26.06.2011, 00:48 196

Nihat GENÇ'in Balkon Konuşması

 

Türkiye’de mahküm sayısı yüzyirmi bin kadar olsun oy alamayan bütün küçük partilere, önümüzü açtınız, Allah sizden razı olsun, siz gerçekte bir vızıltıydınız, olsun, seçim günlerinde sizlerin vızıltıları çok işe yaradı, vızıltılarınızı ‘eşkıya’ yapıp manşetlerimize taşıdık, savcılarım ve polislerimle hepinizi kucaklamaya devam edeceğim..
Beşyüz milyar dış borç, yüzde elli oy, gelecek seçimde bir trilyon dış borç yüzde doksan dokuz oy, istikrar sürüyor, Türkiye büyüyor..
Bernanke’nin para musluklarını kısacağı kabusları yazan ekonomistler çok daha avuçlarını yalar, istikrar, tüm milli direnişler kırılıncaya kadar, birkaç yıl içinde Suriye, sonra İran, Fas’tan Pakistan’a bir ‘sivil, ileri demokrasi cenneti olana kadar’ sıcak para akacak. Dış borç alıp vatandaşa ev satıyoruz, dış borç alıp kurbanlık inek ithal ediyoruz, istikrar sürüyor Türkiye büyüyor, tek bir çobanı olmayan ülkede endişeniz olmasın kurban bayramlarınızda her köyde her kasabada kavurmalarınız eksik olmayacak, milli irade, halkın iradesini tüm dünyaya gösterdiniz..
Yüzde elli oy’u havai fişekleriyle kutlayan bağımsız özgür medyamız, Hanefi Avcı bir kitap yazdı diye aylarca karalama yazıları yazdınız, adamı sırf bir kitap yazdı diye içeri tıktınız, sizlere bir teşekkür yetmez…
Ahmet Şık’ı, kitabını dahi bitirmeden enseleyip bilmem hangi terör örgütünün kanlı üyesi yapmayı birkaç haftada başardınız, Allah hepinize gönlünüze göre versin..
Yüzde elli oy aldığına göre Nedim Şener’i de artık hepten görmezden geliriz, yeter ki istikrar sürsün..
Soner Yalçın ve Barışlar ne kitap yazdı ne de hazırlığı vardı, sadece bilgisayarlarına bir e-mail atıldı diye yaka paça yakalayıp kodese tıktınız, yetmedi binlerce evet onbinlerce TV programı yapıp her biriniz ayrı iftiralarla boğdunuz öldürdünüz kirletip çöpe atmayı başardınız, bu ülke sizlerin canhıraş gayretlerinizi unutmayacak…
Daha birkaç gün önce kaset skandallarıyla MHP’ye saldıran cemaatçiler ve AKP, bugün ne çok çalışmış mış lar, Türkiye için ne fedakarlıklar yapmış mış lar diye ballandırarak anlatan medyanın tüm onurlu yazarları, zafer sizindir, artık tıksırıncaya kadar yiyin efendiler, bu hanı iştaha sizin..
Ey medyanın dev özgür bağımsız yazarları, AKP’nin ilk iktidar günlerinde AKP dünyaya açılıyor AB’ye giriyoruz, CHP ise AB’ye karşı, kendine ders çıkartsın CHP içine kapanmasın dünyaya açılsın diye onbinlerce yazıyla dersler verdiniz Türkiye’ye..
AKP’nin ikinci iktidarı başlarken AKP açılımları başlatıyor Kürt Sorunu’nu çözüyor, CHP ise ağzına Kürt kelimesini almıyor diye Türkiye’ye ve CHP’ye dersler veren onbinlerce makale yazdınız..
Şimdi AKP’nin üçüncü iktidarında ders vermeye devam ediyorsunuz, şimdi de AKP anayasa hazırlayacakmış CHP destek versin akıllarına başladınız, yani yine oyu yağı böreği alan siz ceremesini çeken yine dayağı yiyen CHP mi olacak…
Birinci iktidarında AKP’nin tek vizyonu AB’ydi, giremedi, ikinci iktidarında vizyonu ‘açılım’dı, Habur’da rezil oldu, üçüncü iktidarında şimdi Anayasa yapacakmış, yapar yapar bu yazarlar varken uzay projeleri dahi yapmadı mı?
