Sağlıkta neler oluyor? Niğde'den yenilmez yutulmaz iddialar...

Bu sert açıklama ve iddiaların ardından Sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı, İl Sağlık Müdürü, hastane yöneticileri ve Memur-Sen’e bağlı yetkili sendika olan Sağlık Sen’den açıklama bekleniyor.

SAĞLIK 25.05.2018, 21:32 28.05.2018, 00:55 nigdehaber
6486
Sağlıkta neler oluyor? Niğde'den yenilmez yutulmaz iddialar...
banner830
Kamusen’e bağlı Türk Sağlık Sendikası Üyeleri Niğde Ömer Halisdemir Meydanında basın açıklaması yaptılar.

Meydanda daki basın açıklamasında Türk Sağlık Sen Niğde Şube Başkanı Adnan Özer bir çok iddiada bulundu.

İDDİALARA AÇIKLAMA BEKLENİYOR

 Adnan Özer, İl Sağlık Müdürü, hastanelerin idarecileri ve özellikle isim vermeden Ak Parti yanlısı Memur-Sen’e bağlı Sağlık Sen’e tepki gösterdi. Baskıdan, ayrımcılığa, haksızlıktan, mobing uygulamasına, yağlı, ballı, kaymaglı nöbet ve görevlendirmelere de kadar adeta soruşturma ve savcılık konularını içeren bir basın açıklaması yaptı. Yerel basının ilgi göstermediği açıklama çok konuşulacak.  

Bu sert açıklama ve iddiaların ardından Sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı, İl Sağlık Müdürü, hastane yöneticileri ve Memur-Sen’e bağlı yetkili sendika olan Sağlık Sen’den açıklama bekleniyor.

Türk Sağlık sen Genel  Başkan Yardımcıları İsmail Türk ve  Mustafa  Köse’nin de katıldığı açıklamada konuşan Türk Sağlık-Sen Niğde Şubesi Başkanı Adnan Özer:
 Ülkemizin oldukça hassas bir dönem içerisinde olduğunu düşündüğümüz için biz böylesine hassas davranırken Sarı sendika şube başkanı sağlık benden sorulur güç bende ben yaparım gibi fütursuzca söylemlerde bulunmakta ve ne yazık ki bazı idareciler bu sendikacılık anlayışına sevda duyarak ayrım ve ötekileştirme yapmaya devam etmektedirler.

AYRIMCILIK, BASKI, ÖTEKİLEŞTİRME VE  MOBİNG
Böylesine talihsiz bir durum ne yazık ki Niğde’de yaşanmakta ve iş çığırından çıkmış bir haldedir. İl Sağlık Müdürü ve onun emrinde görev yapan bazı idareciler   yoğun bir biçimde adeta kendilerini sarı sendikaya ispatlamak gibi bir gayenin içine girmişler ve üyelerimize baskı uygulamaya başlamışlardır.  Ayrımcılık, ötekileştirme ve sendika üyelerimize üyelikten ayrılmaları için mobbing gibi işlere girişmektedirler.
Adaletlerinin terazisi öylesine kaymıştır ki, iltimas için Hemşireyi baş şoför olarak atama, Diş hekimini devlet hastanesine  başhekim olarak görevlendirme , Geçici görev üstüne geçici görev verme gibi mevzuata aykırı işlere bile girişilmekten imtina edilmemiştir. Hatta daha önce 112 istasyonuna 1 yıl süre ile geçici olarak görevlendirdikleri bir Acil Tıp Teknisyeni arkadaşımızın geçici görevi 11 arkadaşı ile sarı sendikadan istifa edip sendikamıza üye olur olmaz geçici görevi ne hikmetse çeşitli bahanelerle iptal edilmiştir. İçeriği boş ve gerçeğe aykırı soruşturma dosyalarıyla uzman hekimi üyemiz başka bir ilçeye tayin edilmiş hasta mağduriyeti bile düşünülmemiştir” dedi.

  
TÜRK SAĞLIK SEN ÜYELERİNE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULANIYOR
Adnan Özer açıklamasının devamında; Özellikle Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi yalan ve iftiralarla kurguladığı senaryo üstünden üyelerimize baskı kurup bir çoğunu istifa ettirmiş istifa etmeyenlere ise adalet ve hakkaniyet ölçüsünü hiçe sayarak aşırı iş yükü , gereksiz yer değişiklikleri , haksız yere açılan soruşturmalar gibi uygulamalarla bu üyelerimize psikolojik şiddet uygulamaya devam etmektedir. Bu konu defalarca ilin yöneticilerine iletilmesine rağmen bu duruma çözüm bulmayıp adeta destek olmuşlardır.

