Ak Parti Bor İlçe Kongresi Yapıldı

Ak Parti Bor İlçesi 5. Olağan Kongresi Yapıldı


 Seçim kazanılmasına rağmen, iktidar kanadı bu güne kadar Bor ilçesinde çok sessizdi… Niğde’de son 8 aydır, Bor harici bir siyaset gündemdeyken ilk defa iktidar kaynaklı, BOR merkezli bir program  izledik…

Kongrenin yorumu sayfanın en altında... 


Haber: Selim GÖKEL
Foto-Video: Erdal GÜÇER

Ak Parti Bor İlçesi 5. Olağan  Kongresi Yapıldı


 Başbakanın geleceği Ak Parti İl Kongresinde… Ak Parti Bor İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi bugün Bor Belediyesi Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı.


Kalabalık bir partili katılımı ile yapılan kongreye  Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun ve yönetimi listesi ile gidildi.


Ak Parti Bor İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresine ,  Ak Parti Aksaray Milletvekili  Niğde’den sorumlu Koordinasyon Milletvekili İlknur İnceöz,  Amasya Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Naci Bostancı,  Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Milletvekili Ömer Selvi, önceki dönem milletvekilleri Muharrem Selamoğlu, Mahmut Çetin, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Niğde Ak Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri, ilçe, belde, belediye ve parti başkanları bir çok partili katıldı.


 Kongre divanın oluşturulması ile başladı. Divan Başkanlığına Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Sedat Çağlar seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın  söylenmesinin ardından mevcut İlçe Başkanı Yavuz Ergun bir konuşma yaptı.


YAVUZ ERGUN; 2015 SEÇİMLERİNDE 3 MİLLETVEKİLİ GÖNDERECEĞİZ


İlçe Başkanı Yavuz Ergun konuşmasında ; Bu güne kadar Ak Partimizin sloganı olan  Yeni Türkiye, Yeni Güç Hedef 2023 sloganından yola çıkarak ilçe kongremizi bugün gerçekleştireceğiz. Şuana kadarki Ak Partililik bilinci ile olan çalışmalarımızı bundan sonra da devam edecek, bizlere olan güveni boşa çıkarmamaya, verilen emaneti en üst düzeyde koruyarak  bizden sonra gelecek kişilere aktarmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz.  Allah, içimizden ve dışımızdan partimizi, birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Biz sorumluluğumuzun farkında ve bilincindeyiz. Bu partiyi bu güne kadar birlikte getirdik ve yine hep beraber ileri götürmeye devam edeceğiz. 2012 yılında yapmış olduğumuz kongrelerimizden bugüne kadar ilçemizde ülke ortalamasının üzerinde oy almamızı sağlayan, bu partiye gönülden destek veren, ilimizdeki en yüksek oy oranlarından yüzde 49,2 gibi oy oranı ile Belediye Başkanlığı seçimini yeniden kazanmamızı sağlayan bu konuda çabalar sarf eden bütün gönüldaşlarımıza teşekkürlerimi iletirim. İnşallah 2015 yılında yapılacak seçimlerde, önce oy oranımızdan daha fazla oy alarak,  ilimizden 3 milletvekilimizi TBMM’ye göndermenin çabası ve gayreti içinde olacağız” dedi.


 
BAŞKAN ERAT; BOR’DA TARİH YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ


Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ise kongrede yaptığı konuşmada partilerine emek veren kişilere teşekkürlerini iletti. Büyük alkış alan konuşmasında Başkan Erat; Birinci dönemde Bor’da büyük bir değişime imza attık. Tabi ki önceki dönem size ne söz verdiysek hepsini yerine getirdik hatta çok fazlasını yaptık. 30 Mart’ta bunun karşılığını aldık. Nasıl aldık sizlerin sayesinde. Karşımızda hepsi birleştiler, MHP’si’ CHP’si , paraleli hepsi bize karşı birleştiler. Ana muhalefet partisi olan CHP Bor’da yüzde 4 lere düştü. Hepsi beraber oldular ama Allah’ın takdiri çok şükür bugün yine karşınızdayım. Yeni dönemde söz verdiğimiz işlere çalışmalara başladık. Bunlardan sebze pazarına asansörümüzü yaptık. Mehmetçik Mahallemizde söz verdiğimiz çok amaçlı salonun ihalesini yaptık. Düğün salonu, spor salonu, market ve dükkanlardan ibaret bir salonu yakın zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Yine söz verdiğimiz, Fizik Tedavi Hastanesi – Toki Mahallesi arasında olan bulvar için dolgu çalışmalarını bitirdik. İlk günden başladık, yine Bor’da tarih yazmaya devam edeceğiz”dedi.
 
