TBB Çağırdı... Binlerce Avukat Ankara'da Buluştu

Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından bugün Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda düzenlenen “Türkiye Barolar Birliği ve Barolar Türkiye'dir” konulu toplantıya katılmak için Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda avukat sabah saatlerinde Ankara'ya geldi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptığı konuşmada da sert ifadeler kullandı.

GÜNCEL 25.02.2018, 23:35 25.02.2018, 23:47 nigdehaber
626
TBB Çağırdı... Binlerce Avukat Ankara'da Buluştu
banner830

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Türk Tabipleri Biriliği ve Türkiye Barolar Birliği'nin de bulunduğu meslek kuruluşlarından "Türk" ve "Türkiye" ifadelerinin kaldırılacağını söyledi. Erdoğan ayrıca yeni düzenlemeyle, mesleklerini yapabilmek için meslek kuruluşlarına üyelik şartının da kaldırılacağını duyurdu.

Meslek kuruluşları, Erdoğan'ın bu çıkışına tepki gösterdiler. En sert tepki Türkiye Barolar Birliği (TBB)'den geldi.  Niğde'den de bir çok avukat Ankara'daki bu toplantıya katıldı. 

 

BÜYÜK BULUŞMA

Türkiye Barolar Birliği  (TBB) tarafından bugün Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda düzenlenen “Türkiye Barolar Birliği ve Barolar Türkiye'dir” konulu toplantıya katılmak için Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda avukat sabah saatlerinde Ankara'ya geldi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptığı konuşmada da sert ifadeler kullandı.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki binlerce avukat Ankara'da ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti. Aslanlı yoldan yürüyen avukatlar, mozoleye çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundu.

“CUMHURİYET DEVRİMİNİN YILMAZ SAVUNUCUSU OLAN AVUKATLAR…”

Daha sonra Feyzioğlu ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Feyzioğlu, buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk; Türkiye'nin her yerinden binlerce meslektaşımızla ve halkımızla bütünleşerek yapacağımız bugünkü 'söz savunmanın' toplantısı öncesinde yetkili kurumlarımız, baro başkanlarımız ve meslektaşlarımızla birlikte huzurundayız. Hep birlikte diyoruz ki, Barolar ve Türkiye, Barolar Birliği Türkiye'dir. Baroların Birliği Türkiye'nin birliğidir. Dört bir yanımızı sarmış ateş çemberinden ve ülkemizin üzerine kurulan tüm senaryolardan çıkış yolu milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Milli birlik, hukukun üstünlüğü paydasında her vatandaşımızın kucaklaşmasıyla sağlanabilir. Hukukun üstünlüğü için bağımsız, tarafsız, güvenilir bir yargı zorunludur. Güvenilir bir yargının olmazsa olmaz şartı avukatların bağımsızlığıdır. Avukatların bağımsızlığı ise bağımsız ve güçlü baroların varlığına bağlıdır. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesi, barolar ve Türkiye Barolar Birliği halkın avukatıdır. Biz Cumhuriyet devriminin yılmaz savunucusu olan avukatlar hep birlikte başaracağız. Çünkü davamızda haklıyız.”

Avukatlar, Anıtkabir ziyaretinin ardından buluşmanın gerçekleşeceği Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'na gitti. Binlerce avukatın katıldığı buluşmada Kıbrıs ve Kore gazileri de avukatları yalnız bırakmadı.

METİN FEYZİOĞLU’NUN KONUŞMASININ TAM METNİ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu "Afrin'deki Mehmetçiğimize selam olsun" diyerek başladığı konuşmasında "Davamızda haklıyız, kazanacağız" dedi.

Feyzioğlu’nun konuşması şöyle:

"Sayın Baro Başkanları,

Barolarımızın Sayın Delegeleri, 

Yönetim, Denetim, Disiplin Kurullarının SayınÜyeleri, 

Avukat Meslektaşlarım, 

Siyasi Partilerin, Meslek örgütlerinin, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri,

Çok Değerli Vatandaşlarımız,

Hanımefendiler, Beyefendiler.

Sizleri; şahsım veTürkiye’nin her bölgesinden seçilerek gelmiş yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerimiz adına saygıyla selamlıyorum.