.BDP’lilerin pazarlığı nerden tuttuğu ortada, Kürt sorununa koyduğu rayiç el yakıyor kimse yanaşamıyor, birkaç aya kalmaz, bu üçüncü vizyon döneminizde de hiç şüpheniz olmasın istikrar sürecek Türkiye büyüyecek ve sizler ‘yeni vizyonlarınızla’ tatlı ballı kaymaklı ekranlı hayatlarınızı non stop devam edecek yüzde ellileri çoktan buldunuz, Allah eksik etmesin..
Ve şüphesiz, korkudan donuna işeyip reklamı selamı sabaha kesen bütün işadamlarınıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum..
ODA TV’ye ödül verip sonra karalama kampanyası başlar başlamaz korkudan donuna işeyip ödülü geri alan gazeteciler cemiyetine de gösterdiği insanlık ahlak ve vefa’dan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum..
Üniversitelerde kendi paramla gidip geldiğim hiçbir aşamasında tek kuruş para almadığım ancak tıka basa doldurduğum konferanslarıma izin vermeyen rektör ve dekanları ise gerçekten kutluyorum, aferin iyi iş yaptınız, artık yüzde elli oy bütün günahlarınızı affettirmiştir..
Çalıştığım TV’leri basan polisleri tek tek tebrik ediyorum, onlar zaten Roma’dan beri emir kulu, Allah emirlerini kulluklarını arttırsın..
Çok yüksek dinlenme oranlarına rağmen hükümetin vergilerinden korkup işime son verdiği için asla değil bir telefon bir merhaba bir açıklama dahi yapmaya cesaret edemeyen büyük TV patron ve yöneticilerini ise bu vesileyle kutluyorum..
Çalıştığım TV’yi digitürk 36 numaradan bir gecede kaldırıp yerine bir gecede Melih Gökçek sahipliğinde bilinen Beyaz TV’yi yerleştiren Digitürk’tün reklam ve tanıtımdan ve promosyondan ve yurtdışı tarife indirimlerinden sorumlu yetkililerine ayrıca teşekkür ediyorum..
Çanak anten yayınlarını belediye imkanlarıyla yasaklayan olmazsa frekans ayarlarıyla her hafta yorulmadan bozan oynayan belediye ve adını bilmediğim cemaatin cinlerine Türkçe olimpiyat ödülleri vermek boynumun borcu olsun..
Yeni çıkan kitaplarımdan tek satır bahsetmeyen medyanın ahlaktan medeniyetten insanlıktan ve adaletten sorumlu kültür müdür ve yazarlarına özellikle tek tek teşekkür ederim..
ODA TV’de çalıştığım yedi arkadaşımı aylar geçmesine rağmen iddianamesi yazılmadan aylarca hapiste tutan savcılara, ayrıca ekranlarda iddialar var efendim iddialar diye veryansın eden yazarlara ve arkadaşlarım içeri atılınca zınk diye kilitlenip susan onca vahim iddiayı bugüne kadar tek satır dile getirmeyen özgürlükçü ve demokrat kalemlere ise: sizlere hayranım bir insan evladı bu kadar şerefsiz nasıl oluyor sonunda ben de anladım, yüzde elli oyla olunuyormuş..
Yıllar önce Maliye Bakanı Unakıtan’ın mikrofonu açık kalıp Türkiye’nin duyduğu YÖK Başkanı aleyhindeki sözleri aynen ekranda söyledim diye, beş milyar tazminatı benden, ifadem alınmadan nasıl oldu anlayamadan çalıştığım yayınevi ve TV’nin muhasebesinden bir günde almayı başaran YÖK başkanının acar avukatlarına, hızlarına gayretlerine tane tane teşekkür ediyorum, çünkü lafı söyleyen Unakıtan tazminatı ödeyen ben oldum..
AKP’nin ikinci iktidarının Anayasa taslaklarının konuşulduğu günlerde, Tanzimat’tan beri bizim anayasa yapıcılar batıdan kesip kopya yapıştırıp anayasa yaparlar, diye bir cümle kurdum diye, yetmiş milyarlık tazminat davası açan, ünleri dünyayı sarmış büyük anayasa profesörlerine sadece teşekkür yetmez ayrıca ellerini öper başıma koyarım..
Telefon kayıtlarımızı saniye saniye dinleyenlere savcı ve siyasi iktidara ve medyaya bakın bir bok çıkar mı diye servis edenlere teşekkür az kalır, dinleme yetmediği gibi, gittiğim kahveye gelip yan masada kim geldi kimle konuştu diye yıllardır usanmadan oturup bizi bekleyen kamu düzeninin organizenin tüm sivil görevlilerine tek tek teşekkür ederken, bir küçük ricamı dile getirmek istiyorum, bir suçluymuş gibi benimle göz göze gelmemeye çalışmayın, biliyorum sizin de çocuklarınız var siz de ev geçindiriyorsunuz..