 
ERAT; BOR OSB’DE ARTIK ONLARCA FABRİKA VAR
 
Başkan Erat konuşmasının devamında; Bizimle geçmişte aynı ölçekte olan, Develi ilçesi, Şerefli Koçhisar ilçesini geçtik. Buralar göç veriyor ancak biz geldiğimizden itibaren Bor İlçemiz göç alıyor. Bazıları Bor’da konuşuyor ama boşa konuşuyorlar. Bor OSB bizim gözbebeğimiz, dün bir yem fabrikası, deri fabrikası ile avunuyorduk. Bugün orada onlarca fabrika var. Hemen inşallah önümüzdeki dönemde sayın valimiz ve vekillerimizin katkıları ile 3 bin dönüm daha ilave yapıyoruz ve Bor OSB’yi büyütüyoruz. İnşallah Bor Organize Sanayinde çok farklı şeyler olacak”dedi.  Nevşehir ve Aksaray’a gıpta ile baktığını belirten Başkan Erat, 2015 yılında yapılacak seçimlerde 3-0 yapmaları gerektiğini  başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bor için, partisi için çalışmalar yapan herkese teşekkürlerini iletti.


MAHMUT PEŞİN; BOR’UN KÖYLERİNİ ŞEHİR YAPMAK İÇİN ÇABALIYORUZ


İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin ise yaptığı konuşmada İl Genel Meclisi olarak, İl Özel İdaresi olarak Bor İlçesine yapılan yatırımları anlattığı konuşmasında; Bor İlçemizde 2014 yılı içerisinde 15 milyon liralık yatırım yapıldı. Bu yatırımlar kapsamında 68 bin metrekare parke taşı döşendi. Yollar asfaltlandı. Bor ilçemizin köylerinde 515 kilometrelik yolun bakımı ve asfaltlanması yapıldı. Aliyer yer altı sulama sistemi yapıldı ve 2015 yılında da kalan kısmı yapılacaktır. Gökbez sulama sistemi tamamlandı. Halaç köyü kapalı sistemi yapıldı ve 8 köyümüzde de güneş enerjisi sistemi yapılmıştır. Bor İlçemizin köylerinin şehir olabilmesi için yoğun çalışmalar yapıyoruz” dedi


AKDOĞAN; BOR NEYSE, NİĞDE O…


Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan  kongrede yaptığı konuşma da; 30 Mart’ta Niğde’de olduğu gibi Bor İlçemizde de zafer bayrağını diken Belediye Başkanımıza başarılar diliyorum.  Bor neyse Niğde’de O, Niğde’de neyse Bor’da O. Niğde ve Bor Belediyemiz var gücü ile çalışıyor. Bir örnek vermek istiyorum. Dün Belediyemizin bütçe görüşmelerini gerçekleştirdik. Burada,  daha önce de ve halen meclis üyeliği yapan bir MHP li meclis üyesi bana şöyle dedi. “ Sayın başkanım bu belediye bütçesi içerisinde yüzde 22 personel gideriniz var. Dolayısı ile bu bütçe ile yatırım yapmanız zor”dedi. Şimdi belediyelerde yüzde 22 personel gideri çok iyi bir rakam. Ben şöyle cevap verdim. Doğrudur, haklısınız ama ben bunu sizin döneminizden yüzde 37 ile devraldım. Yani Niğde Belediyemizin de, Bor Belediyemizin de nereden nereye geldiğinin çok açık göstergesidir”dedi.


EMRAH ÖZDEMİR: BOR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ


Ak Parti İl Başkanı Emrah Özdemir de yaptığı kısa konuşmada, “Biz hep şunu söylüyoruz, biz Ak Parti ailesiyiz. Bunu unutmamamız lazım. Bu kongreler aile olduğumuzu hatırlattığımız ön önemli toplantılardan birisidir. Eksikler varsa, hatalar varsa konuşulur ama yine bir oluruz, diri oluruz. Bu kongrelerden hep bir olarak çıkacağız.  Diğer partiler için kongreler ayrışma zamanıdır ama bizde böyle olmayacak izin vermemeliyiz, yansıtmamalıyız…
Bor bizim için çok önemli, 30 Mart’ta çok zor bir süreç yaşandı. Bütün partiler bir oldu ama buna rağmen Bor halkının sağduyusu galip çıktı”dedi.


