banner765
banner779

Türk Sağlık Sen'den Sağlık atamalarına tepki

Türk Sağlık Sen'den Sağlık atamalarına tepki

banner795

Türk Sağlık Sen Niğde Şube Başkanı Adnan Özer, Geçtiğimiz günlerde sağlık teşkilatına yapılan yönetici atamalarıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında yapılan atamaların tecrübeden uzak olduğunu belirtti.

Özer yaptığı yazılı basın açıklamasının devamında, “   Geçtiğimiz günlerde İlimiz Sağlık Teşkilatına bir takım yönetici atamaları yapılmıştır.  Yapılan bu atamaların tamamen liyakatten, tecrübeden uzak belli bir sendikanın güdümünde, gerçekleştiği aşikar olup, diğer sağlık çalışanları tamamen yok sayılarak, yandaşlık aylayışı adeta tavan yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası söylediği birleştirici “Yenikapı Ruhu “’ndan uzak olan bu atamalar, yandaş Sendikacılık anlayışı ile adeta “Tuz Ruhu” na dönüştürülmüştür. Yandaş Sendika; üyelerinin hak ve menfaatlerini aramak yerine sendikacılığı kendilerine koltuk kapmak makam ve mevki sağlama yeri olarak dünyada eşi benzeri olamayan bir sendikal anlayışı benimsemişlerdir. Yapılan bu atamalarda bir kez daha ötekileştirme , yandaşlık , ayrıştırıcılık  tavan yapmış, liyakat , deneyim , hak ve adalet unutulmuştur. En çokta Haktan Hukuktan Adaletten bahseden İlimiz siyasetine yön veren siyasetçiler ve Sağlık Yöneticileri bu durumu görmezden gelerek, sağlık çalışanlarının çalışma barışı hiçe sayılmış, motivasyonu bozulmuş, sağlık çalışanların arasında kendilerine haksızlık yapıldığı kanısı yaygın bir düşünce haline gelmiştir” dedi.

Özer; “ Buradan İlimizi yöneten Sayın Sağlık Müdürümüze ve Sayın Sağlık Bakanımıza birkaç sorumuz olacak. Yapılan bu atamalardaki kriterleri nasıl belirlediniz? İsimleri bir torbaya atıp kuramı çektiniz? Yandaş sendika dışındaki sağlık çalışanları yetersizmi? Yetersiz ise Yandaş Sendikanın dışındaki sağlık personelinin verimliliklerini artırmak adına hizmet içi eğitim vermeyi düşünüyormusunuz? Sözde sendika yönetici ve temsilcilerinin özellikle yer bulduğu bu atamalarla İlimiz sağlık teşkilatının bir arpa boyu yol alması bile imkansız olup, biran önce bu atamaların iptal edilerek, yeniden geniş kesimlerinde değerlendirildiği hakkaniyet ve liyakat çerçevesinde yeni atamaların yapılmasını umuyor, Niğde Kamuoyunun taktirlerine sunuyorum” diye konuştu.


Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TSS Üyesi - 1 yıl önce
Sayın Başkan yazdıklarınızın hepisine gövdemi basarım.Seni ve Yönetimini tebrik ederim.15 yıldır bir kale gibi Sur gibi tüm haksızlıklara göğüs geren,Milletimizin,Devletimizin aleyhine olmuş uyum yasalarından tutun da Kürt açılımına kadar her gayri milli faaliyette tarafını net bir şekilde ortaya koymuş,15 yıldır,liyakattan adaletten usulden erkandan uzak sağlık bakanlığı atama ve faaliyetlerine karşı koymuş bir sendika ve federasyonu olan KAMUSEN i kutluyor her bir üyesini alınlarından öpüyorum.Bu kutsal davada bizleri satan KAMUSEN e kendileri gibi kimliksiz kişiliksiz dün dediğini unutup bu gün kuyruk olan tuzu kuru dönek,bilgisiz korkak,kendini lider zanneden zavallıları da kınıyorum.Kayıtsız şartsız teslimiyetçi siyasileri izana ve vicdana davet ediyorum.Biraz utanın kendinizden utanın.Biz siz olmadan da kutsal yolculuğumuza devam edeceğiz.Sizler tarihin çukurlarında bile yer alamıyacaksınız.Size yazıklar olsun.Hakkımız da haram olsun.
Avatar
Hakan Bahadır - 1 yıl önce
Bir tek sorum var sadece.Niğde deki sağlık kurumlarına yapılan yönetici atamalardan bırakın Ülkücü Milliyetçi olmayı bir tanesi bile liyakatlı,donanımlı,bilgili tecrübeli bir kişi var mı?Kimse var diyemez çünkü yok.Türkiye deki sağlık politikalarını bilen dünyadaki sağlık trendlerini okuyabilen yönetim organizasyon analatik düşünce vizyoner bakış açılı bir tek idareci var mı?Niğdenin sağlık sorunlarını sosyal yapısını köyünü kentini,insan yapısını bilen bir tek idareci atandı mı?Yok.Dün Fetö ye teslim edilen Sağlık Kurumları bu gün de FETÖ artıkları tarafından yönetilen bir sendikanın malesef ki güdümünde.Peki Türk Sağlık Sendikasının yıllardır verdiği kutsal mücadeleyi hiçe ve üyelerimizi 15 yıldır sürüm sürüm süründüren bir zihniyeti kayıtsız şartsız destekleyen zübüklere ne demeli.Allah sizi bildiği gibi yapsın.Emeklerimiz ve haklarımız haram olsun.
Avatar
doktor - 1 yıl önce
başkan ilk kez doğru şeyler söylemiş....helal olsun.gerçi onlarda sağlık sen yerinde olsalar onlarında pek farkı olmazdı
Avatar
Sağlıkçı - 1 yıl önce
Kurumların politize edilmesi her dönemde olmuştur. Görünen o ki bundan sonrada devam edecektir. Ancak kurumun politize haline gelme durumuna ayağa düşüren tek devlet kurumu maalesef ki sağlık teşkilatıdır... Sağlık teşkilatında tayin atama görevlendirme yapmak için kurum amirine başvuran çalışan bizzat kurum amirince siyasilere yönlendirilir... Kurum amiri değil siyasiler isterse olur.....
Avatar
Sağlıkcı Semih - 1 yıl önce
Çok doğru
Avatar
- 1 yıl önce
o kadar ayyuka çıktıki bu iş dışardan hastane müdürü bile var
Avatar
kuyruk salayan degil gerçek ülkücü - 1 yıl önce
başkanım meydan çıkıp bir tepki ve protesto da mhp ve il başkanlıgı yapsında görelim haksızlıga adelsiziğe kayırmacılıgı karşı çıkan adam gibi adamlar kimse görelim
Avatar
Acizlik - 1 yıl önce
Kardeşim bi değişin artık.senin işin sendikacılık niye acizleniyorsun. Atananlar liyakatsiz diyorsun birde gidip adamları ziyaret ediyorsun.
Adamlar ne yapacaktı biz koştuk yoruldum saha gezdik bizimkilerden iş çıkmaz siz hayircilari ve darbe oyun planlı diyenleri mi atayin diyecekti.pes