Niğde'den Terör Saldırılarına Tepkiler

Niğde'de, bazı siyasi partiler ile kurum ve kuruluşların temsilcileri, Ankara ve Diyarbakır'daki terör olaylarına tepki gösterdi.

GÜNCEL 18.02.2016, 14:39 18.02.2016, 14:40 nigdehaber
1377
Niğde'den Terör Saldırılarına Tepkiler
banner830

 Niğde'de, bazı siyasi partiler ile kurum ve kuruluşların temsilcileri, Ankara veDiyarbakır'daki terör olaylarına tepki gösterdi.

KAVAKLIOĞLU; SAĞDUYU KAZACANAK

Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu terör saldırılarını lanetledi. 

Kavaklıoğlu açıklamasında; Hain terör, çirkin yüzünü bu kez Ankara'da gösterdi. Bomba yüklü araçla gerçekleştirilen alçakça saldırıyı lanetliyor; Cenâb-ı Mevla'dan rahmet, milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Hain terörün hesaplarını sonuçsuz bırakacak tek yol milletimizin sağduyu ve istikametini her şeye rağmen korumasıdır. 

Milletimizin başı sağolsun" dedi. 

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER “TERÖRÜ LANETLİYORUM”

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ülkemizin iyi yönetilmediğini, Meclise, Genel Kurmayın iki adım ötesine kadar terörün gelmesinin bu anlamdaki zaafın göstergesi olduğunu belirtti. Suriye konusunda yanlış dış politikanın yanında komşu ülkelerle erilen sürecin terörün azmasındaki etkisine dikkat çeken Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer sorumluluk makamındakiler sorunun kendilerinde olmadığını anlatmaktan öte sorun çözmek için akılcı bir politika izlememektedirler. Son dönemde yaşanan 7 terör olayının altısı Suriye kaynaklı teröristlerce gerçekleştirildiği açıklandı.  Oradan gelen herkes için duygu sömürüsü yapıp ne yapalım onları ölüme mi terk edilelim demek yerine dünyanın o konuya ciddi eğilmesini sağlamak gerekirdi. Nasılsa Türkiye aldı. Dert orda kalsın yaklaşımı ile Dünya soruna bakar hale geldi. Ülkemiz insanımıza da yazıktır, günahtır. ”dedi.

 Seçim öncesinde yaptığı köy ve kahve konuşmalarında bugüne işaret ettiğinin altını çizen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ülkede ötekileştirme ve ayrıştırma politikasının bu sonucunun oluşmasında önemli nedenlerden biri olduğuna vurgu yaptı.

 1980 öncesindeki gibi kutuplaştırma ve ayrıştırmanın sorumluluk makamında olanlarca adeta seyredilerek 1980 sürecine erildiğini ve o dönemki kutuplaşma da da herkesin suçu birbirine atarak soruna ortak çözüm üretmediğini anımsatan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayarak okusalardı bugün ülkemiz bu durumda olmazdı ”dedi.


AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN TEPKİ

AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'da ve Diyarbakır'da meydana gelen hain terör saldırılarını kınadıklarını söyledi.

Özdemir, ülkemizin bütünlüğüne kasteden şer odaklarına cevabın çok sert bir şekilde verileceğini, terör ve buna destek verenlere karşı kararlı mücadelenin süreceğini belirterek, "Dün Akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını taşıyan servis araçlarına yönelik terörist saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve metanet diliyorum. Bugün yine Diyarbakır'da askeri aracın geçişi sırasında patlatılan bomba nedeniyle 6 vatan evladımızı şehit verdik. Millet olarak başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

CHP NİĞDE İL BAŞKANLIĞI BASIN TOPLANTISI YAPTI. 

CHP İl Başkanı Erhan Adem de parti binasında düzenlediği basın toplantısında,
Türkiye'deki tüm terör olaylarını kınadıklarını söyledi.

MEMUR-SEN NİĞDE İL BAŞKANLIĞINDAN KINAMA

Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Orhan da Türkiye'nin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınadığını ve lanetlediğini belirtti. Orhan, "Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Büyük Memur-Sen ailesi olarak terörü hangi adresten gelirse gelsin, reddediyor ve kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

MÜSİAD NİĞDE ŞUBESİNDEN TEPKİ

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Niğde Şube Başkanı Hüsamettin Gümüştepe, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları olarak bu coğrafyada yaşamanın bedelini ödemeye hazır olduklarını ifade etti.

Gümüştepe, "Dün akşam ve bugün gerçekleştirilen hain terör saldırıları sonucu hayatını kaybedenlere ve 6 şehidimize Allah'tan rahmet, tüm milletimize başsağlığı diliyorum" açıklamasında bulundu.

NİĞDE BAROSUNDAN SERT TEPKİ

Niğde Barosundan yapılan yazılı açıklamada ise, bu ve benzer saldırıların, büyük devletlerin sınırlarımız içinde ve dışında konuşlandırdıkları, besledikleri, silahlandırdıkları taşeron terör örgütleri tarafından gerçekleştirildiği öne sürdü.

Niğde Baro Başkanı Av. Hüseyin Demirbilek Bu ve benzer saldırıları, büyük devletlerin sınırlarımız içinde ve dışında konuşlandırdıkları, besledikleri, silahlandırdıkları taşeron terör örgütleri tarafından gerçekleştirildiğini biliyor ve ülkemizi daha büyük tehlikelerin beklediğini de görüyoruz. Bu farkındalıkla, bekamıza yönelik her türlü saldırı karşısında fikir ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak sadece ileriye bakarak ülkemize, devletimize daha çok sahip çıkmamız gerektiğine de gönülden inanıyoruz.