SARI SENDİKAYA, BALLI KAYMAKLI NÖBETLER, AYRICALIKLILI GÖREVLEDİRMELER,
Biz sendikal rekabeti her zaman savunuruz ve isteriz ama ayrımcılık ve ayrıcalık gibi kamu çalışma düzeni ve huzurunu bile bozan  uygulamalar had safhaya ulaşmış olup Ek ödeme komisyonunda performans değerlendirmesi , maddi kazanç getirici işlerde görevlendirme yapılması, 112 lerde ki ballı kaymaklı yazılan nöbetler , polis okuluna yapılan görevlendirmeler gibi uygulamalar  sadece sarı sendika üyelerine  ayrıcalık tanınarak yapılmaktadır. Bu konuları bir çok kez il sağlık müdürüne iletmemize rağmen çözüm bulmamış hatta kayıtsız kalmıştır. Buradan açıkça uyarıyoruz. Hiç kimse kraldan çok kralcılık yapmasın, idarecilikle sendikacılığı harmanlamasın ve makamını kullanarak bu işlere bulaşmasın. Bunu yapanlar aynı zamanda bu devlete zarar verenlerdir.

Açıkça ilan ediyoruz ki bu kişiler hakkında Ankara’da dahil olmak üzere ilgili yerlere gerekli  müracaatlar yapılacaktır” dedi.

BELGELERİYLE  İFŞAA EDECEĞİZ
Türk Sağlık Sen Niğde İl Başkanı Adnan Özer açıklamasının son bölümünde; Bunu yapanlar neleri yıkıp bozmaya çalıştıklarına dikkat etmelidirler. Bu dönemde kamuda böyle işlere kalkışarak huzuru bozan ve çalışma barışını zedeleyenlere de fırsat verilmemelidir. Umarız bu konuda bu tür işlere kalkışanlar hakkında gereği yapılır. Bu kişiler yanlışlarından bir an önce dönmezlerse kendilerini belgeleriyle ifşa edeceğiz.  Devlete bu işi yapanları anlatarak Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına da ileteceğiz.  Bu konuda gerekli başvuruları da yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyerek sözlerini tamamladı. 
Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (61)
ALİ şengün 2 yıl önce
Hertaraf aynı git Kayseri'ye orada aynı aile çiftliği vebal kul hakkı liyakatsizlik iş bilmeyen kişiler koltukta makamda
Bor Sağlık 2 yıl önce
Allah Allah hayret nihayet Türk Sağlık Sen bir hak arayışında bulundu. Oysa biz üyeler bizzat size sarı sedika diyorduk. Ama geç iyi gelişme
münhasır 2 yıl önce
müstehak!
Ben sağlıkçı değilim 2 yıl önce
iki sarıdan bir mor çıkar, danışıklı döğüş, abuzerden izin almadıysa ben sağlıkçı değilim.
TÜRK-SAĞLIKSEN 2 yıl önce
TÜRK SAĞLIK-SEN KİMSEDEN İCAZET ALMAZ. BAŞKALARI İLE KARIŞTIRMAYIN. S
Merkez 3. kat 2 yıl önce
İttifak derken adamlar Türk Sağlığın altını oydular, Adnan başkan geç de olsa fark ettin bunlara papuç bırakma. Yalnız ittifak mittifak yok haberin olsun seçimde sonra bu ittifakın da sağlıkçılar bu sefer sizden hesabını sorar.
delege 2 yıl önce
İhsan başkan bak sana diyorum. İsmail Koncuk'u nasıl sindirdin bilmiyorum ama sağlıkta yaşanan ama paralel şekilde milli eğitim de yaşanan butür şeyleri dile dahi getirmiyorsun. İttifak ve partin izin vermiyor ama şunu net bil iş işten geçti. üzgünüz başkan geçmiş olsun diyeceğiz. Biraz öğretmene kulak ver.
Millet İttifakı 2 yıl önce
borhaber.netçiler bir süre ara verdikleri provakotif, toplum mühendisliği haberlerine yine başladı. İki dost sendikanı arasını açamazsınız, millet aklı seçimden sonra bütünleşecek. Bunu sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Büyük Türkiyenin Başkanı, Reisimiz, Ümmetin umudu Recep Tayyip Erdoğan bey tesis edecek
TÜRK SAĞLIK 2 yıl önce
Ne kardeş sendikası be.sen ne içiyorsun.biz FETÖCÜ sendika ile kardeş olmayız kardeş olablarda 17-25 aralıkta kavga etti.Türk Sağlık Sendikasından sen hiç fetöcü çıktığını gördün mü?ama sağlık senden;rıdvan,ergün,abdullah seyrani,ramazan,alirıza......saymakla bitmez.
Okkaci 2 yıl önce
İsrail'e gitmeye gerek yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Sayın müdürüm doğma büyüme niğdeli olup niğde emniyetinde görev yapan ayrıca da ticaret yapan polis memurlarını denetleseniz motorlardan daha makbuldür bence bizim yeğenlerimiz pkk la mücadele ederken sizin niğdeli personeliniz valla fındık kırıyor buna bi el atsanız adalet yerini buldu diye sizi aklınızdan öperim
Bu tarz motorlar sadece tarlada kullanılıyor benim yaşım 40 daha trafikte ve şehir mekezinde hiç tescilsiz motor görmedim.
Tebrikler...
Aman göstermelik olmasın... kontrol edelim devletimizin parası boşa gitmesin..
Tanıdığım için söylüyorum. Tuba Yüksel hanım bunu çok hakkediyor...Tabi ki diğer memurlarda hak etmiştir.Başarılar dilerim.
14°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:37
Akşam 20:05
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@