Türkiye’de, belki de dünyada ilk kez,bir meslek örgütünün mensuplarının hizmet ettiği halkla birlikte omuz omuza yaptığı bu büyük toplantıya hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Sözlerimin başında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman kadroları, emperyalistlerin sömürüsü altındaki tüm milletlere kurtuluş umudu veren Milli Mücadelemizin şehit ve gazilerini, terörle mücadelede gözlerini kırpmadan vatanımız için şehit olmuş kahraman asker ve polislerimizi, tüm şehitlerimizi ve görevleri başında, görevleri sırasında uğradıkları saldırılarda şehit düşmüş tüm avukat, hâkim ve savcı meslektaşlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkına dayanarak terör örgütlerinin kökünü kazımak için, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda seferde olan kahraman ordumuza selam gönderiyorum. Dualarımız Mehmetçiğimizledir. Dualarımız polislerimizledir. Dualarımız köy korucularımızladır. Dualarımız evlatlarını evde bekleyen analarladır, babalarladır, eşlerledir.

Vatanın dört bir yanından geldiniz buraya. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Hepimiz ülkemiz ve mesleğimiz için buradayız. 

Türkiye’nin bu en güçlü meslek örgütünde, yani Türkiye Barolar Birliği’nde attığımız her adımı, aldığımız her kararı, öncesinde tartışırız, uzun uzun değerlendiririz. Üç kurul her ay birkaç defa toplanır, neyi nasıl yapmalıyız, doğrusu nedir, yaptığımızı daha iyi nasıl yapabiliriz,bunu istişare ederiz. Sonra tek ses, tek vücut olur, kararlılıkla yürürüz. Demokrasi budur. Türkiye Barolar Birliği ve barolarımız gerek seçimleri gerek işleyişleri itibariyle tüm Türkiye’ye emsal oluşturacak birer demokrasi kalesidir.

İzninizle şimdi her biriyle görev yapmaktan ayrı ayrı gurur duyduğum yol arkadaşlarımı, kurul üyelerimizi takdim etmek istiyorum. 

Yönetim Kurulu Üyelerimiz:

Gaziantep’ten Av. Ali ELİBOL
İstanbul’dan Av. Filiz SARAÇ
Ankara’dan Av. Sabiha TEKİN
Bursa’dan Av. Ekrem DEMİRÖZ
Şanlıurfa’dan Av. Eyyüp Sabri ÇEPİK
Ankara’dan Av. Sabri Erdal GÜNGÖR
İzmir’den Av. Şakir UZUN
Giresun’dan Av. Gültekin UZUNALİOĞLU
İstanbul’dan Av. Hüseyin ÖZBEK
Ankara’dan Av. Ünsal TOKER

Disiplin Kurulu Üyelerimiz:

Av. Uğur UZER
Antalya’dan Av. Dilek ZEYBEKOĞLU
Yozgat’tan Av. Ruhi BACANLI
Adana’dan Av. Mustafa ÇİNKILIÇ
İstanbul’dan Av. Süleyman Sefa BİLGİÇ
Çankırı’dan Av. Dilaver ERDOĞAN…

Denetleme Kurulu Üyelerimiz:

Van’dan Av. İbrahim Halil KARTAL
İstanbul’dan Av. Ufuk ÖZKAP
Kayseri’den Av. Ümit YÜKSEL

İşte Türkiye tablosu.

Türkiye Barolar Birliği Türkiye’dir. 

Barolarımız Türkiye’dir. 

Baroların birliği, Türkiye’nin birliğidir.

Çok ağır ama çok şükür başarılı bir ameliyat geçiren değerli meslektaşımız, disiplin kurulu üyemiz, İzmir’den Av. İrfan KOÇANA, maalesef bugün aramızda değil. Kendisine acil şifalar diliyoruz. 

Değerli meslektaşlarım, değerli dinleyenler,

Barolar, halkın avukatıdır. Bu sebeple, bugün burada halkımızla bütünleşmiş olduğumuzu görmekten ve halkımızın desteğini hissetmekten ayrı bir mutluluk duyuyorum.

