banner689

Ak Parti Bor İlçe Kongresi Yapıldı…

Ak Parti Bor 6.Olağan Kongresi Cumartesi günü Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı.

Ak Parti Bor İlçe Kongresi Yapıldı…

banner780
Ak Parti Bor 6.Olağan Kongresi Cumartesi günü Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı.
Kongreye, Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Eski Milletvekili ve İl Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Salonun hınca hınç dolduğu Kültür Merkezindeki kongreye büyük ilgi vardı. Görev değişikliği dolayısıyla zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
6.Olağan Kongrenin Divan Başkanlığını, Ak Parti Niğde İl Başkan Yardımcısı Nuri Ayduğan yaptı
Milletvekili Erdoğan Özegen, yakın bir ailesini kaybetmesinden dolayı kongreye katılamadı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmaya geçildi.
9 YIL BU GÖREVİ BAŞARIYLA YAPTIM
İlk olarak kürsüye görevi devreden Yavuz Ergun çıktı. Konuşmasında; ‘’9 yıl ilçe başkanlığı görevi yaptım. Bu sürece birçok seçim süreci geçirdik ve hepsinde başarı grafiğimizi yükselttik. Bu süre içerisinde benimle birlikte  hizmet eden teşkilatıma şükranlarımı sunuyorum. Yeni seçilen Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, yine partimizin başarı için yanlarında olacağımı belirtiyor, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.
BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HİZMET EDECEĞİZ
Bor İlçe Başkanlığına getirilen Mustafa Altunbaş, birlik ve beraberlik konusuna değindi ve; ‘’Kongremizin milletimiz ve teşkilatımız için hayırlı olmasını diliyorum. Kadrolarımızla ilçemizin gelişmesi için büyük çabalar harcayacağız. Yeni anlayış ve kadro ile, hiç kimseye karşı önyargısı olmadan birlik ve beraberlik içinde hizmet edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile hareket edecek, sorunların çözümü konusunda azimli bir tavır sergileyeceğiz. Vatan millet sevdasında olan bir anlayışın neferiyiz. Bu anlayışla hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın’’ dedi.
HİZMETLERİMİZİN SEKTEYE UĞRAMASINI İSTEYENLER OLDU!
Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat konuşurken zaman zaman duygulu anlar yaşadı. Yavuz Ergun ile bazı hatıralarını dile getiren Erat şu ifadelerde bulundu; ‘’İlimizin en büyük sorunlarından biri olan Akkaya Barajı sorununun çözümü için üzerimize düşeni yapmak zorundayız ve çözeceğiz. İlçemize şimdiye kadar anlatılmayacak hizmetlerde bulunduk. Örneğin, Bor Kayabaşı Parkın yapımına başlarken çok büyük eleştiri aldık. Ama hamdolsun şimdi herkesin yaralandığı bir mekan haline getirdik  ve bu eleştiriyi yapanları utandırdık. Doğalgaz çok zor bir iştir, ama bizler doğalgaz alt çalışması yaparak ilçemize doğalgazı kazandırdık. Asfalt üretim tesisimizde kendi asfaltımızı üreterek, ilçemizin büyük kesimini alt yapıdan sonra asfaltladık. Bahçeli kahveyi yeniden düzenledik, daha hoş sohbet haline getirdik. İçinde bulunduğumuz bu mekan bir virane halindeydi, ama şimdi geniş katılımlı programlar organize ettiğimiz bir salon haline getirdik. Sayısız hizmetlerimiz oldu. Bugün burada bir şeyin altını çizmek istiyorum. 15 Temmuz hain darbe girişim haberini alır almaz, ilçe Başkanımız yavuz Ergun’u arayarak hemen meydana indik, Niğde’de meydana vardığımızda 21.kişi bendim. Ailecek ordaydık. Birileri fetöcü diye şikayete gidiyor. Allah’tan revamı bu! Yapılan araştırmada bunların hepsinin asılsız olduğu ortaya çıktı’’ dedi.
İl Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, il Meclisi olarak yaptıkları hizmetleri ve rakamları aktardı.
