Niğdeli yazar Acı Ceviz’le geldi

Murat Soyak’ın Acı Ceviz adlı kitabı çıktı

KÜLTÜR 20.07.2011, 11:11 20.07.2011, 11:11
1264
Niğdeli yazar Acı Ceviz’le geldi
banner830
Şair ve yazar, Defterk.com Yazı İşleri Müdürü Murat Soyak'ın "Acı Ceviz" isimli hikâye kitabı çıktı. Kitap, Nüve Yayınlarından Romantik Kitap Serisinden yayımlandı. Acı Ceviz, hayata ve insana doğru içten bir yolculukların anlatıldığı sıcacık hikâyelerden oluşuyor.
 
Hikayelerini bir araya getirerek Irmaklarca ve Bahar Sürgünü'nden sonra üçüncü kitabı olan Acı Ceviz’in kitaplaşmasından mutluluk duyduğunu söyleyen Murat Soyak, başarılı çalışmalarına devam ediyor. Kitabın kapak arkasında şunlar yazıyor:
 
“Geçen zaman taşları yorsa da ruh diri. Değişmeyen bir öz var. Şehrin dili olsa da anlatsa yaşadıklarını. Fetih günlerini, sevinçleri, bayram günlerini; sonra yıkımları, yangınları, acıları… Hâsılı iyi günleri, kötü günleri bir bir anlatsa şehir. Kimler geldi kimler geçti? Şu şadırvan, şu kubbeler, şu minareler mazide olup bitenlere tanık.Gün gelir de toprak için için kaynar. Kayalar, taşlar yol verir. Şırıl şırıl bir akış… Suda ay ışığı şavkır. Şehirde kurumuş çeşmeler şenlenir. Bahçede ağaçlar yeniden dala, yaprağa durur. Umut çiçeklenir.”

Acı Ceviz, Şen Boyacılar, Tespih, Suya Doğru, Bizim Mahalle, Bağ Bozgunu, Bir Umut, Kimsesiz, Okul Yolu, Gönül Sohbet İster, Kuyu, Diriliş Aydınlığında, Çanakkale İçinde, Ana Oğul, Ey Hayat, Gün Akşamlıdır, İstanbul İstanbul isimli hikâyeleriyle hayata ve insana doğru içten bir yolculuğu anlatan Acı Ceviz’i tavsiye ediyoruz.
Murat Soyak kimdir?
1971 yılında Niğde'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Niğde'de tamamladı. Marmara Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. "Gül Aydınlığı" edebiyat dergisini çıkardı. Bir dönem ulusal gazetelerde kültür, sanat, edebiyat yazıları yazdı. Yedi İklim, Çerağ, Yitik Düşler, Ay Vakti, Likâ, Yağmur, Eğitim, Türk Dili, Ardıç, Berceste, Kardelen, Akpınar, Beyaz Gemi, Değirmen, Bir Nokta isimli edebiyat-sanat dergilerinde şiir, hikâye ve denemeleri yayımlandı.
Hamle, Gündem, Niğde Haber, Yeşil Bor, Bor'un Sesi, Bor'da Sabah isimli mahalli gazetelerde köşe yazıları yazdı. İnternet ortamında edebistan.com, sayhadergi.com, dinlence.com, defterk.com isimli edebiyat-sanat-kültür sitelerinde yazıları yayımlandı. "Çıksalın Durağı" isim şiiri, "Tesbih" isimli hikâyesi ve "Gökte Bir Yıldız Kaymış Gibi" isimli hatıra yazısı ile yarışmalarda derece aldı. Şiirleri 2006 yılında "Irmaklarca" adıyla kitaplaştı. Geçtiğimiz yıl “Bahar Sürgünü” adlı kitabını çıkardı. Türkiye Yazarlar Birliği Niğde temsilcisidir. Halen bir lisede edebiyat öğretmeni olarak görev yapmakta. Evli ve iki çocuk babası.Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Sayın Amirim o tescilsiz motorlar bizim elimiz ayağımız şahsıma ben sadece tescilsiz olan onun dışında tüm kural ve tedbirlere riayet ederek kullandım motorum var keşke tescilli motor alabilecek durumumuz olsa ama malesef yok
evet affedisın imamoğlu sanatcılara milyolar ödeyip konser verdirsin
milletemi umut oldunuz yoksa kankanız chpkk yamı umut oldunuz hangisi
siz islam düşmanları ile ittifak edin pkk.ile kanka olun sonrada milli değerlerden bahsedin yazıklar olsun rahmetli erbakan hocanın kemiklerinı sızlattınız
o silahların çogu gene hain feto tarafından bir darbe girişimi daha yapılırsa vatandaş osilahlarla hainlere karşı vatannını savunacak
10°
az bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:36
Akşam 20:03
Yatsı 21:40
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@