Aramızda Kore ve Kıbrıs Gazilerimiz var. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Aramızda terörle mücadele gazilerimiz var. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Aramızda Ankara’daki terör saldırılarında evlatlarını, canlarından öte canlarını hain bombalara kurban vermiş anneler, babalar, kardeşler var. 

Aramızda vicdandan yoksun sömürücülerin para hırsına kurban gitmiş maden şehitlerimizin anneleri, babaları, eşleri var.
 
Aramızda uyuşturucu batağından çocuklarını çekip aldığımız aileler var. 

Aramızda Barolarımızın güçlü elleriyle hayata yeniden tutunmuş şiddet mağduru kadınlar var. 

Aramızda köyleri, kentleri çevre kıyımına uğramasın diye mücadele eden çevreciler var.

Aramızda cefakâr madencilerimiz var. 

Aramızda fındık üreticilerimiz, tarım işçilerimiz var.

Aramızda Telafer’deki iç savaştan, anavatanlarına gelmiş ve yolları bizimle kesişmiş kardeşlerimiz var.

Sizler de hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Peki şimdi tüm bu güzel insanlar bugün neden yanımızda?

Çünkü tüm Türkiye biliyor ki, BİZ her yerdeyiz. Van’ın Ulupamir’inde, Değirmenköyü’ndeyiz. Bebeğinin ölüsünü karın içinde 15 kilometre çuvalda taşımak zorunda kalan acılı babanın yanındayız. Siirt’te toprak kaymasında yitip giden canların taziyesindeyiz.

Vatandaşın temiz suyu, temiz havası, ormanı, çiçeği ve sağlıklı yaşam hakkı için Cerattepe’de çevre katliamı yapmaya kalkışanların karşısındayız.

Manisa’da ekmek parası için kamyonet kasasında tarlaya giderken can veren emekçi kadınların köyü Çökelek’teyiz. Geride kalan öksüzlerin haklarını korumak için adliyelerdeyiz.

Çanakkale’de Yukarıköy’de, Van’da dağ köylerinde depremzedelerin yardımındayız.

Güvenpark’ta, Merasim Sokak’ta, Ankara Garı’nda hainlerin katlettiği canlar için Adli Tıp’ta ve mahkemelerde annelerle el eleyiz. 

Nerede bir çocuk istismarı varsa, nerede bir kadın ilkel bir yaratığın şiddetine maruz kalmışsa, biz, mağdurun yanında, kabakuvvetin karşısındayız.

Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk gününde de roket saldırısı altındaki Kilis’teyiz, halkımızın ve askerlerimizin yanındayız.
Biz derken; Türkiye Barolar Birliği, barolar ve tüm avukatlar.

Her acı bizim acımız. Her gözyaşı bizim gözyaşımız. 

Çünkü barolar ve Türkiye Barolar Birliği halkın avukatı. 

Çünkü barolar ve Türkiye Barolar Birliği, Türkiye'dir.

Biz, Atatürk’ün “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” sözünü kendine rehber edinmiş, gücünü milletten alan bağımsız avukatlarız.

Biz, insan haklarını koruma görevi kanunla kendine verilmiş barolarız ve Türkiye Barolar Birliğiyiz. Ve bu görevimizi her hücremizde hissediyor, onurla, gururla yerine getiriyoruz.

Çünkü biz avukatız.

Değerli meslektaşlarım, değerli konuklar,

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. 

Ve bizler, bin bir kötüleme ve saldırıyla karşılaştığımız, ancak yılmadan yaptığımız her türlü uyarıya rağmen maalesef devletimizin kılcal damarlarına kadar girmiş olan sinsi bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Emperyal güçlerin maşası olan, ülkemizi 15 Temmuz’da bir iç savaşın kıyısına kadar getiren FETÖ’den bahsediyorum. Bu vesileyle hainlerin saldırısına karşı kahramanca göğüs geren ordumuzun hukuka ve cumhuriyete bağlı ezici çoğunluğuna, tanklara vücutlarını siper eden kahraman vatandaşlarımıza, kumpas davalarda zindanlarda eziyet gördüğü halde devletimize küsmeyen ve o gece canı pahasına devletimizi koruyan kahraman subaylarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.Ülkemiz, arkasında yine emperyal güçlerin desteği olan, onların maşalığını yapan bölücü terör örgütüyle mücadele ediyor.