Belediye festivali ya da özel günlerde üçüncü sınıf pavyon şarkıcılarına dahi on milyar yirmi milyar gibi paralar ödeyip ve binbir rica ve araya adam koyup bizleri davet edip sonra bir kuru fasulye yedirip otobüsle geri gönderen belediye başkanlarının tümüne birden büyük saygılarımı iletiyorum..
Hemen her üniversitede öğrenci anketlerinde adım ilk sırada çıkmasına rağmen sıra ödül vermeye gelince üniversite yönetiminin ısrarıyla ödülleri hep zararsız emmeye gömmeye müsait şöhretlere iftiharla vermeyi gelenekleştiren tüm idarecilerine sırf ekranlarda adları duyulsun diye organize ettikleri bu insanlık görevlerinden dolayı kutlar, ayrı ayrı öperim..
Kürt milliyetçiliği tehlikelidir deyip topa girmeyi red ettiğimiz için bizimle selamı sabahı kesen devrimin büyük yoldaşları onlarca yılın arkadaşlarına, sizlere en ayrıntılı teşekkürlerimi anılarımda tek tek düşünüyorum..
Eleştirel bir cümle içinde ‘herifcioğlu’ diye bir sıfat geçirdiğim için yetmiş milyarlık tazminat davası açan Fethullah Gülen Hocaefendi’yi ise yurdumuza döner dönmez ilk karşılayıp kucaklamak ne haddime ben ettim sen etme diye önünde diz çöken ben olacağım, yani herif dedim diye az daha Silivri’deydim, hala tehlike geçmiş değil dava sürüyor Türkiye büyüyor..
Rekor izleyici sayısına karşın oyunumu iptal eden ve en parasız günlerimde on milyarıma oturup üstelik yüzsüzlükle korsan kitabımı da basan yayıncılarım, sizleri bu satırlarda harcamak istemem, hepinizi gün gelir ben de kucaklarım…
Yayınlarımız karartıldıkça itildikçe örtüldükçe susturuldukça sevinen medyanın bağımsız özgürlükçü yazarları, Eylül ayına kalmaz, hepinizin duyabileceği görebileceği Digitürk’ten bir kanaldan kaldığım yerden yayınlara başlıyorum, teşekkürlerime artık oradan devam ederiz, saygıyla..


Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Bu sendikanin en büyük sendika olmasinin nedeni insanların işsizlik korkusu. Baskıyla tehtidle korkutmayla üye yapılan işçilerle büyüdüğünü zanneden hükümet yandaşı sendika. Peki işçinin lehine ne yapıyorsunuz ve ne yaptınız onuda anlatın bilelim? Büyük olmak üyelerinin hakkını savunmaktır hükümetin sermayenin değil. Siz işçiler üzerinden kazandığınız paraları , bu paraları toplantı ayağına hangi 5 yıldızlı otellerde, kuzu cevirmelerde, hangi lüks lokantalarda harcadığınız yazın da bilelim.
çivimi çaktınız şu memleketede yatırımdan söz edip dalga geçiyorsunuz
her halde pandemiden sonra işe başlayan memeur işçilerden bahsediyorlar nerede açılmış o kadar iş yeri fab işletme de 1606 kişi işe başlamış.işçi alan yerleşen kurum ve işlerini açıklasızda tebrik etsek
bu yıl son bir ayda niğde piyasa ve marketlerinde satılan erken ve tam tadını rengini almadan olgulaşamdan toplanan yerli karpuzlar yüzünden karpuzdan halk sogudu her aldıgında nefred derecesine geldi verdiği para boşa gitti ne rengi ne tadı var çiftçi kazansın ama halkında parsı boşa gitti çöpe atılıyor herkes yerli deyince uzaklaşıyor şok a101 migrostan gibi yerden adana karpuzu alıyor
Şehrin kuzeyi plansız. Bazı işlek yollar kadastro yolu. TMO' nun yanındaki dere yapılmadı. Yeni Valilik binasının yeri uygun değil. Daha trafiğin rahat olan yere yapılabilirdi. Oradaki binalar daha uygun kullanılabilirlerdi. Yık yap olduk.
32°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:09
Güneş 05:43
Öğle 12:52
İkindi 16:40
Akşam 19:52
Yatsı 21:19
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@