Niğde Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Niğde Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı, belediye meclis salonunda yapıldı.

GÜNCEL 09.04.2012, 20:42 09.04.2012, 20:42
789
Niğde Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
banner830

 Niğde Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı, belediye meclis salonunda yapıldı.

 
6 Nisan 2012 tarihli birinci birleşimde Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2011 yılında yapılan belediye hizmetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

 

6 Nisan 2012 Cuma günü yapılan birinci birleşimde konuşan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Alt yapıdan üstyapıya gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında Niğde Belediyesini örnek gösterilecek belediyeler arasında yer almasını sağladık. Niğde’nin Ufuk Projesi olan Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanmaya başlanması, Düzenli Katı Atık Depolama Tesisi, Hayvan Barınağı, Nar Mahallesi Sosyal Tesisi, İlhanlı Mahallesi Düğün Salonu, Dere Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Şahinali Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Niğde’nin Sayısal Haritasının Hazırlanması Çalışmaları, Bedeli Hibe Projelerin hazırlanıp onay alınmasın da gösterdiğimiz başarılar, Modern İtfaiye Binasının hizmete sunulması, Esenbey Türbesi ve Sıralı Camii Çevresi Kamulaştırmasının yapılması, Atıksu Arıtma Tesisi Enerji Verimliliği Projesinin uygulanması, Zahire Pazarı için dükkanların yapılıp düzenli hale getirilmesi, Eğlence Mekanlarının şehir dışına taşınması, Arsenik Arıtma Tesisi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Niğde’mize kazandırılması çalışmalarımızla halkımıza önemli hizmetler sunduk” şeklinde konuştu.

 

İki birleşimde gerçekleşen Nisan 2012 yılı Belediye Meclis toplantısının birinci birleşiminde 2011 yılı faaliyet raporu ibra edildi.

 

9 Nisan 2012 Pazartesi günü yapılan Belediye Meclisi ikinci birleşiminde gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

Komisyon ve encümen üyelerinin seçiminin de yapıldığı toplantıda; Belediye Encümeni Üyeliğine Metin Köse, Nusret Altunkaynak, Cengiz Ecemiş seçildi. Belediye İmar Komisyonu Üyeliğine ise Nail Songur, Ahmet Taciroğlu, Muzaffer Yılmaz, Hasan Sözer, Abudder Zorba seçilirken, Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine de Halil Çakmak, Hüseyin Şarahman, Ahmet Taciroğlu, Metin Ekinci, Kazım Kılınç seçildi.


Ayrıca Fertek, Kumluca ve Hamamlı’nın Niğde Belediyesine bağlanması sonucu Niğde Belediye sınırlarının tespit edilerek oy birliğiyle kabul edildi. 

Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Sayın müdürüm doğma büyüme niğdeli olup niğde emniyetinde görev yapan ayrıca da ticaret yapan polis memurlarını denetleseniz motorlardan daha makbuldür bence bizim yeğenlerimiz pkk la mücadele ederken sizin niğdeli personeliniz valla fındık kırıyor buna bi el atsanız adalet yerini buldu diye sizi aklınızdan öperim
Bu tarz motorlar sadece tarlada kullanılıyor benim yaşım 40 daha trafikte ve şehir mekezinde hiç tescilsiz motor görmedim.
Tebrikler...
Aman göstermelik olmasın... kontrol edelim devletimizin parası boşa gitmesin..
Tanıdığım için söylüyorum. Tuba Yüksel hanım bunu çok hakkediyor...Tabi ki diğer memurlarda hak etmiştir.Başarılar dilerim.
20°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:37
Akşam 20:05
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@