Ülkemiz, Ortadoğu’yu kana bulayan, kutsal dini değerlerimizi ilkel amaçlarına alet etmeye kalkışan radikal dinci terör örgütleriyle de mücadele ediyor.

Şunu çok iyi biliyoruz: Ülkemiz üzerine oynanan senaryoları, kurulan tuzakları bertaraf etmek için milli birliğe ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. 

Türkiye Barolar Birliği ve barolarımız daima bu birlik ve beraberliğin taşıyıcı sütunu olmuştur. 

Maalesef, dört bir yanımız ateş çemberi. Yangının vatanımıza sıçramaması için, yanıp kavrulmamak için bir olmalı, iri olmalı, diri olmalıyız. Türkiye olarak kenetlenmeliyiz. 

Bunun için 81 milyon vatandaşımızın ortak paydada kucaklaşması gereklidir. Bu ortak payda, köklerini evrensel değerlerde bulan hukuktur. Unutmayalım ki, bu evrensel değerler kadim uygarlıkların beşiği olan Anadolu ve Trakya’dan çıkmıştır. Bu evrensel değerler, ezilen milletlere kurtuluş yolunu açan Milli Mücadelemizle ve Cumhuriyet Devrimimizle taçlanmıştır. 

81 milyon vatandaşımızın hukukun üstünlüğü paydasında kucaklaştırılması, Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için zorunludur. 

Bölünmeye değil, kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Hal böyleyken binlerce yıllık Ahilik geleneğinden gelen ve millet olmanın gereği olan dayanışmanın en güzel örneklerini veren meslek örgütlerini bölmenin, parçalamanın anlamı yoktur. Bundan sadece terör örgütleri ve onları kullanan güç odakları memnun olur. Bu sadece terör örgütlerine ve onları kullanan, bunun için hiçbir masraftan kaçınmayacak olan güç odaklarına ancak rüyalarında görebilecekleri yeni örgütlenme imkanları sağlar. 

Bu noktada, bir hususu bilgilerinize sunmakta büyük fayda görüyorum. Meslek örgütlerinin parçalanmasına yönelik proje, bir FETÖ projesidir. Milli ordumuz hâkim ve savcı kılığına bürünmüş hainler tarafından balyozlandığı, milli eğitimimiz öğretmen kılığındaki hainler tarafından zehirlendiği, kozmik odamızdaki belgeler emperyal güçlerin emrindeki FETÖ ajanları tarafından ele geçirildiği yıllarda devletin raporlarında gündeme getirilmiştir. Ancak hainler, bu planlarını hayata geçirme fırsatı bulamamıştır. Devletimizi adım adım ele geçiren bu hain örgütün amacı, devlet kurumlarını çökertmek ve bizi Millet yapan dayanışma duygusunun kalbinde yer alan meslek örgütlerini ele geçirmekti. Hain planın yazarları bugün ya tutukludur ya kaçmıştır. Fakat planın kripto takipçileri hala iş başındadır ve devletimizi yönetenleri bu hain planlarına alet etme çabasındadır.

Bu planları anlattığımızda bizi dikkatle dinleyen, diyalog imkânı sağlayan başta Sayın Adalet Bakanı Av. Abdülhamit Gül olmak üzere devletimizin üst düzey bürokrat ve yargı mensuplarına teşekkür ederim.

Bizim amacımız kavga etmek değildir. Bizim tek amacımız vardır; ülkemize, memleketimize ve mesleğimize en iyi şekilde hizmet etmek.

Biz, doğruya doğru yanlışa yanlış demek zorundayız. Çünkü bizim ne kölemiz oldu ne efendimiz. Biz avukatız. Biz, herhangi bir ideolojinin veya siyasi partinin temsilcisi değiliz. Partiler üstü, partiler dışıyız. Hiçbir meseleye siyasi parti gözlüğüyle bakmayız, sadece hukuk gözlüğüyle bakarız. Tek bir idealimiz vardır: Herkes için adalet. Tek bir hedefimiz vardır: üçlü ve refah içinde bir Türkiye.