MAHMUT ÇETİN ; BAKAN HASRETİMİZİ EN KISA ZAMANDA GİDERECEĞİZ


Bor İlçe Kongresinde daha önceki dönemlerde milletvekilliği yapmış eski milletvekillerine de söz verildi. Eski milletvekillerinden Mahmut Çetin yaptığı konuşma da; Bu kongre benim için ayrı bir önem taşıyor. Bu salonda 14 yıl önce Ak Parti Bor İlçe teşkilatı kurucu başkanı olarak bir program düzenlemiştik. Ben 14 Yıl önce aynen şunları ifade etmiştim. Arkadaşlar biz bu salonlarda bu mekanlarda Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve Başkanları, Milletvekilleri ve Bakanlar çıkaracağız demiştim. Bir tek bakan hasretimiz giderilmedi. Yüce Yaradan dan niyaz ediyorum. Benim gönlümden geçeni açık söyleyeyim. Gelecek yıl bu salonda Niğdeli Bakan ağırlarız. Şuanda Komisyon Başkanı olan Milletvekilimiz inşallah sırada bakanlık var bu hasretimizi de en kısa zamanda gidereceğiz” dedi.


SELAMOĞLU; 2009’DA 10’ AR YILLIK MHP’Lİ BOR VE NİĞDE BELEDİYELERİNİ ALDIK


23. Dönem Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu ise, ; Bor ilçe teşkilatımız 12 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde tarihler yazdık. Milletvekilliği dönemimizde de gece gündüz çalıştık tarih yazmaya devam ettik. 2007’de iki milletvekili çıkarıp Ankara’ya gönderdik. Ama omzumuzun biri çöküktü, yerelde iktidar değildik, belediyeleri alamamıştık. Ama 2009’da bu teşkilatların gece gündüz çalışarak Niğde’de 10 yıllık MHP’li belediyeyi aldık. Yine Bor Belediyesi’ni aldık. Çamardı ve Altunhisar’ı aldık. 46 Beldemizin 35 belediyesini aldık. Buraları Ak Parti Belediyelerle tanıştırdık. Ak Hizmetlerle buluşturduk.  Belediyelerimiz ile sayısız hizmetler yaptık. Niğde Belediye ve Bor Belediye Başkanlarımız bizleri mahcup etmediler ve Ak Belediyeciliğin en güzel hizmetlerini yaptılar. Yine diğer beldelerimizde de bu güzel hizmetleri sunan belediye başkanlarımıza bir kere daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. 2009’da bu belediyeleri almasaydık belki partimiz bu noktalara belki  gelemeyecekti. 2011 yılında şimdiki arkadaşlarımıza  bayrağı teslim ederken bizden çok şanslılardır. Tabanda da böyle bir Ak Parti teşkilatı vardı. 30 Mart seçimlerinde de yine geldik, başkanlarımızla, teşkilatlarımızla, milletvekillerimiz ile sırt sırta, omuz omuza vererek tarihler yazdık” diyerek 2015 seçimlerinde de Ankara’ya Anayasa’yı değiştirecek çoğunlukta, bizde varız diyecek bir sonuç beklediklerini belirtti.


ÖMER SELVİ; PAYLAŞAMAYACAK NE VAR, PAYLAŞACAK ÇOK ŞEY VAR


Niğde Milletvekili Ömer Selvi ise kısa ve öz konuşmasında, teşkilatın her kademesinde görev yapanlara teşekkürlerini iletti ve yeni yönetime gireceklere de  başarılar diledi. Bor’da bugün siyasetin birleştirici bir gücü olduğunu görüyoruz diyerek, “Paylaşamayacak ne var, paylaşacak çok şey var” şeklinde veciz bir söyleyerek sözlerini tamamladı.


