Mahkemede biter demiştik… Başladı...

Son şikayet konusu ise çok manidar ve kasıt arıyoruz.

SAĞLIK 29.08.2013, 03:30 04.09.2013, 01:10
3085
Mahkemede biter demiştik… Başladı...
banner830

 Niğde Sağlık çalışanlarının promosyon sorunu vardı. Memur-Sen’e bağlı Sağlık Sen ve ardından KESK’e bağlı SES sendika temsilcileri ve sonradan KAMUSEN’e bağlı Türk Sağlık Sen ‘den de bu konuda basın açıklamaları sitemize gönderildi. Hepsini de kelimesine dokunmadan yayınladık.

 

Bu açıklamalar üzerine Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’de konu ile ilgili açıklama yaptı.

 

Bu basın açıklamaları Borhaber.net ve diğer yerel gazetelerde de yer aldı.

 
BASIN AÇIKLAMASINI YAYINLADIK ŞİKAYET EDİLDİK!...


Ancak geçtiğimiz hafta Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen, KESK’e bağlı SES sendika Niğde Temsilcisi Yılmaz Yıldız ve BORHABER.NET hakkında savcılığa şikayet dilekçesi verdi.

 

Şikayet üzerine sitemiz Sahibi Genel Yayın Yönetmeni,  hem Niğde’de hem de Bor’da ifade vermek zorunda kaldı. İfade vermekten, mahkemelere çıkmaktan rahatsızlığımız yok. Beş yıldır yayındayız ve her yıla üç dava düşüyor. Bir çoğundan beraat ettik. Ceza da alabilirdik…  hala da alabiliriz, adalete güveniyoruz. Ama bilinmesini istiyoruz bundan sonra da karşı davalarla tazmin ve ifşa! yoluna gideceğiz. 

 

Son şikayet konusu ise çok manidar ve kasıt arıyoruz. Açıklama bekliyoruz….

 

Şikayet konusu  açıklamaların  ulusal bir site ve Niğde-Bor yerel gazetelerinde de yayınlanmasına  rağmen sadece BORHABER.NET’in şikayet edilmesi.

 

Şikayetçi Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Başkanı Rıdvan Yeşildal ile yaptığımız görüşmede sitemizin şikayet edilmediği, SES sendikası şikayet konusu olduğu söylense de ortada BORHABER.NET’inde şikayet bölümünde yer aldığı şikayet dilekçesi mevcut.

 

 

Ortada bütün sendikaların iddialarına göre, banka promosyonu sorunu var. Niğde’de temsilcilikleri bulunan üç sendikada bu konuda açıklama yaptı. Virgülüne dahi dokunmadan bunları yayınladık. Çok da okundu ve yorumlandı aşağıda linkleri mevcut.

Bir başka ilginç konu ise şikayet konusu olan haberimizin manşetinin “ Bu iş mahkemede biter” olması…

 

Biz görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz.

 

Yukarıdaki açıklamayı yapma ihtiyacını da, aşağıda okuyacağınız SES Niğde  Temsilcisi Yılmaz Yıldız’ın hem kendilerinin şikayet edilmesi hem de isim vermeden sitemizi kast ederek yerel basının şikayet edilmesini eleştirdiği basın açıklaması oldu.

 

Yukarıdaki yorum bizim, ama aşağıda SES Niğde Temsilcisi Yılmaz Yıldız’ın basın açıklamasıdır. Noktasına dahi dokunmadık şikayet özgürlüğünü yaşamak isteyenlere  duyurulur.

 

 

 

        SES NİĞDE TEMSİLCİLİĞİ; sorunların yasal-idari-hukuki ve meşru haklar çerçevesinde çözülmesi, sonraki süreçlerde demokratik hakları önemseyen diyalog kültürünün önünün açıldığı bir mekanizmanın varlığını oluşturmak için mücadele eden bir emek örgütüdür. Çalışma barışı açısından çok önemli olan bu argümanlar Niğde Sağlık İdarecileri tarafından göz ardı edilmiş, yapmış olduğumuz görüşmelerde hiçbir talebimiz ciddiye alınmamış adeta sokağa çıkıp eylem yapmamız için tüm koşullar oluş(turul)muştur.

 

 

Sendikalar arası taraf olunmuş, idari yasal haklarımız dahi red edilmiştir. İlişikte ki fotoğraftan da anlaşılacağı üzere Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri ve AKP'li politikacılarla birlikte SAĞLIK SEN in DİVAN toplantılarına kadar katılarak başkanlık etmişler, çalışanlara basın yolu ile psikolojik bir baskı unsuru oluşturmuşlardır. Makam odalarında taraf oldukları sendikanın takvimlerini, promosyon ürünlerini kullanarak 4688 sayılı kanun kapsamında tüm çalışanlara eşik mesafede durmamışlardır. Üyelerimiz idarecilerin oluşturduğu baskılarla istifa ettirilmiş, örgütlenmemiz engellenmiştir.