Ve…

Biz barolar, hep birlikte Türkiye Barolar Birliği’yiz. Adalet için daima yanında yer aldığımız halkımızla omuz omuzayız. Başka bir ülkenin, başka bir milletin değil, Türkiye’nin ve Milletimizin emrindeyiz. Adımızın başındaki “Türkiye” kelimesi, Türk Milleti’nin yüreğine kazınmıştır.

Biz, Silivri zindanının kapılarını kıran birliğiz.

Biz, Soma’da maden ocağının ağzında şehit cenazelerinin başında ağlayıp, acil serviste anaların, bacıların göz yaşını silen ve onların haklarını mahkemede arayan avukatlarız.

Biz, insanların canını bozuk para gibi harcayan vicdansızların karşısındaki demir yumruğuz. 

Biz, Aladağ’da yanıp kavrulan evlatların yasını tutan toplumun vicdanıyız. Suçluların cezalandırılması için tek vücut mücadele eden hukukçularız.

Biz, depremde yardım olup, köy köy koşanız.

Biz, kadınları öldüren katillerin, çocukları istismar eden sapıkların karşısındaki büyük gücüz, mağdurların yanındaki büyük güvenceyiz. 

Biz... TÜRKİYE'YİZ.

Değerli meslektaşlarım, değerli konuklar,

Evet…

Etrafımız ateş çemberiyken, bu yangından sıçrayan alevler ülkemizi tehdit ederken, içeride ve dışarıda dünyanın en tehlikeli terör örgütleri ülkemizi hedef almışken, üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarmanın bir tek yolu vardır: Birlik olmak. Birlikleri parçalamak değil. Türkiye’yi ayrıştırmak değil.

Tek çıkış yolumuz var: Birlik olmak, Türkiye olmak. Biz birlikte Türkiye’yiz demek.

Birlik olmanın yolu, 81 milyon vatandaşımızın her birine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla güven duyar hale getirmektir. Bu güven duygusu, sadece ve sadece adaletle sağlanabilir. Yargının güvenilir olabilmesi için, bağımsız ve tarafsız olması gerekir.

Şimdi sizlere soruyorum. Özellikle tüm vatandaşlarımıza soruyorum:

Türkiye Barolar Birliği ve barolar parçalanırsa, bir ilde birden çok baro, ülkede birden çok barolar birliği olursakimin avukat olup kimin avukatlık mesleğine devam edebileceğine kim karar verecek?

Vatandaşlarımız kendilerini savunan avukatlarının siyasi iktidardan bağımsız olan barolar yerine doğrudan hükümete bağlanmasına razı olacak mı?

Bir avukat hükümete bağlanırsa görevini bağımsız olarak yerine nasıl getirecek? Vatandaşın hakkını kimseden çekinmeden nasıl savunacak?

Mesela devletin tarlasını kamulaştırdığı vatandaş, bağımsızlığını yitirip hükümete bağlanmış bir avukata nasıl güvenecek ve devlete karşı dava verecek?

Mesela haksız bir suçlamayla karşı karşıya olan vatandaş savcının karşısında kendini savunacak avukatı nereden bulacak?
 
Şimdi meslektaşlarıma soruyorum. Barolar parçalanır, Birliğimiz dağıtılırsa, öksüz ve yetimlerimize kim bakacak?

Ayağımız kırıldığında, Allah göstermesin haftalarca, aylarca yatağa bağlandığımızda veya daha beteri, çalışamayacak hale geldiğimizde bizi kim sahiplenecek?

Bugün bir imza atıp taburcu olduğumuz 158 hastanenin haftalık 1 milyonu geçen faturalarını kim ödeyecek?