MAZLUMLARIN YANINDA YER ALAN GÜÇLÜ BİR DEVLETİZ
Daha sonra Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan kürsüye çıktı. Özkan konuşmasın’’ Erdemliler hareketine yakışır bir erdemlilikle daha önce görev alan Yavuz kardeşim, yeni Başkana bayrağı teslim etti. Ak Parti yeniden güçlenme hareketidir. Mazlumların yanında yer alan güçlü bir devlettir. Bizler teşkilat olarak bu bilinçle görev yapacağız ve yapıyoruz. Bu yeni dünya düzeninde benimde fikrim olacak, bensiz bu dünyayı yönetemezsiniz diyen bir anlayışla Liderimiz siyaset yapıyor. Yeni görev alacak kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor, daha önce görev yapan kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.
ÖNÜMÜZDE ZOR BİR SÜREÇ VAR
Ak Parti eski milletvekili Muharrem Selamoğlu kısa bir konuşma yaptı ve’’ teşkilatlarımızın her zaman yanında yer aldık ve bundan sonraki süreçte de bu böyle olacak. Görevi devreden arkadaşlarıma bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzde zor bir süreç var. Gerek içerde gerek dışarda bir takım güç odaklarına karşı mücadele veriyor.2019 seçimleri çok önemli seçim. Türkiye’nin geleceği için çok önemli, yeni teşkilata bu anlamda önemli görev düşüyor, görev alacak kardeşlerimize başarılar diliyorum’’ dedi.
BUGÜNLERE GELMEK HİÇ KOLAY OLMADI
Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, yeni seçilen yönetime başarı dileklerini iletirken, daha önce görev yapanlara teşekkürlerini ilettikten sonra şunları ifade etti; ‘’teşkilatlarda görev alan arkadaşlarımız, ailelerinden fedakarlık yaparak bu görevleri yürütüyor. Parayla filan yapılacak bir şey değil bu. 14 Ağustos’ta kurulan partimiz 16.yıldönümü kutladı. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında erdemliler hareketi olarak yola çıktık. Gidişatı değiştirmek gerektiği inancı ile yola çıktı. Muasır Medeniyetler seviyesine çıkarmayı hedefledi. Elhamdülillah çok iş yaptık. Ak Parti Hükümeti kurdu ama iktidar mevzusu ilk günler başkaydı. Belirli odaklar vardı. Bu odakları aşmak ve tasfiye etmek gerekiyordu. Bugünlere gelmek hiç kolay olmadı. Bu hareketi durdurmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Ama durduramadılar. En sonunda 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulundular. Dünya siyasi tarihinde eşine çok az rastlanan bir durumdur. Böyle hainlik hiç görülmedi. 15 Temmuz’da 2 önemli husus var. Birincisi, Liderimizin televizyona çıkarak ‘ben milletimin üzerinde hiçbir güç tanımıyorum, milletimizi meydana davet ediyorum’ dedi. 2.’si de Ömer Halisdemir hadisesi. 15 Temmuz’un Türkiye lehine dönmesine büyük faydası oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu işler neden başımıza geliyor! Türkiye’deki vesayet odaklarını bitirmemiz gerekiyordu. Türkiye’de büyük bir proje yapmak isteseniz mutlaka gidip birilerinden gidip finans alacaktınız. Yolar çıkarken, Türkiye’nin dış borçlarını sıfırlamaktı. Bunu başardık ve bu odaklardan ülkemizin bağımlılığını kurtardık. İkincisi ülkemizin savunma sistemini kendimizin üretmesi idi. Bunu başardık ve devam ediyoruz. Türkiye 15 yılda tam 3 kat zenginleşti. Ak  Parti’nin ülkemizi nereden nereye getirdiğinin çok bariz göstergesidir. Ben yeniden kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ dedi.