KAVAKLIOĞLU: SIKINTIMIZ YOK, YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDEYİZ


TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı ve Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ise yaptığı konuşmada; Son yılların en büyük değişikliği, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlerin oyları ile Cumhurbaşkanı seçilmesi ve hemen ardından herkes parçalanacaklar, dağılacaklar,  bölünecekler, bundan bize ne çıkar diye beklerken hiçbir sıkıntı çekmeden ben hep şu örneği veriyorum. Uçak havada uçarken motorlarını değiştirdik. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan ve  Başbakan yaptık. Bu konu belki dünyanın siyasi tarihinde en önemli olaylarından bir tanesidir. Zor bir işi sıkıntısız şekilde gerçekleştirdik.  Yeni yönetim yine başarılı hizmetlerine devam ediyor.  Oy oranımız şuan yüzde 50’lerin üzerinde, hiç sıkıntımız yok. Şimdi 2015 seçimleri geliyor. Şimdiye kadar bizim milletvekili olduğumuz dönemde teşkilatlarımız koştur koştur çalıştık, ama önümdeki dönem teşkilatlarımız  daha rahat bir dönem geçirecekler. Daha çok hizmet veririz, çünkü, şeytan taşlamaktan iş yapmaya vaktimiz olmadı.  Ama önümüzdeki çok önemli  Anayasa’yı değiştireceğiz, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirmek için yola çıkacağız.  Partimiz bir misyon, vizyon ve hareket partidir. Ak Parti milletin içinden çıkıp millete hizmet eden bir partidir. Bu böyle olmaya devam edecektir. Birliğimiz beraberliğimiz çok önemli, kongrelerimiz çok önemli. Kavgasız gürültüsüz şekilde gerçekleştiriyoruz, diğer partilerde kongreler ayrışmaya neden oluyor çok şükür bizim partimizde bu olmuyor, dayanışma ve birleşmeye zemin hazırlıyor” dedi.


 
KAVAKLIOĞLU ; BOR GELİŞECEK, BOR BÜYÜYECEK…
 
Kavaklıoğlu konuşmasının devamında Bor’a yapılan hizmetlerden söz etti. Kavaklıoğlu; Bor benim memleketim. O kadar çok tanıdık, dostlarımız var ki , istek de çok, hizmet bekleniyor, kavga beklemiyor. Çok hizmetler yapıldı. Mahmut Çetin Bey, Muharrem Selamoğlu beye çok teşekkür ediyorum yaptıkları hizmetler için, bizlerde seçim dönemi geldiğinde karşınıza çıkacağız.  Bende bazı hizmetlerden bahsetmek  istiyorum. Epey de iş yapıldı ama ben şunlardan bahsetmek istiyorum. Niğde’nin en avantajlı ilçesi Bor. Şehirler batıya doğru gelişirler. Niğde, Bor’a doğru gelişiyor. Emen Ovası bizim gizli bir hazinemiz olarak duruyor. Bu bizim için çok büyük bir imkan ve potansiyel ilerde göreceksiniz burası çok büyük bir sanayi ve tarım bölgesi olacak. Bor OSB’miz yüzde 90’lık doluluk oranına ulaştı, yeni yer tahsis edilecek. Emen Ovasında Güneş Enerji sahası oluşturuluyor, güneş panelleri yerleşecek. İşsizlik sorunu olmayacak ve dışardan iş için gelenler olacak. Bunlar çok yakında olacak. Şuanda bile orada bulunan fabrikalar işçi sıkıntısı çekiyorlar. Vatandaşımız ise iş seçiyor, her işte çalışmak istemiyor.  Bor gelişecek, Bor büyüyecek… “dedi.
 