Hemen hatırlatalım. Biz, dünyaya emsal bu sosyal dayanışmayı devletten, vergi mükelleflerinden bir kuruş katkı almadan yapıyoruz. Bütün bu harcamalarıvekalet pulumuzla yapıyoruz. Bugün itibariyle, sosyal yardımdan yararlanan avukat, eş ve çocuğu, stajyer avukat sayısı tam 89.802.
Peki, bir soru daha sormak istiyorum: Barolar parçalanıp dernek statüsünde küçük küçük barocuklar oluşturulursa, karakolda, savcılıkta, mahkemede vatandaşın hakkını savunurken engellenen, haksızlığa uğrayan avukatın arkasında kim duracak? Özetle;savunmasız kalan avukat, vatandaşın hakkını nasıl savunacak?Şimdi en önemli soruyu soruyorum: Barolar parçalanırsa, küçük küçük barocuklar kurulursa, yargının avukatın mensup olduğu barocuğa göre farklı karar vermeyeceğinin garantisini kim verecek?

Biz; siyasi parti baroları, tarikat baroları, cemaat baroları,hemşehri baroları, arkasında karanlık güç odaklarının ve terör örgütlerinin olduğu barocukların kurulmasını istemiyoruz. Baroların bölünmesini dillendirenler dileriz bu tehlikeyi görürler.Mesele, kimsenin, ne benim ne baro başkanlarının ne avukatların şahsi meselesidir. Mesele, Türkiye meselesidir.
 
Değerli meslektaşlarım, değerli konuklar,

Avukatın bağımsızlığı, vatandaşın güvencesidir.

Baroların ve Türkiye Barolar Birliği’nin varlığı ve bağımsızlığı da avukatın güvencesidir.

Avukatın sahip olduğu haklar, vatandaşın hakkını savunmak için vardır. Barolar ve Türkiye Barolar Birliği’nin varlığı, bu sebeple, sadece avukatlar için değil en az avukatlar kadar vatandaş içindir, halkımız içindir.

Bir kez daha söylüyorum. Barolar ve Türkiye Barolar Birliği, Türkiye’dir. Baroların birliği, Türkiye’nin birliğidir.

81 milyon vatandaşımızı hukukun üstünlüğü paydasında buluşturmak zorundayız.

81 milyon vatandaşımızın her birine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu için güven vermek zorundayız.

81 milyon vatandaşımızın her birine bu Milletin asli ferdi olduğunu hissettirmek zorundayız.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla güven duyan kişi bu vatandaşlığın sağladığı güveni en yüksek bir gurur olarak evlatlarına yaşatacaktır. Vatandaşlığı en yüksek makam yapan işte bu güven ve gurur duygusudur. Sadece hukukun üstün olduğu demokratik rejimlerde böyle bir vatandaşlık makamı vardır. Şu halde; yargının bağımsızlığı, yargının ayrılmaz parçası olan avukatların bağımsızlığı, avukatların güvencesi olan baroların ve Türkiye Barolar Birliği’nin varlığı ve bağımsızlığı, bu coğrafyada vatanımızın ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.

Biz, hukukun üstünlüğünü istiyoruz.

Biz, herkes için adalet istiyoruz.

Biz, hangi etnik kökenden, mezhepten, inançtan, cinsiyetten, cinsel yönelimden, dilden, dinden olursa olsun insan hakları herkesindir diyoruz.

Bunun için biz, herkes için adil yargılama istiyoruz.

Kürsüden siyaset yapan hâkim istemiyoruz. Kürsüdeki hâkimin siyasetten emir almasını da istemiyoruz.

Biz, demokrasi diyoruz. İnsan sevgisi diyoruz.

En yüksek makam, vatandaşlık makamıdır diyoruz.

Türkiye’nin birliği, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü içinbir kez daha ve hep birlikte diyoruz ki;

BAROLAR VE TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, TÜRKİYE’DİR
 
Şimdi izninizle bu tarihi toplantıyı yönetmek üzere; Ankara Barosu önceki Başkanlarından Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı, meslek ustamız, Av. Ünsal Toker’i divan masasına davet ediyorum.

Türkiye’nin her bölgesinden, kendi içinde baro başkanlarımız tarafından oy birliğiyle belirlenmiş başkanlarımızı tek tek okuyor ve divan masasına çağırıyorum.
 