BİZİ DURDURMAK İÇİN ŞER ODAKLARIN NASIL ÇALIŞTIĞINI ASLA UNUTMAYIN
Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, ‘’AK Parti’de kongre demek daha da güçlenmek demektir. Bu ülkeye, bu millete hizmet demektir. Birlik, beraberliğimizin artarak devam etmesi demektir. Sizler bu erdem zincirinin birer halkasısınız. Bu birliği oluşturan AK Partililer, değerli yol arkadaşlarım; sağ olun, var olun’’ dedi. Peşin konuşmasının devamında şu ifadelerde bulundu; ‘’Önümüzde çok önemli ve kritik bir seçim var. Bu seçim gerçekten çok çok önemli. Sonuca ulaşmak için eskisinden çok daha fazla çalışacağız.  En az 50+1 hedefine ulaşmak için kapı kapı dolaşacağız. Boşa geçirecek tek bir saniyemiz dahi yok. Kırılan gönülleri onarmak için onlara dost elimizi uzatacağız.  Yani onlara dokunacağız, aynı bayrak altında, aynı topraklarda yaşadığımızı unutmadan, kimseyi ötekileştirmek gibi bir lükse sahip olmadığımı unutmamamız gerekiyor.  Bizi durdurmak için şer odakların nasıl çalıştığını asla unutmayın. Türkiye’nin diz çökmesini bekleyenlere karşı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan gece gündüz demeden çalışıyor. 2001 yılında başlayan Ak Partimizin kutlu yürüyüşü meşakkatli zorluklarla dolu oldu. Dünyada emsali görülmemiş bir azim, kararlılık, dirayet hikâyesini AK Parti’de gördü. Bunu 17-25 Aralıkta gördük, e muhtırada gördük, gezi olaylarında gördük ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde yine gördük. Ülkemizi karanlık günlere geri götürmek isteyenlerin kirli oyunlarına milletimiz geçit vermedi. Gerçekten büyük bir destan yazdı aziz milletimiz. Bu günleri unutmamalıyız. Ülkemizin şimdi, her zamankinden çok daha birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Kurulan yeni partiler, çizilmek istenen yeni yol haritalarına artık bu millet kanmaz. Geçti o eski günler. Bize düşen aynı bayrağın altında olduğumuzu unutmadan, liderimize sahip çıkmak ve ülke için yapacağı çalışmalarda yükünü hafifletmek olmalı. Oy kullanacak delege kardeşlerimize, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yönetimde yer alacak kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bundan önce görev alan ve hizmet eden teşkilatımızın tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. 6.Olağan Kongremizin ilimiz adına hayırlar getirmesi temennisi ile hepinizi Allah’a emanet ediyorum’’ dedi.
Konuşmalardan sonra tek liste divana sunuldu. Mustafa Altunbaş Başkanlığındaki yeni liste delegelerin oyunu alarak 6.Olağan Kongre  sona erdi.
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
alamet - 6 ay önce
alametler iyi arkası gelir inşAllah. yüzde yüz yeni yüzler isteriz Mustafa ALTUNBAŞ gibi .vekiller cumhurbaşkanını dinlesin.eskilerin verdikleri zarar yeter.bi daha 15 temmuz istemiyoruz vekiller.bizi duyun
Avatar
BAŞLAR BAŞ - 6 ay önce
başlar baş.ayaklar ayak olsun.MUSTAFA ALTUNBAŞ gibi yöneticilere acil ihtiyacımız var.HAYRLI OLSUN
Avatar
Har - 6 ay önce
Mustafa altunbaş ve mahmut prşin dimdik durun arkanızda erdoğan ve biz varız,silin eskileri yepyeni bir yönetim kurun,her gün darbe bekleyenleri yıkın artık
Avatar
HAR - 6 ay önce
meyve veren ağacı taşlarlarmış.durmak yok yola devam başkanım
Avatar
osman - 6 ay önce
akpde borda artık vizyonsuz millete tepeden bakan birisi nasıl olurda akp ilce başkanı olur adam genel müdürlük yapmış adam sürekli emir vermeye alışmış halkın içinden degil gerci halkın içinden olanlarıda oralara gelmesi imkansız hadi hayırlısı inşAllah yanılırım bekleyip görecegiz....
Avatar
BOR lu - 6 ay önce
birlik ve beraberlik içinde çalışacağız diyen altunbaş bu listeylemi... gerçek neferleri dışarı koyarakmı ortağın rıza aydınmı yaptı bu listeyi yoksa rızvan imançmı yaptı siyaset istişareyle yapılır emeği geçenlerle yapılır ... genel merkeze ve cumhurbaşkanımıza bildireceğim sizi fetocuları listeye almakla olmaz önce al sonra istifa ettir oh ne ala ne ala kuyumcu rızvan aklıyla git sen kılavuzu karga olanın .......siyaseti bilenlerle yap fabrika çalıştırmaya benzemez bu iş yazık ettiniz yine BOR a kim getirdiyse bu adamı
Avatar
borlu ak partili - 6 ay önce
teşekkürler ak parti yöneticileri. partiyi borda bitirmek için elinizden geleni yaptınız
Avatar
Nigdeli - 6 ay önce
Mazlumlarin yaninda misiniz ?Hapishaneleri doldurdunuz suc suz insanlarla Allahtan korkun be.Ülkeyi getirdiginiz hale bakin hortumcular vurgun cularla rantcilarla doldu hertaraf.Devam edin insanlari kandirmaya