Bu alçak saldırı, ülke güvenliğimiz ile ilgili konularda çalışan yönetici ve kamu görevlilerimiz başta olmak üzere hepimizin dışardaki düşmana ve içimizdeki hainlere fırsat vermeden daha çok gayret sarf etmemiz gerektiğini de bir kez daha göstermiştir. Zira en küçük zafiyet dahi teröristler tarafından değerlendirilmektedir.

Umarız ki bir daha benzer acıları yaşamayız.

Niğde Barosu olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu belirterek terörle mücadele söylemleriyle insanlığı kandırıp taşeron terör örgütleri kuran, kurulmasına ön ayak olan ve terörü destekleyen ve masum insanların katledilmesine iştirak eden ülkeleri ve insan saymadığımız teröristleri nefretle lanetliyoruz.


ENSAR VAKFI NİĞDE ŞUBESİNDEN KINAMA

Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan terör saldırısının ardından Ensar Vakfı Niğde Şube Başkanı Veysel AŞGIN, yaptığı açıklamada, “Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyor, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz" dedi.

 

"Terör karanlık ve kanlı yüzünü bu kez Ankara'da gösterdi” diyen AŞGIN, “Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan alçak terör saldırısında çok sayıda şehidimiz, onlarca da yaralımız var. Türkiye'mizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

MHP NİĞDE  İL BAŞAKNINDAN KINAMA
Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Başkanı Ali  Güngör, hem Ankara’da gerçekleştirilen hain saldırı hem de verilen şehitlerimiz ile ilgili yaptığı açıklamada oldukça sert ifadeler kullandı. Güngör yaptığı yazılı basın açıklamasında şu hususlara değindi:


“Türk vatanı bir avuç soysuzun şiddet kazanına düştü. Türk milleti her gün saldırıya uğruyor. Sur, Cizre derken bombalar Ankara'da patlıyor. Masumlar katlediliyor. Millet her defasında can evinden vuruluyor. Devlet şaşkın, hükümet şaibeli, gelecek ise oldukça sislidir. Kan akıyor umutlardan, korku saçılıyor bakışlardan; ve terör her seferinde acımıza acı ekliyor, kayıplarımıza yenilerini ilave ediyor....

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (4)
mansur 5 yıl önce
CHP Niğde milletvekili Ömer Feti Güler terörü lanetlemesin.Teröre destek veren CHP örgütünden İstifa etsinki o zaman inanılır.
şak şak 5 yıl önce
haklısın kardeşim bunlar değil mi zaten haburdan davul zurnayla getirip 10 yıldır ses etmeyenler. apoyla görüşende bunlar. mansur kardeş çok haklısın valla acayip haklısın umarım milletvekili olursun bu denli derin analiz yapıp yorum yazman bir hemşehrin olarak beni gururlandırdı. en kötü belediye başkanımız ol senin gibi düşünen birinin projeleri ile niğdemiz çağ atlar.
51 5 yıl önce
ömer bey sonuna kadar milliyetçi bi insandır kendisini tanırım.chp li diye yadırgamayın
ALP 5 yıl önce
İYİDE CHP nin terörü LANETLEMESİNİ ANLAMIYORM DAHA DOĞRSU ..KOMİK BULYORUM..GN.BŞK.YRD.S.TANRIKULU..PYD TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİĞNDE..HİÇ BİRİNİZDEN SES ÇIKMADI..ONUN İÇİN BUNU YEMEZLER...ONU GİDİP PATRONLARINA ANLATSINLAR...AĞZINILA KUŞ TUTSANIZ...BİTTİLER..SADECE.NİĞDEDE..DEĞİL..TÜRKİYEDEDE
Son Yorumlar
Hibeleri NARLIGÖLÜ Kazanmak için ve Turizm Sektörü Ayağına Katmak için Kullanılmalı ve O Çevrenin HAYAT bulması için ugraşılmalı Niğde'nin olanı Niğdeye kazandırılması Çevre illere değil il Başkanlığı Kaçmıyor Ama NARLIGÖLÜ Kaptırmayın Dillendirin Bı İşe Yarayın...
Bu Toplantılarda Hibelerden bahsediliyor. Bu Hibeleri NARLIGÖLÜ Kazanmak için ve Turizm Sektörü Ayağına Katmak için Kullanılmalı ve O Çevrenin HAYAT bulması için ugraşılmalı Niğde'nin olanı Niğdeye kazandırılması Çevre illere değil
Serdar ortacın borcunu sılen devlet bankası cıftcının borcunu neden sılmezkı
Vali beyi tebrik ediyorum.Vatandaşın sevincinde,kederinde,acısında hep yanında oluyor.Beyefendi ve güvene dayalı ilişkileri ile Niğdelilerin sevgisini kazanıyor.Genç dinamik ve sempatik bir insan.İyi bir Devlet adamı.İnşAllah daha iyi görevlerde Türk Milletine hizmet eder.
Protokolün incelemesi demek problemin büyük ölçüde çözülmesi demektir.
parçalı az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:19
Güneş 07:43
Öğle 12:59
İkindi 15:41
Akşam 18:04
Yatsı 19:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@