Kayseri Barosu Başkanımız Av. Cavit Dursun
Muğla Barosu Başkanımız Av. Cumhur Uzun
Trabzon Barosu Başkanımız Av. Sibel Suiçmez
Tekirdağ Barosu Başkanımız Av. Erhan Sezer
Bingöl Barosu Başkanımız Av. Abdullah Alakuş
Mardin Barosu Başkanımız Av. Abdulhamit Çakan
Adana Barosu Başkanımız Av. Veli Küçük
 
İşte Türkiye tablosu.
 
Türkiye Barolar Birliği Türkiye’dir.

Barolarımız Türkiye’dir.

Baroların birliği, Türkiye’nin birliğidir."

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
S. Vekilim Havaalanını Dediniz Duyduğunuz bir gelişmemi var yoksa Hükümetin bahşettiği bile yoksa iktidar partisi iyiki Büyükşehir leri kaybetti onlara para vermemek için belli küçük illere yatırım yapar Umarım SiZ çok iyimsersiniz organize sanayi Bölgesi 8 arsa tahsis edildi toplam 200 çalışan olacak Aksaray Sadece Waikiki yatırımı 5000 çalışan ilğinç değilmi yazılarda değinin LÜTFEN
Depolar kiralikmi
Kocam ve ben 10 yılı aşkın süredir evliyiz. Ben 18 yaşındayken tanıştık ve o 21 yaşındaydı. Birlikte duygusal olarak çok şey yaşadık. Evliliğimizde birkaç büyük kavga ve acı verici durumlar oldu, ancak diğer tarafta her zaman daha güçlü göründük. Birdenbire kocam boşanma konuşmasını benim üzerimde başlattı ve iki aydan fazla bir süredir benimle iletişim kurdu.Osita numarasını çevrimiçi bulana ve bir Aşk büyüsü arayana kadar tamamen depresyondaydım. Bu büyü yapıcısının büyü işini 24 saat içinde bitirdiği anda kocamın beni aradığına inanamayacaksın, tamamen şaşırdım! O harika ve büyüleri çok hızlı çalışıyor. Dr Osita whatsapp numarası +15088120454 veya Via: [email protected] ile evliliğinizi yeniden birleştirmek için ona da ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki büyülerde uzmanlaşmıştır: * Aşk Büyüleri * Evlilik Büyüleri * Para Büyüleri * Güzellik Büyüleri * Servet Büyüleri * Cinsel Cazibe Büyüleri * Hiv Cure Büyüleri * Casino Büyüleri * Lanet Büyülerini Kaldır * Koruma Büyüleri * Piyango Büyüleri * Goodluck Büyüleri * Doğurganlık Büyüleri
hepsinin altında sıfır araçlar var seçim gecesi tırcılar minibusculer ve servisciler konvoy yapıyordu ne oldu....
Cehape nerde?
17°
kapalı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:25
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:41
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Galatasaray 2 6
3. Alanyaspor 2 6
4. Göztepe 2 4
5. Beşiktaş 2 4
6. Antalyaspor 2 4
7. Hatayspor 2 4
8. Fenerbahçe 2 4
9. Kasımpaşa 2 3
10. Erzurumspor 2 3
11. Sivasspor 2 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Ankaragücü 1 0
20. Çaykur Rizespor 2 0
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 3 7
2. Adanaspor 3 5
3. Samsunspor 2 4
4. Adana Demirspor 2 4
5. Tuzlaspor 2 4
6. Balıkesirspor 2 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. İstanbulspor 2 3
10. Bandırmaspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Ümraniye 2 3
13. Altay 2 1
14. Boluspor 2 1
15. Akhisar Bld.Spor 2 1
16. Eskişehirspor 2 1
17. Giresunspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Man City 1 3
8. Brighton 2 3
9. Aston Villa 1 3
10. Leeds United 2 3
11. Chelsea 2 3
12. Wolverhampton 2 3
13. Newcastle 2 3
14. Burnley 1 0
15. M. United 1 0
16. West Ham 2 0
17. Sheffield United 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Valencia 2 3
6. Osasuna 2 3
7. Getafe 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Real Valladolid 2 1
14. Atletico Madrid 0 0
15. Barcelona 0 0
16. Elche 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Deportivo Alaves 2 0
20. Athletic Bilbao 1 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@