Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor

Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” Adlı Projenin Çalışmaları Prof. Dr. Cem Kılıç Seminerleri ve Hakan Özgenç Gösterileri İle Devam Etti

Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe Programı’na sunulan  “Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” projesi başarılı bulunarak 1 Temmuz 2016 itibariyle uygulamaya başlamıştı.
 
 Faaliyet planında kurumsal eğitimler ve bilgilendirme toplantılarının yanı sıra öğrencilere yönelik paneller düzenlenmesi de yer alan projenin hedef kitlesini ise Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir’deki Kamu ve Sivil toplum kuruluşlarıyla, bu illerde öğrenim gören 800 üniversite ve 400 orta öğretim öğrencisi oluşturuyor.
 
Bu hedef kitlede yer alan ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik ilgili 4 ildeki etkinlikler ise, 13 Nisan 2017 tarihinde Kırıkkale’de başlamıştı.
 
Etkinlikler, 25.04.2017 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen Prof. Dr. Cem Kılıç semineri ile devam etti.
 
Açılış konuşmaları ile başlayan programda ilk olarak kürsüye gelen AHİKA Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkan Vekili ve Proje Koordinatörü Pelin Aslaner Aytekin katılımcılara projenin içeriği ve amaçları hakkında bilgi verdi.
 
Ardından kürsüye gelen Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Selim Biçen öğrencilere Kapadokya Bölgesi’nden girişimcilik örneklerini hatırlattı ve “icat çıkarmaktan çekinmeyin” mesajı verdi.  
 
Ardından Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Milliyet Gazetesi Ekonomi Yazarı ve NTV Ekonomi Yorumcusu Prof. Dr. Cem Kılıç üniversite öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere yönelik kayıtlı istihdam konulu ayrıntılı bir sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Cem Kılıç sunumunun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.
 
Etkinlikler, 26 Nisan’da Kırşehir Fatma-Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  ve 27 Nisan 2017 tarihinde Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tiyatro Sanatçısı Hakan Özgenç’in “Save Tuşu Ne İşe Yarar?” adlı tek kişilik gösterisi ile devam etti.
 
Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Milliyet Gazetesi Ekonomi Yazarı ve NTV Ekonomi Yorumcusu Prof. Dr. Cem Kılıç üniversite öğrencilerine yönelik seminerleri ise; 28 Nisan 2017 tarihinde Aksaray Üniversitesi’nde gerçekleştirilen programla devam etti.
 
Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un konuşmasının ardından kürsüye gelen SGK Aksaray İl Müdürü Bilal Akgün, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ve Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz kayıtlı istihdamın önemine vurgu yaptılar.
 
  Organizasyonda, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın yanı sıra İŞKUR ve SGK Aksaray İl Müdürlükleri de kurdukları stantlarla öğrencileri bilgilendirdiler. 
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.