Hastaneye Alınan Yeni Tıbbi Cihazlar Hizmete Sunuldu

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden temin edilen cihazların kurulumu yapılarak hastaların hizmetine sunuldu.

Hastaneye Alınan Yeni Tıbbi Cihazlar Hizmete Sunuldu

banner830
Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden temin edilen cihazların kurulumu yapılarak hastaların hizmetine sunuldu.

Hastaneye alınan yeni tıbbi cihazlar ile ilgili konuşan Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın;  ‘’Hastanemiz hızla tıbbi cihazlarımız ile büyümeye ve gelişmeye devam etmekte olup, hastaların yerinde tedavilerinin sağlanarak il dışı sevklerin son verilmesi amacıyla her geçen gün yeni bir tıbbi cihazlarla donatmaya devam ediyoruz. Bilgi, tecrübe, tıbbi alt yapımız ve hizmet kalitemizle birinci önceliğimiz hastalarımızın beklenti ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.’’ dedi.

Günaydın; “Son altı ayda hastanemize sağlık bakanlığı hudut sahiller genel müdürlüğünden alınan cihazlar;  Göz mikroskobu, Kulak mikroskobu; (Niğde’de artık kulak ameliyatları sevk edilmeyecek), Ortopedi mikroskobu; (Atroskopik kule ve C Kollu Skopi), Üç adet kapalı ameliyat monitörü, Beyin cerrahi mikroskobisi,  Bronkoskopi cihazı; Bronkoskopi cihazıyla ağızdan geçerek hem sağ hem de sol akciğerin havayollarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebiliyoruz. Bu sayede akciğerin havayollarında herhangi bir tümör/kötü kanser oluşumu var mı onları değerlendirebiliyor varsa onlardan parça alabiliyoruz. Özellikle hastanın akciğerlerine yabancı bir cisim kaçması durumunda havayollarının tıkanması sonucu ölümcül sonuçlar doğabiliyor. Erişkin hastalar bunların birçoğunu öksürerek çıkarabilmelerine rağmen çocuklarda bu durum çok daha ciddi seyredebiliyor. Çocuk hastaların havayollarının da dar olması dolayısıyla akciğere kaçan kuruyemiş, diş, yemek ve şeker parçaları vs. havayollarını tamamen tıkayarak ölüme kadar varabilen sonuçlar doğuruyor. Bu gibi durumlarda hastaya dakikalar içerisinde müdahale edilip havayollarının açılması gerekmekte.  Bu cihaz sayesinde akciğerdeki o yabancı cisimleri çıkarabiliyoruz. Hayat kurtarıcı özelliği olan bu cihazın kurulumuyla hastanemizde bu işlemleri yapmaya başladık.  Daha önceden bu tür hastaları il dışına sevk ediyorduk artık sevk gereği kalmadı. Klinik ABR cihazı; Hastanemizde KBB-Odyoloji polikliniğinde klinik ABR cihazı eksikliği sebebiyle hastalar çevre illere sevk edilmekteydi. Hastalarımızın sevkini ve mağduriyetini önlemek için hastanemize Klinik ABR cihazı alımı gerçekleştirilmiştir” diye konuştu.
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hekim - 6 ay önce
Ya arkadaş şu kasaba poltikacılığını bırakın da adam gibi sağlık yöneticiliği yapın.Bilal hoca,ne yani hastaneye tıbbi cihaz almayıp ta grayder,keğçe yada dozer mi alacaktın.Tabi ki tıbbi cihaz alacaksın.Üstelik bu cihazları kendi bütçenle değil de bakanlık hudut sahiller bütçesinden alıp göndermiş.Sen bunları bırak da şu göstergeler ile ilgili hedeflerini açıkla,Bir yıllık performans hedeflerini görelim mesela;

1-Hasta memnuniyet oranını atıyorum% 70 den % 80 çıkarmak,

2-Sevk oranını % ...kadar düşürmek,
3-Hastane enfeksiyon oranını ….. azaltmak,

4-Hastaların hastanede kalma sürelerini …..oranında azaltmak

5-Borç ödeme gün sayısını ..dan...….düşürmek,

6-Çalışanlara ödenen döner sermaye ek ödeme miktarlarını enflasyon oranının 1 puan üstünde tutmak.Gibi.Bu göstergeler kafadan sallama göstergeler değil Dünya sağlık örgütünün belirlediği göstergelerdir.Hadi görelim bakalım bekliyoruz açıklamalarını.
1-
Avatar
HEKİM - 6 ay önce
Bilal hoca sen bari yapma bunu.Ne o öyle kasaba politikacıları gibi hastaneye yeni tıbbi cihaz alınmış!Ne yani kepçe,dozer,greyder mı alacaktınız.Tabi ki tıbbi cihaz alacaksınız.Üstelik bu cihazları siz kendi bütçenizden de almamışsınız.Sağlık bakanlığı aldığı cihazları tüm illere dağıtmış.Bırakın bunları da mesela bir yıl içinde kendinize performas hedefleri belirleyin.Mesela;
1-Bir yıl içinde hasta ve çalışan memnuniyet oranını 10 puan artırmak,
2-Hastaların ortalama yatış günün % ... oranında düşürmek,
3-Hastane enfeksiyon oranını %0.... oranında azaltmak,
4-İl dışı sevk oranını %.... oranında azaltmak,
5-Borç ödeme gün sayısını 90 günün üzerine çıkarmamak,
6-Çalışanların döner sermaye ek ödeme miktarlarını en az % 90 oranında(verilmesi gerekenin % 90 ı)ödemek,
7-Hastanenin kurumsal performans puanını Türkiye ortalamasının 20 puan üzerine çıkarmak gibi.
Bu performans kriterleri dünya sağlık örgütü ve sağlık bakanlığınca belirlenmiş kriterlerdir.Kafa dan sallama değil.Bekliyoruz.
Avatar
Ahmet Gülbahar - 6 ay önce
Niğde hastanemize aldığınız yeni cihazlar için tesekkur ederim. Sayın Dr. Bilal bey Allah yar ve YARDIMCINIZ olsun. Selamlar