 

 

         Sağlık emekçilerinin yığınla sorunları varken, ilimizin Sağlık alanına ilişkin yapılması gerekenler dururken yöneticilerin üzerine vazife olmayan bu tür davranışlarda bulunmasını ve çalışanlar arasında ayrım yapmalarını şiddetle kınıyoruz. Özellikle son günlerde Sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunlar çığ gibi büyürken SES Niğde Temsilciğine yapılan bu saldırıların ne anlama geldiğini iyi biliyoruz. Elbette ki görüş ve önerilerimizi idareyle demokrasinin diyalog kültürü üzerinden konuşacağız, çözüm bulunmadığı takdirde kamuoyu ile paylaşacağız. Eylem yapacağız. Bundan rahatsız olanlar da hiç kusura bakmasın. Bizlere aba altından sopa göstereceklerine çalışanların sorunlarıyla ilgilensinler.

 

 

         Banka Promosyonlarından dolayı mağdur olan Sağlık Emekçisi arkadaşların sorunlarını ifade edip, çözüm bulmaya çalışmamızdan rahatsız olan SAĞLIK SEN ŞUBE BAŞKANI Rıdvan YEŞİLDAL kendilerini kamuoyu önünde küçük düşürdüğümüz iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Keşke bu duyarlılıklarını promosyon mağduru Sağlık Emekçisi arkadaşların gözünden düştüklerinde gösterip öz eleştiri yapsaydılar daha anlamlı olurdu.

  

Buradan açık ve net bir şekilde şunu ifade edeyim.DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEZDİK. Sizler rüzgâr ektiniz, fırtına biçeceksiniz. Bizler adalet önünde hesap vermeye her zaman hazırız. Peki, Sağlık Sen Şube Başk. Rıdvan YEŞİLDAL yığınla sorunları olan bir iş kolunda kaç tane dava açtınız da bizlerin çalışan arkadaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak için yaptığımız açıklamalardan dolayı hakkımızda suç durusunda bulunuyorsunuz?

 

 Hadi, bizleri bir tarafa bırakın basın özgürlüğü diye bas bas bağırıp ardından da Niğde de ki yerel basın mensupları hakkında dava açıyorsunuz? Bu ne yaman çelişki. Bakın bu demokrasi ve basın bir gün sizlerde lazım olacak. Kendi bindiğiniz dalı kesiyorsunuz. Demokratik Kitle Örgütü olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Mutlaka Niğde yerel basını da gereğini yapacak, özgürce haberlerini yayınlayacaktır. Bunları engellemeye kimsenin gücü yetmez. Sağlık Sen NİĞDE Şube Başkanı olduktan sonra MÜDÜR olarak İlçeden İl Merkezine atamanızın yapılması, TBMM’de hakkınızda 7-8 maddeden oluşan yazılı soru önergesi olmasın rağmen (yaklaşık 8 ay oldu cevaplan(a)madı) tutmuşsunuz Niğde Yerel Basını ve hakkımızda suç duyusunda bulunuyorsunuz. Önce dönün bir aynaya bakın. Bizler gereken cevabı örgütlü gücümüzle, mücadeleyle vereceğiz. Ne bu iktidarın ne da başka iktidarların arka bahçesi olmayacağız. Emek ideolojisi ve emek siyaseti üzerinden ayrımsız tüm emekçi arkadaşlarımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Bunun bedeli ne olursa ödemeye hazırız. Makamlarının gücünü kullanarak yasa ve yönetmeliklerin dışında çalışanları-kamuyu kim zarar uğratırsa promosyonlarda olduğu gibi peşini asla bırakmayacağız. Mobbin uygulayan amirleri uyar(may)ıp, yargıya taşıyacağız. Haksızlıklara karşı susmayacağız. Emekçilerin birliği ve kardeşliği gerçekleşip, zalimler hesap verene kadar mücadelemiz sürecektir..         

  