KAVAKLIOĞLU; BÜYÜK ÖLÇEKLİ İŞLERİ BİR İKİ AY İÇİNDE AÇIKLAYACAĞIZ
 
Konuşmaktan ziyade çalışmaya zaman ayırıyoruz. Ama büyük işler zaman alıyor. Yine  75 yataklı Bor Devlet Hastanemiz yapılıyor. İçinde sahaları, tenis kortu, sosyal salonu  olan Gençlik Merkezimiz  yapılıyor. 3 bin kişilik kapalı spor salonumuz ihalesi yapıldı. Kayabaşındaki spor salonumuzun yerine büyük bir spor salonu için çalışmalarımız devam ediyor. Niğde Bor yolununun 3 şeritli yol başlamıştı, bir kısmı bitti, burada doğalgaz ile ilgili bir sorun yaşandı o yüzden gecikti. Yine imam hatip lisemizin yurt ve lise inşaatına başlandı. Bahçeli, Çukurkuyu ve Bor Belediyemize Çevre Bakanlığından araç tahsisi sağladık. Bor Belediyemiz başarılı işler yapıyor.  Bor eski hükümet konağımız ortada duruyordu, bürokratik engeller vardı onu aştık ve şuan yıkılarak yeni bina yapıldı ve yol genişledi. Toki Mahallesinin içme suyu sorunu vardı. İçme suyu sorunu aşmak için Bakanlık desteği alındı ve ihalesi yapıldı. İl Özel İdaremizce on üç yılda  Bor ve Köylerimize 40 milyon liralık yatırım yaptı. Köylerimiz bizden ne isterse yapıyoruz. Bizim özel idaremiz Türkiye’nin en iyi özel idarelerinden. Meclis Başkanımıza ve meclisimize teşekkür ediyorum. Özel İdaremizce çok işler yapıldı. Bir örnek verirsek, köylerimizde çöp toplama işlemi sadece Niğde’de yapılıyor. Bundan üç gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız aradı ve takviye araç sağlanıyor. Arazi toplulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu çok önemli, şuan Emen Ovasında devam ediyor. Bor Eski Hamamın restarasyonu yapılacak, Ocak ayında ihale edilecek. Yine yeni Emniyet Müdürlüğü binamız Ocak ayında ihale edilecek. Bunlar aslında rutin gibi görülebilir ancak büyük işleri bir iki ay içinde duyuracağız. Müsterih olun, rahat olun, biz sizin yüzünüzü ağartacağız, hiçbir endişeniz olmasın. Çünkü bu memleket bizim, Bor bizim… Ama bu tür işler önceden açıklanamıyor, bunlara engellemeler olabiliyor. Çok büyük ölçekli işler Allah’ın izni ile bir iki ay içinde Başbakanımız tarafından açıklanacak” dedi.


Alpaslan Kavaklıoğlu’nun ümit veren açıklamalarının ardından, Ak Parti Aksaray Milletvekili  Niğde’den sorumlu koordinasyon Milletvekili İlknur İnceöz,  Amasya Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Naci Bostancı’da teşkilatlarına yönelik konuşmalar yaptılar.


Protokol konuşmalarından sonra, parti denetim raporu okundu ve mevcut ilçe başkanı Yavuz Ergun’un tek aday olarak katıldığı yönetim listesi kapalı zarf usulü oylaması yapıldı. Oylama sonucunda Ak Parti Bor İlçe Başkanlığı yönetimi şu isimlerden oluştu.


 
Ak Parti Bor İlçe Başkanı Yavuz ERGUN
Yönetim Kurulu Asil Üyeler ; Ahmet Özkaya, Ayhan Erzin, Bayram Sert, Cengiz Benli, Doğan Akan, Fahrettin Anıl, Fatih Buldu, Gül Özbek, Hacı Ali Ilgın, H.İbrahim Atabey, Halim Urasoğlu, Hayri Mahmatlı, Hulusi Öysel, İhsan Dilbaz, Mevlüt Orul, Nail Kılınç, Nurettin Akpolat, Nuriye Eken, Orhan Gümüş, Ramazan Dokuz, Sami Çetintaş, Şerife Toker, Turgay Tingeldi, Zülal Erat’dan oluştu.

****

Kongre'nin Kısa Yorumu

 Seçim kazanılmasına rağmen, iktidar kanadı bu güne kadar Bor ilçesinde çok sessizdi… Niğde’de son 8 aydır, Bor harici bir siyaset gündemdeyken ilk defa iktidar kaynaklı, BOR merkezli bir program  izledik…  

Bor tarihine not düşmek, Bor arşivinde bulunması gereken bir kongrenin konuşmalarını tek tek yazıya döktük, yukarıda görüntülerini yayınladık. Mikrofondan konuşan bütün konuşmacıların ortak teması 3 Milletvekilliğinin 3’ünü de almaktı. Ama bunun için Bor’da neler yapılacak konusunda netlik yok!…

Milletvekillerinden Ömer Selvi konuşmasında,  Bor ve  hizmetlere yaklaşmadı bile. Alpaslan Kavaklıoğlu bir iki aylık, bir ümit verdi… 

Başbakan Davutoğlu’nun il kongresi için geldiğinde, Niğde için 3-0’mı, yoksa elde var sıfır mı netleşecek?

