİR, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK DEVAM EDECEK

Gazeteciler Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e de Belediye ile ilgili olarak bazı konularda sorular yönelttiler.  Özdemir seçim atmosferinden sonra bir yoğunluk yaşandığını, şeffaf belediyecilik adına en kısa sürede belediyenin genel durumu hakkında bir rapor hazırlanarak bunun kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı.  

Başkan Özdemir; “gazeteciler habercilik anlamında yönetim ve halkımız arasında bir köprü. Bağımsız olarak, tarafsız olarak en tarafsız gözler gazetecilerdir. Biz teşkilatımızla milletvekillerimizle birlikte çalışmalarımıza 31 Mart tarihinden sonra hızlı bir şekilde başladık. Ramazan ayı ilimizde çok iyi geçti. Bu ramazan ayında ilimize farklı  bir Ramazan yaşattık. Akşamları caddenin trafiğe kapalı olması Ramazan Sokağı ve ramazan Çadırı etkinlikleri düzenledik. Vatandaşlarımızda bunlardan çok memnun oldular. Yolda caddelerde dolaşırken vatandaşlarımızdan yaptığımız cadde ve ramazan sokağı ramazan çadırı kapsamında teşekkürler aldık.  Aslında yaptığımız bir şey değil ama ufak bir dokunuştu. İnşallah bu tür ufak dokunuşlarımız devam edecek.

Ramazan ayı içerisinde birçok bakanlıklarda görüşmelerimiz oldu. Bunlardan bazıları Çevre ve Şehircilik Bakanımızla görüştük ve çok güzel gelişmeler yaşandı. İlimizin Kale ve çevresiyle alakalı Şehir merkezine yapacağımız Millet Bahçesiyle alakalı, arıtma tesisimizle ilgili görüşmelerimizi gerçekleştirdik bakanımızla. Milletvekillerimizle ve Teşkilatımızla birlikte el ele verip şehrimiz için çalışmalarımıza başladık. Bundan sonrada çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız” diye konuştu.
 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (11)
Küpra 2 yıl önce
Derdimiz reklam
Remzi 2 yıl önce
Sayın başkan ve.vekil artık nigdemize büyük AVM YAPILMASI GEREKİYOR YOL BOYUNA DEĞIL BUCAK ÇAYIRA SITADLA YAN yana olur sazlicanin oraya gidip gelmek çok zor olur esnaflar istemiyor diye memleketimiz insanı kayseriye nevşehire aksaray göndermeyin lütfen yazık bu millete eğerki verdiğiniz sözleri yapmazsanız artık BİRDAHA oy yok
otobanda oradan geçsin 2 yıl önce
otobanda oraya alsalar sana uyarmı gardaş
SEÇMEN 2 yıl önce
Acemi birliğini Yavuz beye değil Alpaslan abiye sormak lazım.Hem şimdi, savunma bakan yardımcısı değil mi kendisi.Cevap vermez ise Hollanda dan Recep e sorarız.
Hakikat 2 yıl önce
Elinizdeki devasa şeker fabrikasını özelleştirip devletten alıp şahıslara sattiniz. Daha neyin kazandırılması muhabbetini yapıyorsunuz anlamış değilim.
hikayeciii 2 yıl önce
hikayeee hep hikayeeeeeee
niğdeli 2 yıl önce
avm borun ve nıgdenın tam ortasına yakışır
Mehmet 2 yıl önce
Nedense hep sorulara kaçamak cevaplar verilmiş. Nedense hiç somut olmuyor. Kendisinin dediğin gibi artık somut olun oraya ziyaret buraya ziyaret yapıp faceye koymayın icraat yapın icraat
Borlu 2 yıl önce
İyi bari vaat yok en azından.olmayacakları konuşmuşlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Tüh yine soba zehirlenmesi.Sorumlu yok üstüne alan yok ama ölüm var 2021 yılında hala soba zehirlenmesi.Belediye başkanının umrun da değil Valilikten ses yok,vatandaş duyarsız.Eski dönemde olsa bir sağlık müdürü eskisi var dı her dönemin adamı eğitim veriyoruz filan derdi şimdi o da yok.Vatandaş ölmüş kimin umrunda.Komşusu aç iken tok olanı bırak komşu ölürken yöneticilerden tık yok.Fıratın kenarında ki kuzu mu o iktidara gelene kadar dı.Şimdi kuzuyu kim ne yapsın!Böyük böyük ihaleler var iken.Ama unuttuğunuz bir şey var!!! O da toprağı altı....
15 temmuz hain FETÖ darbe girişimden sonra görevden alınan Belediye Başkanlarından Nevşehir ve Niğde Belediye Başkanları.Nevşehir in yeni başkanı görevden alınan ve yolsuzluğa bulaşmış Beledie başkanın peşine düşmüş,Partisine bile kazan kaldırmış.Gerekirse Partiden istifa ederim ama bu yolsuzlukları ört pas etmem diyor.Ticaret odası başkanıda arkasında..Peki Niğde de durum ne alemde?FETÖ ye yardım var yolsuzluk var diyorlar ve Belediye Başkanını görevden alıyorlar.Bizim yeni belediye başkanımız sn ÖZDEMİR geçmiş dönemin yolsuzluk iddiaları ile ilgili bir çalışma yaptımı?Ne gezer kılını bile kıpırdatmadı.Ticaret odası başkanı mı ona göre giden ağam gelen paşam.Ya muhalefet CHP İYİ parti onlardan da tık yok.Adamın yaptıı yanına kaldı.Şimdi salına salına Niğde de geziyor.İmar rantları,Oğlunun İnşaat firması,Kardeşinin Hazır beton firması.FETÖ ile sıkı fıkı ilişkiler,damat hala eğitim müdürü.Bunlar yalan ise seçilmiş adamı neden görevden aldınız.İşte Niğde bu dedikodu kırıla.İş ciddiye geldi mi ortada kimse yok.O zaman mız mız edip dedikodu üretmeyin.Vebalide hepimizin üstüne.Hepimiz DİLSİZ ŞEYTANIZ ÇÜNKÜ...
anladım memura ve emeklisine ek zam vereceksiniz
söylediğine kendinde inanmıyorsun milletle alakanız kalmadı çarşıya çıkacak haliniz yok neyi anlatıyorsun
ey akp bu kokuşmuşlukla nereye kadar gideceksiniz her yanınızdan pis kokular geliyor sokağa çıkacak yüzünüz kalmadı kuyruğu dik tutmanın gayreti boşuna çabadır
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:19
Güneş 07:43
Öğle 12:59
İkindi 15:42
Akşam 18:05
Yatsı 19:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. Man City 19 41
2. M. United 19 40
3. Leicester City 19 38
4. West Ham 20 35
5. Liverpool 19 34
6. Tottenham 18 33
7. Everton 17 32
8. Arsenal 20 30
9. Aston Villa 17 29
10. Chelsea 19 29
11. Southampton 19 29
12. Leeds United 19 26
13. Crystal Palace 20 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 20 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 20 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@