                                                                          Yılmaz YILDIZ (SES) 28.08.13

****

ŞİKAYET KONUSU YAYINLADIĞIMIZ BASIN AÇIKLAMASI 

Niğde’de banka promosyon tartışmaları büyüyor


****Yorumlar (37)
ekmek-sen 8 yıl önce
nedir bu promosyon işi be kardeşim her sendika bir açıklama yapıyor her biri farklı telden çalıyor bu açıklamalardan hangisi doğru nedir bu işin aslı faslı nedir, sorun çözülsün resmi makamlar bu işe bir el atmalı artık incelensin soruşturulsun nedir bu konu bilsin sağlık camiası artık demiştik... yine diyoruz nedir kardeşim sağlıkta bu promosyon sorunu?
emekçi sağlıkçılar 8 yıl önce
bor haber yanındayız dik duruşa gerçek haberciliğe devam, iyi varsın borhaber.net
HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ 8 yıl önce
niğdenin ayakta kalan tek haber organısınız. sizler de olmasanız herkese niğdeyi sanki parisle yarışan bir şehirmiş gibi yutturacaklar. gerçekler üzerine kurulu yapınızın bozulmaması dileklerimle, teşekkürler borhaber
YUKARIDAKİ FOTOĞRAF 8 yıl önce
her şeyi̇ anlatmiyormu sağlik müdürü malum sendi̇ka başkani genel sekreter ve ak parti̇ i̇l başkani sağlikm personeli̇ne ezi̇yet ..... yilmaz beyi̇ kutluyorum
SAĞDUYUY 8 yıl önce
sendika üyelerinib özlük haklarını iyileştirme için değil makam mevki sahibi olmak için kullanılıyor.bu durum niğdede sağlık sen ve aşur polat la başladı.sonrada rıdvan dalbudak la devam ediyor.gerçi boynuz kulağı geçti rıdvan onu o makama getiren aşur abisini ilk seçide satıverdi!sendika makam mevkii ayak kaydırma yer kapma adam satma kıvırma çevirme yeri oldu.yazık bizlere yazık bu seviyesizliğe izin veriyoruz.belkide bozukluk bizde hepimizde!ilkeli sendikacılık günlerine kavuşabilmek umudu!
sağlıkçı 8 yıl önce
sağlık sen ni̇ğde şube başkanı olduktan sonra müdür olarak i̇lçeden i̇l merkezine atamanızın yapılması, tbmmde hakkınızda 7-8 maddeden oluşan yazılı soru önergesi olmasın rağmen (yaklaşık 8 ay oldu cevaplan(a)madı) tutmuşsunuz niğde yerel basını ve hakkımızda suç duyusunda bulunuyorsunuz. (rıdvan müdürü kim koruyor ??)
kınama 8 yıl önce
borhaber.net niğdemizin gururu sizi dava eden bizi etmiş sayılır. böylesi bel altı vuruşları sizleri yıldırmasın. saygılar şikayetçi sendikayı kınıyorum
Bekir 8 yıl önce
aynası iştir kişin lafa bakılmaz.ses i tebrik ediyor, yöneticilerini kutluyorum.hem sendika başkanı hem de müdür olmak hayretlere düştüm.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Çocuk evlilikleri ile ilgili mücadele konulu, Sağlık Müdürlüğü ve Niğde Üniversitesinin 2012 de güzel bir projesi vardı.Projeyi Valilik de destekliyordu.Ama zamanın sağlık Müdürü 'daha sonra FETÖ den ihraç edildi)bu proje çalışmasını durdurdu daha doğrusu iptal etti.Bu hainlerin her konuda ihanetleri olduğu gibi bu konu da da ihanetlerinin bedelini Niğde halkı ödedi.FETÖ cü eski sağlık müdürüne bazı siyasiler sahip çıktı FETÖ borsası doktor olarak memuriyete geri döndürüldü.Şimdi nerelerde ne iş yapıyor bilmiyoruz ama Niğde halkına ihanetleri oldukça fazla oldu.Bu kişiye en fazla destek çıkan eski il başkanı muhasebeci vatandaş da siyaset çöplüğündeki yerini aldı.
Sayın Başkan Nutuk da dağıtmanızı bekliyoruz.
En iyi Tacirlik günümüzde Din üzerinden yapılıyor. Her zaman böyle olmuştur ve Olmaya devam edecek gibi Sanki Cami yaptırmak isteyenler O bölgedeki camilerin adedini ve Cemaat sayılarını hesaplasalar böyle şeyler Sadece Din istismarıdır Bu Arkadaşlar Cumadan Cumaya Camiye geliyor oda siyasetçi oldukları için birşeylerin üzerini örtecek hareketler bunlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
19°
hafif yağmur
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:19
Güneş 05:48
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:31
Yatsı 20:54
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 34 66
4. Trabzonspor 35 60
5. Alanyaspor 35 55
6. Hatayspor 34 53
7. Gaziantep FK 34 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Ankaragücü 34 38
15. Malatyaspor 34 37
16. Kasımpaşa 35 37
17. Başakşehir 34 36
18. Kayserispor 34 35
19. Erzurumspor 35 34
20. Gençlerbirliği 34 32
21. Denizlispor 34 27
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 33 77
2. M. United 32 66
3. Leicester City 32 59
4. Chelsea 32 55
5. West Ham 32 55
6. Tottenham 33 53
7. Liverpool 32 53
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 31 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 32 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 32 34
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 32 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 32 73
2. Real Madrid 32 70
3. Barcelona 31 68
4. Sevilla 32 67
5. Real Sociedad 32 50
6. Real Betis 32 49
7. Villarreal 32 49
8. Granada 31 42
9. Osasuna 32 40
10. Athletic Bilbao 31 38
11. Levante 32 38
12. Celta de Vigo 32 38
13. Cádiz 32 36
14. Valencia 32 35
15. Getafe 32 31
16. Deportivo Alaves 32 30
17. Real Valladolid 31 28
18. Huesca 32 27
19. Elche 32 27
20. Eibar 32 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@