Şahenk Vakfı Niğde’yi hiç unutmuyor

Geleneksel Ayhan Şahenk Vakfı Yardımları Öğrencilere Verildi.

GÜNCEL 01.11.2013, 11:32 04.11.2013, 21:54
684
Şahenk Vakfı Niğde’yi hiç unutmuyor
banner830
 Ayhan Şahenk Vakfı, merhum Ayhan Şahenk’ in sağlığında başlattığı geleneksel sosyal yardım uygulamaları kapsamında bu yıl 1000ilkokul ve ortaokul öğrencisi sevindirildi.

Vakfın bu yılki yardımlarından, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen Niğde Merkez’de 400, Altunhisar, Çamardı, Bor, Çiftlik ve Ulukışla İlçelerinde 120’şer İlkokul ve ortaokul öğrencisi yararlandı.

Niğde Kültür Merkezi Salonu’nda saat:14:00’dabaşlayan Giyim Yardımı, Cumhuriyet Bayramı kutlaması şeklinde gerçekleştirildi. Kültür merkezinde başlayan program öncesi salona gelen öğrencilere Ayhan Şahenk Vakfı tarafından ikramlar yapıldı. Giysi yardımı programına Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan ve heyeti, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Vural, Okul İdarecileri ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Vural, yardımlaşma ve dayanışmanın önemini yıllardır ilimizde gösteren ve eğitime katkı amacıyla Şahenk Vakfımız tarafından öğrencilere yapılan yardımların anlamlı olduğunu söyledi.Toplumumuz zor günlerde ayakta kaldıysa yardımlaşma ve dayanışma duygularının üst seviyede olması nedeniyle olduğunu vurgulayan Vural, “Yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede görüldüğü kurumlar ise vakıflarımızdır. İşte Şahenk Vakfı da, artık geleneksel hale gelen yardımlarıyla Niğde’de önemli bir görevi üstlenmektedir. Bu vesileyle Ayhan Şahenk Vakfına, yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu güzel davranışınızın diğer Niğdelilere de örnek olmasını diliyor ve onlardan da aynı duyarlılığı bekliyoruz. Bu bağlamda Niğde’mizin bağrından çıkarak, doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeden dünyanın sayılı iş adamlarından olan merhum Ayhan Şahenk beyefendiyi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, siz değerli aile fertlerine sağlık, mutluluk ve uzun ömür diliyor ve hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Ayhan Şahenk Vakfı yardımları ile ilgili bilgi veren Vakıf Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan, “Her yıl düzenlediğimiz bu etkinlik sonunda siz değerli öğrencilere birer çanta içinde armağanlarımızı getiriyoruz. Bu armağanları sizlere sağlığında hediye etmeye başlayan ve sağlığından sonrada devam etmesi için kurduğu vakıf aracılığı ile devam eden merhum Ayhan Şahenk Niğde’nin önde gelen saygı duyulan bir kişidir. Çocuklar bizim her şeyimizdir, geleceğimizdir demiştir. Onda çocuk sevgisi yurt sevgisinin ötesinde ve birde Niğde sevgisi çok ağır basmaktadır. Niğde’yi“Niğde benim ana kucağım” diyerek tanımlayan Ayhan Şahenk’i bizlere bu imkânı verdiği için, böyle başarılı bir işte bizleri de çalıştırma imkânı sağladığı için rahmetle ve saygıyla anıyoruz” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet konulu şiiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler tarafından şiirler okundu. Memnune Türker Altuncu Okulu halk oyunları ekibi tarafından Niğde yöresi halk oyunları oynandı.

Programın son bölümünde öğrencilere sürpriz yapan Ayhan Şahenk Vakfı Türkiye’nin Yetenek Sizsiniz yarışma programından tanıdığı Action Team’in birbirinden güzel ve tehlikeli gösterileri salondakileri coşturdu.

Programın son kısmında ise öğrencilere Ayhan Şahenk Vakfı yardımları dağıtıldı.

 

banner697
Yorumlar (0)
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@