banner765
banner779

14 Mart Çalışanların Haklarının Teslim Edildiği Gün Olmalıdır

14 Mart, Tıbbiyelilerin vatan ve millet için dirilişi başlattıkları günün adıdır.

14 Mart Çalışanların Haklarının Teslim Edildiği Gün Olmalıdır

banner796
14 Tıp  Bayramı nedeni ile KAMUSEN'e bağlı Türk Sağlık Sen İl Başkanı Adnan Özer basın açıklaması yaptı.

Adnan Özer açıklmasında; "14 Mart, Tıbbiyelilerin vatan ve millet için dirilişi başlattıkları günün adıdır. Bir bayramın kaynağını vatan ve millet davasından alması onun değerini paha biçilmez yapar. Bunu gerçek anlamda idrak etmek ise hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanların boyunun borcudur.

Fakat ne yazık ki bugün Tıbbiyelilerin ruhundan zerre kadar kendilerine nasipsiz olanlar Türk Tabipler Birliğini ellerini içine almış, terörist sevicilikte, vatan ve millet düşmanlığında sınırları çoktan aşmışlardır. Türk sağlık-Sen olarak Türk Tabipler Birliğinde kurucu tıbbiyeli ruhun tekrar hâkim olması için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz Türk Hekimlerinin bunu başaracağına inanıyor ve yanınızdayız mesajını en güçlü şekilde haykırıyoruz.

Sağlık çalışanlarının bayram tadında 14 Martlara hasret kaldığını herkes çok iyi bilmektedir.

Yıpranma payının hayata geçmemesi, sağlıkta şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi, aşırı iş yükü, mobbing ve başta döner sermayeler olmak üzere ücretlerde yaşanan düşüşler nedeniyle Sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuşlardır.

Taşerona kadro meselesinde bile 500 Bin kişiye kadro verilirken yıllardır devletin emrinde görev yapan ve 9 bin kişiyi aşan kamu dışı aile sağlığı çalışanları, tıbbi sekreterler ve vekil ebe hemşirelerimiz kapsam dışında bırakılmışlardır.

Kısacası çalışma hayatımızı da durum vahimdir. Çalışanın huzuru yoktur. Bunun önüne geçilmesi için gerekli olan temel şart, çalışanların memnuniyetlerinin arttırılmasıdır.

Bu konuda Sayın Sağlık Bakanımızın da açıklamalarının olması bizi memnun etmektedir.

Fakat artık biz çözüm istiyoruz. Sözlerin yerini düzenlemeler, yasal değişiklikler alsın diyoruz.  Bunun için de bu seneki 14 Mart’ın Milat olmasını talep ediyoruz.

Umarız ki bu sene 14 Mart’ta müjdeler yerine icraatlar konuşulur. Çalışanın ekonomik ve özlük haklarının iyileştiren düzenlemeler hayat bulur. Bunun aksi her ne yapılırsa çalışanları yine ümitsizliğe ve hüsrana sevk edeceğinden herkes emin olmalıdır.
 
Sağlık çalışanları için artık bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır. 5-6 yıl önceki döner sermayelerin mumla arandığı ve çalışanın ekonomik dar boğazda olduğu bir süreçte süslü sözlerle günlerin geçiştirilmesine kimsenin tahammülü yoktur.

“Ekonomik sorunlar çözülsün,

 Tüm çalışanlar kadrolu olsun,

 İstihdam artsın iş yükü hafiflesin,

Mobbing ve şiddet sona ersin” tüm bunlar çalışanların sloganları değil temel beklentilerdir. 

Bu nedenle biz bu seneki 14 Mart farklı olsun istiyoruz. Çalışanın merkeze alındığı bir 14 Mart’ı hayal ediyoruz.

Yapılan yönetici atamalarında  liyakat esas alınarak, hakkaniyet çerçevesi içerisinde gerçekleştirilerek, çalışanlar arasında ötekileştirme yapılmaması temennimizdir.

Umarız ki devletimizi yönetenler de bu çağrımıza kulak verirler ve bu sene 14 Mart’ı sağlık çalışanları için gerçek anlamda bir bayrama dönüştürürler.

Bu temennilerle tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamızı diliyorum" dedi. 


 

 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
deniz bey - 1 yıl önce
sayın başkanım çok güzel bilimsel ve sosyal bir inceleme yapmışsınız sizi kutluyorum keşke herkes sizin gibi olsa başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum çalışana,üretene sahip çıkan sendikacılık anlayışınızla her zaman kalbimizi feth ediyorsunuz. tüm sağlık çalışanlarının tıb bayramını kutluyorum sayğılarımla
Avatar
ÜYE - 1 yıl önce
Sayın Başkan,
KAMU- SEN ve TÜRK SAĞLIK- SEN 15 yıldır sendikacılık tarihinin en anlamlı ve onurlu mücadelesini verdiler.Üye yöneticilerimiz görevden alındı,üyelerimiz sürgüne gönderildi.Cumhuriyetle yaşıt Sağlık Bakanlığı teşkilat yasası ve teşkilatı delik değiş edildi.Yandaş Sendika ve ne yazık ki yandaş cemaat ve tarikat üyelerine yer açmak için kadrolar tahsis edildi.Sistem tıkanınca da eski modele geri dönüldü.Bu süre içinde çizgisinden asla dönmeyen,asla ödün vermeyen üyelerimiz hep mücadele etti.Bu mücadelede 'gülle yedi kurşun yedi'ama asla pes etmedi.Ama şimdi ne olduğu asla anlaşılmayan bir beka iddası ile pespaye olduk.Biz kuyruk sarı sendika hala kadroları belirleyen konumda.Kamu Sen de yıllarca emek veren değerli arkadaşlarımız bu sav satay'a karşı çıktığı için evi basıldı,çocukları ile tehdit edildi,bürosu basılarak dövüldü.Ve yönetimlerden uzaklaştırıldı.İşte bu emeğe,geçmişe ,insana mücadeleye vefasızlıktır.Koltuk sevdası için tüm değerleri ayak altına almaktır.
Avatar
sağlıkçı - 1 yıl önce
Nigdemiz sağlık konusunda hep sınıfta kaldı ve siyasilerin müdahalesi ilede hep sınıfta kalacak... Malum sendikanın hep yönetici çıkartarak, yönetmeye kudreti olmayan kişilerle sınıfta kalmak zorundayız... onun dayısı şunun yeğeni mantığı ile sağlıkçı hiç bir zaman korunmaz korunmayacaktirda.
Avatar
Sekman piston - 13 ay önce
Niğde Devlet hastanesi ve sağlık müdürlüğünde yeni göreve başlayan yöneticilere dikkat edi %90 ı Sağlık sen üyesi.
Avatar
Sencer - 13 ay önce
Yapılan yönetici atamalarında liyakat esas alınarak, hakkaniyet çerçevesi içerisinde gerçekleştirilerek, çalışanlar arasında ötekileştirme yapılmaması temennimizdir.
Başkan kimlerin yönetici yapıldığını bilmiyor da mı böyle konuşuyor anlamadım. Liyakatsizlik had safada en sonki atamalarda.
Şu ana kadar Niğde Devlet Hastanesinde tek başhekim tanıdım o da Cevdet Bey. Siyasetin kirliliğine dayanamayıp kirlenmeden istifa etti en iyisini yaptı.
Allahtan şu Genel Sejtererlik kalktı da ordaki uzman arkadaşları sahada görebildik. Bu nasıl koltuk sevdasıysa arkadaş koltuğum giti diye facebooktan beddualara başlıyor çok yazık.