Ayrıca, Kongredeki düzen ve intizam tam not aldı. 


Kaynak: Selim GÖKEL
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hacı - 4 yıl önce
valla bence akpde demokasi yok demakrasi den bahsediyorlar ama dikkat edin her zaman 1 tek adayla gidiyorlar kongireye 2. aday olduğu zaman sen çekilecen adayımıız ahmet veya mehmet diyorlar ilçe merkez başkanlığı neden iptal edildi çünkü 2. bir aday daha çıktı onun için benim bildiğim demokraside adaylar çıkar delege kimi tercih ederse o kazanır ve yola onunla devam edelim denir. akp demokrasi yok hiç bir zamanda olmadı diktatörlük ver ve diktatörlüklede devam ediliyor hadi hayırlısı....
Avatar
yakup yerli - 4 yıl önce
üç eski il başkanını çok güzel yakalamışsınız, ilginç bir resim olmuş
Avatar
Kongre - 4 yıl önce
Kongre örnek teşkil edecek bir görsel Şölene dönüştü,kalabalık ve hizmet eden ve hizmet etmiş değerli şahsiyetlere şahit olduk,yalnız şuna şahit olmak çok şaşırttı Sıtkı Erat Bor'un uzun adamı diye boşuna demiyorlar demek ki,Başkan'ın karizması ve Ağırlığı Açıkça hissedildi böyle insanların her partide olması rekabeti artıracağını ve bi gereklilik olduğunu düşünüyorum.çünkü artık sıradan insanlar istemiyoruz.ayrıca umarım hayırlı bir yönetim olur memleketimize hizmet ederler
Avatar
Sercan - 4 yıl önce
yeni yönetimi ve başkanı kutluyorum başarılarının Devamını diliyorum
Avatar
Yıldıray AKDOĞAN - 4 yıl önce
öncelikle belirtmek istiyorum ki,Bor ilçemizde seçimle tekrar göreve gelip ilçe başkanı seçilen Yavuz beye hayırlı olsun dikeklerimle beraber, Yüce Yaradan kendisine ,bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada başarılı bir siyasi çalışma nasip etsin.
Bugün yapılan Bor ilçe kongresinden sonra,Ak parti ilçe kongrelerini tamamlayarak,merkez İlçe ve İl kongresini yapma zamanına geldi,ancak bilindiği üzere yarın yapılması beklenen ancak birilerinin benim adamım olursa koltuğum biraz daha sağlam olur düşüncesiyle hareket etmeleri,yalan yalnış ve kim tarafından verildiği belli olmayan bilgiler doğrultusunda Ayhan Çalkan adaylıktan vazgeçmediği için kongrenin iptal olduğunu düşünüyorum,
Peki ertelenen bir merkez ilçe kongresi ve sonrasında başbakanın davet edilip katılacağı açıklanan bir il kongresi ne zaman nasıl yapılacaktır hep beraber bekleyip göreceğiz.
Avatar
BAHÇELİ KARTALI - 4 yıl önce
ni̇ğde geri̇lemeye devam,ülke bölünmeye devam,vatandaş borçlanmaya devam ak kadrolar da harami̇li̇ğe,hai̇nli̇ğe ,taki̇yeye ,yalakaliğa devam!!!
Avatar
sıtkı bet - 4 yıl önce
geleceğin milletvekili birde dünkü konuşmalarda izledim .gerçekten aksaray ın aksary olduğu m.v lerinden essahdan vekil bayan
Avatar
hizmet - 4 yıl önce
3-0 değil 5-0 olsa ne yazar. Hizmet odakli olunmadiktan sonra. AKP galibiyet ruzgarina kaoildi gidiyor üçtür beştir diye. Hizmetsiz olmaz bi yere kadar gelindi. Demokrasisiz olmaz. Tek adamlilikla olmaz. Bor teskilati varmi yokmu iyi calismalilar. Hak hukuk yemeden is yapmalilar. Sendikacista bor eğitimi talan ettiren AKP yönetimi bedelini ödeyecektir. Bor laf ve baskici siyaset değil bora sahip olunan liyakt esasli bi siyaset istiyo.