Hastanede Tıp bayramı programı düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle program düzenlendi.

Hastanede Tıp bayramı programı düzenlendi

banner830
Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle program düzenlendi. Hastanenin konferans salonunda düzenlenen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, doktorlar ve sağlık personelleri katıldı.

Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Bilal Günaydın yaptığı açılış konuşmasında: “Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilinciyle sağlığın korunması ve geliştirilmesi için yılın her günü, her saati büyük bir sabır ve özveriyle çalışan başta ilimizde olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde görevli hekiminden hemşiresine, tıbbi sekreterinden hizmetlisine kadar insan yaşamını her şeyin üstünde tutan ve kendini insanlığa adayan tüm sağlık çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, şiddetten uzak, sevginin hakim olduğu sağlıklı günler diliyor, bu duygu ve düşünceyle tüm tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, bu uğurda hayatını feda eden meslek şehitlerimize Allahtan rahmet yaşayanlara sağlık huzur ve mutluluk diliyorum” dedi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ise, kendisinin de bir sağlıkçı olduğunu belirterek, sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduğunu söyledi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek yaptığı konuşmada şunları dedi: “İnsanın ve canlının olduğu her yerde “sağlık” en önemli unsurdur. Ülkelerin de gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden birisi de yine sağlıktır. Bu noktada sağlıklı fertler ve sağlıklı nesiller yetiştirmek ise Ülkelerin en temel amaçlarındandır. Yine, Modern dünyada bir ülkenin gelişmişlik oranı, sağlık alanında yaptığı çalışmalar ile ölçülmektedir. Bir ülkenin sağlık sektörünün gelişmişliği o ülkenin kalkınma başarısının da bir göstergesidir. Bu bakımdan sağlık çalışanları, ülke kalkınmasının en kıymetli parçasını teşkil etmektedirler.  Ülkemizde de bu ulvi ve kutsal görevi yerine getirmekte olan sağlık çalışanlarımıza, daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmeleri adına modern zamanın şartlarına uygun dizayn edilmiş hastaneler, modern cihazlar kısacası tüm imkânlar seferber edilmektedir. Memnuniyetle görüyoruz ki, Özellikle son 15 yılda ülkemiz sağlık alanında çok büyük bir dönüşüm yaşamıştır. Şehir hastaneleri bu başarının en önemli ayaklarından birisidir. Kamu özel sektör işbirliği modeliyle geliştirilen şehir hastaneleriyle, sağlık hizmetlerinin hem kaliteli hale getirilmesi hem de yaygınlaştırılması mümkün Olmuştur . Dünyada da takdirle karşılanan sağlık alanındaki yatırımlar; vatandaşların kaliteli ve düzenli bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamış, sağlık konusundaki vatandaş memnuniyeti en üst seviyelere çıkmıştır” dedi

Vali Şimşek: “2 yıl önce açılan Tıp fakültemiz Devlet hastanemizle afiliye hale gelmiştir. Diğer taraftan 400 yataklı yeni bir ek hastanenin ve 35 Ünitlik Ağız Diş Sağlığı Merkezinin de inşallah önümüzdeki dönenlerde yapımına başlanacaktır. Sağlıktaki bu atılım ve dönüşümü sadece modern hastanelerle ve teknolojik dönüşümlerle izah edemeyiz. Bu başarıda şüphesiz ki Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığı için ödün vermeden sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan, iyi yetişmiş nitelikli hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın katkısı çok büyüktür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz” cümlesiyle onurlandırdığı  hekimlerimizin başarısı tüm dünya tarafından da bilinmektedir”

Konuşmaların ardından meslekte 30 ve 40 yılını tamamlayan doktorlara plaket verildi.  Plaketin ardından 14 Mart Tıp Bayramı pastası kesildi.
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sağlık Çalışanı - 4 ay önce
Programa Sağlık Müdürü davet edilmemiş galiba.Garip.İkinci gariplik de sağlık çalışanlarını hiç bir sorunu dile getirilmemiş.Çalışma koşulları,özlük haklar,3600 ek gösterge,sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet,döner sermaye ek pirimlei,hastanelerin çökmek üzere olan finansal yapıları,yandaş sendikanın baskıları,LİYAKATSİZ yönetici atamaları,hastanelerin tarikat ve cemaaatlere teslim edilmesi,kreş sorunu,hastane çevresindeki park ve güvenlik sorunu,yeşil alan sorunu.......Yani 14 mart Tıp Bayramı mı onu irdeleyen bir yetkili yok.Bunu Hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına da soran yok.Adı bayram kendi yok.Mübarek olsun.